jena de intimitate

stiu ca poate suna ciudat, dar mie imi este rusine sa fac sex cu lumina aprinsa. nu ma simt foarte confortabil in pielea mea, mi se pare ca nu arat asa de bine cum as vrea, asa ca nu ma simt suficient de in regula incat sa fiu ok sa ma vada dezbracata... e ciudat?
garbo_1681
Postat pe 11 Mai 2012 16:28
nu este ciudat,dar este pacat ca tinerele din ziua de azi practica sexul ca pe un sport si ca pe un mod de a-si etala corpul si a fi admirate de catre partenerii lor.daca ar exista iubire intre voi nu cred ca te-ai mai concentra asa mult pe aspectul asta.si mai gandeste-te si la faptul ca daca mama natura te-a lasat intr-un fel,mai mult sau mai putin corectabil trebuie sa te impaci cu ideea ca nu poti fi mai inalta de exemplu sau cu ochii albastri cand tu ai ai caprui.trebuie sa te iubesti si sa te apreciezi intai tu,ca apoi sa o faca si altii.parerea ta despre tine se reflecta in atituninea fata de ceilalti si ceilalti in general observa cu usurinta lipsa de incredere in tine si o pot folosi in defavoarea ta.
venizigoldplated
Postat pe 12 Mai 2012 11:52
Sparge toate becurile si oglinzile din casa,acopera geamurile si o sa fi un om fericit...
Rotty
Postat pe 12 Mai 2012 12:21
povestea asta cu stinsul luminii e o problema a neincrederii pe care o ai in tine. daca tu te vezi urata, asa te va vedea si cel de langa tine.

nu te vezi suficient de "in regula?" ok. nimeni nu e perfect. accepta-te asa cum esti.cine te iubeste, te va iubi asa cum esti. daca trebuie mereu sa te ascunzi, viata ta intima va fi una destul de ciudata.

la o discutie intr-un grup de prieteni . un barbat a spus ca apreciaza la o femeie tocmai unele imperfectiuni. astea i se par sexi. asa ca....
si_totusi
Postat pe 12 Mai 2012 15:17
Presupun ca vazand atatea femei "snur" la tv si in ziare, iti imaginezi ca asa trebuie sa arati si tu pt a te putea dezbraca in fata partenerului tau. Daca asta este ceea ce crezi, nimeni nu o sa iti poata schimba punctul de vedere.....dar am o intrebare...daca iti este rusine sa te dezbraci in fata lui...atunci in fata cui te poti dezbraca? Gandeste-te ca faci dragoste cu el....moment mai intim de atat nu poate exista intr-e un barbat si o femeie. Deci daca nu in fata lui, atunci in fata cui te poti simti libera si fara inhibitii? Poate nu il iubesti pe cel cu care esti acum si ti se pare ca el asteapta pefectiunea intruchipata de la tine....cand o sa il gasesti pe cel pe care sa il iubesti cu adevarat, nu cred ca vei mai avea aceasta problema
theoneemy
Postat pe 13 Mai 2012 10:36
Pentru inceput lasa veioza aprinsa si fa dragoste cu ochii inchisi, din cand in cand deschide-i putin fara sa observe si sa te rusinezi tu, analizeaza dupa aceea impresia care ai avut-o. Sigur te vei obisnui, sa-l privesti spunand-ui "te iubesc"
jeje2011
Postat pe 14 Mai 2012 01:31
nu te dezbraca! incearca asa! ;))
G_X
Postat pe 14 Mai 2012 09:06
Este vorba despre curiozitate si obisnuita in aceasta abordare,cu timpul jena dispare si devine obisnuinta daca acest lucru te incita(excita) cu adevarat, daca nu poti lasa lumina stinsa in continuare daca asa te simti in largul tau.Sunt persoane mai sensibile ,mai pudice fie din cauza educatiei primite,fie din cauza ermotivitatii lor,care considera anumite abordari intime,jenante si in consecintaq lumina aprinsa sporeste aceasta jena motivata sau nu.Cand vei considera firesc,normal,banal chiar ceea ce faci nu te vei mai jena de lumina sau de propria ta sexualitate,nu trebuie sa arati ca un top model ca sa faci sex,este cea mai comuna si banala indeletnicire de pe fata pamintului.A fost mult supraevaluata de societate ,biserica,canoane,si din acest motiv provoaca jena la unii oameni.
garbo265966
Postat pe 15 Mai 2012 10:55
Cea mai comun i banal ndeletnicire... M duc s cumpr becuri!
Axl_R
Postat pe 15 Mai 2012 11:59
ia din alea comune, fiindca oricum le spargi, iar cu alea eco ajungi sa nu mai vrei sa faci nimic nici pe lumina, nici pe intuneric!

garbo_1681
daca nu-ti place cu lumina aprinsa, e clar ca nu-ti place nici in timpul zilei, asa ca primul pas e sa te muti la pol, ca acolo noaptea polara are 6 luni si ai timp sa te obisnuiesti cu ideea, apoi pasul 2 - ce atata sex, faceti si voi dragoste ca sa va putei privi in ochi si sa vedeti ssclipirile din ei, scanteile ...
heartbit
Postat pe 15 Mai 2012 12:08
N-aveam de gnd, s calc pe bec. Am vrut numa' s-i vd ochii, cum strlucesc.
Axl_R
Postat pe 15 Mai 2012 12:13
atunci pune becuri din alea de studio fotografic (le faci planul si alora la enel, cu consumul!!!) si apoi o sa vezi o straluc ire de numa numa
heartbit
Postat pe 15 Mai 2012 12:15
Neee, i aa am factur mare! Ce-i mult, stric.
Axl_R
Postat pe 15 Mai 2012 12:18

atunci pune becuri din alea de frigider sau reactiveaza instalatia de pom de iarna!!!
heartbit
Postat pe 15 Mai 2012 12:21
Mulam pt sfat m descurc...
Axl_R
Postat pe 15 Mai 2012 13:01
...81 eu zic sa iti rezolvi problemele de complexitate cu/ un medic (daca iti permiti)
cu siguranta iti v-a "renova" inconvenientele si vei primi si consultanta.
Ai tu motive mult mai serioase sa te compari(fizic)cu iubitul,nu pudoarea ii motivul.

...incearca lumina intermitenta!
Fss_ssu
Postat pe 15 Mai 2012 18:26
De la: garbo_1681, la data 2012-05-11 16:28:39stiu ca poate suna ciudat, dar mie imi este rusine sa fac sex cu lumina aprinsa. nu ma simt foarte confortabil in pielea mea, mi se pare ca nu arat asa de bine cum as vrea, asa ca nu ma simt suficient de in regula incat sa fiu ok sa ma vada dezbracata... e ciudat?
...CORECT!...becul aprins emana caldura...si daca va mai incingeti si voi la o partida de AMOR...nu stiu cat de confortabil va fi!
caleidoscop
Postat pe 18 Mai 2012 10:35
Aburesc geamurile...
Rotty
Postat pe 18 Mai 2012 11:19
De la: Rotty, la data 2012-05-18 11:19:17Aburesc geamurile...
...atunci e abureala!...
caleidoscop
Postat pe 18 Mai 2012 15:42
Sexul,amorul si mai ales DRAGOSTEA se fac numai pe lumina si numai ..goi !! Cu sinceritate si placere !!! Indiferent de cum arati,daca e iubire nu conteaza nici un defect fizic!!
Imi povestea un bun prieten ca a cunoscut,o data,o d-ra perfecta fizic,totul dar totul rea la ea perfect:parul,forma capului,ochii,trupul,sanii,picioarele..perfecta!!Dar cand a ..deschis gura{desi avea si o dantura perfecta..},deci ...cand a vorbit....totul ,dat totul..s-a daramat!!
Asa ca nu fizicul conteaza intr-o adevarata relatie de amor... Si fara inhibitii!!
elisabeta_boia
Postat pe 18 Mai 2012 19:56
chiar oare credeti ce spuneti?...de un sex in amurg, sau in miezul noptii sub clar de luna, nu se poate?...pe alocuri chiar fabulati!
caleidoscop
Postat pe 18 Mai 2012 22:05
Ei.....daca fata e pudica,las` sa stinga lumina si sa se iubeasca ca orbii...
Rotty
Postat pe 19 Mai 2012 07:39
De la: elisabeta_boia, la data 2012-05-18 19:56:31Sexul,amorul si mai ales DRAGOSTEA se fac numai pe lumina si numai ..goi !! Cu sinceritate si placere !!! Indiferent de cum arati,daca e iubire nu conteaza nici un defect fizic!!
Imi povestea un bun prieten ca a cunoscut,o data,o d-ra perfecta fizic,totul dar totul rea la ea perfect:parul,forma capului,ochii,trupul,sanii,picioarele..perfecta!!Dar cand a ..deschis gura{desi avea si o dantura perfecta..},deci ...cand a vorbit....totul ,dat totul..s-a daramat!!
Asa ca nu fizicul conteaza intr-o adevarata relatie de amor... Si fara inhibitii!!
nu intelegeti ca nu-i place lumina!...oamenii aceea care nu suporta lumina stiam ca se numesc intr-un fel, insa am lapsus...prima fraza scrisa de dvs. va apartine, sa-nteleg?...insa eu nu-s de acord cu ea!...nici nu cred asa ceva!...e prea rigid continutul acestei fraze!...daca vreau sa fac dragoste trebuie neaparat ziua sau la lumina neonului(a becului)???....daca era asa cum spuneti dvs. demult eram despartita!...uneori barbatul dezbraca o femeie si cu privirea si pe intuneric si pe lumina, asta in caz ca nu dau eu chiloteii jos!
caleidoscop
Postat pe 19 Mai 2012 11:35
Caleidoscop..tu mai porti chilotei?? Nu mai sunt de mult la moda... FARA!! E mai simplu,mai usor si mai ales...mai rapid!! Hai ca glumeam!!
Si DA fraza aia ..imi apartine,nu-i obligatoriu sa fie cineva de acord cu ea..era numai parerea mea!!
elisabeta_boia
Postat pe 19 Mai 2012 21:06
Betty..... ma sperii...
.....si sa stii ca e mult mai sexi cand iti rupe el chiloteii....
Rotty
Postat pe 19 Mai 2012 21:20
De la: garbo_1681, la data 2012-05-11 16:28:39stiu ca poate suna ciudat, dar mie imi este rusine sa fac sex cu lumina aprinsa. nu ma simt foarte confortabil in pielea mea, mi se pare ca nu arat asa de bine cum as vrea, asa ca nu ma simt suficient de in regula incat sa fiu ok sa ma vada dezbracata... e ciudat?


faci sex, nu sedinte foto... Chiar daca tie nu iti place de tine (sint foarte putine femeile care sint multumite de ele insele) , el te place, altfel n-ar fi acolo.
quasaria
Postat pe 19 Mai 2012 22:01
De la: elisabeta_boia, la data 2012-05-19 21:06:28Caleidoscop..tu mai porti chilotei?? Nu mai sunt de mult la moda... FARA!! E mai simplu,mai usor si mai ales...mai rapid!! Hai ca glumeam!!
Si DA fraza aia ..imi apartine,nu-i obligatoriu sa fie cineva de acord cu ea..era numai parerea mea!!
v-am inteles gluma...mai putin prima fraza...am spus ca eu nu pot fi de acord cu ea, stiam ca este parerea dvs.,...in intimitate fiecare face cum vrea si ce vrea!
caleidoscop
Postat pe 19 Mai 2012 22:50
Za vedeam gum ezde za vagi zegz la lumina ezbloziilor. Ga la dizgodega.
achmed
Postat pe 23 Mai 2012 08:55
Bai....ce dragut "vorbesti"....tre sa invat si eu dialectul
Rotty
Postat pe 23 Mai 2012 09:00
Da tie iti mai arde de "zegz" cand iti explodeaza casa??? ...
Rotty
Postat pe 23 Mai 2012 09:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
NU CRED IN DESTIN. 102 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:00
vreau sfat de la barbati in legatura cu problema mea 48 De la: garbo029690 28 Mai 2010 15:20
baieti sunt sexy ptr ca ...............................sunt destepti? 14 De la: tutankhamon 1 Noiembrie 2009 03:10
asa ceva!!! 5 De la: garbo_485388 16 Martie 2018 12:39
O sugar Baby mi-a zdruncinat lumea. 35 De la: garbo_462953 16 Februarie 2017 15:52
Setari Cookie-uri