RESTAURANT

Buna dimineata ! Bucurati-va de soare daca aveti , aici sunt 5 grade...
Gata cafelutza...si ceiuletzul....sa incepem saptamana cu bine
Rotty
Postat pe 7 Mai 2012 07:13
Buna dimineata!!!!La noi e soare....e f.placut...zi de vara..(poate prea cald pt. luna mai)
Multumesc pt cafea...O combin cu ciocolata ...
http://www.youtube.com/watch?v=R0kog75lii8
constance
Postat pe 7 Mai 2012 09:25
Doamne...ce va invidiez....
Rotty
Postat pe 7 Mai 2012 09:59
rotty , am salata de susai. iti place?

si nu ne invidia ca azi m-am udat ciuciulete si mi-au inghetat turloaiele am fost costumata gen flu-flu
Eugenia_
Postat pe 9 Mai 2012 21:05
Eugenia da ,imi place.Da si mie ca si io iti dau salata de fructe cu iaurt grecesc...
Aici s-au mai rarit ploile,dar tot mai trage cate o ropaiala ...
Rotty
Postat pe 9 Mai 2012 22:03
Buna dimineata si o zi frumoasa tuturor
Daca tine vremea tot asa,punem de un gratar si un dans in jurul focului deseara... ...ma gandesc...
Rotty
Postat pe 12 Mai 2012 09:10
Buna dimineata ....e o liniste pe forum....incredibil Oare dorm toti?
Rotty
Postat pe 15 Mai 2012 08:20
Am beut cafeaua,am citit ziarul ,acum hop...hop la treaba
O zi plina de zambete sa avem...
Rotty
Postat pe 15 Mai 2012 08:54
Buna dimineata ! Nimeni nu mai bea cafea ?
Rotty
Postat pe 18 Mai 2012 08:28
Buna seara! Eu in zilele lucratoare..imi beau cafeaua la gradinita-eu nu fumez si-o pot bea din sticluta in mijlocul copiilor,ca unii chiar mi-au spus"puteti sa beti cafeaua fara tigara?ca mama mea nu poate.."Ei! asta e!!Pot!!
Dar maine dimineata...voi fii PRIMA la cafeaua ta speciala! !Nu pune ,insa,zahar! !Merci anticipat!
Ce-ai schimbat in restaurant??Ceva,ceva e schimbat..! !Si doar de cateva zile nu am trecut pe-aici.. Si miroase frumos si a natural..
elisabeta_boia
Postat pe 18 Mai 2012 19:17
Buna dimineata!!Rotty???Unde e cafeaua mea???Aia fara zahar si fara cofeina??Astept!!Pup!!
elisabeta_boia
Postat pe 19 Mai 2012 10:09
Neata Betty Uite ti-am facut cafeaua asa cum o vrei tu Dar o picatura de lapte merge ?
Rotty
Postat pe 19 Mai 2012 10:18
Am deschis sezonul de grill ....sa vedem ce pregatim deseara...
Rotty
Postat pe 19 Mai 2012 10:20
Iti las cafeaua aici pe coltul mesei , ca vreau sa ma bag putin in gradina altfel risc sa nu-mi mai vad florile de atatea buruieni...
Rotty
Postat pe 19 Mai 2012 10:44
s-a marcat. Ma duc sa prind un porc fudul si sa bag un vitel in lapte.
Pe bune vorbind,fuduliile de porc sunt chiar gustoase....aia cu vitelul,nu am auzit pana acum
Rotty
Postat pe 19 Mai 2012 11:10
banuiam !!! in reteta de la voi (Romania) se fierb ! aici se fac mai multe feluri . e multa munca la curatat niste pielite de pe ele, ca si la creier... dar sunt apreciate de unii chefi. insa costa mult portia... !!! e si normal. fudulii de porc, am mancat prima oara in Romania, eram atunci prieten cu baiatul lui Virgil Trofin.... eram si vecini. eram cam tot timpul pe la el acasa sau impreuna pe la Snagov. la el am mancat pentru prima oara. el era hranit cu chestii din astea, ca sa se dezvolte, cica ! pana la urma, a iesit un galigan inalt si slab ! aveau o bucatareasa care le prepara grozav. la inceput.... am cam ezitat inainte sa pun asa ceva in gura.... el radea de mine, asa ca dupa ce am mancat una, au inceput sa-mi placa. numai la shtabi gaseai asa ceva... pe vremea aia. aici, se consuma si fudulii de vitzel. n-am mancat inca.
a... am uitat sa spun ce as dori sa beau... un Muscat Otonel (alb, nu stiu daca exista si rosu...) rece cu "un scuipat" de sifon, tot rece !!!
barboneli
Postat pe 19 Mai 2012 11:27
Muscat Otonel romanesc nu am,dar am varianta germana ,Morio-Muskat. Bun de tot Apa minerala e la rece si am facut si o masina de cuburi de gheata...
Acum ma bag in gradi , vreo ora
Rotty
Postat pe 19 Mai 2012 11:38
mersi.... si spor la treaba !!!
barboneli
Postat pe 19 Mai 2012 12:16
Rotty mi-a placut aia cu .."vitelul in lapte.."
Dar am sa incerc si eu comanda lui Barbo..dar la vin...vreu o "lacrima lui Ovidiu" sau un.."Samburesti de Olt"..Pup si merci!
elisabeta_boia
Postat pe 19 Mai 2012 18:22
Si de unde sa am eu asa ceva??? Aici.... .... poate o sampanie demisec...????
Rotty
Postat pe 19 Mai 2012 18:37
Am pregatit grilul pe terasa si am adus si carbunii....Vinul si sampania sunt la rece,gheata....este,iar langa terasa pe iarba incingem un foc de "de tabara"....muzica sa aduceti voi (dupa preferinte) Pentru cei ce prefera vinul rosu,am desfacut doua sticle de Cabernet demisec sa se "aeriseasca".... .....
Rotty
Postat pe 19 Mai 2012 18:47
Supi,de lipsesti deseara la gratar,.....o sa...... ....o sa pierzi o cina pe cinste.
Rotty
Postat pe 19 Mai 2012 19:09
Asta numa' pt c io nu poc mnca!


http://www.youtube.com/watch?v=-eCvTx5nDDA Muzic, dac v place...

http://www.youtube.com/watch?v=xwtDL27N6rE....pt tine Prietene...oriunde eti...poate vezi/asculi...
Axl_R
Postat pe 19 Mai 2012 19:10
Am pus in marinata cu mustar si niste ceafa de porc,am facut tepuse cu legume si salata de cartofi.Nu lipseste salata de cruditati.......toate astea inafara de comanda lui Barbo....
Rotty
Postat pe 19 Mai 2012 19:14
Pentru tine fac pre de cartofi , carnitza o tai cu manutzele mele soldatzei,si facem si un compot exotic ...de ala cu petale de flori....
La Ax ma refer....
Rotty
Postat pe 19 Mai 2012 19:17
Mi fat, ti iombesc!!!
Axl_R
Postat pe 19 Mai 2012 19:19
Si io... Vazut floare???
Rotty
Postat pe 19 Mai 2012 19:26
http://www.youtube.com/watch?v=VIInm77OkHg

http://www.youtube.com/watch?v=s7Jgl9rQiLI
Axl_R
Postat pe 19 Mai 2012 19:29
E la mine n ograd! Mc!
Axl_R
Postat pe 19 Mai 2012 19:34
Sara!
Rotty gospodina.... ...nu ratez io' cina!

Vin rosu...super bun..Mersic!

Rose am intrat si eu in ograda la tine si o sarit Dum pe mine
...o crezut ca fur floarea...mooama ! ce m-am speriat , am luat-o la fuga
Fss_ssu
Postat pe 19 Mai 2012 20:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
In premiera in Romania - concert extraordinar Paul Anka Live! 1 De la: Valerium 10 Mai 2010 14:34
e posibil sa ai o relatie pe net? 263 De la: rupt_de_realitate 30 August 2010 17:59
bux 3 3 De la: yanyacharberet 10 Octombrie 2009 10:17
CAFENEAU DE VARA '' NE MUTAM AFARA '' PE TEREASA 6 De la: michela1 3 August 2009 14:47
vand salon de coafor, frizerie de copii in Cluj 2 De la: ShantiL 8 Februarie 2014 19:25
Setari Cookie-uri