Dovezi ca oamenii au nevoie de Dumnezeu,pt a avea o viata mai linistita

Doveziile sunt,,,daca privesti in jurul tau..Vezi doar oameni goi,anormali pt ca se conduc dupa instincte,nu sunt rationali si nu gandesc logic....Oamenii normali,,sunt oameni care poseda calitatile pe care trebuie sa le aiba un om normal,,sa aiba omenie....Dar fara Dumnezeu omul este greu sa ramana de omenie,pt ca sufera...Nu stiu sa se fereasca de rau..Si oamenii fara Dumnezeu sunt un fel de carpe de sters pe jos,,unii pe altii.....Eu privesc in jurul meu,,si vad si cred ca iadul este pe Pamant,la cat se chinuie oamenii unii pe altiii...Pt ca nu exista Dumnezeu,nu exista moralitate....Nu exista principiii morale....De asta cred si sunt ferm convinsa,,,sa omul fara de Dumnezeu este doar la suprafata om,,,dar in interior este un animal care se conduce dupa instincte...FaRA ratiune,fara omenie,fara recunostinta....


xenaprintesarazboinica
Postat pe 19 Octombrie 2010 14:48
Pai dovezile le ai daca privesti in jurul tau? Si ce vezi? Cati oameni normali vezi in jurul tau...Un om normal este acel om care poseda calitatile pe care trebuie sa le aiba un om normal...Fara Dumnezeu si energia lui pozitiva,un om nu poate sa devina normal...Fara Dumnezeu nu exista moralitate...Doveziile sunt,,,oamenii intre care traiesti..Daca se pot numi oameni...Pt ca multi oameni,,,sunt niste oameni care se conduc dupa instinctele de turma...Pt ca le lipseste intelepciunea si gandirea logica...Oamenii nu invata nimic din greselile lor,,nu devin mai buni,mai intelepti..Oamenii devin doar batrni si acri...Doveziile exista,,ca oamenii au nevoie de Dumnezeu pt a duce o viata linistita si in pace unii cu altiii...Sa se bage religie in scoli...Ca oamenii sa se conduca dupa reguili morale..Sa existe moralitate si calitatile morale pe acre fiecare om normal trebuie sa le aiba
xenaprintesarazboinica
Postat pe 19 Octombrie 2010 14:53
xenaprintesarazboinica
Postat pe 20 Octombrie 2010 10:00
mey irinooka, asta e inca o abureala de-a ta...
ce vii cu texte de gradinitza, gen "ia si priveste in jur"??

concret: ai dovezi, ori n-ai dovezi?...CARE sunt ele?:P
:))
eu_geminy
Postat pe 20 Octombrie 2010 11:25
iote la ea, se aproba singura
michelle_
Postat pe 20 Octombrie 2010 11:27
irinooka, tu ai program de aruncat bazaconii in fiecare dimineatza, observ...
ce naiba iti pui in cafea?
:))
eu_geminy
Postat pe 20 Octombrie 2010 11:30
un om mormal trebuie sa fie ca tine, nu?
si mai gandeste-te in strafundul ala al tau si sufleutul care zici ca-l ai, cum am aparut noi pe lumea asta asa, lasa-l pe dumnezeu departe, ca ai facut n pacate la cat l-ai pomenit in problemele astea ale tale cu omenirea... cred ca tu ai sa te duci singura in rai, asta crezi tu, nu?
Laura_M
Postat pe 20 Octombrie 2010 11:32
ds. mey Laura... acolo o face Sfantu Petru "vatafa barbatilor"... da'musai dupa ce da "spaga"..:P
:))
eu_geminy
Postat pe 20 Octombrie 2010 11:37
acu ziceam io ceva, s-o ia ca pe-o cenzura
Laura_M
Postat pe 20 Octombrie 2010 11:40
ds=DA
scuze...
eu_geminy
Postat pe 20 Octombrie 2010 11:41
vezi ce se intampla daca zici ca-s invidioasa?
Laura_M
Postat pe 20 Octombrie 2010 11:49
se intampla ca acuma scriu la kktul asta de laptop, cu a carui tastatura nu ma voi putea niciodata impaca...:D
eu_geminy
Postat pe 20 Octombrie 2010 11:52
mai bine as scrie la frigider... sau la calorifer...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 20 Octombrie 2010 11:53
lasa frigiderul pentru la vara.........
jeanette40
Postat pe 20 Octombrie 2010 11:56
io bag sama ca ti-e foame
hai mai ca si eu scriu tot la laptop si e mai faina ca tastatura de la calculator
Laura_M
Postat pe 20 Octombrie 2010 11:56
Laura, io-s mai batran, cu mofturi si tabieturi... imi adaptez deshtele mai greu...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 20 Octombrie 2010 11:58
adevaru-i ca de vreo 20 de ani tot tastez, am folosit zeci de tastaturi, dar asta ma enerveaza la greu,... ca e laptopu' nou si ca e de acasa...:P
eu_geminy
Postat pe 20 Octombrie 2010 12:00
off doamne, esti vreo babciune si io nu stiu.... gandeste-te ca umblii cu o femeie (facem pacate pe toapicul lu irinuca) si ca e mai finutza, asa-i si tastaura asta




Laura_M
Postat pe 20 Octombrie 2010 12:02
Laura, io mai umblu cu fumei numai cand ma cauta ele pe mine... sa mai alerge si ele, ca io am obosit:P
:))
eu_geminy
Postat pe 20 Octombrie 2010 12:04
da, corect, sa mai munceasca si ele
Laura_M
Postat pe 20 Octombrie 2010 12:07
jeanette... vrem, nu vrem, de frigider tot avem nevoie sa-l umplem din cand in cand, ca sa ne incalzim urechile... uite, Laura stie!...:))
eu_geminy
Postat pe 20 Octombrie 2010 12:18
stai linistit ca nu sunt departe nici eu .........sa te tii cand imi ies din pepeni , zici ca am crescut la cort..............
jeanette40
Postat pe 20 Octombrie 2010 12:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
va intreb daca voi cu viata sexuala o duceti bine 83 De la: bluelight 23 Octombrie 2009 19:49
Ce ne enerveaza? 10302 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:25
TE IUBESC ! spus foarte usor 10 De la: michelle_ 21 August 2011 15:41
Prietenie intre o femeie si un barbat? 93 De la: garbo_1568 11 Mai 2012 15:09
Foaia de pe stalp ( varianta moderna a gazetei de perete) 164 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:29
Setari Cookie-uri