Pot concepe un bebe imediat dupa un tratament cu antibiotic?

Pot concepe un bebe imediat dupa un tratament cu antibiotic? URMEZ TRATAMENT 10 zile cu antibiotic (ofloxacin) pt mycoplasma din z25 pana in 5 a urmatorului ciclu menstrual. Ovulatia as avea-o in z 15, deci la 10 zile dupa ce am terminat antibioticul.. asadar aveti idee? e ok??
cristinne83
Postat pe 18 Ianuarie 2012 11:37
dar medicul care ti-a prescris medicamentele respective, e de decor? de ce nu il intrebi pe el?
iceboxxx
Postat pe 7 Februarie 2012 01:19
Dupa orice cura de ANTIBIOTICE e bine sa oferi trupului toate Vitaminele B , pentru autoregenerare. Orice antibiotic face ravagii in trupul fizic, mai ales mental.
Putini Doctori, chiar nici un medic nu recomanda B-urile dupa antibiotice, din cauza lipsei de profesionalism, lipsei de experienta.
Ei VAD doar banul,,,,
Iar daca te-ai gandit la o daruire de viata, recomand multe Rugaciuni de cerere adresate Dumnezeului nostru Creator, multe rugaciuni de iertare adresate trupului tau fizic,,,,, si Statiunea Sovata,,, tratament efectuat de amandoi, 14 zile , faceti un tratament special pentru ceea ce doriti,,,,,,
Aici ai blog care te poate ajuta mult cu afirmatii, doar sa fie puse in practica, fara judecata fara barfa. Daca simti-ti rezultate pozitive, ar fi benefic sa multumiti dumnezeului nostru Creator.
http://www.lucratorul-in-lumina.com/afirmatii/afirmatii.htm
Evitati barfa si discutiile despre acest neajuns al vostru pe acest forum, intre prieteni etc Acesta este un EXAMEN al vostru, care ar fi bine sa-l treceti singuri,,,,,
Oferiti trupului fizic o alimentatie fara produse animalice, fara fermenti, fara mortaciuni, fara hoituri ( friptane, salamuri,,,, ) proteinele le gasiti si in produse leguminoase ,mult mai sanatoase, cu energii mult mai benefice pentru trup si suflet.
Alimentati trupul fizic dupa Grupa Sanguina, cu produse vii, fructe , legume, apa plata fara calcar cel putin 3 litri pe zi, seminte, cereale germinate, uscate, putina miscare (gimnastica ) in aer liber , pana dispare infectia din trup, dupa aceea puteti manca si produse animalice ( HOITURI ) , dar cu bun simt,,,, repet dupa Gr Sanguina.
GHEORGHITA
Postat pe 18 Februarie 2012 20:56

"Pot concepe un bebe imediat dupa un tratament cu antibiotic ?"

cristinne... trecand peste sfaturile divine si neprofesionale ale tipului de mai sus... si neavand experienta in a concepe un bebe... chiar daca am tot facut rugaciuni de cerere la Dumnezeul vostru sa-mi inlesneasca aceasta posibilitate prin o minune... a doua dupa cea a lui Arnold Schwarzenegger... te intreb numai: ce inseamna imediat dupa tratament ? o ora... o zi.... o saptamana...? eu cred ca poti concepe un bebe, atata timp cat nu folosesti anticonceptionale... si ca amandoi sa fiti de acord !ma refer la tine si la partenerul tau. lasa-l pe Cel de Sus... are el alte treburi mai importante de rezolvat... si pe care vad ca le cam amana... voi vedeti-va de treaba ! si apropo de amicul tau Gheorghita... a avut el grija sa-ti aminteasca de mortaciuni si hoituri (care o fi diferenta... nu stiu ? ) apa plata si barfa... dar a uitat sa-ti recomande cel mai important. sa nu fumezi sa nu bei alcohol prea mult si sa nu iei droguri... ! si mananca mai putin sarat, daca nu vrei ca bebe-ul sa iasa cu parul cretz !
barboneli
Postat pe 18 Februarie 2012 23:03
nu mi se pare ca se termina lumea maine ca sa nu mai poti sa astepti o luna daca ai luat antibiotic. Un bebe nu e chiar o urgenta maxima, sa nu poti sa astepti daca e vorba de sanatatea lui.

Sigur, se poate sa il concepi luna asta - si sa fie ok. Asa cum se poate sa il concepi peste 6 luni si sa nu fie ok. Important e sa ai cit mai putine sa iti reprosezi, si sa elimini "dar daca ..." .
quasaria
Postat pe 19 Februarie 2012 00:23
barboneli ! Sa fi binecuvantata ,,,,,,,
Subsemnatul NU da SFATURI nimanui,,, in baza strigatului de ajutor, al sufletului (a Omului ) aflat la inghesuiala, dominat de acele forte intunecate ,,,,, cu voia Divina doar aduc aminte cu toata dragostea.
Aceste mesaje le transmit cu toata dragostea, cat se poate la obiect si fara judecata. Banuiesc ca mesajul este destul de bine transmis. Omul care-i deschis il intelege in mod sigur.
Deci Alegerea va apartine. Asa ca, indiferent ce alegeti, e treaba voastra, e drumul vostru. Il respect cu toata dragostea, subsemnatul va iarta si va iubeste cu toata dragostea asa cum sunteti.
Dupa voia divina si vointa voastra nostru Dumnezeul Creator sa va ofere o infinita iubire divina si dragoste viata pe planeta pamant alaturi de cei dragi fara limite.
GHEORGHITA
Postat pe 19 Februarie 2012 19:24
oameni buni va multumesc pt sustinere;
a trecut luna, nu m-am protejat.. insa nu am ramas gravida;

PS: erau mai mult de 14 zile de la antibiotic, deci cred ca oricum iesise din organism antibioticul);


sper ca macar luna asta sa fie cu succes daca nu: tot inainte!

PS: gheorghita, ms de sfaturi; incerc sa traiesc cat mai sanatos. SI Dumnezeu clar e cel care hotaraste cand va veni bebe si la noi, cert e ca din pacate noi oamenii stam mai prost cu rabdarea si vrem totul pe loc..in rest toate bune;)) Eu oricum imi pun toate sperantele in El si ma rog zilnic sa ne binecuvinteze si pe noi cu aceasta minune!

PS2: nu stiam dw faza cu B-urile dupa antibiotic.. cihiar o sa ma intersez mai mult..oricum eu beau mult bors de casa(zilnic) si fac si cure cu drojdie de bere..asadar B-uri cred ca am in organism.
cristinne83
Postat pe 16 Martie 2012 00:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
analize gratuite pt gravidute 1 De la: garbo230071 4 Noiembrie 2011 23:33
ONORARIUL LA NASTERE 29 De la: andrada10 16 Mai 2012 21:03
? 5 De la: Alexandra_Mariana_1 18 Iulie 2014 10:17
Remedii naturale pentru femeile gravide sau mămicile care alăptează 2 De la: Medic_Fares 25 Iulie 2019 18:07
Pot concepe un bebe imediat dupa un tratament cu antibiotic? 9 De la: RamonaPopescu 26 Martie 2020 10:33
Setari Cookie-uri