Vreau sa fiu libera sa traiesc viata din nou asha cum faceam candva

Te inteleg f bine si mi dau seama ce simti zi de zi..probabil ca,ti e teama sa pleci,ti e teama de scandalurile care ar urma venind dupa tine si mai ales poate,venind la locul tau de munca?!
Ce ti pot spune este faptul ca,daca INTR-ADEVAR iti doresti despartirea asta,nu ti va mai fi frica de NIMIC!EXISTA politie si iti garantez ca,celor ca el le este cel mai frica de politie decat oricui..sa nu fie arestati si sa nu mai beneficieze de droguri!Asa ca,crede ma cel mai bine pt fetita si chiar pt tine,este SA PLECI si in cazul in care dai de belele cu el,AMENINTA-L!!!Fii puternica si,procedeaza ca si el,arata i ca nu ti e frica si ca vei recurge la orice,mai ales la politie,procuratura..chiar ameninta l ca,daca nu te va lasa,il reclami ca a incercat sa ti abuzeze fetita,ca e un drogat si TREBUIE SA IESI DE ACOLO,cu orice pret!!!Vei fi crezuta de toata lumea,numai pe el nu l va crede nimeni,spune i toate astea pe un ton amenintator si vei vedea cat de las este,daca te tii pe pozitie!Libertatea lui,e cea mai scumpa in momentul de fata si asta pt ca,altfel,ar fi privat de DROGURI,iar pt el, este TOT ceea ce conteaza in clipa de fata.Nu se va lasa de droguri,nu crede in basme,ci ia ti viata in piept si vei fi bine in cele din urma;totul depinde de TINE si nu de el,care nu e decat un RATAT.Tu, ai forta si mintea de a invinge un drogat,eu asa cred,nu?!
pisipisi
Postat pe 26 Ianuarie 2012 13:46
Prin cineva din Politie ai incercat? Cred ca este singura varianta care te mai poate ajuta,iar daca nici asa nu rezolvi trebuie sa pleci din Bucuresti pentru o perioada fara sa stie nimeni,intr-un alt oras sa incepi o noua viata..Este singura salvare,dar incearca intii cu Politia,trebuie sa-ti faci un plan,sa-ti iei lucrurile,pe fetita ar trebui sa o duci nu la tara,la o prietena,trebuie sa faci repede ceva,urgent! Roaga te si la Dzeu sa te indrume..
garbo102323
Postat pe 27 Ianuarie 2012 11:35
Prin cineva din Politie ai incercat? Cred ca este singura varianta care te mai poate ajuta,iar daca nici asa nu rezolvi trebuie sa pleci din Bucuresti pentru o perioada fara sa stie nimeni,intr-un alt oras sa incepi o noua viata..Este singura salvare,dar incearca intii cu Politia,trebuie sa-ti faci un plan,sa-ti iei lucrurile,pe fetita ar trebui sa o duci nu la tara,la o prietena,trebuie sa faci repede ceva,urgent! Roaga te si la Dzeu sa te indrume..
garbo102323
Postat pe 27 Ianuarie 2012 11:35
cred ca nu ar trebui sa te lasi santajata,mai tirziu sa nu regreti decizile
garbo259565
Postat pe 28 Ianuarie 2012 06:51
iar in privinta drogatului exista departamentul politie DIICOT.
garbo259565
Postat pe 28 Ianuarie 2012 06:54
buna
ma cheama DANIEL
nu vreau sa dau sfaturi la nimeni dar singura solutie si cea buna si cea rea tu singura trebuie sa o iei
nu trebuie sa stie nimeni ce faci
pentru ca in ziua de azi toti vor decit rau si numai rau,Nimeni nu iti vrea binele,care cred ca mai exista bine,Iti zic si parerea mea:trebuie sa te hotaresti ce faci cu viata ta .In primul rind ai un copil si este greu sa creasca fara tata si fiind ceva marisor
Nu zic ca sint barbat dar pentru ei muncim in viata
Bine inteles in afara de cei care sint lacomi de bani si vad numai BANI si iara BANI in fata ochilor
Dar situatia fiind foarte grava la tine eu pe care nu o cunosc si imi dau seama cum esti parerea mea este sa stai o perioada singura
Adica sa te desparti de el pentru a nu mai suferi
Scuzama dar asta este singura ce zic eu ca este bine
sa te gindesti foarte bine ce vei face inainte
la revedere
danieldan1
Postat pe 28 Ianuarie 2012 09:36
De la: garbo171675, la data 2012-01-07 18:53:07eu stiu ca el nu vrea sa ne despartim ...pentru ca isi pierde sursa de bani...nu ca m.ar iubi de nu mai poate.....oamenii astia...adica familia lui...joaca un teatru de zile mari ca...vai ce s.au atashat ei de fiica.mea...dar eu imi dau seama ca nu asta e esenta...esenta e ca ...eu mai fac si bani...iar ei nu...in familia aia de 5 persoane...fara mine si fiica.mea sunt 5...o singura persoana lucreaza si aduce...bani in casa cum se spune....restul stau acasa si nu fac nimic pentru existenta si asta spune totul...singura preocupare pe care o are ...al meu ca sa.i zic asha e sa imi toace mie nervii si banii pe drogurile lui...maica.sa e cu 2 fetze acum il blestea.ma ca ...vai ce nenorocit e...acum...zice ca....vai baiatul ei...ce inocent e...saracul de el...ce victima e...eu cred ca nu vrea sa vada adevarul...fiindca e prea dureros...e mai simplu sa ma gaseasca vinovata pe mine si sa ma blesteme decat sa vada lucrurile asha cum sunt ...adica...


io am o idee!
de regula cei care se driogheaza sunt si bulangii, adica pe invers !
asa ca, fata draga daca vrei sa impaci capra cu varza i-a trimite-l pe baiatu' la produs.
parcu' de langa opereta ii plin cu ca-shtia. si macar iti aduce bani. dixit !
adi27
Postat pe 29 Ianuarie 2012 07:26
fa cum crezi tu si nu cere sfatul nimanui caci nu altul traieste cu accea persoana ci esti cea ce sufera,in llegatura cu copilul fa-l sa inteleaga ca nu asta est viata ce vrei sa io oferi
bety4
Postat pe 29 Ianuarie 2012 07:29
De la: bety4, la data 2012-01-29 07:29:24fa cum crezi tu si nu cere sfatul nimanui caci nu altul traieste cu accea persoana ci tu esti cea ce sufera,in llegatura cu copilul fa-l sa inteleaga ca nu asta est viata ce vrei sa io oferi
bety4
Postat pe 29 Ianuarie 2012 07:30
Fato , ia viata in piep si-copilul in brate si tai-o ! Am citit cu atentie tot ce ai postat si am avut impresia ca fugi de raspundere sau pur si simplu iti place sa bati apa-n piua!!!! si sa ne pui pe jar TANARA ESTI< SERVICI AI IA COPILUL DE MANA SI SCOATE-L DIN ACEST MEDIU NOCIV !!!!
bajanviorica
Postat pe 30 Ianuarie 2012 15:25
...ai zis ca nu te lungesti dar eu unul n-am avut rabdare sa citesc tot ce ai scris... citind doar pe ici pe colo iti dau o solutie...
Iti iei copilul si pleci. Nu copilul e respunzator de viata ta si nici de a lui, el trebuie sa faca ce hotarasti tu. Daca e atat de atasata de acea cumnata, poti aranja sa vina la noua voastra locuinta sa se mai vada... Probabil ca din salariul tau vei putea plati o chirie si sa aveti un trai decent asa ca...pleaca. Nimeni si nimic nu te poate retine in afara vointei tale. Cand te casatoresti, una dintre conditii este sa o faci de bunavoie si nesilit de nimeni. Cand traiul devine nesatisfacator, pe baza acestei condtii preliminare esti libera sa pleci!
Altceva ?
garbo001386
Postat pe 1 Februarie 2012 10:16
dar te pot ajuta sa iesi din aceasta situatie , sa iesi din aceea casa. Exista si politia,violenta din familie acum este pedepsita. cauta orice solutie si iesi de acolo, nu mai cauta motive, ei nu fac altceva decat se joaca cu mintea ta, cauta sa te intimideze.
dana_md
Postat pe 1 Februarie 2012 13:02
Intr-o cand nu o sa mai ai nici tu bani ca el ti-i papa pe toti,stii ce va face ?Te va lua pe tine si te va "vinde" asa cum face cu toate lucrurile tale !
Nu iti mai gasi atitea scuze,fugi de acolo cat mai repede,dar in acelasi timp anunta si Politia acolo unde te stabilesti ,ca vrei sa fii in siguranta !
Despre copil,mai tarziu va intelege de ce ai facut-o !Oricum ,ei se adapteaza foarte usor oriunde si nu trebuie sa risti sa ramai intr-o casa in cara fata ta nu este deloc in siguranta !
Un om drogat ,e capabil de orice si vorba aceea :decat sa plingi tu ....mai bine plinge mama lui !
Curaj !Toata lumea iti spune ca trebuie sa pleci !
moniq29_uk
Postat pe 6 Februarie 2012 02:40
in primul rind, ce droguri iau nenii aia? Pentru ca nu sint toate la fel de periculoase. Daca iau cocaina, heroina, fugi cit te tin picioarele sau dormi cu cutitul sub perna. Si n-ar mia trebui sa iti tii copilul acolo nici un moment. Aia fara probleme mai bine te vind si pe tine, si pe fie-ta, si pe ma-sa si casa in care stati toti, decit sa intre in sevraj. Si se rezolva astfel toate dilemele tale...

quasaria
Postat pe 6 Februarie 2012 03:44
Buna dimineata! Eu am crezut ca este fata lui Daca nu i atunci, cu toata dragostea care i o porti, eu te sfatuiesc sa pleci!Daca, pentru el sunt mai importante drogurile si restul, n ai nici o solutie decat sa **pleci**!! Daca el nu intelege ca linistea si fericirea unei familii se face in 2 sa se descurce! Viata este atat de scurta incat nu se merita sa o traiesti in chin daca ,alaturi de el, daca nu **vrea sa inteleaga** !! Distrugerea lui si a celor care il iubesc!! NOROC SA AI!!
Jojolin
Postat pe 6 Februarie 2012 09:04
De la: Jojolin, la data 2012-02-06 09:04:06Buna dimineata! Eu am crezut ca este fata lui Daca nu i atunci, cu toata dragostea care i o porti, eu te sfatuiesc sa pleci !Daca, pentru el sunt mai importante drogurile si restul, n ai nici o solutie decat sa **pleci**!! Daca el nu intelege ca linistea si fericirea unei familii se face in 2 sa se descurce! Viata este atat de scurta incat nu se merita sa o traiesti in chin ,alaturi de el, daca... el... nu **vrea sa inteleaga** !! Ca asa ,se distruge el .... si ii distruge si pe cei care **inca il iubesc** !! NOROC SA AI!!
Jojolin
Postat pe 6 Februarie 2012 09:08
scuza-ma ca iti zic, dar trebuie sa fii un om prost ca sa iti expui copilul la un asemenea pericol. tu trebuia sa iti iei fata de-o aripa si sa o duci cu tine in primul moment in care ai aflat ca el este un drogat. copilul ala nu stie ce e mai bine pentru el, tu stii, ca de aia esti mama. daca vrei cu adevarat sa iesi din casa aia, iesi. faza e ca tu nu vrei sa pleci. tu esti cea care se mai agata de sperante, ca o fi si c-o pati. te duci frumos la politie si le explici cum sta treaba si le spui: domnule eu vreau sa plec si nu ma lasa, ma ajutati? daca iti place sa iti supui copilul la scene de violenta, sa fii batuta si umilita, apoi ramai acolo femeie. tu nu ai nevoie de ajutor, ci de niste confirmari, impulsuri. daca erai cu adevarat o mama cum trebuie, erai deja plecata. un moment in care sa nu fie acasa tot se gasea. daca vrei, se poate.
iceboxxx
Postat pe 7 Februarie 2012 00:02
exista directia pentru protectia copilului,si ajutor social,care iti poate pune la dispozitie gratis psiholog,avocat,sprijin practia,si altele.
Merita sa afli unde este si sa descrii situatia, ei pot chiar lua copilul tau de acolo,si sa o trimita pachet la bunica.
inteleg ca iti vine greu sa mai incerci,si totusi dupa multe incercari vine si reusita.
trebuie sa incerci,fie ca vei reusi,fie ca nu,asa spunea cezar.
Incearca pana reusesti sa pleci,este singura ta sansa.
daca fata ta vrea sa ramana acolo,las-o,pentru putin,si va veni singura la tine mancand pamantul
nu va avea cine sa o intretina,nici sustina.
ar fi bine sa o lasi sa isi primeasca palma de la viata,ca doar asa te maturizezi,si incepi sa respecti.
lasa-i si pleaca,gaseste undeva intai chirie ieftin,apoi pleaca fara macar sa anunti.
si ia-ti si un caine,daca reusesti sa te muti la curte.
chiar si la curte cu veceul in spatele curtii,cu apa afara,si tot e de o mie de ori mai bine,vei simti ca iti revii,ca renasti.
treptat vei fi fericita ca in trecut,fiind libera,adica fara suparari ma refer.
doamne ajuta!!!
daniilia
Postat pe 8 Februarie 2012 00:01
De la: daniilia, la data 2012-02-08 00:01:23
daca fata ta vrea sa ramana acolo,las-o,pentru putin,si va veni singura la tine mancand pamantul
nu va avea cine sa o intretina,nici sustina.
ar fi bine sa o lasi sa isi primeasca palma de la viata,ca doar asa te maturizezi,si incepi sa respecti.
lasa-i si pleaca,gaseste undeva intai chirie ieftin,apoi pleaca fara macar sa anunti.


tie ti-e bine cind dai sfaturile astea - sa-si lase fata de 10 ani cu doi drogati si sa plece... ?
Pnm, esti mama - sau asa te dai pe aici. Pina are 18 ani esti responsabila in totalitate de ce i se intimpla copilului tau, pentru simplul fapt ca nu poate discerne singur. Cum dreak sa il lasi intr-un kkt cit casa, in care tu l-ai bagat, si sa pleci... ca n-are decit "sa si-o ia de la viata, las' ca se maturizeaza asa"?!
quasaria
Postat pe 8 Februarie 2012 00:12
De la: garbo171675, la data 2012-01-07 13:05:15...dar nu vad cum am sa fac acest pas...pentru ca situatia in care sunt nu e una tocmai roza

O cale gresita in viata,da bataie de cap pina se gaseste cararea cea buna dar nu trebuie sa disperi,numai traind le poti rezolva pe toate.
http://iola-povestidinbucurestiuldealtadata.blogspot.com/v
VOIAJOR
Postat pe 10 Februarie 2012 07:21
Ioanide, ai umplut forumul cu Bucuretiul de altdat.
Axl_22
Postat pe 10 Februarie 2012 08:02
De la: Axl_22, la data 2012-02-10 08:02:39Ioanide, ai umplut forumul cu Bucuretiul de altdat.

Nostalgie poate sau regretul ca astazi au distrus tot ce era romantic in Bucuresti
VOIAJOR
Postat pe 10 Februarie 2012 09:13
Bine, dar indiferent de subiectul topicului?...i cred c un link ajungea!
Axl_22
Postat pe 10 Februarie 2012 09:29
Nimeni nu te poate tine legata, ia-ti copilul (cu forta, e minor si e sub tutela ta) si mutati-va de acolo. cat mai repede. nu te distruge si nu l distruge si pe el.
andradatudor80
Postat pe 10 Februarie 2012 10:35
intr.un final am facut pasul,,am reusit sa imi iau copilul si sa plec,,sincer nu cred ca omul asta se poate schimba vreodata cu adevarat...in nici un caz eu nu am nici o vina ca el a ajuns unde a ajuns si oricat de atasata m,as simti de o persoana,trebuie sa fiu rationala si sa imi vad de viata,ca in felul meu imi e destul de greu cateodata,,de una singura cum s.ar zice d.apai sa.l mai am si pel pe cap cu asa probleme
garbo171675
Postat pe 24 Iunie 2012 21:01
foarte hotarata eram cu mult timp in urma,,dar nu prinsesem momentul prielnic ca sa zic asha ...intre timp s,a ivit momentul,am profiatat de el si am facut ce trebuia mai demult.
garbo171675
Postat pe 24 Iunie 2012 21:02
eu nu am ce sa.mi reprosez...am ioncercat de enspe mii de ori si...degeaba...vorba aia ..decat vai de noi mai bine vai de mine. imi amintesc ca si inainte sa.l cunosc pe el eram si traiam bine.mersi eram foarte linistita,aveam ce.mi trebuia si nu aveam de ce trece prin stari de disperare......asa ca ma bucur ca mi.am luat viata inapoi cum s.ar spune.
Pe de alta parte....desi pasul e facut,,,nu am scapat definitiv de el....contextul plecarii mele a fost de asa natura ca s,a intamplat pe fondul unei situatii si a unor discutii cu sdoacra.mea iar factic s.a intamplat in lipsa lui...si asta a fost foarte bine insa el tot spera la impacare
garbo171675
Postat pe 24 Iunie 2012 21:07
adica e o situatie un pic ciudata...oricum dupa plecarea mea de acolo m,am trezit cu el la munca la mine urland ca descreieratul tot felul de aberatii...norocul meu ca nu eram acolo..si eu trebuie sa fiu diplomata...sa.i dau sperante ca poate in perspectiva vom mai fi si locui iar impreuna....ca sa nu dispere tampitul si eu sa ajung sa umblu pe strada cu frica ca ma intalnesc cu el si nu mai scap de nebun de pe capul meu. bine ..ca nici situatia asta nu poate dura o vesnicie si trebuie sa se clarifice cumva...dar ce era mai greu am facut si ...vad eu pe unde scot camasa ...cum se zice ...si ptr problema asta
garbo171675
Postat pe 24 Iunie 2012 21:12
cand e vorba de droguri fugi cat te tin picioarele daca nu o faci pt tine fa o pt copil si punct
lngczr
Postat pe 19 August 2012 11:42
da poate ca ii bine sa te vada ca iesi cu altcineva chiar daca poate ca aveti o relatie....Dar sa il faci pe el sa creada asta cu conditia sa nu te dea altii de gol....
Asa ca el vede ca te-ai indragostit apoi el poate o sa isi vada de viata lui....Fii diplomata si fa-l sa se obisnuiasca cu ideea ca nu mai ai de gand sa te intorci la el,,,
sau poate ca il daca il tot duci cu vorba el o sa tot spere si tot o sa se tina de capul tau pt ca pt el esti gaina cu ouale de aur..
dar poate daca afla ca esti cu alt barbat,,ceea ce te sfatuiesc sa nu te mai incurci cu un alt nebun...sau sa ii povestesti ce ai patit sa nu profite si el de pe urma ta,,pt ca putini barbati au caracter si se iau unii dupa altii..nu le mai povesti de relatii anterioare ca la unii le-a mers sa te prosteasca
ingerasulluptator
Postat pe 23 Septembrie 2012 20:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despre relatia mea ..daca o pot numi asa 10 De la: anna_gratiela 1 Martie 2010 12:00
m am despartit de iubitul meu si nu stiu cum sa fac sa l uit 61 De la: Ioana007 6 Iulie 2009 16:21
Ce sa fac? 9 De la: Alina_Viorica 28 Septembrie 2015 21:52
vreau sa ma ingras??? 3 De la: sheika29 1 Martie 2010 02:03
de ce nu pot sa nu ma mai gandesc la el 81 De la: ica2 23 Ianuarie 2011 14:26
Setari Cookie-uri