De ce ne plac "baietii rai"?


De ce femeile prefera barbatii care nu le apreciaza si care nu le iubesc asa cum ar trebui? De ce femeile nu sunt atrase de barbatii buni, blanzi si de treaba? De ce?
garbo_1155
Postat pe 13 Martie 2012 17:09
raul este la moda draga......
whiteshadow111
Postat pe 15 Martie 2012 09:21
Nu este universal valabi... Dar acolo unde se aplica, probabil este sentimentul ed inferioritate al multor femei.... Pacat.
andradatudor80
Postat pe 15 Martie 2012 12:39
Raul la rau trage
SAL
Postat pe 15 Martie 2012 15:06
barbat bun, bland si de treaba. de unde?
Astarta
Postat pe 15 Martie 2012 15:18
Cere si t-i se va da,bate si t-i se va deschide.Probabil nu exista "baieti rai" ci doar needucati sau nepotrivire de caracter.
Rotty
Postat pe 15 Martie 2012 16:21
nu e vorba de "rau" sau "bun"
in general caracterele puternice atrag caracterele mai slabe ... este doar atractie "magnetica"
cri_cat
Postat pe 16 Martie 2012 07:49
pentru ca sunt o provocare? :P
al_ma
Postat pe 16 Martie 2012 10:55
nu, provocare este intre doua caractere puternice, altfel .. e doar atractie.
cri_cat
Postat pe 16 Martie 2012 10:59
pentru ca baietii rai au mai multa pofta de viata, fac aproape orice ii trece prin cap, in schimb baietii buni, de treaba fac dupa cum ii spune mintea, isi vad de treburile lor si nu se baga in prostii( baietii cu adevarat cuminti), si pentru unele sunt plictisitori.dar eu m-am invatat cu baietii rai.nu sunt pentru mine...
garbo259257
Postat pe 20 Martie 2012 12:16
"baietii buni" ... nu se baga in prostii, doar se gandesc la prostii
cri_cat
Postat pe 21 Martie 2012 07:30
De la: garbo_1155, la data 2012-03-13 17:09:28
De ce femeile prefera barbatii care nu le apreciaza si care nu le iubesc asa cum ar trebui? De ce femeile nu sunt atrase de barbatii buni, blanzi si de treaba? De ce?

Ai tras concluzia asta pentru ca fenomenul s-a manifestat imediat dupa... dar nu trebuie generalizat! Cand un barbat se indragosteste cu adevarat de cineva, nu poate sa-i spuna de la inceput: sunt putin escroc cu familia pe care-o exploatez pentru ca nu am un seviciu stabil; sau: nu prea imi place sa fac treburi gospodaresti ci mai degraba sa ard gazul cu alti insuratei de teapa mea! (Cum se zice: cine se aseamana se aduna!). Cum sa spuna un baiat unei fete ca-i cam place sa traga la masea si ca numai el stie cat sufera in timpul cat trebuie sa stea cu ea? Ei toate viciile ascunse apar dupa ce e sigur de captura si cu timpul chiar o invata sa le suporte! Dupa casatorie apar atatea probleme pe care trebuie sa le rezolve un cuplu incat ce primeste ca adversitate, trece sub tacerea revoltei. De cate ori nu spunem: ce mult s-a schimbat! Dar de fapt nu s-a schimbat ci a revenit la adevarata lui fata de dinainte. Sunt si persoane cu calitati multiple dar acestia sunt departe 'de lumea dezlantuita"! Toti, toate, avem vicii numai ca la barbati se manifesta mai repede decat la femei.
A_lexa1
Postat pe 24 Martie 2012 17:49
De la: garbo_1155, la data 2012-03-13 17:09:28
De ce femeile prefera barbatii care nu le apreciaza si care nu le iubesc asa cum ar trebui? De ce femeile nu sunt atrase de barbatii buni, blanzi si de treaba? De ce?


nu e o regula general valabila...dar exista femei care habar nu au cat valoreaza si se lasa calcate in picioare pentru o puta
adeline
Postat pe 27 Martie 2012 16:15
Barbatii/baietii rai sunt apreciati de femeile fara experienta de viata,de femeile carora li se pare ca a trai palpitant este foarte cool,ca baietii rai creeaza senzatii extraordinare ca le pot scoate din banal ,din cotidian,ca le pot duce pe culmi nebanuite ale extazului si placerii.De fapt cu totii dorim la un moment dat sa fim baieti rai sau fete rele dar sa luam din acestea numai partile distractive,numai lucrurile nepermise ,fara sa fim responsabili pentru ele daca s-ar putea din pacate viata iti arata ca nu se poate si pretul platit pentru a fi cu un "baiat rau" nu merita platit mai niciodata lasand la o parte faptul ca te va dezamagii foarte tare "rautatea" baietilor rai.O femeie care stie ce vrea de la viata va intelege ca baietii buni sunt optiunea pentru simplu motiv ca si acestia sunt de multe ori destul de rai,si niciodata suficient de buni.
Adrian.
garbo265966
Postat pe 1 Aprilie 2012 14:52
Buna intrebare!Si eu fac greseala de a-i atrage pe baietii rai!Probabil ca ,acestia stiu sa iasa in evidenta,iar noi consideram,eronat ca sunt asemeni noua....
garbo271916
Postat pe 2 Aprilie 2012 18:46
pentru ca e in natura umana sa iti doresti ce nu poti sa obtii, de exemplu afectiunea unuia pe care il doare in paispe de tine. De aia.
Fiecare "baiat rau" e macar o data in viata papagalul vreuneia care s-a plictisit de el... valabil si pentru "femeile fatale". Asa ca "bad boy" defineste doar rolul de moment, nu persoana.
quasaria
Postat pe 2 Aprilie 2012 19:14
Provocarea...
Daisy_Flores_1
Postat pe 16 Decembrie 2013 04:59
N-ai sa vezi niciodata o femeie cu potential valoric care stie sa se autoaprecieze ca alege baieti "buni" decat daca sunt materialiste.
Exista explicatii milioane despre acest subiect eu spun doar o parere:
stalpul casei este sexul, baietilor buni le lipsesc aptitudinile care
contribuie la consolidarea relatiei dar au elementele de care depinde o femeie spre maturitate, baietii rai au aptitudini de cosolidare a relatii de cuplu dar nu si stabilitate si aici intervine femeia, ori il atrage dupa ea si "fac casa buna impreuna", ori il lasa sa transforme relatia in una de voiaj.Contrastele se atrag dar nu functioneaza intotdeauna.
pitiTa_
Postat pe 7 Februarie 2014 16:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Chestiunea zilei.. 23567 De la: Clm 4 Iulie 2017 15:59
oare sunt si fete sub 18 ani aici? 17 De la: pantera_neagra 29 August 2010 13:09
va intreb daca voi cu viata sexuala o duceti bine 83 De la: bluelight 23 Octombrie 2009 19:49
salut 2 De la: Alexxandra 14 Martie 2010 17:08
CUM TRECI PESTE PIERDEREA UNEI PRIETENE? 2 De la: Laura76 21 August 2018 23:32
Setari Cookie-uri