aveti parte de asa ceva....

Am intalnit o persoana buna la toate, care le stie pe toate...ce face el(ea) e foarte bine...parerea lui e cea mai buna, a lui conteaza...e putin posesiv si ii place sa controleze discutia fara sa tina cont si de parerile altora...ii place sa dea ordine...se supara cand nu sunt respectate(indeplinite), e foarte taios la replici, e suspicios,.s-a apucat sa consume alcool,apoi incepe sa jigneasca in stanga si-n dreapta,...respect nu mai are, ii place sa controleze absolut totul...ce parere aveti de asemenea persoane, pers. masculine?...persoana e buna la toate lucrurile rele!...e si neam prost pe deasupra.
caleidoscop
Postat pe 26 Mai 2012 13:06
Fuuuuugi.....!
Rotty
Postat pe 26 Mai 2012 13:25
e tipul de om care nu ai ce sa discuti...nu e cultivat...nu poti aborda nici-un subiect de discutie,e limitat...,e puturos, nu are hobby.
caleidoscop
Postat pe 26 Mai 2012 13:36
ptiu drace,duca-se pe pustii....
printesa_jo
Postat pe 28 Mai 2012 12:32
Ala nu e om.... ...planta...sau in cel mai fericit caz...animal
Rotty
Postat pe 28 Mai 2012 12:50
pai ...na, intilnesti tot felul de deseuri - da' de ce te preocupa asa mult individul? Merita? Ca mie nu mi se pare ca ar fi nimic de analizat... chiar sa sap fiecare balega pe care o vad in drum....
quasaria
Postat pe 28 Mai 2012 13:15
mi-a fost dat sa-ntalnesc asemenea om!...am vrut sa cunosc si parerea voastra, a celor de sex feminin....sa stiti ca exista asemenea specimen de om!, care traieste alaturi de o persoana de sex feminin, draguta si sensibila...si poate pe undeva o fi avand si ea unele defecte , dar in nici un caz nu le depaseste pe ale lui!...ce credeti relatia lor are sorti de izbanda?
caleidoscop
Postat pe 2 Iunie 2012 14:59
daca nu avea "sorti de izbinda" nu traia cu el - nu stiu de ce ne tot place sa ne uitam prin ograda altora...
quasaria
Postat pe 2 Iunie 2012 15:03
De la: quasaria, la data 2012-06-02 15:03:18daca nu avea "sorti de izbinda" nu traia cu el - nu stiu de ce ne tot place sa ne uitam prin ograda altora...
este o prietena buna de a mea care m-i se confeseaza adesea...ce vezi rau in asta, quasaria?...nu-mi sta in caracter sa ma uit in ograda altora insa nici nu-mi displace!....capat experienta!...tu ai avut-o din nastere?
caleidoscop
Postat pe 2 Iunie 2012 15:44
nu, doar m-am convins pe parcurs ca nu exista caracterizari universal valabile. Stii cum se spune, every killer is someone's friend.
quasaria
Postat pe 2 Iunie 2012 15:50
te rog sa-mi traduci ca nu prea cunosc unele expresii folosite de tine!...salutari de bine din partea mea!
caleidoscop
Postat pe 2 Iunie 2012 16:12
ce cuvint n-ai inteles? Caracterizari sau universal?
quasaria
Postat pe 2 Iunie 2012 16:30
every killer.....pana la capat....adevaratii luptatori imi sunt prieteni?...asa se traduce?
caleidoscop
Postat pe 2 Iunie 2012 16:41
nu, se traduce ca orice criminal e prietenul cuiva.
quasaria
Postat pe 2 Iunie 2012 16:51
da, ... sa nu uitam ca fiecare din noi alege cei mai bun de la viata!...este dreptul nostru, al fiecaruia....depinde de scara de valori a fiecaruia.
caleidoscop
Postat pe 2 Iunie 2012 19:31
mno, daca omu are ceva lovele....mai multe asea, ca de topul Forbes, se egzplica de ce doamna suava si gingasa rezista langa onorat domnul nesimtit...dar chiar si asa, ma intreb daca nu cumva se aplica regula aia cu "dragostea e oarba"......
tutankhamon
Postat pe 3 Iunie 2012 03:07
sau daca nu cumva dl nesimtit in "particuler" e foarte domn, de fapt. Iar astea snt detalii pe care prietena si vecina si postasul nu le au....
quasaria
Postat pe 3 Iunie 2012 03:33
e foarte domn nesimtit...si nici nu are bani multi!
caleidoscop
Postat pe 3 Iunie 2012 09:49
si daca avea bani multi care erqa diferenta?
banii il faceau mai atractiv, merita sa-ti chinui viata de dragul banilor lui?

si apropos, eu am cunoscut si femei cu calitatile enumerate de caleidoscop la inceputul topicului.
deci scorul este 1-1, macar asa de dragul paritatii.
oricum teoria echilibrului spune ca asa cum sunt barbatii sunt si femeile, si ca nu totdeauna trebuie sa intalnim pe cineva asemenea noua in lumea asta desi acel cineva exista undeva. pentru unii putem fi noi persoana "imposibila" asa cum alte persoane sunt "imposibile" pentru noi.
nimic nou sub soare ... si nici peste soare
heartbit
Postat pe 3 Iunie 2012 10:02
Sper ca ai fugit de-ai mancat pamantul .....
Fata_Morgana
Postat pe 3 Iunie 2012 10:08
....am spus, am afirmat inca de la inceputul postarii mele,....ca e neam prost pe deasupra, are bani dar numai pentru el si poate si pentru placerile lui, spun poate...deocamdata, deoarece prietena mea inca nu a divortat de el...sta si inca se mai gandeste deoarece au copii impreuna....iar eu...cat de buna prietena ma considera ea nu indraznesc sa ma bag intre ei, nici macar sa-i sugerez ceva!..nu vreau sa am pe constiinta rezultatul faptelor mele...o ajut cu ce pot, cateodata!
caleidoscop
Postat pe 3 Iunie 2012 22:55
caleidoscop, si daca avea bani? Era mai putin nesimtit? ..."si nici bani n-are" suna in mesajul tau ca jignirea suprema... :-)) Iar asta, la prima vedere, ne face sa ne indoim de caracterul tau, nu al lui.
Banii...circula. Crede-ma. De aia au fost ei inventati :-) Nu confunda portofelul cu materialul din care e croit cineva. Poti sa fii acelasi om super sau poti sa fii aceiasi ultima javra si cu, si fara sa ai bani.
quasaria
Postat pe 4 Iunie 2012 02:08
...cica are bani doar de placerile lui, nu si de ale sotiei...sotia are servici insa cateodata mai apeleaza la rezervele lui si tot nu-i da!...acum ati inteles?...e egoist tipul.
caleidoscop
Postat pe 4 Iunie 2012 13:58
dar sotia ii da lui?
Sotia il si sponsorizeaza cind are el nevoie - sau doar apeleaza? Ok, vrem sa ne respecte si sa ne trateze ca pe egali, atunci hai sa fim egali.... Daca nu, trophy wife, dar atunci iti accepti statutul de obiect.
quasaria
Postat pe 4 Iunie 2012 14:13
FUGI CAT MAI DEPARTE DE ASEMENEA ELEMENT.
NINUTZA4
Postat pe 5 Iunie 2012 14:32
The fifth element. >:P
Axl_R
Postat pe 5 Iunie 2012 15:02
Ai vrut sa zici "a cincea roata la carutza?"...sa inteleaga si io....taranul roman...
Rotty
Postat pe 5 Iunie 2012 15:10
Cam ae...
Axl_R
Postat pe 5 Iunie 2012 15:11
Ha!!!...ce mandra sunt ca am inteles ....sunt taran de 24 de carate...
Rotty
Postat pe 5 Iunie 2012 15:14
Mi, iar mi-ai amintit de EU_ ...ea opie aa cnd nelege ranca de mine.
Hai s'ti !
Axl_R
Postat pe 5 Iunie 2012 15:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am rezolvat problema cu iubitul meu 23 De la: pantera_neagra 14 Septembrie 2009 06:58
cand o sa il uit ? 33 De la: minna 15 Februarie 2010 15:21
bv 11 De la: tutankhamon 31 Octombrie 2009 21:07
ce poti face cand un prieten nu vrea sa mai vorbeasca cu tine ? 9 De la: garbo005849 5 August 2009 11:41
Caut iubita in Dej 4 De la: Anonimus007 13 Ianuarie 2018 09:40
Setari Cookie-uri