iubire?!...sau,prostie?!

De la: ufishor, la data 2011-10-20 13:15:36gelu...cu '1150 de lei' ai spus tot

ce vrei sa spui?
eu am luat-o din Obor cu 260 lei(aproape noua, mai avea tipla de protectie pe aparatorile de roti).
Chiar asa de "nedescurcaret"ma crezi? Dar sa nu mai spui la nimeni pentu ca or sa vrea toti la pretul asta. Stia si "fatidicul pisoi" dar crezi c-a fost proasta sa-i spuna lui F1. L-a lasat sa fiarba in suc propriu. Dar totusi a fost "buna" cu el zicandu-i ca nu-i nevoie sa-i cumpere ca o are pe cea de la mine Hilar. Dar asta spune multe despre valoare lui si cred ca din titlul topicului i se potriveste manusa a doua parte. Eu prefer sa mi-o pastrez pe prima si sa-mi caut femeia ce stie a primi si aprecia ceea ce eu am de oferit. F1 a rugat-o ca macar o perioada sa nu mai tina legatura cu mine. Mai tarziu i-i da voie sa mai schimbe o vorba ,doua cu mine pe mess. Eu am venit cu o propunere mai "decenta". O saptamana sa stea la mine, una la el. Asa injumatatim suferinta. O saptamana sufar eu. Una el. iar sarbatorile sa le facem impreuna sa ne impacam. la o
Tigergelu
Postat pe 20 Octombrie 2011 14:27
cricat
Postat pe 20 Octombrie 2011 14:32
chestia cu saptamana..una la tine, una la el..era vorba de bicicleta, nu?

Eugenia69
Postat pe 20 Octombrie 2011 14:33
Imi place sa cred ca acum tu acum incerci sa creionezi firul epic al unei telenovele.. nu pot crede ca e adevarat ce si cum gandesti..
Onna
Postat pe 20 Octombrie 2011 14:33
De la: Eugenia69, la data 2011-10-20 14:33:00chestia cu saptamana..una la tine, una la el..era vorba de bicicleta, nu?



Onna
Postat pe 20 Octombrie 2011 14:34
De la: Eugenia69, la data 2011-10-20 14:33:00chestia cu saptamana..una la tine, una la el..era vorba de bicicleta, nu?


De bicicleta, desigur!
desi,recunosc, mi-ar fi placut si utilizatoarea sa fie in sa.
Fac haz de necaz. Va-ti prins, nu?
Tigergelu
Postat pe 20 Octombrie 2011 14:41
mare haz...aproape m-am molipsit si eu
ideea e sa nu dai in bascalie, mai gelu. ca de la detaliile cu privire la 'investitiile' facute de tine intru fericirea partenerei si pana la a 'rupe matza' e cale lunga...ma gandesc totusi la o varianta 'cinstita': propune-i pisicutei sa fie ea F2-ul tau. si te lamuresti daca e prima sau a doua parte a intrebarii.
ufishor
Postat pe 20 Octombrie 2011 14:45
De la: Onna, la data 2011-10-20 14:33:38Imi place sa cred ca acum tu acum incerci sa creionezi firul epic al unei telenovele.. nu pot crede ca e adevarat ce si cum gandesti..

Oana,
fac haz de necaz. cum as putea concepe sa impart persoana iubita cu altcineva? daca as fi vrut asta stateam linistit in banca mea pe post de F2 pentru restul vietii. Ei i-ar fi convenit. Cred ca e minunat cand te iubesc doi barbati? Telenovela a fost pana in momentul cand el a aflat ca-l inseala. Dupa aceea sa transformat intr-un film cu prosti in care eu eram in rolul principal. Dar. Uuuuf! Am demisionat
Tigergelu
Postat pe 20 Octombrie 2011 14:46
Tu incerci sa te convingi singur, nu Gelu?
cricat
Postat pe 20 Octombrie 2011 14:49
De la: cricat, la data 2011-10-20 14:49:03Tu incerci sa te convingi singur, nu Gelu?


Oricum nu pare prea convingator..
Onna
Postat pe 20 Octombrie 2011 14:52
eu il cred. si ma bucur cand vad ca exista barbati care iubesc atat de mult.
cricat
Postat pe 20 Octombrie 2011 14:55
nu te mai chinui ... iubirea face din om .. neom .
Toti suntem "catelusi prosti si tampiti" cand iubim.
cricat
Postat pe 20 Octombrie 2011 15:14
sau 'pisoi fatidici'
ufishor
Postat pe 20 Octombrie 2011 15:16
sau ..
cricat
Postat pe 20 Octombrie 2011 15:20
Ei si pana la urma pisica e rupta sau s-a reintregit?Ai rezistat tu asa sa nu iei legatura deloc cu ea?Nici un tel nici un SMS sau email? Nu pot sa cred!!
alba
Postat pe 20 Octombrie 2011 15:43
De la: alba, la data 2011-10-20 15:43:22Ei si pana la urma pisica e rupta sau s-a reintregit?Ai rezistat tu asa sa nu iei legatura deloc cu ea?Nici un tel nici un SMS sau email? Nu pot sa cred!!

Albishor,
da dragutzo! am rezistat. Asta am facut-o intodeauna. Atunci cand ma suna ea apare fatidicul. Atunci nu pot a-mi da peste mana si sa nu raspund la telefon. Pe mess a intrat ceva mai devreme. Nu am schitat nici un gest. Desi ar fi putut fi foarte bine sa fie F1. Este expert in computere si putea sa fie doar momeala pentru F2. Daca m-ar fi interpelat, sigur as fi pus "botul". Da! Este adevarat. Nu am puterea sa "las". Ma rog sa fiu "lasat" pentru a nu-mi atribui vreo vina. "Sunt timid dar ma tratez". Primul pas l-am facut. Eu nu o v-oi contacta. Iar cu ea am convenit ca atunci cand are o hotarare sa ma sune si sa-mi comunice: F1 sau F2. Hai ca totusi sunt curajos!
Tigergelu
Postat pe 20 Octombrie 2011 17:10
De la: cricat, la data 2011-10-20 14:55:27eu il cred. si ma bucur cand vad ca exista barbati care iubesc atat de mult.

aici apare paradoxul relatiilor de iubire
o iubesc dar totodata exista o alta femeie ce ma iubeste incat si-ar da si viata pentru mine. Iar eu ma incapatanez in a castiga "proprietatea" absoluta asupra " pisoiului fatidic". Sunt "voci" care-mi arata drumul si-mi spun ca drumul meu e cu cea care ma iubeste atat de mult. da eu, NU! Batman! Batman!
Tigergelu
Postat pe 20 Octombrie 2011 17:26
De la: Tigergelu, la data 2011-10-20 17:10:36
De la: alba, la data 2011-10-20 15:43:22Ei si pana la urma pisica e rupta sau s-a reintregit?Ai rezistat tu asa sa nu iei legatura deloc cu ea?Nici un tel nici un SMS sau email? Nu pot sa cred!!

Albishor,
da dragutzo! am rezistat. Asta am facut-o intodeauna. Atunci cand ma suna ea apare fatidicul. Atunci nu pot a-mi da peste mana si sa nu raspund la telefon. Pe mess a intrat ceva mai devreme. Nu am schitat nici un gest. Desi ar fi putut fi foarte bine sa fie F1. Este expert in computere si putea sa fie doar momeala pentru F2. Daca m-ar fi interpelat, sigur as fi pus "botul". Da! Este adevarat. Nu am puterea sa "las". Ma rog sa fiu "lasat" pentru a nu-mi atribui vreo vina. "Sunt timid dar ma tratez". Primul pas l-am facut. Eu nu o v-oi contacta. Iar cu ea am convenit ca atunci cand are o hotarare sa ma sune si sa-mi comunice: F1 sau F2. Hai ca totusi sunt curajos!


Hai ca esti!!E ceva si te apreciez. Sunt curioasa cat rezista ea acum.Asta e problema mea. Si eu am zis de multe ori gata, ma opresc, dar tot timpul am recidivat. Si la fel daca ma suna, pt diverse chestii (job) ajungeam sa ne intalnim. Si uite ca inca ma invart in cercul asta vicios si nu gasesc puterea sa renunt. Sa imi dai si mie reteta.As avea nevoie de o dezintoxicare of loveeee.
alba
Postat pe 20 Octombrie 2011 17:38
eu tot cred ca nu vreti ......
jeanette40
Postat pe 20 Octombrie 2011 17:52
Buna seara! Am citit tot topicul...
Eu cred ca pentru ea va fi mult mai usor. Avand o companie acasa. Mai usor sa te joace pe degete Gelu. Isi poate distrage atentia foarte usor cu Nr. 1. Chiar asa prost cum e. Pentru tine va fi o perioada foarte grea. Si trebuie sa ai vointa. Dar un lucru nu sunt lamurita... Tu nu ti-ai dat seama ce fel de om e din conversatiile pe care le are cu tine povestitindu-ti cum te compara cu Nr. 1? Mi se pare mare lipsa de bun simt... tupeu la maxim adica. Sa spui aceste lucruri omului pe care susti ca il iubesti. Adica te raneste pe fata, scotand in fata cat de "smechera" e ea. Nu tine cont de nimic, decat ca ea sa fie in centrul atentiei. Poate pun eu accent prea mult pe comportament si gandesc prea mult... nu stiu.
picaturaderoua
Postat pe 20 Octombrie 2011 19:30
Buna Gelu,

tu sti cine sunt
O sa imi spun si eu parerea chiar daca o vei lua sau nu in consideratie:

1.Cristina are tipologia caracterului unu barbat( chiar daca este feminina fizic ), adica acasa vrea o realtie stabila , reconfortanta si pe langa mai vrea si un amant pentru placerile ei.

2.Rareori femeile care nu sunt casatorite legal sau in biserica, nu au nici copii stau cu prietenul doar din MILA

3.Nu degeaba e biblia cea mai complexa carte a tuturor timpurlor, uite o descriere ff scurta dar concreta a dragostei:

"1. De a gri n limbile oamenilor i ale ngerilor, iar dragoste nu am, fcutu-m-am aram suntoare i chimval rsuntor.
2. i de a avea darul proorociei i tainele toate le-a cunoate i orice tiin, i de a avea atta credin nct s mut i munii, iar dragoste nu am, nimic nu sunt.
3. i de a mpri toat avuia mea i de a da trupul meu ca s fie ars, iar dragoste nu am, nimic nu-mi folosete.
4. Dragostea ndelung rabd; dragostea este binevoitoare, dragostea nu pizmuiete, nu se laud, nu se trufete.
5. Dragostea nu se poart cu necuviin, nu caut ale sale, nu se aprinde de mnie, nu gndete rul.
6. Nu se bucur de nedreptate, ci se bucur de adevr.
7. Toate le sufer, toate le crede, toate le ndjduiete, toate le rabd.
"
La punctul 7 tu te regasesti sunt sigura dar ea , crezi ca se apropie de aceste trairi in ceea ce te priveste?


4,Daca nu vrei sa mai continui jocul asta nu ai decat o optiune: paraseste-o , orice altceva ve face nu va avea nci un efect pentru ca sarmul ei femnin te-a subjugat definitiv


PS; Iubirea nu e niciodata prostie, ea doar : "Toate le sufer, toate le crede, toate le ndjduiete, toate le rabd"
garbo233928
Postat pe 20 Octombrie 2011 21:11
De la: cricat, la data 2011-10-20 15:14:49

(1) nu te mai chinui ... iubirea face din om .. neom .
(2) Toti suntem "catelusi prosti si tampiti" cand iubim.

lasa-ma sa-ti raspund pe puncte:

la pct. (1), completare: "cand te pi...pi, te tii de-un pom"...:D
=))
(scuze, nu m-am putut abtine)

la pct. (2): hai nu serios!...
(vaaaai, ce parere cumplita poti avea...mai aud/invatz si eu notati de pe garbo:PPP)
:)))

PS: inteleg ca iubirea nu e rezervata oamenilor, nu-i asa?...
da' cui, ma rog frumos?... reptilelor, cumva?:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 20 Octombrie 2011 21:59
si daca-mi permiteti o alta completare la punctul doi la ce spunea cri:
cri, sunt catelus, marioneta si alte manuibile, pt ca asa vreau eu si pt ca aleg constient sa vreau asta si pt ca eu cred in asta. nu am nicio rusine sa ma cobor, sa ma umilesc pt ca stiu ca ma pot ridica oricand si, mai ales, pt ca n-o consider umilinta. nu mi-e rusine si nu vad niciun impediment in a merge pana in panzele albe atunci cand vreau un lucru sau o fiinta umana, daca eu cred in el/ea si tot la fel, nu mi se pare injositor sau degradant sa ma dau cu capul de toti peretii si sa plang de ma rup! pt ca stiu ca ma pot ridica si mai stiu ca fac asta pt ca asa aleg eu. si mai stiu ca nu voi regreta niciodata.
esme
Postat pe 20 Octombrie 2011 22:07
pot sa -mi completez postarea ??
e doar o stare care iti trece. :PPP
cricat
Postat pe 20 Octombrie 2011 22:09
De la: cricat, la data 2011-10-20 22:09:29pot sa -mi completez postarea ??
e doar o stare care iti trece. :PPP


mai bine o lasai asa, cri...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 20 Octombrie 2011 22:12
De la: esme, la data 2011-10-20 22:07:13si daca-mi permiteti o alta completare la punctul doi la ce spunea cri:
cri, sunt catelus, marioneta si alte manuibile, pt ca asa vreau eu si pt ca aleg constient sa vreau asta si pt ca eu cred in asta. nu am nicio rusine sa ma cobor, sa ma umilesc pt ca stiu ca ma pot ridica oricand si, mai ales, pt ca n-o consider umilinta. nu mi-e rusine si nu vad niciun impediment in a merge pana in panzele albe atunci cand vreau un lucru sau o fiinta umana, daca eu cred in el/ea si tot la fel, nu mi se pare injositor sau degradant sa ma dau cu capul de toti peretii si sa plang de ma rup! pt ca stiu ca ma pot ridica si mai stiu ca fac asta pt ca asa aleg eu. si mai stiu ca nu voi regreta niciodata.


esme, iarta-ma, dar o sa Te contrazic:

una e sa fii "catelus", alta e sa fii marioneta sau manuible... fiindca a fi marioneta presupune sa ai deja in minte proiectia faptului ca ai fi "manuita" de catre cineva, care o face cu buna stiinta. fara a fi deloc asa, dealtfel.

nu pot fi de acord cu tine, si (mai ales) nici cu constientizarea faptului ca faci unele lucruri care n-ar putea fi dorite, placute sau agreate de acea persoana pentru care (vrei sa) le faci, crezand ca "e bine asa". poate doar daca el este sadic, iar tu o masochista incurabila (nu cred ca esti).

nu e deloc bine, pentru niciunul dintre voi.
eu_geminy
Postat pe 20 Octombrie 2011 22:18
iubire=prostie :)
totul e trecator!
Ktine
Postat pe 20 Octombrie 2011 22:19
De la: Ktine, la data 2011-10-20 22:19:41iubire=prostie :)
totul e trecator!

bine... daca zici tu...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 20 Octombrie 2011 22:20
ge, am uitat sa pun ghilimelele la marioneta, bla, bla, manuibile, tocmai pt ca eu nu ma consider asa, nu m-as considera asa, fiindca nu as face ceva ce contravine dorintelor mele si alegerilor mele. iar asta n-am spus-o in contrapartida la faptul ca el ar fi un sadic, intrucat nu as accepta un asa om langa mine, ci doar ca sa punctez ca, daca eu cred in acel om, as face orice sa-i demonstrez asta, daca are nevoie si daca doreste, nu cu forta si nu bagandu-i pe gat nush`ce dovezi de devotament, daca el nu simte ca asta vrea. nu as face nimic din ce nu vrea celalalt. dar as vrea doar sa fiu lasata sa spun ce am de spus si apoi sa-si exprime pozitia.
e vorba de ce as face eu, daca stiu ca celalalt consimte. nu altfel.

ma rog, asta era ideea mea de devotament!
esme
Postat pe 20 Octombrie 2011 22:28
Ge ..
1. nu ma tin de -un pom .. ca n-am de ce..
2. am fost un catelus .. care s-a trezit din pacate sau din fericire .. vom vedea.
cricat
Postat pe 20 Octombrie 2011 22:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa mai lupt pebtru casnicie? 79 De la: Ioana007 6 Aprilie 2009 15:30
m-am indragostit de un barbat ,apoi afland ca este insurat si are si 2 copii!:( 10 De la: Dor_marunt 12 Decembrie 2009 09:33
Sexul Fara Probleme 58 De la: lysa77 24 Februarie 2009 04:55
barbati inselati 171 De la: garbo178052 30 Noiembrie 2010 17:42
parintii lui 7 De la: reyya 10 Noiembrie 2009 15:52
Setari Cookie-uri