Dilema sentimentala

cred ca sta destul de inghesuit unicul neuron pe care il ai, nu dai dovada ca ai poseda ceva mai mult ......
Tisha
Postat pe 11 Septembrie 2011 20:37
zack, macar de-ar fi si asta....
inclin sa cred ca tanti blonda, e ca-n bancu ala cu blonda la interviu....
dor72_
Postat pe 11 Septembrie 2011 23:44
Care-i bancul ala?
Ni-l zici si noua?
nathalie
Postat pe 12 Septembrie 2011 00:04
OF...NU CRED CA O SA LE AVEM PE TOATE VREODATA CU ADEVARAT..!
POTI CONTROLA MINTEA .DAR NU ITI POTI CONTROLA INIMA...
E BINE SA STAI SA MEDITEZI LA RECE...CE TE-AR FACE MAI IMPLINITA?
CE ESTE CEL MAI APROAPE DE CE ITI DORESTI TU CU ADEVARAT..
TU...ORIGINALA..FARA SA TE SCHIMBI PT.CELALALT..
IAR PE ACEL EL SA IL ACCEPTI ASA CUM ESTE ..FARA SA INCERCI SA-L SCHIMBI TU..
DE CE TE-AI PUTEA LIPSI MAI USOR.DE MATERIAL..SAU DE DRAGOSTE?
PENTRU CA PE ORICARE AI ALEGEO..LA UN MOMENT DAT TOT O SA SUFERI!
ASA ESTE VIATA...AZI SOARE MAINE NOR...
UN LUCRU ESTE INSA SIGUR.....''UNDE DRAGOSTE NU E..NIMIC NU E'''
SUCCES!
inutza65
Postat pe 12 Septembrie 2011 11:04
De la: michelle_, la data 2011-09-05 18:19:33madito, mie nu mi s-a parut ca is dura, mai degraba sincera
si oricum, eu sunt deja faimoasa p-acilea, ca nu spun ce asteapta unii sa auda, ci ceea ce cred eu ca trebuie spus
aaaa...ca ce spun nu le place, asta e alta problema
dar, in general, siroapele astea imi dau asaaaa...o stare vecina cu nebunia, iar in ultima perioada a plouat cu drame de-astea, in care sotii suferinde s-au victimizat la greu, ca niste sacrificate pe altarul casniciei ce sunt ele, exploatate de porcu' si bagabondu' de sot
in plus, excesele, de orice natura ar fi ele, imi provoaca repulsie...si iarasi spun ca atmosfera din ultimele saptamani imi da dreptate
en passant fie spus, marlania, mitocania, si convingerea ca doar tu (generic vorbind) detii adevarul absolut, mi se par chestii agresive...a nu se confunda cu ironia fina!

deci, ( hotarat, azi vorbesc ca o manelista, sic!!) ce povesteste blonda asta mi se pare rupt de realitate
dar, trebuie sa ii admir aplombul si increderea in propria persoana...

bre freya...lasa ca nu trazneste nimerica...
inutza65
Postat pe 12 Septembrie 2011 11:46
MICHELLE ,MICHELLE....

..CA CE'' HM.....AI GRIJE CAND MAI COMNETEZI PE ALTII IN LEGATURA CU ORTOGRAFIA...
APOI ..CU SINCERITATEA OMORI OMUL UNEORI DACA NU AI GRIJE...CHIAR DACA O FACI
SI DOAR PSIHIC!
inutza65
Postat pe 12 Septembrie 2011 11:52
....PENTRU TOTI CEI CARE COMENTEZA LA TOPICURI MEREU SI MAI MULT AIUREA.....

POATE AR TREBUI SA VA UITATI FIECARE IN OGLINDA VOASTRA FIRST!
CINE SCRIE AICI SUBIECT,VA CERE UN SFAT LA O PROBLEMA,NU SA COMENTATI ORTOGRAFIA,SAU PERSOANA!INDIFERENT DACA ESTE BLONDA SAU BRUNA..ETC.
DACA VA CERE PAREREA,INSEAMNA CA ,ARE INCREDERE IN VOI!
DACA NU PUTETI DA UN RASPUNS PERTINENT,UN SFAT BUN..MAI BINE NU MAI SCRIETI NIMIC!
CEI CARE VA PLICTISITI,LUATIVA IDUL DE MES.UNUL DE LA ALTUL SI JUCATIVA ACOLO,
NU MAI PLICTISITI SI PE ALTII..CU PROSTIOARELE VOASTRE AICI
ITI TRECE CHEFUL DE CITIT DE MULTE ORI ,DIN CAUZA ,,MULTOR MESAJE.AIUREA..COPILARII.
O ZI BUNA LA TOATA LUMEA!
inutza65
Postat pe 12 Septembrie 2011 12:10
hey ce vorba este asta''am o scuza...sunt femeie.."???? cei drept suntem cam nehotarate, deoarece vrem ceva mai bun pentru noi, dar asta nu inseamna ca suntem de neinteles...o sa iti treaca....nu ai pierdut nimic..bucura-te de tot ceea ce iti ofera viata si nu te gandi la nimic.....good life and be strong !!!!
milutza
Postat pe 12 Septembrie 2011 14:05
De la: garbo034526, la data 2011-09-12 12:10:51....PENTRU TOTI CEI CARE COMENTEZA LA TOPICURI MEREU SI MAI MULT AIUREA.....

POATE AR TREBUI SA VA UITATI FIECARE IN OGLINDA VOASTRA FIRST!
CINE SCRIE AICI SUBIECT,VA CERE UN SFAT LA O PROBLEMA,NU SA COMENTATI ORTOGRAFIA,SAU PERSOANA!INDIFERENT DACA ESTE BLONDA SAU BRUNA..ETC.
DACA VA CERE PAREREA,INSEAMNA CA ,ARE INCREDERE IN VOI!
DACA NU PUTETI DA UN RASPUNS PERTINENT,UN SFAT BUN..MAI BINE NU MAI SCRIETI NIMIC!
CEI CARE VA PLICTISITI,LUATIVA IDUL DE MES.UNUL DE LA ALTUL SI JUCATIVA ACOLO,
NU MAI PLICTISITI SI PE ALTII..CU PROSTIOARELE VOASTRE AICI
ITI TRECE CHEFUL DE CITIT DE MULTE ORI ,DIN CAUZA ,,MULTOR MESAJE.AIUREA..COPILARII.
O ZI BUNA LA TOATA LUMEA!


Crede-ma, fata asta nu are nici cea mai mica problema. K, poate are una, nu e hotarata daca sa-l pastreze pe asta cu jaguarul sau daca sa incerce sa gaseasca unul cu bentley. Sentimente....? doar se alinta si se intreaba daca le are . Ce face ea aici e.....din plictiseala.
zack
Postat pe 12 Septembrie 2011 16:37

hai mai zack...are sentimente...doar ca nu are cui le ...oferi...ca nenea s-a intors la nevasta....ca, deh, avea si el sentimentele lui...
526, ai putea sa scrii cu minuscule? imi sare retina....
dor72_
Postat pe 12 Septembrie 2011 16:42
Complicata e dilema asta, cred ca e timpul sa treci la trilema...
anisoaraf
Postat pe 12 Septembrie 2011 18:52
Asta cu ..trilema..e buna!!
elisabeta_boia
Postat pe 12 Septembrie 2011 19:43
De la: elisabeta_boia, la data 2011-09-12 19:43:45 Asta cu ..trilema..e buna!!


Subscriu.
Prevad un nou subiect de "dezbatere publica" din partea blondinei in curand.
Fata asta o sa ne tina ocupati tot timpul
zack
Postat pe 13 Septembrie 2011 15:54

sa intelegem ca nu iti displace..."ocupatia"....
dor72_
Postat pe 13 Septembrie 2011 15:55
De la: dor72_, la data 2011-09-13 15:55:50
sa intelegem ca nu iti displace..."ocupatia"....


Asa si asa. Daca mai dau peste o blonda din asta.. ma las la vatra....ranit.

Si app de bancuri cu blonde... - pt blondina noastra si SLK-ul ei....
Intr-o benzinarie, o blonda se uita derutata la pompe si murmura:
- 95?.. 98?.. 95!.. 98!..
Vazand-o pierduta, un angajat al benzinariei se aproprie si o intreaba:
- Cu ce va pot ajuta?
Cu o raza de fericire in privire, blonda raspunde:
- Benzina din 2011 n-aveti?
zack
Postat pe 13 Septembrie 2011 15:59
tu ce vrei sa ne sugerezi noua? ca esti femeia fatala? sau ca esti printesa indragostita de cersetor si refuza printul? acuma sincer.la cate telenovele te-ai uitat?Daca e un *ratat* dc il vrei innapoi?..ahh,,,,nu e de nivelul tau,,poate ai sange albastru si nu stim noi,,,,,hmm,,,,ce parere buna ai despre tine,,,,,relativ adevarata,,,,esti subiectiva,,,,ca sa fiu empatica si totusi onesta eu am impresia ca tu vrei sa te lauzi si nu ai unde,,,,,
NU ne mai subestima ...Divooo,,,,,
garbo041014
Postat pe 13 Septembrie 2011 16:37
De la: garbo041014, la data 2011-09-13 16:37:00 tu ce vrei sa ne sugerezi noua? ca esti femeia fatala? sau ca esti printesa indragostita de cersetor si refuza printul? acuma sincer.la cate telenovele te-ai uitat?Daca e un *ratat* dc il vrei innapoi?..ahh,,,,nu e de nivelul tau,,poate ai sange albastru si nu stim noi,,,,,hmm,,,,ce parere buna ai despre tine,,,,,relativ adevarata,,,,esti subiectiva,,,,ca sa fiu empatica si totusi onesta eu am impresia ca tu vrei sa te lauzi si nu ai unde,,,,,
NU ne mai subestima ...Divooo,,,,,


Diva ? Ar vrea ea. Divele nu se incurca cu ratatii.....cel putin asa am auzit yo.
zack
Postat pe 15 Septembrie 2011 13:33
De la: _blondyna, la data 2011-09-11 19:22:43Tin sa mentionez ca din pucnt de vedere material eu si actualul ne concuram adika eu conduc un Mercedes SLK si el un Jaguar e diferenta de preferinte este normal sa fie inaintea mea putinpentru ca are un avans cladit de parintii lui dar nici eu nu sunt la punctul mort chiar.Nu vreau sa ajung inselata de catre o persoana care nu merita sufletul meu ceea ce demonstreaza actualul este tocmai o dragoste reala nu o indragosteala cu s-a intamplat la ex ul.Ceea ce pot cladi alaturi de actualul nu este doar o casa ci o familie, fostul isi dorea o casa si cam atat ...


woooooooww

si eu merg la serviciu cu un autobuz de marca"Autobuz RATB Mercedes Citaro 2" - e foarte comod
Cred ca te plictisesti tare rau, n-ai ce face, pune mana si citeste niste carti
adeline
Postat pe 16 Septembrie 2011 23:29
duduia asta-i un troll si voi ii cantati in struna
sierra_ig
Postat pe 17 Septembrie 2011 05:52
Buna marca aia de autobuz..ADELINE!! Meriti!
Si totusi..nu subestimati..blondele.. Unule..sunt doar decolorate=vopsite...si "nu te pune cu blondele!" Sierra...Sa n-o incurci...
elisabeta_boia
Postat pe 17 Septembrie 2011 08:01
"Singurul lucru pe care il fac oameni cu adevrat lipsiti de caracter este sa compare un om cu altul si sa nu il priveasca ca o entitate de sine statatoare"...off si tu ce faci?! nu-i compari ???? avocatul si "ratatul" :))).Saraca fiinta!
Bum30
Postat pe 17 Septembrie 2011 11:28
...Dragostea nu are limite sau ratiuni!dar totusi trebuie sa traim...Uneori sacrificiile facute in numele dragostei,numai pentru a fi cu cel iubit,te mutileaza sufleteste...In timp iubirea se transforma in respect,capata alte valente.Daca-ti doresti binele, incearca sa evaluezi situatia prin prisma sentiment-ratiune.
BtiBti
Postat pe 17 Septembrie 2011 11:34
De la: zack, la data 2011-09-15 13:33:25
De la: garbo041014, la data 2011-09-13 16:37:00 tu ce vrei sa ne sugerezi noua? ca esti femeia fatala? sau ca esti printesa indragostita de cersetor si refuza printul? acuma sincer.la cate telenovele te-ai uitat?Daca e un *ratat* dc il vrei innapoi?..ahh,,,,nu e de nivelul tau,,poate ai sange albastru si nu stim noi,,,,,hmm,,,,ce parere buna ai despre tine,,,,,relativ adevarata,,,,esti subiectiva,,,,ca sa fiu empatica si totusi onesta eu am impresia ca tu vrei sa te lauzi si nu ai unde,,,,,
NU ne mai subestima ...Divooo,,,,,


Diva ? Ar vrea ea. Divele nu se incurca cu ratatii.....cel putin asa am auzit yo.



Faza e ca a incurcat rubrica a vrut la matrimoniale
Bum30
Postat pe 17 Septembrie 2011 11:37
DREAGA MEA...iarta ma ca sunt rautacioasa dar...ce ar fii sa nu mai gandesti deloc..sau mai bine fa o lista cu cele pro si cele contra si vezi care sunt rezultatele...auzi la ea....unul are jaguar...tu conduci un mercedes....iar celalalt..praful de pe toba.fa in felul urmator....1.dute tu la servici,munceste si du i tu banii celui cu praful...ca poate reuseste sa faca avarea pe care tu ar trebui sa o cheltui...sau..2.stai tu mai bine acolo unde esti si cheltuieste bani aluia de ii munceste....3....munciti amandoi si mariti averea pe care o aveti ca la batranete sa nu mai aveti nici o problema financiara...P.S. mentionez ca NU sunt materialista dar ea a reusit sa ma calce pe singura batatura pe care o am.tot ce am ca avere e facuta cu manutele mele din foarfeca si piaptan.are tot ceea cesi poate dori un om dar nu are ....praful de pe toba.
chalon
Postat pe 17 Septembrie 2011 17:00
a trecut prea putin timp.
daca vrei sa uiti ceva,ii dai in mintea ta putina importanta,pentru viata ta actuala,si pentru viitorul tau.
adica,felul in care te atingea,nu mai are deloc importanta,acum,si nici nu va mai avea ,in viitor,si nici el,nici nimic din ce facea,nu mai are acum importanta.
eu am citit recent in o carte de psihologie de liceu,care este mecanismul uitarii.
mintea noastra claseaza important,neimportant,si apoi trimite evenimentele si persoanele,ori in memoria temporara,ori in cea de durata.
din pacate m-am agatat eu de asta,ca sa uit pe ale mele,dar a functionat.
ca sa poti fi fericita acum,trebuie sa il uiti.
d
daniilia
Postat pe 18 Septembrie 2011 03:54
nah,ca acu' stau sa ma gandesc bine in care memorie am trimes neshte persoane...
precizilla
Postat pe 18 Septembrie 2011 21:56
in memoria ma-sii, cumva?
Thor_again
Postat pe 18 Septembrie 2011 22:00
precizilla
Postat pe 18 Septembrie 2011 22:05
De la: zack, la data 2011-09-10 09:38:05
De la: _blondyna, la data 2011-09-03 15:14:04 De ce nu pot alege cu mintea, de ce aleg cu inima de ce il vreau asa de mult pe fostul ratat inapoi????


Nu banuiti niciodata femeile ca ar gandi logic. Barbatii
gandesc, femeile simt... este atat de simplu! Sa cauti un "motiv"
pentru ceea ce spune sau face o femeie este la fel de lipsit de sens
cu a cauta un segment de dreapta intr-un cerc.

Imi cer scuze, probabil unele de pe aici se vor simti jignite. E normal sa va simtiti asa, din cauza voastra barbatii mai gandesc si asa.


Nu banuiesc niciodata nimic, si nici nu generalizez, dar ma intreb cu ce gandesc unii barbati cand fac astfel de afirmatii,
Barbatii gandesc, femeile simt, concluzia simpla a doua premise incomplete ar fi ca barbatii sunt nesimtiti...
Car despre cautarea unui segment de dreapta intr-un cerc, cine vede dincolo de imaginea plana poate descoperi o infinitate sau macar unul numit raza si care-i atat de important ca fara el nu s-ar putea defini cercul.

Nu jignita nu ma simt, desi tot n-am descoperit cum gandesc unii barbati si ce-i face sa creada ca gandirea lor ar fi superioara celei feminine,cand temeiuri logice nu par sa prezinte.

In privinta avatarului, I was born intelligent...ai macar partial dreptate, nu stiu cine ti-a ruinat inteligenta, dar ai folosit corect past tense-ul.

I
charmelen
Postat pe 20 Septembrie 2011 16:29
daca postezi pe toate topicele de "dileme sentimentale" de pe garbo ... o sa ai mult de munca ..
cricat
Postat pe 21 Septembrie 2011 10:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
no comment 39 De la: quasaria 1 Martie 2010 00:39
Femei Rac 5 De la: cineva1 17 Iulie 2011 11:01
ajutatima 5 De la: garbo248890 12 Martie 2012 18:27
amanta...nasului 107 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:49
mai meritam sau nu ....... 6 De la: narcysa 12 Decembrie 2010 06:20
Setari Cookie-uri