intrebari

Am 30 de ani si sunt casatorita de 4 ani dar stau impreuna cu sotul meu de 13 ani si avem o fetita de 3 ani.Sotul meu este un tip foarte bun care ma iubeste , nu ma insala nu imi baga de vina cu nimic numai ca este un pic fara initiativa si stiti cum e dupa atatia ani de stat impreuna nu mai sunt toate ca in prima zi.Acum un an am schimbat locul de munca si am intalnit un coleg care a pus ochii pe mine din prima zi. S-a tot bagat in seama pana cand mi-a propus sa iesim impreuna . Eu nu am acceptat pt ca nu mi se parea normal sa ies cu colegul meu stiind ca el ma priveste mai mult decat ca pe o colega.Imi spunea tot timpul cat de frumoasa cat de extraordinara sunt si etc.El are 2 copiimici si o sotie , normal.Intr-un final am acceptat sa iesim impreuna M-a luat valul recunosc ca spunandu-mi atatea cuvinte frumoasae care nu le mai auzisem de mult.A zis ca s-a indragostit nebuneste de mine , ca nu a iubit pe nimeni ca pe mine si a zis sa ne despartim fiecare de familia lui. Nu am vrut asa ceva dar m-am intrebat daca acest barbat imi poate ofei tot ceea ce isi doreste o femeie de la viata.Alaturi de sotul meu duc o viata linistita fara evenimente dar cam monotona.Eu i-am zis individului sa ma lase putin in pace sa meditez si eu la viata mea si la cei din jurul meu dar el nu si nu sa fac ceva ca si cand au intrat zilele in sac fara sa se gandeasa la copii lui . la copilul meu , la sotia lui si nici macar la mine.Am ajuns de asa de tare ma macinau toate aceste ganduri ca am facut o depresie dar nici atunci nu a incetat. Ma face incontinuu sa ma simt vinovata pt ce i-am facut si imi spune tot timpul cat de mult sufera si ca el nu isi poate reveni asta dupa ce am luat deciazia sa nu ne mai intalnim.El mi s-a prezentat ca si cel mai inocent om din luume dar am aflat ca a avut si alte aventuri in viata sa si chiar un copil si nu cu sotia lui adica pe langa cei doi pe care ii are.Nu stiu ce sa mai cred daca e adevarat sau nu dar ma gandesc daca am pierdut un om care m-ar fi facut cu adevarat fericita.Imi spunea chiar ca pe coplilul meu o sa il iubeasca mai mult decat pe ai lui dar in acelasi timp imi spunea ca nu ii pasa de copii lui daca raman doar cu mamam lor.Apoi mi-a zis ca sotia lui a aflat de mine si a vrut sa se omoare . Eu nu stiu ce sa mai cred de omul asta poate imi da-ti si voi un sfat sa ma mai linistesc ca nu vreau sa ma gandesc ca ar fi fost relatia perfecta.Nu am avut relatii sexuale cu el pt ca nu vreau sa imi insel sotul si mai ales ca am avut un sigur barbat in viata mea si anume pe sotul meu.Merita acest om toate gandurile care mi le-am facut si suferintele astea de care nu mai scap?

Raporteaza abuz de limbaj

GG
Postat pe 30 Aprilie 2009 16:50
Chiar nu iti dai seama ce gogomate iti toarna? VAi mama mea. Te mai si intrebi daca e adevarat. NU. Clar. E doar un vanator. Culca-te tu cu el sa vezi ce fund frumos iti intoarce. Presupun ca si celei careia i-a facut copil i-a spus ca o sa-l iubeasca mai mult decat pe ai lui. Vomit.
Micass
Postat pe 30 Aprilie 2009 20:05
nu-ti fa singura rau si distruge ce ai in momentul de fata pentru un asemenea specimen.ai toate datele despre el,vad,cat si cum il duce,asa ca stai linistita si ignora-l total,chiar nu realizezi ca nu se merita sa-ti pierzi timpul?
miamia79
Postat pe 1 Mai 2009 05:41
Poti sa-i furi pusca si sa-l impusti in ... cand iti intoarce spatele.
Ioana007
Postat pe 22 Mai 2009 20:25
De la: GG, la data 2009-04-30 16:50:09Am 30 de ani si sunt casatorita de 4 ani dar stau impreuna cu sotul meu de 13 ani si avem o fetita de 3 ani.Sotul meu este un tip foarte bun care ma iubeste , nu ma insala nu imi baga de vina cu nimic numai ca este un pic fara initiativa si stiti cum e dupa atatia ani de stat impreuna nu mai sunt toate ca in prima zi.Acum un an am schimbat locul de munca si am intalnit un coleg care a pus ochii pe mine din prima zi. S-a tot bagat in seama pana cand mi-a propus sa iesim impreuna . Eu nu am acceptat pt ca nu mi se parea normal sa ies cu colegul meu stiind ca el ma priveste mai mult decat ca pe o colega.Imi spunea tot timpul cat de frumoasa cat de extraordinara sunt si etc.El are 2 copiimici si o sotie , normal.Intr-un final am acceptat sa iesim impreuna M-a luat valul recunosc ca spunandu-mi atatea cuvinte frumoasae care nu le mai auzisem de mult.A zis ca s-a indragostit nebuneste de mine , ca nu a iubit pe nimeni ca pe mine si a zis sa ne despartim fiecare de familia lui. Nu am vrut asa ceva dar m-am intrebat daca acest barbat imi poate ofei tot ceea ce isi doreste o femeie de la viata.Alaturi de sotul meu duc o viata linistita fara evenimente dar cam monotona.Eu i-am zis individului sa ma lase putin in pace sa meditez si eu la viata mea si la cei din jurul meu dar el nu si nu sa fac ceva ca si cand au intrat zilele in sac fara sa se gandeasa la copii lui . la copilul meu , la sotia lui si nici macar la mine.Am ajuns de asa de tare ma macinau toate aceste ganduri ca am facut o depresie dar nici atunci nu a incetat. Ma face incontinuu sa ma simt vinovata pt ce i-am facut si imi spune tot timpul cat de mult sufera si ca el nu isi poate reveni asta dupa ce am luat deciazia sa nu ne mai intalnim.El mi s-a prezentat ca si cel mai inocent om din luume dar am aflat ca a avut si alte aventuri in viata sa si chiar un copil si nu cu sotia lui adica pe langa cei doi pe care ii are.Nu stiu ce sa mai cred daca e adevarat sau nu dar ma gandesc daca am pierdut un om care m-ar fi facut cu adevarat fericita.Imi spunea chiar ca pe coplilul meu o sa il iubeasca mai mult decat pe ai lui dar in acelasi timp imi spunea ca nu ii pasa de copii lui daca raman doar cu mamam lor.Apoi mi-a zis ca sotia lui a aflat de mine si a vrut sa se omoare . Eu nu stiu ce sa mai cred de omul asta poate imi da-ti si voi un sfat sa ma mai linistesc ca nu vreau sa ma gandesc ca ar fi fost relatia perfecta.Nu am avut relatii sexuale cu el pt ca nu vreau sa imi insel sotul si mai ales ca am avut un sigur barbat in viata mea si anume pe sotul meu.Merita acest om toate gandurile care mi le-am facut si suferintele astea de care nu mai scap?

Raporteaza abuz de limbaj


ata feminitate in cautare de cuvinte fara rost ,de parca ne incalzesc cu ceva ,si alt barbat care cauta in fiecare femeie o noua iubire deciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ???????????????????????
yavrum
Postat pe 22 Mai 2009 20:41
scumpa mea gg, ca sa scapi de monotonia cu sotul tau, ce-ar fi sa iei tu mama initiativa? sa-l stimulezi tu pe toate planurile.... tot, tot, tot.....ia incearca sa vorbesti cu el...sa-i spui dimineata, la pranz si seara cat inseemna el pentru tine..gadila-l, stimuleaza-l...pentru ca bag seama ca, din cauza copilului, pe el il cam neglijezi....vrei sa scapi de monotonie??ia-ti sotul si copilul...sau fetita las-o la bunici si mergeti in parc, sau la munte intr-un weekend...incerca sa fii un pic altfel pentru el....poate schimba-ti culoarea parului sau chiar coafura...ia-ti alte haine...alt parfum...baga-te pe sub nasul lui, pisiceste-te...nu cred ca e de piatra, ci doar amortit de o obisnuinta acasa.....pe celalalt uita-l repede...stiu ca te-au incalzit vorbele lui frumoase si avansurile..dar uita-l mamicule....e un listac nenorocit, care nu te vroia decat in patul lui pentru a-si satisface poftele carnale, nimic mai mult....ce om normal la cap ii zice unei femei ca ii va iubi ei copilul mai mult decat proprii copii???
tutankhamon
Postat pe 22 Mai 2009 21:06
Va multumesc tuturor.Am inceput sa vad altfel lucrurile si m-am resemnat.
GG
Postat pe 25 Mai 2009 09:41
eu zic ca poate ar trebui sa apreciezi mai mult " monotonia" de acasa, cu sotul!!
ce zici? suna bine??
ia mai pune odata pe hartie toate partile bune ale casniciei tale, sau mai bine, reciteste ce ai scris tu in prima postare, n-o sa fie greu sa-ti dai seama care e raspunsul!!

oricum, ai probleme grave de perceptie daca tu chiar crezi toate ineptiile pe care ti le indruga asta!
zambila
Postat pe 25 Mai 2009 15:51
Dar pare atat de inocent si de serios!Chiar asa poti sa te prefaci?Eu una nu as putea
GG
Postat pe 30 Mai 2009 11:32
gg, multi se prefac pentru a-si atinge mai ales scopuri reprobabile.
"monotonia" de acasa?! ce n-as da sa o am si eu!!! nu stii ce furtuni iti pot isca "nonmonotonii". nu-ti mai gasesti linistea in veci! plus- sau chiar motivul numarul 0 - ESTE VORBA DE COPII!
oameni buni, ne mai intrebam de ce copiii sunt nefericiti si devin adulti nereusiti. de aia: ca familia are cucuri. ca cel care si-a asumat o familie nu o respecta.
gianiblue
Postat pe 30 Mai 2009 12:33
E adevarat ca barbatii dupa ce beau zic adevarul? stiti de asa ceva? ca tocmai am aflat ceva de la scumpul meu iubit si nu stiu ce sa cred> el imi tot spune sa nu-l iau in seama cand e baut ca nu-si da seama ce vorbeste. dar asta le-a intrecut pe toate

Postat pe 30 Mai 2009 12:56
Zi ce ti-a spus. Altfel nu ne dam seama.
Micass
Postat pe 30 Mai 2009 13:13
E foarte adevarat...bea si tu,dar inregistreaza ce spui,c-altfel n-ai sa recunosti...
valentino
Postat pe 30 Mai 2009 13:16
ca ar fi stat cu mine 2 ani jumate doar pt ca am insistat eu, si ca vrea sa-si faca o viata dar nu cu mine! de atunci nu mai vorbesc cu el, dar a inceput sa spuna tot felul de rautati cand a vazut ca nu-i mai vb

Postat pe 30 Mai 2009 13:20
dar eu chiar nu am insistat, ba chiar am lasat sa mearga "lucrurile" de la sine

Postat pe 30 Mai 2009 13:22
carmennush, oooooooooooooooo. este si nesimtit. da? ai vrut doar tu relatia? ai insistat tu? ei. atunci nu mai insista. nu-l mai cultiva. lasa-l in plata domnului... rautati? ha! asta nu iubeste. are doar orgolii!
gianiblue
Postat pe 30 Mai 2009 13:24
e foarte greu pt ca il iubesc, dar asta fac deja, nu mai "insist" sper sa inceteze si el cu mesajele. daca asa trebuie sa fie, asa va fi. ce nu te omoara te face mai puternic

Postat pe 30 Mai 2009 13:29
Eu zic sa-i fie rusine.
Micass
Postat pe 30 Mai 2009 14:56
noi zicem multe, da' omu' in cauza nu poate face ce zicem noi. fiecare alege dupa mersul inimii lui. si nu dupa al mintii. aici, pe forum, venim sa ne intalnim mintile si nu sufletele...
gianiblue
Postat pe 30 Mai 2009 14:58
Ei sa fiu sotul meu nu mi-a zis asa ceva niciodata din contra cand mai mea(asta mai rar)imi spune cat de multma iubeste si cat de mult tine la familia noastra.Cred ca asta dovedeste ceva.Si apropop ce mi-ati zis de monotonie si ca altele si-ar dori-o mi-a mai zis cineva asta,adica un psiholog.Cei mai putini monotoni iti fac niste surprize.....si nu placute intotdeauna.Intr-adevar nu te plictisesti cu ei dar nici viata usoara nu o ai.Asta nu am spus-o eu au spus-o altele dar voi puteti confirma sau nu.
GG
Postat pe 30 Mai 2009 20:06
Inseamna ca tu folosesti busola?
Ioana007
Postat pe 30 Mai 2009 21:36
,,cand mai mea(asta mai rar)imi spune cat de multma iubeste si cat de mult tine la familia noastra."


Incerc sa inteleg:
cand mai bea(asta mai rar)imi spune cat de mult ma iubeste si cat de mult tine la familia noastra...

Mi s-ar parea oportun sa-l imbeti cit mai des...asa vei sta tot in declaratii de dragoste...


valentino
Postat pe 31 Mai 2009 17:16
da cand bea am vrut sa spun.Sugestia e buna
GG
Postat pe 1 Iunie 2009 16:02
Nu face prostii,ajungi la saracie...
valentino
Postat pe 1 Iunie 2009 21:20
cum spuneam, omul nu e multumit niciodata!!
asta e firea noastra, nu o zic in nume de rau, asa sunt si eu, si tu, si ceilalti! asta nu inseamna ca nu trtebuie sa si gandim, sa luam o decizie corecta, atat pt noi, cat si pt ceilalti!
si da, esti foarte naiva...barbatii vrobesc si promit mullte!! dar pana nu trece la fapte, vorbele n-au nici o valoare!
si cand un barbat vrea ceva...face orice pt asta! nu le mai gasiti scuze!
o zi faina!
zambila
Postat pe 2 Iunie 2009 10:22
Merci mult
GG
Postat pe 2 Iunie 2009 15:06
Sa dai o relatie monotona pe una cu o hahalera care are 3 copii cu doua femei si spune ca nu-i pasa de ei, ci de copilul tau.....? Crezi ca-i vei face un bine copilului tau despartindu-te de sot? Chiar crezi ca un asemenea om te va face fericita?? Isi urmareste doar interesul :sexul; in rest nu conteaza nimic. In ceea ce priveste monotonia, nu ai si tu partea ta de vina?? Adu tu ceva nou in relatie sau spunei ce ti-ar placea sa faca.
daria_
Postat pe 20 Iunie 2009 22:25
buna gg
nu merita sa-ti pierzi timpul cu fraerul ala
nu toti care iti spun vorbe frumoase ,spun si adevarul............la varsta ta ar trebui sa nu mai crezi tot ce auzi.
un om care nu isi iubeste proprii copii nu iubeste pe nimeni,cauta doar o aventura asa ca gandeste-te bine daca merita sa-ti sistrugi familia pt.el
malyka
Postat pe 29 Iunie 2009 18:42
Prea multe intrebari pentru un raspuns nesigur.
Ioana007
Postat pe 30 Iunie 2009 21:14
Ar fi bine sa vorbesti intai tu cu tine.
Se pare ca tu nu stii ce vrei...
Ce poti sa speri de la un tip cu trei copii si doua femei ...si te cauta pe tine si pe ...'copilul tau'...
Intreaba-te pe tine,. vrei liniste sufletescs si respect..
..vrei sa risti un camin linistit si monoton.
..vrei sa te vezi parasita cand o sa fii mai sigura de relatie???
anca_53
Postat pe 3 Iulie 2009 17:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
topikul pt secretosi 149 De la: elodia 13 Februarie 2010 11:13
Cum facem alegerea potrivita? (persoana alaturi de noi) 17 De la: elisabeta_boia 17 Septembrie 2011 18:30
Intr-o relatie serioasa dar indragostita de alt barbat! Pe care dintre cei doi sa il aleg? 42 De la: garbo087471 21 Mai 2015 22:35
mereu fosta..... 63 De la: narcysa 8 Octombrie 2011 08:37
Sa-l cred ca a fostdoar o ratacire? 123 De la: tatoo64 17 Februarie 2011 16:57
Setari Cookie-uri