Dilema sentimentala

ups ... scuze charm .. era o reclama la psihologia "dilemelor" . Vad ca administratorii au sters postarea.
cricat
Postat pe 26 Septembrie 2011 07:24
De la: charmelen, la data 2011-09-20 16:29:01
De la: zack, la data 2011-09-10 09:38:05
De la: _blondyna, la data 2011-09-03 15:14:04 De ce nu pot alege cu mintea, de ce aleg cu inima de ce il vreau asa de mult pe fostul ratat inapoi????


Nu banuiti niciodata femeile ca ar gandi logic. Barbatii
gandesc, femeile simt... este atat de simplu! Sa cauti un "motiv"
pentru ceea ce spune sau face o femeie este la fel de lipsit de sens
cu a cauta un segment de dreapta intr-un cerc.

Imi cer scuze, probabil unele de pe aici se vor simti jignite. E normal sa va simtiti asa, din cauza voastra barbatii mai gandesc si asa.


Nu banuiesc niciodata nimic, si nici nu generalizez, dar ma intreb cu ce gandesc unii barbati cand fac astfel de afirmatii,
Barbatii gandesc, femeile simt, concluzia simpla a doua premise incomplete ar fi ca barbatii sunt nesimtiti...
Car despre cautarea unui segment de dreapta intr-un cerc, cine vede dincolo de imaginea plana poate descoperi o infinitate sau macar unul numit raza si care-i atat de important ca fara el nu s-ar putea defini cercul.

Nu jignita nu ma simt, desi tot n-am descoperit cum gandesc unii barbati si ce-i face sa creada ca gandirea lor ar fi superioara celei feminine,cand temeiuri logice nu par sa prezinte.

In privinta avatarului, I was born intelligent...ai macar partial dreptate, nu stiu cine ti-a ruinat inteligenta, dar ai folosit corect past tense-ul.

I


Woow, charmelen, dar tu ai ceva colti. Placerea mea.
Totusi nu inteleg de ce te-ai simtit vizata. Vad ca rotitele iti merg destul de binisor.
De aceea raspunsul meu este asta.....
Sa nu contrazici niciodata o femeie! Sa astepti putin, ca o face ea singura!
Asa ca o sa astept.
zack
Postat pe 26 Septembrie 2011 21:41
De la: elisabeta_boia, la data 2011-09-17 08:01:14 Buna marca aia de autobuz..ADELINE!! Meriti!
Si totusi..nu subestimati..blondele.. Unule..sunt doar decolorate=vopsite...si "nu te pune cu blondele!" Sierra...Sa n-o incurci...


pe bune, asta e marca autobuzului " Mercedes Citaro 2" , doar nu vrei marca de limuzina cum ar fi " Mercedes S600 Pullman".

Stii, ma plimb cu autobuzul ca poate-l intalnesc pe Jose Armando , poate are si parohie (ca mai e un topic p'aci , acela cu "coana" preoteasa)
...adevarul este ca la ce trafic are capitala tarii, nu m-as duce cu masina la serviciu nici daca ar fi Eric Roberts proprietarul parcarii ca sa ma intampiene in fiecare dimineata.
adeline
Postat pe 27 Septembrie 2011 16:42
pai n-ai decat s-astepti, eu nu ma contrazic niciodata, doar imi nuantez opiniile.
charmelen
Postat pe 29 Septembrie 2011 00:26
primiti opinii ..noi ?
delicata_30
Postat pe 29 Septembrie 2011 00:31
primim si alte chestii.
cu conditia sa fie bune rau de tot...:PP
:)))
eu_geminy
Postat pe 29 Septembrie 2011 04:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dureri fizice și psihice anii la rand.. 26 De la: garbo_6129 19 Aprilie 2016 21:03
Vreau sa slabesc ,cine intra in hora ? 41 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:52
ce sa fac sa divotez sau sa lupt in continuare 57 De la: garbo337236 13 Septembrie 2015 19:01
povestea unei tinere amante 133 De la: yanyacharberet 2 Noiembrie 2009 09:07
no comment 39 De la: quasaria 1 Martie 2010 00:39
Setari Cookie-uri