Doi barbati si eu la mijloc?????

Cum sa fac timpul trece pe langa mine fara sa-mi dau seama pe care iubesc ce vreau si ce-mi doresc de la viata tot ce ce mi-as dori nu am curajul sa fac poate ca sunt prea lasa poate ca mi-e mila sa-l las.Totul e asa de dur totul se invarte in jurul meu azi il vreau pe el maine pe celalalt mi-e frica sa-l scap din mana pe M deoarece am o viata cat de cat buna cu el sa incep cu cineva pe care nu cunosc mi-e greu dar mi-e mila si de E nu stiu cat de mult ma iubeste dar eu simt ca mi-as dori sa vad cum e viata langa el ce-mi ofera si cum ma alinta cum face dragsote cum se comporta cu mine etc sunt asa de multe lucruri care vreau dar vad ca nu sunt dependenta de mine mi-e frica sa raman singura mi-e frica sa raman in saracie mi-e frica sa nu pierd tot ce am oare am sa-mi gasesc pacea intr-o zi .Mi-as dori sa fug sa ma trezesc undeva fara oameni in jurul meu sa stau singura si sa-mi fac ordine in mintea mea nu am pe nimeni care sa ma sfatuiasca nu am pe nimeni care sa ma indrume spre ceva bun nu fac fata singura simt ca as face ceva rau imi doresc din tot sufletul sa ies din situatia asta stiu ca numai eu pot lua decizii dar nu am curajul sa pun punc unuia dintre ei ii iubesc pe amundoi sau poate la unu este mila la altu atractia dragostea nu stiu asa stau si ma gandesc zi de zi si noapte de noapte ma trezesc dimineata ma gandesc asta e primul lucru la care ma gandesc ce sa fac cum imi part viata cu cine raman seara la fel acelas lucru gandesc traiesc numai sa gandesc dar nu gasesc raspunsul sunt prea lasa sunt prea proasta nu stiu poate mi-e frica sa nu ma loveasca viata sa nu ma loveasca necazurile sa nu raman singura stiu sunt tanara si-mi pot gasi pe altcineva dar asta sunt eu nu-mi pot da un raspuns
erdema
Postat pe 21 Mai 2009 19:35
io crez ca ai lipsa de calciu, d-aia se-nvarte..

bai nene, numai topice la hoha..
gabitzza
Postat pe 21 Mai 2009 23:41
Cu asa o dictie nici nu e de mirare ca se invirte totul in jur.
Aemulus
Postat pe 21 Mai 2009 23:44
unde-i punctu' si unde-i virgula???? mamaaaaaa.cum vrei sa te ajutam daca nu scrii coerent, cat de cat????
tutankhamon
Postat pe 21 Mai 2009 23:51
eu te inteleg.oarecum sunt in aceeasi situatie. viata este complicata uneori, sau ne-o complicam noi. cu sau fara rost. sau din teama. ne e teama sa admitem ca am luat o hotarare gresita. ne e teama sa renuntam la o lume cat de cat confortabila si sa riscam din nou. si timpul trece iar noi atarnam intre doua lumi nestiind unde e mai bine. e cea mai aiurea situatie. si eu as vrea sa ies. am renuntat, am revenit ,m-am chinuit si asa mi-am pierdut doi ani din viata. nu pot sa iti dau un sfat pentru ca nici eu nu am gasit inca raspunsul. si nici nu vreau sa bravez asa cum vad ca face multa lume pe aici. pot doar sa iti spun ca nu esti singura. ca sunt multi oameni in situatia asta. dar multi aleg sa se ascunda in spatele unor glume fara haz. nu-i asculta, vezi-ti de gandurile tale si de ce e mai bine pentru tine.
sorinara
Postat pe 22 Mai 2009 10:24
erdema tata... dupa poza aia bag seama ca macar unu' din barbatii aia a ajuns si el la mijloc, daca nu chiar mai sus...he,he,he...
zambil
Postat pe 22 Mai 2009 10:29
Erdemuta,mami,fac un efort de vointa,si te rog spune-ne cu calma: e la stho sau serios???,asa stiu ce sa-ti raspund.
valentino
Postat pe 22 Mai 2009 10:29
De la: valentino, la data 2009-05-22 10:29:40Erdemuta,mami,fac un efort de vointa,si te rog spune-ne cu calma: e la stho sau serios???,asa stiu ce sa-ti raspund.


vad ca aveti chef de batjocora scrieti ce vreti: vreti sa dati un sfat va multumesc vreti sa scrieti prostii faceti ce vreti chiar nu am chef de nimic eu,ma simt intr-o situatie fara iesire iar voi imi spune-ti sa va explic ce nu ati inteles daca nu are virgula si punc la tot ce am scris?sunt intre doi barbati nici unul nu stie de altu ...eu sunt cea derutata deci in final eu ma aflu la mijloc si nu stiu unde sa o iau la dreapta sau stanga.
erdema
Postat pe 22 Mai 2009 12:00
si nu te supara femeie, cine e de vina pentru situatia ta? noi? hai ca ma faci sa rad! cu ce suntem de vina noi ca tu te balacaresti cu doi, ca unul nu-ti era de ajuns????hai, ne lasi cu commenturile tale stupide??? chiar exprimarea ta spune clar ce viata dezlanata ai....
tutankhamon
Postat pe 22 Mai 2009 12:09
De la: erdema, la data 2009-05-22 12:00:18
... deci in final eu ma aflu la mijloc si nu stiu unde sa o iau la dreapta sau stanga.

in centru erde, revolutioneaza-ti viata, sau te temi ca-ti pierzi echilibrul si asa precar?
susidallyama
Postat pe 22 Mai 2009 12:19
nu maaa.....pierde verzisorii...nu intelegi??? fata e materialista si nu poate sta fara parai....
tutankhamon
Postat pe 22 Mai 2009 12:22
dar sa si-i faca singurica, se teme ca-si strica manichiura? sau i se intinde permanentul?
susidallyama
Postat pe 22 Mai 2009 12:25
Pt faptul ca ai raspuns,o sa-ti raspund in mod serios...Descrierea ta,noua, care nu sintem implicati emotional, ne arata cit esti de ravasita sufleteste. Faptul ca ti s-a raspuns un pic in raspar, arata cit de anormala ni se pare situatia in care,cu voia ta, te afli...Acum cred ca ar trebui lamurite citeva aspecte :
-ce iti doresti tu de la viata
-care sint ordinea prioritatilor in grila ta de valori
-cum te-ai simti tu,in locul acestor baieti
-fa-ti bilantul,analizeaza care merita si care nu si ia o decizie...riscul de a ramine vesnic indecisa e mare, mai ales cind incepi sa te obisnuiesti in a juca pe mai multe fronturi...
S-apoi dependenta financiara impiedica dezvoltarea profesionala.O relatie conditionata economic nu e sanatoasa si nici de durata
valentino
Postat pe 22 Mai 2009 13:01
De la: tutankhamon, la data 2009-05-22 12:22:26nu maaa.....pierde verzisorii...nu intelegi??? fata e materialista si nu poate sta fara parai....



de unde sti tu ca sunt materialista?singurul lucru de care mi-e frica e sa nu-i pierd pe amundoi deci in concluzie cu unul singur vreau sa raman chiar daca nu are averi si palate
erdema
Postat pe 22 Mai 2009 14:06
la mijloc? aha. aici e vorba de sens giratoriu, bag seama. eu zic ca trebuie sa dai prioritate de stanga si-n rest, poti sa te invartesti cat cat vrei. e dreptul tau.
si_totusi
Postat pe 22 Mai 2009 14:23
Buna la toata lumea!
Citesc de mult forumul dar cred ca nu am avut curaj sa scriu pana acum... si recunosc... a existat o oarecare frica sa nu fiu judecata sau, mai rau, luata in ras... dar am decis sa-mi asum acest risc.
M-am casatorit cu L acum aproape 3 ani (vor fi in august) - un baiat linistit, bun, cu care puteam "sa fac casa", calm, atent, inteligent - cu convingerea ca va fi pentru totdeauna... am fost fericita, mandra de el; varsta nici n-a contat: are cu 11 ani mai mult decat mine... dar nu m-a interesat si cred ca nici nu ne-a afectat acest lucru...
Dupa aprox. un an... da, un an...suna ca un cliseu... dar asta e ... s-au mai schimbat unele lucruri, pe ici pe colo prin punctele esentiale: diferente de opinii... cicaleli care se repetau cu regularitate... ii spuneam ca nu e tatal meu, e sotul meu... viata sexuala nu era o prioritate nici la inceput si nu o consider nici acum... insa acum lipseste total...cu un an in urma ne-am deschis o afacere care nu a mers.. am riscat mult si ... am pierdut; dupa esec, mi-am gasit altceva de lucru (inainte fusesem prof. de engleza) mai bine platit... dar el nu si-a gasit.
Pana la urma a plecat vreo trei luni in Germania (la un atelier auto)... timp in care eu... m-am imprietenit cu cineva... cu un barbat din alt oras, M, ... pe net (mess, web, stiti voi)...
Acum... problema daca era doar asta... era bine... dar prietenia s-a transformat in flirt... apoi ne-am placut.. ne-am intalnit de 2 ori (in dec si in martie)... ne-am indragostit... ne-am iubit...
Credeam ca o sa treaca... dupa prima intalnire... ca totul e doar o faza prin care trec... pe care toate cuplurile casatorite o au... mai mult sau mai putin, insa n-a fost asa.
Am incercat sa pun capat definitiv...de 3 ori... in lunile alea stia fiecare in orice moment ce face celelalt... ne spuneam de toate... apoi ma gandeam...ca e o greseala sa iubesc pe altcineva... ca nu e normal... apoi gandeam... dar de ce iubesc pe altcineva? inseamna ca ceva nu e in regula...ca scartaie...si cum spuneam .. am pus punct...
I-am spus adevarul lui M...care stia ca am deja o relatie... dar nu stia si de "ceferticat"...si cu asta l-am distrus... a fost dezamagit... suparat... nu am mai vorbit vreo 2 sapt .. pana am sunat eu si am plans amandoi si spuneam ca nu putem sa stam o zi fara sa vb, fara sa ne auzim.
L este la fel... venit din Germ din ian... nu lucreaza... momentan lucrez doar eu ...comunicam... strictul necesar... fiecare are hobby-urile lui, el pescuitul eu ma mai intalnesc cu fetele...
Nu l-as critica niciodata... este priceput la toate, este sufletist, dar ma uit cateodata la el si imi dau lacrimile... ca acum...si ma gandesc ca oricat de greu ar fi... trebuie sa recunosc ca am facut o greseala... una cu "acte". E fff. greu de acceptat.. si am atatea de "de ce?" ca nu ma mai suport eu pe mine.
Acum M, care ma iubeste sincer, vrea sa divortez de L si sa fim impreuna ... si il cred, il cred ca ma iubeste, il cred ca vrea mai mult de la mine decat o relatie la distanta. Acum cateva zile zicea ca nu vrea sa se mai chinuie si sa mai vb cu mine pana nu stie un lucru sigur.. daca il vreau sau nu... eu il sunasem doar sa-i aud vocea ... ma calma si puteam sa imi continui ziua...
De obicei... sunt o fire puternica... dar situatia asta e peste mine si nu as vrea sa ranesc pe niciunul dintre ei...
Niste sfaturi pentru cei/cele care au trecut prin asta mi-ar fi de folos si va rog... as aprecia daca nu as fi luata in ras... traiesc asa de 8 luni.. trebuie sa fac ceva

Llorenna
Postat pe 22 Mai 2009 15:23
De la: erdema, la data 2009-05-22 14:06:35
De la: tutankhamon, la data 2009-05-22 12:22:26nu maaa.....pierde verzisorii...nu intelegi??? fata e materialista si nu poate sta fara parai....



de unde sti tu ca sunt materialista?singurul lucru de care mi-e frica e sa nu-i pierd pe amundoi deci in concluzie cu unul singur vreau sa raman chiar daca nu are averi si palate


pai atunci unde e problema ta????ramai cu ala de are palate si gata.....ti-ai dat singurica raspunsul...
tutankhamon
Postat pe 22 Mai 2009 15:28
hai mai, tuto...nu fii rea...poate ii iubeste pe amandoi, dar diferit

erdema, stabileste-ti prioritatile...incearca sa afli ce vrei tu cu adevarat
wife_de_zmeu
Postat pe 22 Mai 2009 15:31
sincer???001901...divorteaza....o sa-ti para rau ca il vei pierde pe cel care te iubeste si te implineste atat de frumos....stiu ca poate nu ai putere sa o faci, sa-l parasesti pe cel caruia i-ai giuruit credinta vesnica...dar ce viata e aia cu un sot care nu are munca si nici nu face nimic sa iasa din starea asta, cu care nu ai mai facut dragoste...care nu te-a mai alintat.....
tutankhamon
Postat pe 22 Mai 2009 15:33
Ma facusi sa plang... si se pare ca in ultimul timp doar asta stiu sa fac... parca nu mai sunt eu.
Suna simplu si acum cred ca e... dar cand ajung acasa de la servici ... nu mai e simplu..
Parca mi-e rusine de ce fac... mama lui e o femeie deosebita... stiu ca soarca cu nora se inteleg mai rarut, dar... chiar e super faina...tatal lui are cancer in metastaza...nu are nevoie de asta acum, stiu
Nu stam cu ei... sunt cateva minute departare ...stam singuri, ceea ce pentru unii ar aparea perfect...casa e o mostenire de la nasa socrilor mei... nu e a noastra... si am investit tot ce avem si ce am avut in ea... ca deh... trebuia sa fie pt totdeauna...
Ma doare mintea cat de prostutza sunt ...
Ceva adaugiri...?
Llorenna
Postat pe 22 Mai 2009 15:49
De la: erdema, la data 2009-05-22 12:00:18
De la: valentino, la data 2009-05-22 10:29:40Erdemuta,mami,fac un efort de vointa,si te rog spune-ne cu calma: e la stho sau serios???,asa stiu ce sa-ti raspund.


vad ca aveti chef de batjocora scrieti ce vreti: vreti sa dati un sfat va multumesc vreti sa scrieti prostii faceti ce vreti chiar nu am chef de nimic eu,ma simt intr-o situatie fara iesire iar voi imi spune-ti sa va explic ce nu ati inteles daca nu are virgula si punc la tot ce am scris?sunt intre doi barbati nici unul nu stie de altu ...eu sunt cea derutata deci in final eu ma aflu la mijloc si nu stiu unde sa o iau la dreapta sau stanga.
draga mea iti spun eu.....iesi din intersectie.....mergi inainte,nu la stanga ,nu la dreapta......
mariana_alex_69
Postat pe 22 Mai 2009 15:55
De la: prometeus_wife, la data 2009-05-22 15:31:45hai mai, tuto...nu fii rea...poate ii iubeste pe amandoi, dar diferit

erdema, stabileste-ti prioritatile...incearca sa afli ce vrei tu cu adevarat
salut wife ! ce poza sexoasa ti-ai tras !!!!!!!eu acu vad....ca n-am mai intrat cam de mult....superrrr!!!!!!!!
mariana_alex_69
Postat pe 22 Mai 2009 16:02
garbo001901 ,,Ceva adaugiri...? "


Ar fi:
Daca exista posibilitatea unui dialog serios, sincer si destul de clar in care sa vedeti ce se poate repara in actuala ta viata de cuplu
Fa repede conturile si vezi daca ce ai avea de cistigat e mai valoros decit ce cu siguranta poti pierde.
Impulsurile inimii trece-le prin filtrul mintii,cercind sa judeci ca si cind e altul in situatie.
valentino
Postat pe 22 Mai 2009 16:16
Valentino,
Cred ca nici macar nu realizeaza ca sunt probleme de reparat...nu prea ne cautam compania... eu lucrez zilnic pana la 18, stam vreo ora maxim! impreuna... dupa care merge la tv... eu mai fac una alta prin casa... mai imi vin prietene in vizita... trece seara ... si asa trece ziua.
Nu imi cauta compania... eu nu il doresc de muulltt timp... si cred ca nici el...
Atata am gandit-o incat nu mai am neuroni intregi si nici lacrimi...pierd casa, fetita mea (o catelusa simpatica), 2 ani si ceva din viata, niste prieteni buni...
Castig... hmm... pe cineva care ma iubeste... pe care il iubesc... pe care daca nu-l aud nu sunt intreaga...cu care comunic orice... dar care e la ceva sute de km departare, aici in tara, normal.
Daca nu ma pot adapta acolo... daca as mai face o greseala ... nu as mai suporta un esec.. trebuie sa o iau de la capat ... cu job nou, oameni noi, viata noua...
Llorenna
Postat pe 22 Mai 2009 16:59
Vorbind de cum gindesc eu : sint omul care nu arunca nimic pina nu s-a convins de mai multe ori ca nu mai e nimic folositor(fac referire la lucruri).Cit priveste o relatie de cuplu,sint mai atent.Cred ca totul se poate repara,daca este vointa din ambele parti.Cind unul nu mai vrea sa colaboreze,trebuie avertizat de consecinte,iar apoi se trece la fapte.Din momentul cind te-ai convins ca El kiar NU MAI VREA,poti actiona.Am senzatia ca te grabesti...stiu,fiorii pe care nu i-ai mai simtit demult,iti umbreste luciditatea,dar,nu uita,pasul acesta implica doua rupturi...Iti pare nesemnificativ???
valentino
Postat pe 22 Mai 2009 18:13
Stati de vorba Laura ... mai intai cu sotul tau sa vedeti cum a-ti ajuns aici si ce vreti in continuare de la viata voastra.Daca nu mai vreti si puteti sa faceti ceva impreuna , asta e.

Iar in partea cealalta ...eu in locul tau nu m-as pripi. Adica n-as pleca dintr-o relatie si as formaliza automat o alta.
Cred ca e nevoie de timp sa-ti dai seama daca El e omul tau . Altfel o sa te invarti in cerc.
blanca
Postat pe 22 Mai 2009 18:41
mariana, sunt socata !!! ce faci, suflete ? o indemni la intersectie ? pai ala e fiefu' lui scrishy

hmmm...zici ca-s place avatarul meu ? mai putin si raman goala, adio, pica frunza...
wife_de_zmeu
Postat pe 22 Mai 2009 18:48
mai degraba fructu' ai grija pune si tu deoparte pe cel oprit sa nu apara confuzii
blanca
Postat pe 22 Mai 2009 19:13
mama draga, ce dileme!
oameni buni, nu stiu cum se face ca unii au parte de niste intamplari minunate de care-si bat joc si altii au parte de intamplari nenorocite care isi bat joc de ei...
bai: putina verticalitate. luati decizii dupa ce discutati civilizat si hotarati. nu mai alergati dupa 2 iepuri caci stiti urmarea!
gianiblue
Postat pe 22 Mai 2009 19:41
De la: gianiblue, la data 2009-05-22 19:41:40mama draga, ce dileme!
oameni buni, nu stiu cum se face ca unii au parte de niste intamplari minunate de care-si bat joc si altii au parte de intamplari nenorocite care isi bat joc de ei...
bai: putina verticalitate. luati decizii dupa ce discutati civilizat si hotarati. nu mai alergati dupa 2 iepuri caci stiti urmarea!


nu alergam dupa doi iepuri soarta ne-a scos in cale doi iepûri ce sa facem noi acum iubim sau pierdem asta e
erdema
Postat pe 22 Mai 2009 19:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum facem alegerea potrivita? (persoana alaturi de noi) 17 De la: elisabeta_boia 17 Septembrie 2011 18:30
amanta-sotie 190 De la: christine21 8 Noiembrie 2013 08:45
Cat dureaza o relatie in afara casatoriei ? 139 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:48
buna 2 De la: garbo_3591 29 Mai 2012 09:42
Dilema sentimentala 158 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:00
Setari Cookie-uri