vreau sa-l insel cu cel mai bun prieten

este frumos, destept,face piata, face micul dejun,si uneori si cina...e bun la pat...si m-a suparat. are o "prietena" doctorita.se tot vad , ba la teatru, ba la club, ba la ea acasa... nu stiu cum sa-l fac sa afle ca am de gind sa-l probez pe cel mai vechi prieten al meu...asaaaa sa dau culoare vietii. ce ziceti?

precizez ca prietenul meu e un fost coleg de scoala primara...eram topita dupa el. s-a casatorit si nu se intelege cu sotia. ce ziceti?
karmenrosa
Postat pe 5 Ianuarie 2009 18:53
Faptul ca face piata, nu inseamna nici ca este frumos, nici ca este destept.L-a facut maica-sa cu un halterofil, si are forta.Dar si forta se duce repede, de aici si nevoia lui de doctorite.Sigur, daca esti asistenta medicala, poti sa incerci.Dar in loc sa ii faci tu injectie lui, o sa-ti faca el injectie tie.Nu crezi ca este cam periculos?
Ioana007
Postat pe 6 Ianuarie 2009 10:53
De la: Ioana007, la data 2009-01-06 10:53:37Faptul ca face piata, nu inseamna nici ca este frumos, nici ca este destept.L-a facut maica-sa cu un halterofil, si are forta.Dar si forta se duce repede, de aici si nevoia lui de doctorite.Sigur, daca esti asistenta medicala, poti sa incerci.Dar in loc sa ii faci tu injectie lui, o sa-ti faca el injectie tie.Nu crezi ca este cam periculos?



nu pricep...ce am scris eu si ce ai inteles tu?
karmenrosa
Postat pe 6 Ianuarie 2009 15:48
Daca noi iti dam "binecuvantarea" o faci?
Oricum n-am inteles mare lucru din ce ai scris" "bla, bla, bla, vreau sa ma culc cu altul, ce ziceti?". Cine face piata si cine trebuie sa afle ca pe tine te mananca? Detalii draga, altfel s-ar putea sa-ti dam un sfat prost si sa o faci degeaba.
Micass
Postat pe 10 Ianuarie 2009 10:46
EL cel cu care imi impart viata este si frumos si face piatza dar are o prietena cu care se tot duce....pe aici se vehiculeaza ideea ca nu trebuie sa inseli...pai daca el se duce...eu de ce sa nu ma duc? dar nu vom mai fi impreuna...si nu prea stiu ce sa fac.
ADICA... nu ma mai baga in seama se duce cu alta...se distreaza cu ea...dar e un tip special nu sunt multi ca el. si in afara de faptul ca se duce cu ea e ok.deci?
karmenrosa
Postat pe 10 Ianuarie 2009 16:11
draga mea, la felul in care prezinti tu problema pare ca lui ii va fi egal daca il trisezi sau nu. deci ai o falsa problema. nu stiu, dar CINE ESTE STRAINUL ACESTA DE LANGA TINE? ca partenerul tau nu este, asta-i clar.Si ce daca-i special. Sunt multi barbati speciali. dar tu nu vrei unul doar al tau? accepti sa faceti bambilici? Oricum... baza unul in altul nu puteti avea din moment ce ganditi si procedati asa. Intrebarea ta ar trebui sa fie: mai stau cu asta sau plec? Si raspunsul este categoric: fuuuugi!
gianiblue
Postat pe 10 Ianuarie 2009 16:20
De la: karmenrosa, la data 2009-01-10 16:11:10EL cel cu care imi impart viata este si frumos si face piatza dar are o prietena cu care se tot duce....pe aici se vehiculeaza ideea ca nu trebuie sa inseli...pai daca el se duce...eu de ce sa nu ma duc? dar nu vom mai fi impreuna...si nu prea stiu ce sa fac.
ADICA... nu ma mai baga in seama se duce cu alta...se distreaza cu ea...dar e un tip special nu sunt multi ca el. si in afara de faptul ca se duce cu ea e ok.deci?

Pentru ce e special? Pentru faptul ca e frumos si face piata?

Nu ai dat detalii. Se duce cu prietena asta a lui si o face si tu stii? Banuiesti doar ca o face? El ce spune? Te mai iubeste? Ai discutat cu el faptul ca te deranjeaza ca tot iese cu ea (si in ce scop iese cu ea)? Daca raspunsul e ca iese cu ea sa faca sex, ai discutat cu el si nu te mai iubeste, dar aduce totusi paine acasa, probabil ca nu-i va pasa ca tu faci sex cu altul, cu conditia sa aduci tu apa minerala.
Micass
Postat pe 10 Ianuarie 2009 18:41
Poti sa-i spui:
-Dragule, daca tot iesi cu ea la piata, ar trebui sa veniti cu patru sacose nu cu doua.
Ioana007
Postat pe 10 Ianuarie 2009 19:05

Nu ai dat detalii. Se duce cu prietena asta a lui si o face si tu stii? Banuiesti doar ca o face? El ce spune? Te mai iubeste? Ai discutat cu el faptul ca te deranjeaza ca tot iese cu ea (si in ce scop iese cu ea)? Daca raspunsul e ca iese cu ea sa faca sex, ai discutat cu el si nu te mai iubeste, dar aduce totusi paine acasa, probabil ca nu-i va pasa ca tu faci sex cu altul, cu conditia sa aduci tu apa minerala. [/quote]


de prietena asta zice ca e indragostit...insa si ea e indragostita de altul. si nu se mai culca cu El...dar il cheama la ea.eu nu am de unde sa stiu ce fac ei.
intrebarea mea este daca sa o fac cu fostul coleg sau nu...adica merita sa ma duc cu altul doar de curiozitate.???
karmenrosa
Postat pe 11 Ianuarie 2009 12:17
asta suna a intrebare pt emisiunea lui Dan Diaconescu mai degraba...
zambila
Postat pe 14 Ianuarie 2009 15:31
asa e...ma duc in romana sa iau legatura cu poporul...la OTV cu mine....si noapte de noapte o sa va uitai la mine


eu am intrebat serios...intre timp s-a rezolvat!!merci pentru raspunsuri
karmenrosa
Postat pe 15 Ianuarie 2009 17:46
Pai zi si cum. Nu ne mai fierbe. Te-ai sau nu? Daca da a meritat? Daca nu a meritat?
Micass
Postat pe 17 Ianuarie 2009 11:03
DA A MERITAT!!!! si o sa merite in continuare.decit sa va intreb pe voi mai bine pe caiiii. v-am pupat numai de bine si voua
karmenrosa
Postat pe 17 Ianuarie 2009 16:19
Esti zgarcita in amanunte si vrei sa-ti dam un sfat bun... Trebuie luat totul in calcul altfel am putea gresi. Zgarca ce esti.
Micass
Postat pe 18 Ianuarie 2009 10:08
De la: karmenrosa, la data 2009-01-17 16:19:10 DA A MERITAT!!!! si o sa merite in continuare.decit sa va intreb pe voi mai bine pe caiiii. v-am pupat numai de bine si voua


noi n-avem cai. sa inteleg ca....pe curand?
si_totusi
Postat pe 18 Ianuarie 2009 14:38
bine ca totul s-a sfarsit frumos. mi-am luat o piatra de pe inima.

oricum, eu nu am inteles nic din ce voiai tu sa ne expilci.vad ca lumea a mai incercat sa dezlege misterul si poate , au si pricepit ceva , adica mai nimic.

dar eu, grea de cap.
se incurcau ideile scrise de tine, cam cum se impotmoleau turcii la marasesti cand se bateau cu stefam al pietrei cel mare . sau ma rog, pe la rovine ca tot aia e. adic, la amestecatura de prieteni din care nu am inteles cine cu cine era sau dormea facand piata cu doctorita, ce mai conteaza ce armata a fost batuta de mihai viteazul la waterloo ?cam asta ar fi logica. nu?
si_totusi
Postat pe 18 Ianuarie 2009 14:48
Lasa si totusi. Important e ca s-a suit pe cai si ca a si meritat. Diii!!!
Micass
Postat pe 18 Ianuarie 2009 15:46
in general ma abtin sa fac dezvaluiri din viata mea. nu-mi vine usor,desi eu ascult pe toata lumea si stiu destule, cind e vorba despre mine ma gindesc ca un psiholog ar fi bun...dar nu vreau sa dau bani pe asta si nici timp nu am. se spune ca cel care are prieteni nu are nevoie de psiholog...nu prea cred. eu nu le fac capul mare prietenilor cu problemele mele..iar aici am descoperit persoane agreabile, care au avut multe intimplari asemanatoare. uneori sunt cam acida...asa...degeaba...si altii sunt tot asa cu mine. insa stiu din alte postari ca sunt capabile sa le pese si sa dea sfaturi bune. asa ca eu nu ma supar decit de suprafata,in rest ma bucur de voi si de ce-mi daruiti. merci pentru tot!!
karmenrosa
Postat pe 18 Ianuarie 2009 15:52
De la: karmenrosa, la data 2009-01-18 15:52:57in general ma abtin sa fac dezvaluiri din viata mea. nu-mi vine usor,desi eu ascult pe toata lumea si stiu destule, cind e vorba despre mine ma gindesc ca un psiholog ar fi bun...dar nu vreau sa dau bani pe asta si nici timp nu am. se spune ca cel care are prieteni nu are nevoie de psiholog...nu prea cred. eu nu le fac capul mare prietenilor cu problemele mele..iar aici am descoperit persoane agreabile, care au avut multe intimplari asemanatoare. uneori sunt cam acida...asa...degeaba...si altii sunt tot asa cu mine. insa stiu din alte postari ca sunt capabile sa le pese si sa dea sfaturi bune. asa ca eu nu ma supar decit de suprafata,in rest ma bucur de voi si de ce-mi daruiti. merci pentru tot!!

Ai invatat ceva de la pietzar : spiritul de afacere...Acum ca tot ai gasit pe Garbo sfaturi de psihologie GRATIS,macar mai tine-ne la curent cu evolutia pieteii,pardon,pitzei...mama naibii a lucrurilor...
valentino
Postat pe 22 Mai 2009 13:30
mai bine vorbesti cu el....decat sa-l inseli..cine stie, poate afla si pierzi baiatul bun, frumos, destept si care iti face is piata
Ihi
Postat pe 22 Mai 2009 15:14
in completarea lui valentino....auzi ce zica barbata-miu....pune si ceva poze....macar ne facem idee cat de frumos, destept si musculos e cel pe care il inseli...si cu cine il inseli...facem studiu de caz.....he he he
tutankhamon
Postat pe 22 Mai 2009 16:53
Mie mi se pare o idee foarte pitoreasca.Ce poate fi mai dragut decat sa fii atat de pervers incat sa-ti inseli partenerul de cuplu cu cel mai bun prieten.(Dar aveti grija sa nu fie cainele ca va salta politia numaidecat pentru zoofilie.)
Ioana007
Postat pe 22 Mai 2009 20:19
De la: si_totusi, la data 2009-01-18 14:48:36bine ca totul s-a sfarsit frumos. mi-am luat o piatra de pe inima.

oricum, eu nu am inteles nic din ce voiai tu sa ne expilci.vad ca lumea a mai incercat sa dezlege misterul si poate , au si pricepit ceva , adica mai nimic.

dar eu, grea de cap.
se incurcau ideile scrise de tine, cam cum se impotmoleau turcii la marasesti cand se bateau cu stefam al pietrei cel mare . sau ma rog, pe la rovine ca tot aia e. adic, la amestecatura de prieteni din care nu am inteles cine cu cine era sau dormea facand piata cu doctorita, ce mai conteaza ce armata a fost batuta de mihai viteazul la waterloo ?cam asta ar fi logica. nu?
garbo023303
Postat pe 8 Iulie 2009 20:04
http://insanezone.ro/alexandra33-2016.html dati un click si o sa muriti de ras...merita vazut...(nu e reclama)...:D:D:D:D:D:D:D:d;
garbo026388
Postat pe 14 Iulie 2009 19:53
paiiii... sa ne intelegem. omul cu care iti imparti viata este iubitul tau? ca eu nu prea pricep. si daca este cum de e indragostit de alta si tu accepti sa stai langa el?
sandy_bell
Postat pe 15 Iulie 2009 10:23
Adulterul este o trdare a fidelitii pe care i-o datoreaz soul i soia i este pcat mare. n adulter se comit urmtoarele pcate: pcat de necurie (desfru), pcat mpotriva dreptii i mpotriva legturii matrimoniale sacre. Cstoria este sfnt. Cstoria nu este un simplu contract fcut pe baza unor acte. Cstoria este n primul rnd un sacrament i un legmnt sacru fcut n faa lui Dumnezeu i a Bisericii. Nici un motiv nu d unei persoane dreptul moral s comit adulter: nici impotena soului sau frigiditatea soiei, nici alte disfuncii sexuale, nici vreo alt boal sau infirmitate a unuia dintre soi, nici absena mai mult sau mai puin ndelungat din familie a unuia dintre ei, nici adulterul celuilalt i nici un alt motiv.

Mai multe putei citi i vedea pe blogul urmtor :

http://www.cezar-iasi.blogspot.com/
Pe blog gsii: nregistrri video cu miracole; videoclipuri ; legturi cu numeroase site-uri foarte interesante (unele dintre ele conin posturi TV on-line i posturi de radio); cri foarte intersante care pot fi citite direct pe internet (fr a necesita descrcare n calculator); articole; adrese, numere de telefon i site-uri ale unor asociaii care ofer servicii caritative, etc.

V rog intrai pe blog i trimitei-l mai departe ca s foloseasc i altora. Chiar merit.
vieru_cezar_iasi
Postat pe 5 August 2009 01:30
De la: karmenrosa, la data 2009-01-05 18:53:52 are o "prietena" doctorita.se tot vad , ba la teatru, ba la club, ba la ea acasa... nu stiu cum sa-l fac sa afle ca am de gind sa-l probez pe cel mai vechi prieten al meu...asaaaa sa dau culoare vietii. ce ziceti?


zicem sa il probezi pe cel mai vechi prieten AL LUI.
Sa vezi atunci culoare...
quasaria
Postat pe 6 Septembrie 2009 01:22
E trist.
Ioana007
Postat pe 6 Septembrie 2009 17:51
DOCTORITA PLEACA IN FRANTA...fin, end...sfirsit
karmenrosa
Postat pe 6 Septembrie 2009 23:00
Si de acum incolo o sa te insele virtual????
Ciresica
Postat pe 7 Septembrie 2009 03:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubire in exil de Donna V 1 De la: vivacedonna 10 Decembrie 2011 11:02
Dupa 20 de aflu si eu ca are un amant. 166 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:59
Detectiv particular specializat in infidelitati! 21 De la: gillbert 15 Noiembrie 2010 23:49
Doi barbati si eu la mijloc????? 132 De la: ungardelia 28 Ianuarie 2010 20:06
Cum poti cistiga o incredere pierduta? 97 De la: KNIGHT_31 25 Septembrie 2010 20:51
Setari Cookie-uri