Dilema sentimentala

De la: _blondyna, la data 2011-09-03 15:14:04Am incercat sa trec mai departe de relatia dezamagitoare pe care am trait-o insa fac dragoste cu altul si in mintea mea sunt atingerile lui saruturile lui a trecut oficial o luna iar noul prieten e intradevar: finaciar intelectual fizic superior fostului. Dar degeaba ieri eram impreuna si il sarutam cu passiunea cu care l-as fi sarutat pe fostul am avut un moment in care m-am oprit deorece simtem ca il insel in mintea mea ..................cum am putut iubi un ratat? si sa nu respect ceea ce am acum nu stiu dar sunt trairile mele ..............Fostul are zero cariera zero economii zero masina actualul are Jaguar are o traverna si o firma de transport o familie care detine 60 % din terenurile localitatii in care locuiesc este un avocat de succes si un om manierat care e innebunit dupa mine trebuie doar sa spun si se intampla.Ieri nu mi-a inteles tacerea .... De ce nu pot alege cu mintea, de ce aleg cu inima de ce il vreau asa de mult pe fostul ratat inapoi????


Nu banuiti niciodata femeile ca ar gandi logic. Barbatii
gandesc, femeile simt... este atat de simplu! Sa cauti un "motiv"
pentru ceea ce spune sau face o femeie este la fel de lipsit de sens
cu a cauta un segment de dreapta intr-un cerc.

Imi cer scuze, probabil unele de pe aici se vor simti jignite. E normal sa va simtiti asa, din cauza voastra barbatii mai gandesc si asa.
zack
Postat pe 10 Septembrie 2011 09:38
un cerc are si diametru
Eugenia69
Postat pe 10 Septembrie 2011 09:42
Esti o proasta ....si nu trebuie sa fii neaparat BLONDA ! ( apropos , mai pune mana pe gramatica limbii romane !)
garbo987601
Postat pe 10 Septembrie 2011 09:51
zack, de ce generalizezi? daca tu ai avut niscaiva experiente care te-au adus la aceasta concluzie e destul de trist si imi pare rau pentru tine.. Dar se poate si altfel...exista si barbati care doar gandesc si barbati care doar simt si barbati care simt si gandesc si buni si rai si destepti si prosti... la fel ca femeile, de fapt...
Daca ai mintea deschisa si un liber arbitru pe masura ii vei vedea pe toti asa cum sunt, ii vei accepta sau nu si vei pune acolo in cutiuta ta de dezvoltare personala ceea ce conteaza pt tine...etichetarea , generalizarea... nu sunt o dovada de libertate in gandire.... te cramponezi de limite...
autista
Postat pe 10 Septembrie 2011 09:53
601 cu cine vorbesti?
Eugenia69
Postat pe 10 Septembrie 2011 09:57
De la: _blondyna, la data 2011-09-03 15:14:04Am incercat sa trec mai departe de relatia dezamagitoare pe care am trait-o insa fac dragoste cu altul si in mintea mea sunt atingerile lui saruturile lui a trecut oficial o luna iar noul prieten e intradevar: finaciar intelectual fizic superior fostului. Dar degeaba ieri eram impreuna si il sarutam cu passiunea cu care l-as fi sarutat pe fostul am avut un moment in care m-am oprit deorece simtem ca il insel in mintea mea ..................cum am putut iubi un ratat? si sa nu respect ceea ce am acum nu stiu dar sunt trairile mele ..............Fostul are zero cariera zero economii zero masina actualul are Jaguar are o traverna si o firma de transport o familie care detine 60 % din terenurile localitatii in care locuiesc este un avocat de succes si un om manierat care e innebunit dupa mine trebuie doar sa spun si se intampla.Ieri nu mi-a inteles tacerea .... De ce nu pot alege cu mintea, de ce aleg cu inima de ce il vreau asa de mult pe fostul ratat inapoi????


Te mai gandesti la fostul ptr ca iubirea nu tine cont de lista calitatilor pe care ne-o fabricam de cand suntem mici, ci pur si simplu se intampla si-i de neinteles, cateodata. Ne place sau nu este foarte adevarat ca iubirea nu tine cont de fizic, aspect financiar, etc si cateodata este, daca vrei, sado-maso...cu cat suferim mai mult, cu atat ne place mai tare si cu cat sunt mai multe neintelegeri si suntem ignorate, cu atat vrem mai mult acea persoana...O fi spiritul razboinic din noi, eu-l nostru umilit, orgoiile, o fi iubire tembela, se intampla...Din pacate, ai grija...ca si acolo unde-s mai putine calitati, poate fi si nesimtirea si tupeul mai mare. Ramai la avocat, parerea mea si doar ptr faptul ca te iubeste si pare responsabil...Ramai ceva timp, pana dispare fantoma fostului, macar si-apoi, poate, ai sa vezi limpede.Greseala ta e ca te-ai aruncat intr-o noua relatie, abia iesita sifonata din fosta...deci e oarecum de inteles, derapajele mentale si emotionale cu fostul.Repede va mai grabiti cateodata.Timpul isi are rostul lui. Sa putem uita, sa putem sa ne vindecam, sa putem iubi din nou, sa putem vedea limpede...toate astea inseamna timp!!!
magdabeauty
Postat pe 10 Septembrie 2011 11:11
De la: _blondyna, la data 2011-09-04 23:34:22da sunt de neintels ........am o scuza sunt femeie



Esti complexata rau .... iubirea si ratiunea nu au mers ,mana in mana, niciodata. Nu uita ca aici nu scri povesti pentru retarzi. Aberatiile tale pastreaza-le pentru altii.... fosti, prezenti sau viitori pasageri prin viata ta.
AURA__
Postat pe 10 Septembrie 2011 12:41
De la: _blondyna, la data 2011-09-04 23:34:22da sunt de neintels ........am o scuza sunt femeie


da si eu iubesc un barbat care nu are cariera are masina dar o tine in garaj idee e ca nu sunt materialista nu mi pasa de bani , eu am bani mei muncesc nu mi pasa , idee e ca cea ce poate fostul tau iti oferea era iubirea pura in forma ei reala , nu zic ca si cel pe care il ai acuma nu ti ofera acelsi lucru , dar un barbat e tot barbat daca are bani cu timp poate avea ce femeie vrea , idee este sa sti tu ce vrei de la viata daca bani o sa ti tina de cald sau iubirea sti nu le poti avea pe toate
ayo13echelon
Postat pe 10 Septembrie 2011 13:00
De la: alfheim, la data 2011-09-06 09:47:53woden, spre dezamagirea ta, nu sunt detinatorul adevarului suprem... dar sunt unic! cat priveste haremul, mai incearca!

blondyna, nu era scenariul asemanator cu neveste disperate ci cu un alt film... dar las' asa.
iar cu filozofia asta de nastere a gandului... te-ai dus prea departe si cu incercarea ta de-a lua in serios, ceva ce-a fost clar si categoric o gluma...
oricum nu ma impresioneaza fidelitatea ta declarata ... si acuzarea barbatilor de infidelitate...
cum ziceai ca esti fidela? poate fidea.... atat timp cat ti-o tragi cu unul si altul iti umbla prin minte...
pe bune, laso-n sandra brown de gluma!


SIMATIC RAU COMENTU ASTA FATA A GASIT UN REFUGIU BUN FINANCIAR
ayo13echelon
Postat pe 10 Septembrie 2011 13:07
galatiule..
ruinat rau de tot,vai sh'amar...
precizilla
Postat pe 10 Septembrie 2011 13:11
Adica cum,femeia nu este om??!!!,e cumva vre-0 alta specie de animal si eu nu stiu??!!
Ce usor va ascundeti voi in spatele la "ce vrei?,sunt femeie!"
garbo103420
Postat pe 10 Septembrie 2011 13:29
din pacate inimii nu ii poti comanda .....tu il iubesti pe fostul tau sot chiar daca acest lucru te doare si nu iti place......si parerea mea este ca noul tau prieten este doar un instrument pentru a-l uita pe fostul sot.....eu zic ca cel mai bine ar fi sa stai o perioada singura si sa te gandesti bine la ceea ce vrei. Daca acest barbat te iubeste cu adevarat atunci va intelege ca ai nevoie de putin timp pentru a pune ordine in ganduri , si tu incearca sa alegi ceea ce e mai bine pentru tine si fii sincera cu el ( barbatul cu care esti acum) spunei ca nu il poti scoate din minte pe fostul sot desi ti-ai dori ff mult.Si poate cu timpul il vei uita!!
ai grija :)
garbo056592
Postat pe 10 Septembrie 2011 13:56
cica fetele pot iubi doi barbati(alte vorbe sunt alea cu femeia care vrea un animal la gat-blana, parca un leu in pat si..ceva cu banii, ceva de genul asta)

pe de alta parte asta cu stare se poate sa fie foarte calculat in tot ceea ce face si nu mai lasa loc de surprize, totul este automat si intri intr-o rutina, plictisitor...

pentru asta exista amanti si amante treaba e sa continui sa il iubesti pe actualul, sa nu se simta lipsit de iubire

in al treilea rand poate ala era bun in..."maciucit" iar actualul nu prea se poate sa il indrumi pe actualul la ce iti place, sa te "masturbezi" cu el- nu intelegeti gresit metafora....si probabil o invata si el cum e cu tine
andalexkor
Postat pe 10 Septembrie 2011 14:15
De ce? ..pentru ca iarta-ma ca-ti spun, dar esti cam dobitoaca.....
garbo204823
Postat pe 10 Septembrie 2011 14:16
Buna!
Nu modul in care gandeste e gresit,ci atitudinea. Ii lipseste ratiunea. Daca chiar l-a iubit, cum a ajuns in bratele altuia?
Monica17
Postat pe 10 Septembrie 2011 14:17
Eu cred ca in relatia cu "ratatul" te simteai superioara sau un fel de "armata salvarii"... in noua relatie esti cea in pozitie inferioara... iar ratatul... neavand alte preocupari decat a te satisface.. minte odihnita... intelegi, papusa?
Intrebarea este ce iti doresti de la un barbat? Vrei masculul, doar in asternut sau vrei un om alaturi de tine pentru o viata, sot, iubit, tata?
MissWrong
Postat pe 10 Septembrie 2011 14:30
Exact ce spuneam, atitudinea, ratiunea. Daca l-a iubit si i-a fost superioara, de ce nu l-a ajutat sa devina cineva, ceva, sa faca ceva cu viata lui? S-a multumit cu satisfactia din asternut.
Monica17
Postat pe 10 Septembrie 2011 14:41
eh..,pentru unele atat conteaza..

lasand la o parte ironia,niciodata nu vom avea indeajuns..
fie ca nu se poate,fie ca nu stim ce vrem..,dar vrem..samd..

in sprijinul celor spuse,va recomand sa faceti o analiza a serialului "Neveste disperate"..
foarte tare..
avem acolo toate situatiile in care se poate afla o femeie..
si casatorita cu copii,si cu copil dar fara sot,si tarfoaica,si amanta,si perfectionista,si barfitoarea..etc..
ei bine..,nici una nu-i fericita..

morala:...?
roby_cado
Postat pe 10 Septembrie 2011 16:09
cum care-i morala bre, robytzu? tre' sa fie de toate in acelasi timp.
Thor_again
Postat pe 10 Septembrie 2011 16:20
asa-i thorele..
partea buna,din cate vad,e ca multe se straduiesc din rasputeri..,dar deh..,nu prea le iese..,firar sa fie..
roby_cado
Postat pe 10 Septembrie 2011 16:35
Pai...sincer...daca-l doresti atat de mult..de ce nu te intorci la el...in final inima este mai importanta...! sau totusi..nu???!!!
flaminia28
Postat pe 10 Septembrie 2011 16:49
Roby, uite aici straduinta din rasputeri
http://biertijd.com/mediaplayer/?itemid=26114
nathalie
Postat pe 10 Septembrie 2011 16:50
Mi-am propus sa nu mai urmaresc comentariile postate, dar uite ca si azi am facut-o ...de fiecare data, zeflemeaua si "pusul la punct" ma face sa-mi pierd interesul in timpul parcurgerii lor...nu sunt nici pentru "a pune pe tava sufletul"(pardon! "a pune pe forum sufletul")...pentru asta am sot si prietene...dar daca cineva o face, inseamna ca e descumpanit si nu stiu daca tuturor li se potriveste metoda "dushului cu apa rece" pe care o aplicati voi...
Nu condamn pe nimeni, poate ca asa trebuie sa "arate" forumul de pe GARBO...asa ca , va urez comentarii pe sufletul vostru in continuare si ma retrag, debifand alerta selectata...
Numai bine!
tynaandrei
Postat pe 10 Septembrie 2011 17:35
bre roby, da` se pare ca-ti cam plac nevestele astea disperate, daca le urmaresti saga!
esme
Postat pe 10 Septembrie 2011 17:41
De la: michelle_, la data 2011-09-05 00:26:08muriti de plictiseala, este? voi chiar credeti ce baiguie fata asta aici?
dupa cum il descrie pe avocatul de succes, ea ar trebui sa fie fo' irezistibila, fo' inteligenta, ca nu-mi inchipui eu ca l-ar pali pe ala dragostea asa, aiurea, pentru cineva care pretinde ca are facultate, si scrie fara semne de punctuatie

bloando, sefeurile astea nu pacalesc pe nimeni, imi pare sincer rau ca trebuie sa iti spun asta


offf michele, ai ajuns inaintea mea s-o trasnesti putin pe blonda!
Eu am citit de doua ori subiectul *prima data am zis ca e de la oboseala) a doua oara mi-am tinut plombele sa nu-mi zboare.

E clar ca a vazut multe telenovele cand toca ceapa pentru tocanita de la cina in asteptarea RATARULUI.
Pai, i-as propune sa il convinga pe "supe JAGUAR"-ul asta dotat si realizat sa-i cumpere o casa cu gradina si sa-l angajeze GRADINAR pe RATAT. Si uite asa au trait fericiti in "Mnage à trois" pana la adanci batraneti.

Wow, muiiiicaaaaa ce poveste tare , bate AVATARUL daca facem o ecranizare si luam Oscarul, ne bagam?!
Le-am citit baietilor mei care sunt adolescenti liceeni, s-au tavalit pe jos de ras si au plecat afara sa se plimbe fiecare cu gasca lui, m-au intrebat daca "tanti" n-o fi tras vreun fum de marijuana
adeline
Postat pe 10 Septembrie 2011 17:51
De la: esme, la data 2011-09-10 17:41:09bre roby, da` se pare ca-ti cam plac nevestele astea disperate, daca le urmaresti saga!


nu bre..,adevarat ca am vazut fo tri episoade..,am tras concluzii..,the end..
oricum..,ideea era alta..
roby_cado
Postat pe 10 Septembrie 2011 18:28
Pai, e simplu: pentru ca il iubesti pe ratat....
lusel
Postat pe 10 Septembrie 2011 19:19
Pai, e simplu: pentru ca il iubesti pe ratat....
lusel
Postat pe 10 Septembrie 2011 19:19
Pentru ca il iubesti pe fostul,pe actualul nu-l iubesti,este doar consolarea ta,poate sa aiba palate draga,nu-i frumos ce-i frumos,ii frumos ce-ti place! impaca-te cu ratatul,inima ta a ales,o sa te descurci,cu celalalt o sa te plictisesti rapid ca nu-l iubesti,o sa vezi,ca nu conteaza pentru tine ca are palate pentru ca deja te gindesti la celalalt cand ai relatii intime cu actualul...poate o sa-i rostesti din greseala numele celuilalt,sa vezi atunci...gelozie ...si reprosuri inutile si consecinte nedorite...
garbo162553
Postat pe 10 Septembrie 2011 19:27
Fara sa fiu rea...dar cum de l-ai gasit asa bogat pe-asta?Cum s-a uitat el la tine?Tinand cont ca te iubeai cu "un ratat" inseamna ca aveai stima de sine tare scazuta.Asadar...cum ai facut de l-ai atras pe asta cu jaguarul lui si cu actiunile? Inseamna ca ai ceva calitati de femeie fatala...descurca-te singura si in dilema asta...caci e floare la ureche pe langa a atrage un barbat cu bani.
Ce mare scofala?...Intoarce-te la ratatul tau si rezolvi tot.
Cum de ai timp sa stai si pe net?
Nu e lucru curat aici.
nelutza_darjan
Postat pe 10 Septembrie 2011 19:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am trichomonas, asta inseamna ca ma inseala? 18 De la: garbo_1663 23 Mai 2012 22:40
L-am inselat fara sa vreau! 23 De la: garbo172304 1 Ianuarie 2017 22:23
Obiceiul - traditie sau NU ? 6 De la: tutankhamon 6 Iulie 2009 00:04
Cum este posibil? 41 De la: bluelight 1 Decembrie 2009 20:13
care e calitatea optima pentru a fi amant bun? 41 De la: garbo_466560 26 Mai 2017 13:28
Setari Cookie-uri