fidelitate

merci de completare...vezi cum ne intelegem noi din priviri
ca de la bitch la bitch...
sora_ilsi
Postat pe 15 August 2011 23:12
ooo da...daca si tu mai esti bitch, eu is mama dolores
bine, am fost un timp si mama dolores, pana am inteles ca facerea de bine e foutere de mama

gata, shushaua...ma duc sa-mi fac ritualul de demachiere, aplicat diverse pe fata, sa bag o ultima cafea, si sa citesc...asta daca nu mi-o fi rau din nou

noapte buna, sa va jucati frumos...
michelle_
Postat pe 15 August 2011 23:16
michelle, uneori am impresia ca eu sint aia prea simpla in lumea asta in care majoritatea distorsioneaza lucrurile pina la a se convinge ca nu s-a zis ce s-a zis, nu s-a facut ce s-a facut, n-a vazut ce a vazut.... si teoria relativitatii, s.a.
Nu stiu daca e un avantaj. Si nu stiu daca e o alegere sa fii asa, un fel de ultimul mohican. Dar asta e, n-am cum sa fiu altfel, si n-am avut cum nici macar atunci cind am incercat: am starsit tot prin a-mi aprinde o tigara si a-i spune u know, honey. nu merge. Asta e. Nu te iubesc. Am incercat - nu pot. Si e o chestie pe care ar trebui sa o stii.
Si da, cucuiele aferente...
Probabil trebuia sa tac si sa mint. Drak stie...
quasaria
Postat pe 15 August 2011 23:17
mda...the story of my life...
nu e vorba de simplitate, Q...noi, numai simple nu suntem...pur si simplu e vorba de o onestitate dureroasa...
si nu e optionala, intelegi? pur si simplu asa suntem croite...chuiar daca stim ca ne umplem de cucuie, chiar daca stim ca renuntam la ceva caldut, care pentru altcineva ar insemna totul, tot ce si-ar dori, tot oneste ramanem...de-aia nu ne putem tine afurisita de limba in gura, pentru ca ceea ce pretindem de la altii, pretindem si de la noi...
is cam incalcita in seara asta, nu stiu cat se intelege ce vreau sa spun
iar chestia aia cu aprinsul tigarii si recunoscut calm o anume neputinta afectiva, am experimentat-o si eu, si nu fara convulsii interioare, pentru ca e dureros sa spui cuiva ca nu il iubesti, nu destul, si nu asa cum ar merita...dar afurisita aia de onestitate te face sa i-o spui, chiar daca stii ca asta il raneste de moarte...dar cum l-ai putea minti? si cum ai putea pretinde fata de tine in primul rand, ca lucrurile sunt ok?
nu poti si pace buna...tot ce poti sa faci e sa fii cinstita si sa recunosti asta...
michelle_
Postat pe 15 August 2011 23:27
daca mai stati mult pe aici, intrati si voi la fidelizare...ca abonamentele la orange...

si cucuiele, si minciunile, si fatada, tot la alegeri intra....
fiecare vrea sa fie cumva...si uneori nu prea intereseaza pretul...nici consecintele....
sigur ca, la un moment dat, e nevoie de refacerea echilibrului...si de ce te temi mai mult, nu scapi...e un amanunt care nu este luat in calcul aproape niciodata...pana la urma, este totul in functie de alegerile pe care le facem...
dor72
Postat pe 15 August 2011 23:44
fiecare "vrea" sa fie cumva - si ai impresia ca esti cum vrei sa fii? Ca sintem doar niste masti pe care le alegem dimineata din cui si zicem uite, azi vreau sa fiu asta? Maine, cealalta?
Fals...
Fiecare este doar plodul pe care l-a facut ma-sa. Si caruia i-au mai dat la gioale neste experiente pe parcurs. Atit. Din tiparul asta e imposibil sa iesi, desi poti gasi nspe mii de justificari ca asa, ca tine, e cel mai bine... .
quasaria
Postat pe 15 August 2011 23:54
aoleo, sunteti prea "adanci" pentru mine la ora asta...mai bine ma duc la nani

Nb!
sora_ilsi
Postat pe 15 August 2011 23:56
"..bre robitza, iar esti batman? tot cu ideea aia fixa ca oamenii incremenesc in aceeasi atitudine de la casatorie? nimeni nu ramane si nu e acelasi, baga naibii la cap asta, ca-mi vine sa-ti dau doo dupa ceafa, jur.."


imi poti da si fo' saptespe..,eu raman la parerile mele..
vorbiti de reguli..?,de gura lumii..?,etc..?
uitam ca astea si multe altele au dus la dezvoltarea civilizatiei..
printre ele se numara si CASNICIA..
cand "institutia" asta a inceput sa fie perceputa (de catre niste courve,ingalate,puturoase,si lista poate continua) altfel,a inceput si declinul civilizatiei..
vezi foutaiuri pe la colturi,vezi copii abandonati,vezi parinti ce-si omoara copii si invers,vezi vezi vezi..
toate astea au de a face cu EU-l ala de care tot vorbiti voi..
e la fel de nociv ca cele din alimente..,de-i spun eu-ri
eh..,si cate as mai avea de spus..




roby_cado
Postat pe 16 August 2011 01:21
cand "institutia" asta a inceput sa fie perceputa (de catre niste courve,ingalate,puturoase,si lista poate continua) altfel,a inceput si declinul civilizatiei..


numai de catre ele , roby, a fost perceputa altfel .... de ei ce spui ?
numai din cauza femeilor a inceput declinul civilizatiei ?
cricat
Postat pe 16 August 2011 01:43
declinul civilizatiei a inceput cind niste dobitoci ingalati au instituit o hartie mai presus de ce ar trebui sa insemne ea, de fapt: dorinta de a fi cu ALA sau AIA pe care ti-ai ales-o.
quasaria
Postat pe 16 August 2011 02:33
Q,nu ai somn iubita
scrichy
Postat pe 16 August 2011 02:35


nope. Am dormit cam toata ziua asa ca nu, nu am somn....
quasaria
Postat pe 16 August 2011 02:50
ha! ba, dimpotriva! declinul civilizatiei a inceput a se ameliora in momentul in care n-a mai fost chip sa se ascunda atata mizerie sub pres. era prea multa si-n ea colcaiau toti gandacii posibili si nepermis de scarbosi! e vorba de mizeria pe care o ascundea, cosmetizand-o kitschos, fiecare asemenea famelie `fericita` si pseudomodel, in care suferintele, interesul material si dispretul erau maxime!

roby, uita-te in jur si nu se poate sa nu te izbeasca ce te impunge din toate partile: nivelul intelectual e mediocru si dublat chiar de ignoranta si indobitocire de animal. adica multi sunt niste brute mentale, niste moluste, primate inferioare, pe care, observandu-i, ii asociezi instant cu ideea ca traiesti printre androizi deplorabili, ce si-au pierdut caracterul esential de OM: adica ceea ce e el in miezul lui, dincolo de regulile alienante, drastice aplicate de societate asupra lui pt a-l domestici si a face din el o marioneta cretina. individul nu intelege ca, inainte de a fi implicat intr-o relatie in doi, trebuie sa fei, sa se simta liber si independent in propria piele, sa fie o persoana singura fericita, si abia apoi sa aleaga pe cineva cu care sa imparta acea fericire! e vorba de alegere, nu de satisfacerea unor nevoi de-a-mboulea si doar pt ca asa a impus societatea prin scripte, prin legi, norme si mai stiu eu ce, pe care tre` sa le semneze tinerii casatoriti, care nu mai au habar daca o fac pt ca asa vor ei sau pt ca lumea spune ca tre` sa intri in randul ei, ca altfel esti un outcast, un sfidator arogant. se pare ca pe aceste meleaguri mioritice, omul a ramas dreak hipnotizat sa mearga docil, lobotomizat in turma si sa fie cel mai de seama slujitor. totul e manipulare si asta le trebuie celor care nu-si folosesc neuronii aia intrati in criogenie.
esme
Postat pe 16 August 2011 09:39
"..roby, uita-te in jur si nu se poate sa nu te izbeasca ce te impunge din toate partile: nivelul intelectual e mediocru si dublat chiar de ignoranta si indobitocire de animal. adica multi sunt niste brute mentale, niste moluste, primate inferioare, pe care, observandu-i, ii asociezi instant cu ideea ca traiesti printre androizi deplorabili, ce si-au pierdut caracterul esential de OM.."


asta putea fi o continuare a postarii mele anterioare..
si da..,asa e..
vb de nivel intelectual..?
pai cui paula mea ii arde de invatat,cand mami e plecata la capsuni in spania..?,cand mami isi rupe mitra-n ea pe unde apuca?,cand mami divorteaza ca a auzit ca ar fi mai bine..?
'telectul ala se dezvolta din frageda pruncie bre..,si pentru asta e nevoie de veghe asupra lui,pentru ca vorbim de copii ce trebuiesc calauziti catre un fagas in viata,nu lasati sa-si ALEAGA (asta ii lasam mai tarziu sa faca,atunci cand sunt capabili de astfel de actiuni)..,dar daca n-are cine sa o faca..?,ce pretentii mai avem..?,helaaaauuu..


roby_cado
Postat pe 16 August 2011 11:17
roby, mamele alea mai pleaca sa munceasca si pentru ca au niste handicapati pe post de soti, incapabili sa munceasca pentru ceea ce ar trebui sa fie "minunata familie", si mai ales pentru copiii aia care au nevoie de scoala, capisci? si nu intotdeauna mamele alea dau cu pasarica-n populatie...si stii de ce? pentru ca-s prea ocupate ca sa sustina o familie intreaga, bref, sunt si femeie si barbat la un loc...asta asa, en passant fie spus

iar copiii au dreptul sa aleaga, pentru ca au dreptul la propriile greseli, un parinte nu poate trai in locul copilului sau
si gura! ca asta se refera la aia majori, nu la plozii de 14-16 ani care au numai fitze in cap

asa ca, a se slabi cu minunata institutie ca casatoriei, in care unu' sta cu mainile si anume in cour, iar altu huzureste acasa, fara grija, si fara sa-i pese ca ala de cica ii e jumatate isi sacrifica viata si nervii printre straini

nu stiu cat de pregatit si dispus ai fii tu sa ai o asemenea casnicie, si nici cat ai rezista in ea...cu siguranta ca nu 23 de ani
michelle_
Postat pe 16 August 2011 13:38
"..fidelitatea in casnicie e ca o mancarime pe care nu ai voie sa o scarpini. pai la mine in casnicie era totul prea frumos si am cam scarpinat mancarimea aia.."


"..si nu intotdeauna mamele alea dau cu pasarica-n populatie.."


eh..,cazuri si cazuri wifo..

roby_cado
Postat pe 16 August 2011 15:23
exact, roby!!!n in sfarsit, ai priceput afurisita aia de nuanta, damn it!
sunt situatii si situatii, si sa generalizezi doar pe baza experientei tale personale, e o greseala
pentru ca nu suntem croiti la fel...exista si sotii decente, dupa cum exista si soti responsabili

si ca sa inchei intr-o nota optimista...berbatii este porci si bagabonti, bre...
michelle_
Postat pe 16 August 2011 15:52
ataaaaaaat...
roby_cado
Postat pe 16 August 2011 17:23
eh, daca vrei mai poci ca sa insir...
ticalosi...nemernici...ipocriti...fustangii...mincinosi...puturosi (asta e de la irinuca cetire)...murdari...fara neuroni...retarzi...etc...etc...
michelle_
Postat pe 16 August 2011 19:06
De la: roby_cado, la data 2011-08-16 15:23:42"..fidelitatea in casnicie e ca o mancarime pe care nu ai voie sa o scarpini. pai la mine in casnicie era totul prea frumos si am cam scarpinat mancarimea aia.."


"..si nu intotdeauna mamele alea dau cu pasarica-n populatie.."


eh..,cazuri si cazuri wifo..

Roby nu te mai obosi sa-i explici acestei a tot stiutoare de Michelle,filozofia ei cred ca vrea sa fie valabila ptr altii,ea cred ca la origine ,e varza..nu a postat aici pe topic nici macar un profil la vedere si macane intr-una,nu ai ce face fatuca?????Cat priveste modul de a te adresa cu fetito,citeste profilul meu si priveste fotografia ,cred ca am dublu varsta ta si pe urma sa-ti permiti atata impertinenta ...Roby crede-ma tu esti o greseala aici,esti prea moral si destept ca sa te cobori la nivelul uneia care scrie ce scrie...
kiramocanu
Postat pe 16 August 2011 19:11
nu ma-nnebuni, soro! ai 94 de ani?
hai pa!

nene, iar m-am capatat cu un stalker...nush de unde-apar...
michelle_
Postat pe 16 August 2011 19:16
iote-o si p-asta...
Freya__
Postat pe 16 August 2011 19:26
eh ... neantul asta produce lucruri nebanuite...!

macar de-ar intelege ce citeshte, de la un capat la altul si n-ar fi rau!

oare chiar nu pricepe ce e acel "wifo" ... de la finalul mesajului lui roby ...?
ha ca ma apuc de reparat tzigla .. ca e jale ce petarde cad prin zona!
alfheim
Postat pe 16 August 2011 19:27
deh, cum ziceam...la tatzi ni-i greu...da' nu la toti la fel...

freyuta, ai facut praji? ca parca m-as risca....
alfi, mai ai paturi, mami? sau e aglomerat rau?
michelle_
Postat pe 16 August 2011 19:33

kiro, ma lasi cu disertatiile despre desteptaciune, moralitate, abracadabra si kiloti spalati si-ntinsi pe sarma? fiindca, oricum, tu n-ai inteles nimic din dialogul asta!
esme
Postat pe 16 August 2011 19:34
esme, tipa mea preferata!
hau du iu du?
eu mor cu Paler de gat...crez ca sufar de masochism intelectual
nu mai zic ce playlist asortat am la el...
michelle_
Postat pe 16 August 2011 19:36
da` ce praji
Freya__
Postat pe 16 August 2011 19:37
me_, pe Paler il mestec si io demult!
si zau daca se duce aroma!
ce prajituri, ce prajituri, freyuto?
esme
Postat pe 16 August 2011 19:38
auzi freyuta, am intrebat o persoana draga mie, ce l-ar face fericit...ma rog, eram dupa o "mica" disputa, ca sa zic asa, si ma asteptam sa spuna "de-alea" romantice
si stii ce mi-a raspuns? "tortul tau", hehehe...

esme, azi ma omoara Paler...mai mult decat de obicei...am o stare de neliniste, de...nu stiu...ceva nu e in ordine...
michelle_
Postat pe 16 August 2011 19:40
De la: ovidiu42, la data 2011-08-14 19:48:10
De la: Axl_22, la data 2011-08-14 08:46:32
De la: ovidiu42, la data 2011-08-14 05:27:06
mai sa fie.....ce simplu ierea!!!



ierea,mai....da nu mai e! aia-i baiu...

nu vezi ce complicat ii...





axl....zau...cand cetesc ce se vede....ma intreb daca...scriitoru`....stie despre ce e vb in propozitie...
atatea dileme...la care multi au solutia....incat...zau...ma intreb de ce dreaq o duce unii...atat de rau cand...lucrurile au o rezolvare atat de simpla!!!!



mai ,ce-i simplu pt tine...e complicat pt altu/a....si "vitze versa"
Axl_22
Postat pe 16 August 2011 19:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum e mai bine? sa tradezi si sa obtii totul sau sa fii cinstit si sa pierzi totul ??? 98 De la: garbo050283 15 Septembrie 2009 16:29
Ce parere aveti despre mentalitatea romanului...De a-ti pune gand rau daca ii povestesti ca iti merge bine? 24 De la: anaROBERT 17 Septembrie 2010 00:52
relatia la distanta ... 10 De la: garbo005232 7 Iunie 2010 19:18
fata varsator si baiatu gemeni... 4 De la: icezero69 12 Noiembrie 2010 17:04
sa inscriem copii la cresa .. 2 De la: alex2007 22 Iunie 2010 12:17
Setari Cookie-uri