fidelitate

fidelitatea in casnicie e ca o mancarime pe care nu ai voie sa o scarpini. pai la mine in casnicie era totul prea frumos si am cam scarpinat mancarimea aia...m-a tachinat 7 luni un tip, iar eu i-am facut jocul simtindu-ma mandra de mine, vezi doamne cine-s eu de ma place asta cu 9 ani mai tanar...mi-a indrugat verzi si uscate pana m-am indragostit de el si cand a vazut omul ca ma are la picioare a devenit indiferent. ce sa fac sa-l uit? m-ar ajuta niste sfaturi...mai ales de la putinii ,dar desteptii nostri baietzi. stiu ca iubesc o iluzie,dar tot doare si credeti-ma ca mi-am ocupat tot timpul dar gandul tot la el e. simt ca e putin si din vanitate , ca-mi simt orgoliul ranit cand el nu ma baga-n seama. cu cat e mai indiferent, eu sunt mai inversunata. parca-s nebuna...si culmea, constienta de nebunia mea.mi-e rusine de mine
mistic
Postat pe 8 August 2011 19:11
Timpul poate vindeca toate ranile, dar raman cicatricele.....fiecare are dreptul la o iubire intreaga...nimeni nu se poate multumi cu cioburi lipite frumos intr-un intreg... Nu trebuie sa-ti fie rusine de tine victoria, ai trait momentul pe care singura ti l-ai impus, a fost mai puternic decat tine la vremea aceea... cum ai spus si tu, ai iubit o iluzie, o himera, las-o sa se duca, iar tu incearca acum, sa traiesti in prezent! Nu uita, nimeni nu este perfect!

Postat pe 8 August 2011 19:24
multumesc ptr intelegere
de ce oare ne complicam singuri viatza?
mistic
Postat pe 8 August 2011 20:12
Altfel...n-am mai simti ca traim ...si cum ti-am mai spus, nimeni nu este perfect! Probabil ca, vor aparea multi sa te critice, multi care au facut-o de atatea si atatea ori pana acum atat pe Garbo, cat si in viata de toate zilele probabil... insa, parerea ta va conta intotdeauna, nu te lasa doborata de nimeni si de nimic!

Postat pe 8 August 2011 20:19
De la: victoria1973, la data 2011-08-08 19:11:49fidelitatea in casnicie e ca o mancarime pe care nu ai voie sa o scarpini. pai la mine in casnicie era totul prea frumos si am cam scarpinat mancarimea aia...m-a tachinat 7 luni un tip, iar eu i-am facut jocul simtindu-ma mandra de mine, vezi doamne cine-s eu de ma place asta cu 9 ani mai tanar...mi-a indrugat verzi si uscate pana m-am indragostit de el si cand a vazut omul ca ma are la picioare a devenit indiferent. ce sa fac sa-l uit? m-ar ajuta niste sfaturi...mai ales de la putinii ,dar desteptii nostri baietzi. stiu ca iubesc o iluzie,dar tot doare si credeti-ma ca mi-am ocupat tot timpul dar gandul tot la el e. simt ca e putin si din vanitate , ca-mi simt orgoliul ranit cand el nu ma baga-n seama. cu cat e mai indiferent, eu sunt mai inversunata. parca-s nebuna...si culmea, constienta de nebunia mea.mi-e rusine de mine
garbo092820
Postat pe 12 August 2011 15:16
Draga mea, sa nu uiti un lucru: ce tie nu-ti place, altuia nu-i face! Cred ca acum sunteti chit. Ai vrut sa te joci cu sentimentele unui barbat, dar ai cazut in propirat-ti plasa. Sa stii, ca nu te poti juca cu astfel de lucruri. Daca nu-l placeai, ii spuneai de la inceput ca e inutila incercarea lui. Scurt! Dar asa...
garbo215027
Postat pe 12 August 2011 15:41
nu am vrut sa ma joc cu sentimentele nimanui si chiar mi-a placut de el de la inceput, ptr ca altfel nu-l incurajam si i-o taiam scurt. la ce nu m-am gandit e faptul ca o sa ma indragostesc de el. o sa ies vreodata din starea asta de deprimare?
mistic
Postat pe 13 August 2011 14:37
victoria, uite, iti dau un sfat sincer: ia inclina tu balanta in favoarea ta...ia joaca-l tu pe degete...sa-l vezi cum alearga de nebun....
trebuie sa fii mai isteata decat el...oricum el s-a distrat destul pe seama ta...ia mai distreaza-te si tu....
o sa vezi ce bine te simti apoi...bine, acum depinde foarte mult de tine...ia fa tot ce nu faceai pana acum, din teama de a-l pierde...sa il vezi cum face sluij, cand i se clatina piedestalul...
n-am inteles relatia cu sotul tau...in ce stadiu sunteti?
oricum, mereu, la tine e forta...cu cat vei fi mai disperata, cu atat vei pierde mai mult...cu cat vei fi mai stapana pe tine, cu atat ti se vor deschide drumurile...chiar si cele mai nebanuite....
dor72
Postat pe 13 August 2011 22:59
mamica..,chiar numele tau trebuie sa te monteze..
ce dreaq..,trebuie sa iesi victorioasa din asta..
babardeste-l, fir-ar el al dreaq de bagabont,sa vada cine e sefu'..
'ete al naibi golan..,sa se joace el asa cu sentimentele tale..?
roby_cado
Postat pe 13 August 2011 23:58
e amantul tau?
dumi_73
Postat pe 14 August 2011 03:11
uite de expemplu: cand el, daca ar apune, vrei sa n dedem, u poti sa spui cum vrei imi este indiferent, crede-ma ca, atunci ai sa-i ranesti orgoliul si o sa spuna: fie, asa sa fie. Dar crede-ma, atunci cand tratezi un barbat cu indiferenta el vine la tn, nu chiar in genunchi, dar vine. Pt ca, pe barbat diferenta il induce in eroare. Stiu asta din propria existenta, si crede-ma am invatat f mult. Si vad femeile/fetele cu totul alfetl, nici inainte nu le vedeam k un obiesc, dar acum l vad k p un obiect cascru la care trebuie sa tii si la care trebuie sa-ti pui viata inaintea "pustii". Trebuie sa treci prin cv k sa poti sa dai un mic sfat pt viitoarele "victime". Eu, sincer iti spun. trateaza-l cu indiferenta. Pt k, indiferenta ii ranesc cel mai mult p barbati, p noi.
Mult succes!!!
Unevariable
Postat pe 14 August 2011 05:10

mai sa fie.....ce simplu ierea!!!
ovidiu42
Postat pe 14 August 2011 05:27
.....victoria inseamna victorie!
deci tu floare de nufar , matura , ajungi sa te indragostesti de o tinara mladita din lac, ei asta e te gandeai ca va creste....dar el creste in vanitate , mandrie si orgoliu..
ia departeaza te, trateaza l cu indiferenta, rupe total, legatura, ignora,l si...ai sa te vezi..in oglinda!
stii cum zic tinerii, in jargon,, ai pus botu"
lasa l pe insul..sa se linga pe bot....
sa fi iubita, mereu, intens..si de cine te merita......
dang
Postat pe 14 August 2011 05:33
buna,nu dau sfaturi,dar tu asculta-le....si i-a ce este mai bun..din ele...trateaza-l tot cu indiferenta si vei avea de castigat!!!
COROANA_AMBASADOR
Postat pe 14 August 2011 08:06
De la: dor72, la data 2011-08-13 22:59:04victoria, uite, iti dau un sfat sincer: ia inclina tu balanta in favoarea ta...ia joaca-l tu pe degete...sa-l vezi cum alearga de nebun....
trebuie sa fii mai isteata decat el...oricum el s-a distrat destul pe seama ta...ia mai distreaza-te si tu....
o sa vezi ce bine te simti apoi...bine, acum depinde foarte mult de tine...ia fa tot ce nu faceai pana acum, din teama de a-l pierde...sa il vezi cum face sluij, cand i se clatina piedestalul...
n-am inteles relatia cu sotul tau...in ce stadiu sunteti?
oricum, mereu, la tine e forta...cu cat vei fi mai disperata, cu atat vei pierde mai mult...cu cat vei fi mai stapana pe tine, cu atat ti se vor deschide drumurile...chiar si cele mai nebanuite....


cel mai intelept sfat !
ai grija doar, sa nu se joace, umilindu-te cu diferenta de ani
ia-o ca o motivatie-n plus si ai grija de aspectul tau, de modul cum te etalezi 'intamplator'...etc...
oricum...nu merita efortul, da' asha ca sa-ti hranesti vanitatea...daca tot te incalcisi in cimilituri...
bafta maxima !
m_arilena
Postat pe 14 August 2011 08:16
ce o tot llim cu fidelitatea va tine cineva legat de partener/e a-ti fcut contracte cu clauze de va ngrdește libertatea eu cred ca e ceva tacit de comun acord cnd ai plecat pe acest drum ,ncredere este cuvntul de ordine nu este și stați n minciuna atunci sufer atunci cnd dragostea e oarba accepți tot de la nceput ,poate din orgoliu sa nu ti-l sufle alta iar apoi dispare mierea de pe dragostea care ți-ai imaginat-o si ncepi sa șovi ! pai dac ai știut ca a fost un fustangiu crezi ca ai facut suficient sa-l ți lng tine ! dac da ai reușit dac nu probabil plngi prin buctrie si te uiți ca s-a rcit mncarea ,timpul le rezolva pe toate .
garbo178599
Postat pe 14 August 2011 08:25
aicazut in plasa dragut-o,trateazai ia fel si nu lasa sa se vada durerea ta,
garbo048769
Postat pe 14 August 2011 08:43
sotul ce parere are?
garbo048769
Postat pe 14 August 2011 08:45
De la: ovidiu42, la data 2011-08-14 05:27:06
mai sa fie.....ce simplu ierea!!!



ierea,mai....da nu mai e! aia-i baiu...

nu vezi ce complicat ii...
Axl_22
Postat pe 14 August 2011 08:46
Oricum era o relatie de foarte scurta durata, trebuia sa te astepti la acest final. Nu ne-ai spus in ce relatie esti cu sotul tau? Oricum ar fi, trebuie sa mergi mai de parte. MULT NOROC
garbo079649
Postat pe 14 August 2011 08:49
buna dimineata , asa este sasa iubirea sa treaca, cauta pe altcineva , iti , va fi mai bine , asa este nimeni nu este perfect
razyanyta_yahoo_com
Postat pe 14 August 2011 08:52
Buna Victoria , am citit pb ta si nu stiu daca te va ajuta cu ceva , dar inteleg pe deplin suferinta ta pt ca si eu am patit la fel .El cu 7 ani mai tanar ca mine , la inceput nu scapam de el ,iar acum s-a schimbat total. E foarte adevarat ca indiferenta doare cel mai tare dar cand iubesti pe cineva e greu sa fii indeferent cu el. Singurul nostru ajutor e timpul si in timp va trece durerea si pe viitor vom sti mai bine cum sa tratam barbatii. E o lectie in plus din scoala vietii.
garbo216310
Postat pe 14 August 2011 09:29
cu sotul e foarte bine ptr ca eu mi-am revarsat intreaga afectiune asupra lui acum si la intrebarea ,,ce zice sotul?'' , el nu stie nimic . nu l-am lasat sa simta nimic. multumesc mult ptr sfaturi.
mistic
Postat pe 14 August 2011 09:48
victoria, raspunde-i cu aceeasi moneda : indiferenta. se pare ca adeveit prea sigur de tine si de sentimentele tale:ajuta-l sa vada ce pierde ;)
garbo100788
Postat pe 14 August 2011 10:05
De la: victoria1973, la data 2011-08-08 19:11:49fidelitatea in casnicie e ca o mancarime pe care nu ai voie sa o scarpini. pai la mine in casnicie era totul prea frumos si am cam scarpinat mancarimea aia...m-a tachinat 7 luni un tip, iar eu i-am facut jocul simtindu-ma mandra de mine, vezi doamne cine-s eu de ma place asta cu 9 ani mai tanar...mi-a indrugat verzi si uscate pana m-am indragostit de el si cand a vazut omul ca ma are la picioare a devenit indiferent. ce sa fac sa-l uit? m-ar ajuta niste sfaturi...mai ales de la putinii ,dar desteptii nostri baietzi. stiu ca iubesc o iluzie,dar tot doare si credeti-ma ca mi-am ocupat tot timpul dar gandul tot la el e. simt ca e putin si din vanitate , ca-mi simt orgoliul ranit cand el nu ma baga-n seama. cu cat e mai indiferent, eu sunt mai inversunata. parca-s nebuna...si culmea, constienta de nebunia mea.mi-e rusine de mine
Mai Victoria,ce scrii tu aici este ca in filmul cu prosti crede-ma....nu am inteles daca esti sau nu casatorita...daca da..atunci iti meriti soarta .Vorbesti cu atata nonsalanta ca te-ai indragostit ca si cum ti se pare extrem de normal..sunt de acord in conditiile in care erai libera,te intelegeam perfect sa intri in jocul lui,dar asa???Te-ai mai asezat vreodata in locul sotului????????cum te-ai simti daca el ar face idem si asemenea?cred ca nu f bine..Eu nu va inteleg deloc,daca in casnici a-ti incercat totul si nu se mai poate face nimic ,despartiti-va fratilor ,cine va tine cu forta????va place sa traiti in minciuna?????pe cine credeti voi ca pacaliti???pe voi insi-va credet-ma si mai mult decat atat nu aveti respect de sine ..in rest imi este rusine ca faci parte di acelasi sex cu mine ,daca procedezi asa..Vezi tu mai departe cum stau lucrurile..dar sa nu uiti un lucru..CE TIE NU-TI PLACE ,ALTUIA NU-I FACE...
kiramocanu
Postat pe 14 August 2011 10:18
Pentru mine FIDELITATE inseamna foarte mult,mai mult decat a insela pe cineva.Pentru mine este foarte importanta fidelitatea sufleteasca,sentimentala.Daca mergi cu iubitul pe strada si se uita dupa alte femei si comenteaza atunci fidelitatea nu exista CLAUDETT
claudia_dumitrescu
Postat pe 14 August 2011 10:22
".in rest imi este rusine ca faci parte di acelasi sex cu mine ,daca procedezi asa.."


uite victoria mie nu imi este rusine ,ca faci parte din "sex"-ul meu

Doamne...a gresit...a recunoscut...cine n-a gresit?....si filmul cu prosti...

e f usor sa arunci cu piatra....cand e vb de altcineva...



Axl_22
Postat pe 14 August 2011 10:36
Parerea mea e ca , daca ai o casnicie ok, vezi ti de ea. Nici un barbat nu merita sa ti strici linistea familiala ptr ca ei sunt cum sunt.
garbo172763
Postat pe 14 August 2011 10:39
sa moara bibi, vorbiti ca la usa cortului, daca asa sunteti si in viata reala..

7 ani de-acasa i-ati petrecut in deplasare.
Freya__
Postat pe 14 August 2011 10:44
kiro, mai usor cu pianu ala pe scari...
daca spuneai ca ti-e rusine pentru ca elsbeth bathory face parte din acelasi regn cu tine, mai intelegeam
aahhh...nu stii cine e elsbeth bathory? e tanti aia care se scalda in sange de fecioara, varianta masculina a lu' jack the ripper
ce va mai place sa va dati moraliste si intransigente...

M_ mai ai frati si surori? si toti se exprima la fel de elegant ca tine?

freyuta, fiecare dupa cat il duce capu' si bunul simt...parca nu ai stii ce "educate" misuna in libertate pe garbo...
michelle_
Postat pe 14 August 2011 10:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Se spune ca majoritatea copiilor au copiat mintea tatalui,pt ca barbatul este liderul familiei? 75 De la: eu_geminy 25 Octombrie 2010 14:06
Poate gelozia sa protejeze iubirea? 1 De la: cameliaradu 5 Iulie 2009 13:11
Declinul societatii! 73 De la: Elle2011 14 Ianuarie 2013 11:29
puterea de merge mai departe 54 De la: criss75 3 Octombrie 2010 11:51
isa_mikaa@yahoo.com 3 De la: garbo167167 12 August 2012 23:35
Setari Cookie-uri