fidelitate

oh, ba da, dar din cand in cand imi mai exprim nedumerirea..
Freya__
Postat pe 14 August 2011 10:52
eh...netu' e mare...netu' e darnic...si mai ales, plin de indivizi care si-au primit educatia la apelu' de seara
michelle_
Postat pe 14 August 2011 10:54
Iti spun doar din experienta mea iubesc de 2 ani de zile un barbat de 37 de ani proful meu, din prima clipa am simtit ceva aparte pt el si inca simt ceva din mine zice sa sper dar realitatea e mult mai dura constiinta imi spune ce sa sper la un lucru care nu va fi niciodata al meu, de cand cu teachearul nu imi mai pot gasi linistea eram o fata zambitoare vesela plina de viata acum sunt o fata plangacioasa ma intristez cand cineva nu imi face pe plac stiu sunt tanara am un viitor in fata dar ceva din mine striga hey tu ce faci a am visat ca voi fi alaturi de el la bine si la rau am visat ca avem un copil impreuna etc sunt doar vise realitatea e crunta cand iubeste numai unul nu conteaza pacat ar fi fost ceva super i-am pregatit surprize de ziua lui, culmea e nascut in aceeasi zi cu fostul meu iubitel care a murit intr-un accident de masina, ma gandesc ca si de aceea atractia asta fata de el nu stiu nu mai inteleg nimik traiesc doar pt EL nu mai vreau
Lucy1985
Postat pe 14 August 2011 10:57


..si NUOI..fetele..eram indragostiteeeeee dar absolut toatee,asa prin a xi-a..de profu'de psiho oo oo oo

asa ca e poveste veche cu indragosteala de profi ca si indragosteala de actorul preferat...nu???

..banderas ..par exemple..

http://www.youtube.com/watch?v=Tu4Hnbor9rI

LILO
Postat pe 14 August 2011 11:47
ai dreptate sa ma judeci, ptr ca si eu gandeam asa odata. am 20 de ani de casnicie si ziceam ca eu nu o sa insel niciodata. dar, vezi tu, niciodata sa nu zici niciodata.
mistic
Postat pe 14 August 2011 12:00
De la: Freya__, la data 2011-08-14 10:52:17oh, ba da, dar din cand in cand imi mai exprim nedumerirea..

da...nedumerirea..
se vede pe chipul tau
LILO
Postat pe 14 August 2011 12:04
buna,da a fi fidel partenerului e un lucru frumos.sunt casatorita de 25 de ani ,din ziua cand m-am luat cu sotul meu am fost fidela ,desi sotul ma inselat de tri ori cu cele mai bune prietene,eu tot am fost fidela.poate m-am gandit la copii dar si la problemele de sanatate pe care le-am avut ,el fiind mai mult singur cu copii ,am acceptat deoarece ele au fost catelele .dar el a tinut la mine si ne intelegem bine,ma ajutat in orice problema,dar si eu l-am ajutat la inceput de drum ,a fost ce-l mai mare betiv,in prezent nu-l mai cunoaste nimeni deoarece in prezent e un om de nota zece,nu mai bea ,ce zic eu aia e nici lui nui vine sa creada ca el a avut asemenea vicii,desi imediat cum ne-am luat a disparut orice urma de bautura.acum de 20 de ani am fost bolnava ff rau dar are grija de mine imi este fidel ,desi eu nu-l pot ajuta deoarece eu sunt imobiliata in scaunul cu rotile ,el face absolut tot .de multe ori iam spus sa ma duca la un azil dar nici nu vrea sa auda,si imi spune ca sunt iubita lui pana la moarte.asa ca noi traim o poveste de iubire incontinu,si avem incredere unul in altul,nu stie ce sa mai faca pentru mine.asa ca te sfatuiesc sa mai ii dai o sansa sotului si-i fi fidela ca bunul dumnezeu ne ajuta daca ne rugam si spunem adevarul.
garbo113113
Postat pe 14 August 2011 12:34
.intr-adevar a fi fidel este o mare calitate
dar hai sa fim sinceri pana in panzele albe...
chiar niciodata nu s a ivit ocazia(celor care afirma ca au fost FIDELUTZE )
sa admire ceva mai mult o persoana?!?
si stiti zicerea din biblie ca poti pacatui cu cuvantul,,fapta..sau gandul
asa ca ii discutabila fidelitatea privita astfel...

p.s. ei...cine ridica pietricica?!? ai?!? auzim?!?!
LILO
Postat pe 14 August 2011 12:45
Te-ai jucat cu focul .Acum trebuie sa-l stingi.Incearca sa-l tratezi si tu cu indiferenta sa vezi daca vine dupa tine.Calca-ti pe inima . Incearca sa-l bati cu armele lui.Asa se intimpla cind vreti ceva mai bun.Precum proverbul: femeia pina la moarte si barbatul pina poate.Ai vrut mai mult si acum suferi. Ce sa-i faci asta e. Incearca sa faci asa cum am spus.BATE-L CU ARMELE LUI. Aproppo: tu citi ani ai si el cit?
garbo214344
Postat pe 14 August 2011 12:59
eu 38, el 29
mistic
Postat pe 14 August 2011 13:01
hai, bre, ma lasati cu biblia si cu dogma?
esme
Postat pe 14 August 2011 13:04
esme, tipa mea preferata...
hau du iu du?
michelle_
Postat pe 14 August 2011 13:12
me-, ma coplesesti! admiratia e reciproca, anyway!
io mi-am pus un pahar de vin acum inainte de masa! imi dadea ghes nevoia sa ma simt un pic high. asta, fiindca nu pot sa zbor...
esme
Postat pe 14 August 2011 13:38
ma tot intreb ce o avea titlul topicului cu problemu' de fond...
quasaria
Postat pe 14 August 2011 13:41
lipsa, draga...lipsa...
freya, de unde 7 ani de-acasa?
or fi mers la scoala pe la 6 ani...si n-au apucat sa fixeze...
dor72
Postat pe 14 August 2011 13:43
esme, idee asta cu high nu e rea...
inainte de masa? masa? dreaq...asta inseamna ca mananci...
si eu...ness cu cola, hehehe...
Q, te-ai speria, cred...
michelle_
Postat pe 14 August 2011 13:44
de ce sa ma sperii? Se da miss cu capul de masa ca cine dreak o fi pus-o sa fie fidea?
Vestea buna e ca , si daca era fidea, si daca era vreun alt tip de pasta, tot la aceeasi atitudine ar fi ajuns proletaru', probabil. Atita poate, atita face...

Plina lumea de tot felul de vietati din astea complexate, oricum...
quasaria
Postat pe 14 August 2011 13:57
mdap...chestia cu fidelitatea e cam relativa
pana la urma, sunt mai multe forme de a insela, dar in general, oamenii se agata tocmai de cea mai putin importanta, tradarea carnala, care e fix pix in comparatie cu cea emotionala
michelle_
Postat pe 14 August 2011 14:15
Ar trebui sa-ti faci o autocritica, nu mai astepta sfaturi ca stii foarte bine unde ai gresit. Vrei acum sa-ti raspunda altii cum ar trebui sa te comporti decent, casnicia poate fi o loterie, totul depinde de cei doi implicati in aceasta relatie care trebuie sa se bazaze in primul rand pe respect. Iti doresc succes si limpezime in ganduri.
Evora
Postat pe 14 August 2011 14:19
asa ma gindeam si eu...
Da' cre' ca pentru populatia majoritatra e suficient sa pazeasca onor parteneru' sa nu doarma prin alt pat. Ce e in capul lui, da-l in ma-sa...ce conteaza....
quasaria
Postat pe 14 August 2011 14:30
michelle....permite-mi te rog sa sustin sus si tare afirmatia ta!!!!

chiar prea putini oameni care sa cunoasca prioritatile in aceasta viata!!!Si prea putini care sa cunoasca in adevaratele valori dintr-o relatie!
walkiria
Postat pe 14 August 2011 14:36
Pai da.si care ar fi adevaratele valori intr-o relatie ?le stim?le-am invatat inainte sa ne complicam viata alegand deja ?

flordavis
Postat pe 14 August 2011 14:49
Victoria... mesajul tau vrea sa ceara o rezolvare a problemei tale ? Singura esti in masura sa o poti rezolva . Ce ai dorit de la aceasta relatie si atunci cand ai acceptat aceasta relatie ce scop ai avut ? Sperai intr-o legatura eterna ? Iar daca esti casatorita - sotul tau nu a realizat ca nu mai faceti un cuplu ? Nu se poate sa iubesti pe altcineva si sa traiesti zi de zi cu cineva pentru care nu simti iubire , respect si daruire ! Aventura in afara casniciei implica riscuri din partea celui care accepta sa traiasca in minciuna si tradeaza. Baiatul ...ma rog barbatul mai tanar...decat o femeie doar in cazuri extreme va accepta sa traiasca cu o femeie mai in varsta - toata viata, din foarte multe motive - asa ca mai devreme sau mai tarziu finalul era acelasi. Motivatia ca "iubesti" pe cineva ...care nu are nici un sentiment pentru tine - nu are nici o logica sa vrea sa iti satisfaca "ceea ce simti tu" - asa ca lamentarile tale sunt gratuite.
Briana_G
Postat pe 14 August 2011 15:15
De la: LILO, la data 2011-08-14 12:04:56
De la: Freya__, la data 2011-08-14 10:52:17oh, ba da, dar din cand in cand imi mai exprim nedumerirea..

da...nedumerirea..
se vede pe chipul tau



Freya__
Postat pe 14 August 2011 15:18
De la: floradavdis, la data 2011-08-14 14:49:32Pai da.si care ar fi adevaratele valori intr-o relatie ?le stim?le-am invatat inainte sa ne complicam viata alegand deja ?



si cine ne-a oprit?
quasaria
Postat pe 14 August 2011 15:19
nimeni quasaria..tocmai asta e mesajul..probabil l-ai nteles gresit.
la inceput invatam adunarea si dupa aia inmultirea nu ??? ca sa nu facem greseli si sa ne plangem dupa ..
flordavis
Postat pe 14 August 2011 15:26

,,.....de ce oare ne complicam singuri viatza?"

uniformitatea zilelor,obisnuinta care face inutila atentia asupra actiunilor noastre,nu mai gasim energie,nu mai avem imaginatie sa extragem ceva exceptional,ceva nou ,acel ceva ..altceva decat ce avem, din ,,habitatul "nostru....sensibilitatea noastra vrea emotii,bucurie,durere...
vointa noastra abandonata vrea ...actiune,intamplare
ei,vrem doar sa simtim ca traim...

atentie doar ce calci in piciore in drumul spre extaz...
sunsset
Postat pe 14 August 2011 16:10
partea proasta este ca "adevaratele valori" astea depind in mare parte de etapa vietii in care te afli... Pentru ca pe la 20 si ceva de ani, la presiunea neamurilor sau propriilor asteptari din frageda pruncie, alergi cu limba scoasa sa te mariti sau insori "ca sa intri in randul lumii" - si dupa ce ai intrat, asa, cu surle si trimbitze, na ghinion ca nu te simti taman bine... Sau nu era persoana potrivita, sau nu era ce te asteptai tu, sau pur si simplu viata asta de dormitat pe semineu nu-i de tine. Si alalalt tine musai ca asta e cind esti casatorit.

so?
cum e cu "adevaratele valori"?
Care-s alea, in situatia asta? Te resemnezi si traiesti doar asa, ca sa nu zici ca ai murit, in continuare...sau?
quasaria
Postat pe 14 August 2011 16:19
Sa traiesti doar ca sa nu zici ca ai murit ?serios vorbesti ? adica o fantoma vie ?
SAu ...schimba ceea ce nu iti place ..si nu imi spune ca nu e posibil pentru ca ....stii..nu e aia..nu e cealalata ...nu se poate asa..bla bla
incerci si vezi ......dar asta e primul pas .......incercarea
flordavis
Postat pe 14 August 2011 16:39

floradavdis, vorbesti mai intai de stransul averilor si apoi de vremea prasilei? pai, da, cum altfel, pana mea! tre` sa existe o ordine a tuturor lucrurilor, nu? o disciplina! o logica!

da, se pare ca pt multi relatia devine un fel de exercitiu strategic cu obiective al dreak de materiale, uneori chiar cu mize belicoase (revendicarea dreptului alui mai mare asupra achizitiilor) si care n-au nimic de-a face cu iubirea, afectiunea, emotionalitatea, armonia si empatia dintre cei doi.

flora, cand iubesti si esti iubit - astfel incat ceea ce daruiesti si primesti se inscrie intr-un circuit al asteptarilor si intampinarilor dintre cei doi, circuit in care nu mai e loc de nimic altceva - nu exista nicio regula, nicio norma, nicio ordine de desfasurare a lucrurilor, nicio perspectiva mai grozava decat alta. ele vin de la sine. curg si te trezesti ca si tu curgi odata cu ele si esti ceea ce ai putea numi un om fericit.
esme
Postat pe 14 August 2011 16:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pastile Breast Active 3 De la: levinta_laura 27 Ianuarie 2015 12:35
beneficiile drojdiei de bere... 7 De la: iulia__ 22 Iulie 2009 10:17
Buna 101 De la: garbo_12638 6 Mai 2013 14:46
sa va povestesc acum din experienta mea! 18 De la: buna01 28 Ianuarie 2010 15:08
despre divort. 27 De la: dor72_ 11 Februarie 2012 13:39
Setari Cookie-uri