Dragoste Imposibila

nu stiu de ce o numesti dragoste imposibila? Singura problema care o ai este lipsa de comunicare. Daca ai sta de vorba si i-ai spune ei ce ai spus aici cred ca problema ta s-ar putea rezolva f. simplu. Gedlozia dusa la extrem este f periculoasa atat pt tine cat si pt partener. Incearca sa vorbesti cu ea.
secretosii
Postat pe 22 Iulie 2011 09:16
raportat la ceea ce spun secretosii astia, ai zice, mai degraba, ca e o dragoste impasibila....
dor72
Postat pe 22 Iulie 2011 09:24
De la: garbo101434, la data 2011-07-15 22:32:16
De la: precizilla, la data 2011-07-15 22:14:14problemu'-i ca laudele au venit de la neimportanti ilustrii,bre...
si prima persoana a care-i parere a contat cu adevarat in viata ta de adult - a ales sa-ti dea cu tifla facand comparatii.

ce mi-e mie - e ca o sa te apuce o furie oarba cu prima ocazie in care o sa gasesti o fisura in statuia pe care i-ai ridicat-o cu atata elan muncitoresc...
ehe! Clauditzo,mama....
n-ai scoala vietii la anii tai,si asta-i rau...


Ce e drept, e ca nu prea are scoala vietii. Si devin confuz cu toate cele de genu... Fostul a fost bun...ba nu a fost bun. Fostul m-a satistfacut... ba nu m-a satisfacut. Fostul a fost asa.... ba n-a fost! Chiar nu mai inteleg nimic!


Eu nu iteleg ce e cu atata "fostu a dres aia". Zau asa.Simplificand tooooaaata situatia lucrurile stau cam asa: Femeia si-a lasat barbatul si te-a ales pe tine, unde mai pui ca a stat si atata timp langa tine deci clar nu ai de ce sa te simti inferior pentru ca ea pe TINE te vrea nu pe fostu. In privinta confesiunlor ei despre fostul daca le-a facut inainte sa fiti impreuna cand nu aveati niciun fel de relatie nu le mai baga in aceeasi oala ca nu mai are rost. In privinta celor facute in timpul relatiei cu tine pot spune ca le-a facut doar la insistentele tale din cauza curiozitatii tale si singurul motiv pentru care le-a facut a fost sa iti ofere tie incredere in tine nu contrariul si in niciun caz sa faca vreo comparatie. Tu ai cerut comparatia iar aici ai gresit tu, ca ea ti-a raspuns a gresit ea. Si sincer ai zis ca e diferena parca de 15 ani intre voi cum te astepti ca aceasta femeie sa nu aibe o experienta sexuala diversificata, si sa nu stie ce vrea. E absurd!!!!! Si cu ce te face pe tine sa te simti mai barbat daca nu ar fi avut-o? Zau asa in loc sa te plangi pe forumuri , daca chiar o iubesti mai bine bate-ti capul si vezi ce sa faci si cum ca sa te asiguri tu ca prestarile tale sunt de calitate nu sa fi frustrat ca femeia are experiente anterioare si ca nu iti convine tie. La inceput nu conta asta nu vad de ce sa conteze acum. Mi se pare penibil sincer!
dizzu30
Postat pe 24 Iulie 2011 09:29
Heloooo!17 ani diferenta?..... Prea mare....Judecand la "rece"....fara menajamente....ea inca are timp sa-si refaca viata .....si tu sa-ti faci o viata....dar nu cu ea....o sa-mi dai dreptate.....intr-o zi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
maria1maria
Postat pe 27 Iulie 2011 09:37
o odvada imbadubitabila in sprijinul a ce spune maria este si relatia petre roman si mioara roman, ea era cu doar 12 ani mai mare decat el ...
si uite unde au ajuns ...
amu sa vedem unde mai ajunge el cu actuala lui...! 4 ani vor fi multzi pana la un nou subiect mediatic cu ei dai, petrica si silviutza, utza, utza?
alfheim
Postat pe 27 Iulie 2011 14:05
scuza ma dar voi fi foarte directa...cred ca ai facut bine ca te ai despartit de ea;daca te ar iubi cu adevarat comparatiile acestea nu ar avea ce sa caute n relatia voastra,cand iubesti pe cineva il iubesti pentru ceea ce este acea persoana nu in comparatie cu o alta iubire.iti doresc din suflet sa intalnesti dragostea adevarata.zile pline de fericire si intelepciune
etern42
Postat pe 2 August 2011 19:44
Tu o cunosti cel mai bine, ce fel de femeie este. Pe de o parte, ai procedat bine scriind aici pt ca ai cerut sfaturi. pe de alta parte, daca ar afla vreodata, nu i-ar pica bine (ai dezvaluit anumite intimitati si ai pus-o intr-o lumina proasta).
Din pacate (pt mine spun asta), inteleg perfect ce simti... Viata este mult prea scurta, traieste-o asa cum consideri tu de cuviinta! Cu siguranta, nu este femeia cu care vei ramane tot restul vietii, dar relatia asta ajuta la maturizarea ta. Deci, indiferent ce alegi, nu ai nimic de pierdut!
garbo106156
Postat pe 3 August 2011 00:50
Nu trebuia sa ajungeti la o relatie intre voi, in niciun caz. A gresit si ea, ai gresit si tu. 17 ani intre voi este prea mult, diferenta dintre mama si copil . Nu e o relatie normala. Si eu am avut pe cineva cu 8 ani mai tinar si nu a mers deloc, desi incercam, in pofida tuturor, sa demonstram ca nu conteaza virsta. BA CONTEAZA. si inca foarte mult!
lusel
Postat pe 18 Octombrie 2011 00:18
De la: garbo101434, la data 2011-07-12 22:27:03Buna. Ma numesc Mario si am 23 de ani. Incep prin a va povesti pe scurt despre ce e vorba.
Dupa o adolescenta pierduta, cu "n" partenere si 0 iubite am ajuns sa cunosc o persoana extraordinara. Intamplarea face ca acea persoana sa fie casatorita si sa fie cu mult mai invarsta ca mine.(cu 17 ani). Am inceput sa fim prieteni prin vara anului 2009 si de atunci ne-am apropiat din ce in ce mai mult. Am inceput sa fim foarte apropiati, vorbeam in fiecare seara la telefon...nu puteam dormi pana nu ne ziceam unul celuilalt "noapte buna". Intr-o buna zi, am invitat-o la un film, si atunci am simit prima data ca simt ceva pentru acea femeie. Din momentul acela noi doi am ramas impreuna...pana astazi.
Ne-am iubit si ne-am completat unul pe celalalt timp de 1 an si 8 luni. Ne-am luptat cu o lume intreaga si am incercat sa doboram toate prejudecatile. Am fost aratati cu degetul, am fost tentati de nenumarate ori sa renuntam unul la celalalt din cauza diferentei de varsta dintre noi, dar nu. Noi ne-am iubit si ne-am dovedit asta!
Din pacate problemele au inceput sa existe. Desi imi spunea ca a avut o viata nefericita, eu am trait cu gandul ca sunt doar altul. Imi e foarte greu sa pun cap la cap ce s-a intamplat dar stiu ca am ajuns sa ne despartim deoarece devenisem eclipsati de relatiile ei anterioare. Zilnic discutam doar de ce a fost. Imi era frica ca nu ma voi ridica niciodata la nivelul sotului ei ( de care am uitat sa mentionez ca divortase) si ma consideram mereu in urma acestuia. Ea imi zicea mereu ,, Nu se poate compara cu tine", ,, Esti barbatul pe care mi l-am dorit o viata", ,,Esti cel mai bun"...etc
Nu stiu cum as putea sa trec peste tot ce a fost in trecutul ei... Nu stiu daca mai merita sa ne impacam... Am o viata inainte, dar vreau sa merg inainte alaturi de ea.
Am scris aici pentru a cere sfaturi...sunt curios daca exista o situatie similara. E greu, dar nu incercati sa judecati, incercati sa ajutati!
mirela2280
Postat pe 6 Noiembrie 2011 21:59
De la: garbo101434, la data 2011-07-12 22:27:03Buna. Ma numesc Mario si am 23 de ani. Incep prin a va povesti pe scurt despre ce e vorba.
Dupa o adolescenta pierduta, cu "n" partenere si 0 iubite am ajuns sa cunosc o persoana extraordinara. Intamplarea face ca acea persoana sa fie casatorita si sa fie cu mult mai invarsta ca mine.(cu 17 ani). Am inceput sa fim prieteni prin vara anului 2009 si de atunci ne-am apropiat din ce in ce mai mult. Am inceput sa fim foarte apropiati, vorbeam in fiecare seara la telefon...nu puteam dormi pana nu ne ziceam unul celuilalt "noapte buna". Intr-o buna zi, am invitat-o la un film, si atunci am simit prima data ca simt ceva pentru acea femeie. Din momentul acela noi doi am ramas impreuna...pana astazi.
Ne-am iubit si ne-am completat unul pe celalalt timp de 1 an si 8 luni. Ne-am luptat cu o lume intreaga si am incercat sa doboram toate prejudecatile. Am fost aratati cu degetul, am fost tentati de nenumarate ori sa renuntam unul la celalalt din cauza diferentei de varsta dintre noi, dar nu. Noi ne-am iubit si ne-am dovedit asta!
Din pacate problemele au inceput sa existe. Desi imi spunea ca a avut o viata nefericita, eu am trait cu gandul ca sunt doar altul. Imi e foarte greu sa pun cap la cap ce s-a intamplat dar stiu ca am ajuns sa ne despartim deoarece devenisem eclipsati de relatiile ei anterioare. Zilnic discutam doar de ce a fost. Imi era frica ca nu ma voi ridica niciodata la nivelul sotului ei ( de care am uitat sa mentionez ca divortase) si ma consideram mereu in urma acestuia. Ea imi zicea mereu ,, Nu se poate compara cu tine", ,, Esti barbatul pe care mi l-am dorit o viata", ,,Esti cel mai bun"...etc
Nu stiu cum as putea sa trec peste tot ce a fost in trecutul ei... Nu stiu daca mai merita sa ne impacam... Am o viata inainte, dar vreau sa merg inainte alaturi de ea.
Am scris aici pentru a cere sfaturi...sunt curios daca exista o situatie similara. E greu, dar nu incercati sa judecati, incercati sa ajutati!
mirela2280
Postat pe 6 Noiembrie 2011 21:59
alfheim
Postat pe 7 Noiembrie 2011 10:36
Dragule, fiinta umana,indiferent cat de puternica ar fi ea ii e treama de singuratate iar multi dintre noi nu vedem asta in noi.Cand un barbat sau o femeie ii spune celui drag " te iubesc" nu inseamna ca nu-i adevarat dar nici nu inseamna ca nu va avea o aventura extraconjugala daca are ocazia.Cred ca fiinta umana la capitolul relatii sociale este ce-a mai inapoiata si asta datorita egoismului din noi.Nu am detestat nici o femeie care la momentul in care eram in timpul actului sexual a sunat-o sotul iar ea in timp ce vorbea la telefon ma impingea catre vagin avand grija sa nu iasa membrul.Daca am detestat ceva la finta umana de sex opus(pentru ca inca nu a am ajuns sa am relatii cu fiinte de acelasi sex cu mine),am detestat faptul ca fara sa o intreb mi-a spus ca ea nu mai are relatii sexuale cu nimeni,doar sotul si eu.Inteleg sa ai relatii sexuale cu o femeie mai in varsta dar nu inteleg sa te indragostesti.
asteroid
Postat pe 8 Noiembrie 2011 22:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CINE ESTE VINOVAT...? EU SAU EL????? 69 De la: Thor_again 14 Martie 2011 16:07
Ce ne opreste sa spunem Te Iubesc? 102 De la: TaniaTita 27 Mai 2012 15:46
EL, TU si CEALALTA 7 De la: adastaicu 6 Aprilie 2010 11:36
MACA 4 De la: Cassey 9 Iulie 2009 14:43
De ce ne iubim partenerii ?! 199 De la: Cassey 9 Iulie 2009 14:39
Setari Cookie-uri