Dragoste Imposibila

Sa va dau un exemplu cat se poate de imatur, rusinos daca pot spun. Oare ea nu a starnit nevoia asta de comparatie cand mi-a spus: ,, Tu ce crezi ca mi-a placut la el? Ca tot timpul era beat si se culca cu mine pana nu mai puteam si ma enerva ca dura foarte mult. Efectiv ma durea ... (acolo jos) cand se culca cu mine."
Asta pentru mine a nascut fel si fel de intrebari. De aici si nevoia de a fi pe locul 1. Si mai spunea ca eu sunt bun la pat.
garbo101434
Postat pe 12 Iulie 2011 23:41
Na, fii atent aici inca un panseu: Daca nu-i locul meu in lumea framantarilor, de ce sa nu sed mai bine pe posteriorul meu, in lumea realitatilor care ma satisfac? Pun mana pe ele si le palpez, le cumpar si le vand, le apgradez, ma lupt sa iau o realitate si mai mare si mai buna ca prima...Zi, nu-i mai faina viata asa?
As_ninge
Postat pe 12 Iulie 2011 23:42
privita dintr-un anume unghi, asta schimba intr-un fel datele problemei. ar putea fi de inteles acum de ce ai motive de suspiciune: crezi ca tu esti un fel de manta de vreme rea, dar nu ACELA, cel iubit cu adevarat. crezi ca ai fost doar omul potrivit la locul mai mult sau mai putin potrivit! un fel de salvator in ultimul ceas!
dar in acelasi timp, poate chiar esti cel pe care-l vrea!
esme
Postat pe 12 Iulie 2011 23:46
si zau ca nu-s offtopic!
As_ninge
Postat pe 12 Iulie 2011 23:46

"Da mailul si iti voi da dovezi! Nu mi-as bate capul ca doar nu sunt un romancier fantezist. ..."..... fara CNP?........cui ii pasa.....si Creanga are o poveste......."mai de bun simt.....mey..... you!".....ai o parere falsa despre femei....".niste gaste ...niste gaini ".....zici tu.!.....esti victima imaginatiei tale.......cred ca umbli ca Danila cu usa in spate.....pe la muierusti gonfly.....
ratuscaceaurata
Postat pe 12 Iulie 2011 23:48
De la: esme, la data 2011-07-12 23:46:08privita dintr-un anume unghi, asta schimba intr-un fel datele problemei. ar putea fi de inteles acum de ce ai motive de suspiciune: crezi ca tu esti un fel de manta de vreme rea, dar nu ACELA, cel iubit cu adevarat. crezi ca ai fost doar omul potrivit la locul mai mult sau mai putin potrivit! un fel de salvator in ultimul ceas!
dar in acelasi timp, poate chiar esti cel pe care-l vrea!



Exact asta cred. Ma simt oarecum folosit, doar un altul in viata ei.
garbo101434
Postat pe 12 Iulie 2011 23:48
434 ce dovada de iubire e si asta? .. sa pui poza cu voi la avatar si vorbele ei in context. Cuvinte pe care ti le-a incredintat pentru ca avea incredere in tine.
cricat
Postat pe 12 Iulie 2011 23:49
De la: demonsauinger, la data 2011-07-12 23:48:21
"Da mailul si iti voi da dovezi! Nu mi-as bate capul ca doar nu sunt un romancier fantezist. ..."..... fara CNP?........cui ii pasa.....si Creanga are o poveste......."mai de bun simt.....mey..... you!".....ai o parere falsa despre femei....".niste gaste ...niste gaini ".....zici tu.!.....esti victima imaginatiei tale.......cred ca umbli ca Danila cu usa in spate.....pe la muierusti gonfly.....


Imi pare rau ca am lasat impresia asta. NU cred ca am zis " niste gaste...niste gaini". Si nu...nu umblu cu usa in spate!
garbo101434
Postat pe 12 Iulie 2011 23:50
dar daca o tot gonesti, nu vei sti niciodata ce insemni cu adevarat, nu crezi?
esme
Postat pe 12 Iulie 2011 23:53
murmur un next ( pt barboneli) si ma evapor de pe "piua" asta unde se va bate apa. Ciudat, dar "achiesez" la parerea lui "mey"!
As_ninge
Postat pe 12 Iulie 2011 23:53
ia imbata-te si tu....oricum esti ametit....
sa iti mai spun un secret...tu esti un copil...care creste si se dezvolta...capata experienta de viata....e normal ca la un moment dat sa vezi lucrurile dintr-un cu totul alt unghi....si sa nu mai accepti atat de usor...ceea ce pe vremuri ti se parea normal....
este cursul firesc al dezvoltarii...
daca pana acum te-ai rasfatat cu "mami" si i-ai ascultat povestile de viata....de acum incolo ai nevoie de cineva de calibrul tau....pentru a-ti trai povestea ta ( cum este si normal)....
dor72
Postat pe 12 Iulie 2011 23:54
Sa inteleg ca am facut o greseala ca ma scris aici? Am vrut doar sa aflu niste pareri. Poate am procedat gresit, poate am ajuns si eu la randul meu sa fiu judecat, luat peste picior. Probabil multi dintre voi stiu sa faca foarte bine fata incercarilor, multi aveti pe cineva cariua sa ii spuneti of-ul. Poate am gresit crezand ca niste straini vor intelege. La o adica...pentru voi e doar un forum!
garbo101434
Postat pe 12 Iulie 2011 23:59
ce doresti 434 sa iti spuna femeia? .. mai mult decat spune?

referitor la titlul topicului ... Dragoste imposibila ... nimic nu e imposibil daca vrei. Dar tu nu stii ce vrei ... si atunci cine vrei sa stie?
O iubesti ? Iubeste/o! si nu mai cauta certitudinea certitudinii.... si aprecierea actului sexual de mii de ori ...
cricat
Postat pe 13 Iulie 2011 00:00
sa ne intelegem.....nu ai zis ..da ai gandit......pe asta ti-ai bazat si "povestioara nastrusnica"....cred ca nu prea cunosti in realitate femeia.....ea poate sa fie si inger si demon.....aaa da .....tot cu parintii stai??maine dimineata .....reciteste-te mey!
ratuscaceaurata
Postat pe 13 Iulie 2011 00:01
Si e interesant cum cineva dupa ce a citit o fraza poate sa zica ca stie ce fel de om esti. Sa te acuze ca esti victima imaginatiei tale. Cu tot respectul!
garbo101434
Postat pe 13 Iulie 2011 00:01
434, nu e forumul nimanui! fiecare face ceea ce crede de cuviinta! cui nu-i place, sa nu citeasca! si nu vad de ce sa fi facut vreo greseala!
esme
Postat pe 13 Iulie 2011 00:02
Dar poate ai dori sa-ti confirme si partea feminina de aici cat esti de bun! Ca tot e subiectul care te-a determinat sa ai acele framantari!
As_ninge
Postat pe 13 Iulie 2011 00:03
Nu inteleg ironia. Si cu bun simt va raspund ca de 4 ani locuiesc singur, am terminat o facultate si lucrez. Nu e o povestioara. Dar va rog sa nu puneti etichete. Imi pare sincer rau ca nu ati inteles ce trebuia.
garbo101434
Postat pe 13 Iulie 2011 00:04
De la: As_ninge, la data 2011-07-13 00:03:47Dar poate ai dori sa-ti confirme si partea feminina de aici cat esti de bun! Ca tot e subiectul care te-a determinat sa ai acele framantari!


Imi pare rau daca asta ati inteles, dar nu am cautat o clipa asa ceva! Mi se pare inutil sa iti spuna un strain care nu stie nimic despre tine ca esti bun. Va multumesc oricum pentru timpul pierdut. Pacat ca nu m-am facut inteles.
garbo101434
Postat pe 13 Iulie 2011 00:07
te cred 434 ... de ce nu acorzi si tu incredere omului de langa tine ?
de ce nu crezi cuvintele pe care le spune? de ce trebuie neaparat sa dai detalii pe un forum despre violul domestic al partenerei tale?
cricat
Postat pe 13 Iulie 2011 00:09
434, nu trebuie sa te justifici! cum spuneam, cui nu-i place, move on! si stai linistit, ca ai fost cat se poate de politicos! cat despre ironie, multi uita ca nu e intodeauna vreo arma demna de marcat calitati!
esme
Postat pe 13 Iulie 2011 00:09
De la: esme, la data 2011-07-13 00:02:28434, nu e forumul nimanui! fiecare face ceea ce crede de cuviinta! cui nu-i place, sa nu citeasca! si nu vad de ce sa fi facut vreo greseala!


Dar de ce o persoana care nu e interesata isi spune parerea? Si nu numai ca si-o spune dar si pune etichete si oarecum, jigneste.
garbo101434
Postat pe 13 Iulie 2011 00:09
Uite, iar gresesti! Cred ca noi, cei si cele care am raspuns ar trebui sa ne cerem scuze fata de tine ca nu ne-am facut intelesi!
As_ninge
Postat pe 13 Iulie 2011 00:10
De la: garbo101434, la data 2011-07-12 23:59:18Sa inteleg ca am facut o greseala ca ma scris aici? Am vrut doar sa aflu niste pareri. Poate am procedat gresit, poate am ajuns si eu la randul meu sa fiu judecat, luat peste picior. Probabil multi dintre voi stiu sa faca foarte bine fata incercarilor, multi aveti pe cineva cariua sa ii spuneti of-ul. Poate am gresit crezand ca niste straini vor intelege. La o adica...pentru voi e doar un forum!





noi nu te legam de subiect......este doar o "poveste de viata"...supra discutata pe forumul acesta....majoritar feminin.....noi primim pe oricine....dar sti cum se spune...."nu injura si tu chiar in biserica"!...ok, mey?
ratuscaceaurata
Postat pe 13 Iulie 2011 00:13
De la: As_ninge, la data 2011-07-13 00:10:18Uite, iar gresesti! Cred ca noi, cei si cele care am raspuns ar trebui sa ne cerem scuze fata de tine ca nu ne-am facut intelesi!


Nu trebuie sa isi ceara cineva scuze. La o adica eu am deschis subiectul si m-am expus la tot felul de pareri. Ce nu inteleg eu din mesajul dvs , din ce am dat de inteles ca eu pe forum caut vreo confirmare?
garbo101434
Postat pe 13 Iulie 2011 00:14
De la: demonsauinger, la data 2011-07-13 00:13:01
De la: garbo101434, la data 2011-07-12 23:59:18Sa inteleg ca am facut o greseala ca ma scris aici? Am vrut doar sa aflu niste pareri. Poate am procedat gresit, poate am ajuns si eu la randul meu sa fiu judecat, luat peste picior. Probabil multi dintre voi stiu sa faca foarte bine fata incercarilor, multi aveti pe cineva cariua sa ii spuneti of-ul. Poate am gresit crezand ca niste straini vor intelege. La o adica...pentru voi e doar un forum!





noi nu te legam de subiect......este doar o "poveste de viata"...supra discutata pe forumul acesta....majoritar feminin.....noi primim pe oricine....dar sti cum se spune...."nu injura si tu chiar in biserica"!...ok, mey?


Poate nici eu nu v-am inteles bine ironia. Sunt convins ca sunteti satul de astfel de povesti, si probabil nici nu mai luati in serios asa ceva. Cand am scris m-am gandit doar la problema mea si nu am pus inainte posibilitatea ca voi, cei de pe forum sunteti "bombardati" cu tot felul de subiecte, mai mult sau mai putin reale. Aici e ca si cu Pacala!
garbo101434
Postat pe 13 Iulie 2011 00:18
uite care e treaba!: lamureste-te si vezi ce vrei tu inainte de toate! daca tu consideri, daca ajungi la concluzia ca acea femeie te vrea pe tine intr-adevar, si nu doar pt ca ai fost la indemana, atunci stii ce ai de facut! inteleg ca tu vrei aceasta relatie! dar nu poti afla asta, fara sa discuti cu ea si sa-i spui tot ce te framanta. fa-o sa inteleaga care sunt temerile tale si care sunt firesti in contextul dat! insa e bine sa nu mai fii atat de suspicios! da-i o sansa si celuilalt sa se explice!
esme
Postat pe 13 Iulie 2011 00:18
De la: esme, la data 2011-07-13 00:18:45uite care e treaba!: lamureste-te si vezi ce vrei tu inainte de toate! daca tu consideri, daca ajungi la concluzia ca acea femeie te vrea pe tine intr-adevar, si nu doar pt ca ai fost la indemana, atunci stii ce ai de facut! inteleg ca tu vrei aceasta relatie! dar nu poti afla asta, fara sa discuti cu ea si sa-i spui tot ce te framanta. fa-o sa inteleaga care sunt temerile tale! insa e bine sa nu mai fii atat de suspicios! da-i o sansa si celuilalt sa se explice!


Am incercat, i-am spus ca nu mi-au cazut bine comparatiile, ca tot ce mi-a povestit ea despre trecutul ei ma macine. Ea imi spune ca toate comparatiile le-a facut pentru a-mi arata mie ca defapt ceilalti nu au insemnat nimic,si culmea, eu am vazut total opusul.
garbo101434
Postat pe 13 Iulie 2011 00:21
De la: garbo101434, la data 2011-07-13 00:07:42
De la: As_ninge, la data 2011-07-13 00:03:47Dar poate ai dori sa-ti confirme si partea feminina de aici cat esti de bun! Ca tot e subiectul care te-a determinat sa ai acele framantari!


Imi pare rau daca asta ati inteles, dar nu am cautat o clipa asa ceva! Mi se pare inutil sa iti spuna un strain care nu stie nimic despre tine ca esti bun. Va multumesc oricum pentru timpul pierdut. Pacat ca nu m-am facut inteles.





nu face pe statuia indurerata!....sau esti chinez.....totdeauna ei sunt foarte tineri.....si totusi ceva te desconspira......dar "ce", o vei afla la finele topicului......cred ca tu incerci o simbioza intre plusurile si minusurile new age-ului si nu prea iti reuseste......nu te jigneste nimeni .....insa cred ca iti face flashuri logica.....sau strugurii sunt acruti?pe cine crezi ca epatezi?
ratuscaceaurata
Postat pe 13 Iulie 2011 00:27
da, mintea umana e atat de complexa, suspicioasa, complicata, labirintica, incat ajungem sa fim nefericiti de prea mult gandit!
esme
Postat pe 13 Iulie 2011 00:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
convietuire cu o persoana care sufera de atac de panica 34 De la: garbo_462254 23 Martie 2017 16:12
Un pas inainte, doi inapoi..!! 13 De la: garbo_408349 5 Februarie 2015 21:38
Dilema 21 De la: tutankhamon 21 Iunie 2009 20:42
o parere. exagerez ?! 12 De la: garbo_435961 26 Mai 2016 16:17
Cum e cu pauza in relatie????? 65 De la: Alins80 30 Martie 2012 21:23
Setari Cookie-uri