Credeti ca este posibil???

e o intrebare..la care tu singura trebuie sa-i gasesti raspunsul...dar parerea mea e ca...nu prea e posibil..sa iubesti la fel doua persoane..in acelasi timp...intre cele doua..una sigur..e doar amagire...!!!(apropo..era un proverb...cv..cu sa nu fugi dupa..doi iepuri deodata..ca s-ar putea sa nu prinzi niciunul!!!)
sergyus
Postat pe 9 Iulie 2011 07:54
Este posibil , super naiva prietena , asa cum barbati iubesc mai multe femei , si daca le dai sa aleaga intre sotie si amanta , nu pot , asa si tu; iubesti si gata , nu trebuie sa dai socoteala decat in fata lui Dumneze, caci sotul nu e Dumnezeul tau , nici judecatorul tau , nici stapanul tau , Iubeste cat de mult poti , si nu regreta niciodata nimik , Pupik din Galati , si inca o data , Socoteala dai numai lui Cel de Sus , pop , Nu fi naiva , sa crezi ca ibind numai sotul , si impunandu-ti asta in fiecar zi , si la orice e frumos , sau atragator , , ai sa faci pe placul lui , adik al sotului , barbati nu observa chestii din astea sentimentale , 99 la suta , vor doar sex , cu oricine , si oricat , si sa se laude , dupa , Deci iubeste , si nu spune la nimeni , mon ami , tacerea e de aur , ar trebui sa cunosti asta , pa ,
ombinsibland
Postat pe 9 Iulie 2011 08:03
nu regreta ce ai facut, ci ceea ce n'ai facut...vrei sa zici...asa-i?
super naiva????????
Axl_22
Postat pe 9 Iulie 2011 08:06
orice e posibil ana,dar stii ca cine alearga dupa 2 iepuri nu prinde nici unul.problema voastra a femeilor este ca multe dintre voi sunteti prea geloase,posesive si profitoare pe plan financiar.
garbo_ALEX
Postat pe 9 Iulie 2011 08:08
numele meu nu conteaza .Dar eu traiesc asa ceva IUBESC finetea sotului dar an acelsi tim urasc lipsa lui de gingasie STITI cat este de gru sa nu te simti iubita Povestea mea este complicata am crezut ca al pot face sa vada an mine tot ce puteam eu frumos oferi Dar din pacate m-am anselat .IUBESC acum un barbat care stiu ca ma minte si cu toate astea al iubesc . Viata este complicata
garbo115814
Postat pe 9 Iulie 2011 08:25
Eu, personal, nu cred ca poti sa iubesti doua persoane in acelasi timp. Cred ca de fapt iubesti doar pe unul si acel barbat nu are acele calitati pe care tu le-ai vrea si le-ai gasit la altul. E destul de complicata situatia, dar cand ai astfel de dileme inseamna ca ceva nu functioneaza in relatia ta.Aaaa, si inca ceva...hotareste-te mai repede pe cine iubesti mai mult pentru ca astfel de situatii sfarsesc intodeauna prost...adica ramai fara niciunul si sa vezi atunci distractie.
zara28
Postat pe 9 Iulie 2011 08:31
da.este posibil.am trecut si eu prin asa ceva dar sper si inca mai cred k inima m-a facut sa iau alegerea buna.o sa ai indoieli dara pana la urma fii sigura ca inima te v-a duce pe calea ce-a buna.
bibirik
Postat pe 9 Iulie 2011 08:39
Mai lasa-ti fata impace si n-o mai zapaciti, sigur ca se poate daca e foarte tanara si nu-si alege nici un tel pentru viata cu vre-unul dintre ei, altfel cel cu care ar alege sa ramana mai tarziu, ca asta nu v-a tine o vesnicie, se va numii ca este inselat, dar daca vrei doar sa-ti traiesti viata acum la tinerete si sa te simti pe deplin iubita sii... chiar simti asta, nu asculta la gura lumii si dai bataie, continua si vezi tu unde te opresti...
Ar mai fi ceva, sigur poate nici ei nu te au numai pe tine, in situatia asta nu trebuie la randul tau sa te simti inselata ca atunci... iti dai singurita peste botic...

Hai o zi buna!
garbo088037
Postat pe 9 Iulie 2011 08:45
o lasam,mey....da' a vrut si ea un sfat...
o zapacim,noi....ii zapacita s'asa...
ea are doi...aia doi mai au 2,3...si uite asa...."iti traiesti viata''
Axl_22
Postat pe 9 Iulie 2011 08:53
De la: garbo088037, la data 2011-07-09 08:45:24Mai lasa-ti fata impace si n-o mai zapaciti, sigur ca se poate daca e foarte tanara si nu-si alege nici un tel pentru viata cu vre-unul dintre ei, altfel cel cu care ar alege sa ramana mai tarziu, ca asta nu v-a tine o vesnicie, se va numii ca este inselat, dar daca vrei doar sa-ti traiesti viata acum la tinerete si sa te simti pe deplin iubita sii... chiar simti asta, nu asculta la gura lumii si dai bataie, continua si vezi tu unde te opresti...
Ar mai fi ceva, sigur poate nici ei nu te au numai pe tine, in situatia asta nu trebuie la randul tau sa te simti inselata ca atunci... iti dai singurita peste botic...

Hai o zi buna!

impace?mai bine in pace....
Axl_22
Postat pe 9 Iulie 2011 08:54

daca crezi ca e posibil asa ceva ,te minti pe tine insati!
mariapotinteu
Postat pe 9 Iulie 2011 09:05
Chiar ca nu mai stii cum te cheama...Sigur nu poate exista asa ceva ...Nu poti iubi doua persoane in acelasi timp si cu aceeasi intensitate.Stai cu picioarele in apa rece si ia o decizie,pt ca altfel ii vei pierde pe amandoi...Este inca valabila maxima:"cand fugi dupa doi iepuri nu prinxzi nici unul"Alege-l pe cacela care te infioara atunci cand te ia de mana...nu alege frumusetea ci caracterul si care te respecta si spune adevarul...Gina.
ginadavid64
Postat pe 9 Iulie 2011 09:48
probabil ce nu-ti poate ofera unul iti ofera celalalt, si astfel ii iubesti pe amandoi. sa nu cumva sa ramai fara niciunul.
garbo192864
Postat pe 9 Iulie 2011 09:57
Da este posibil, insa trebuie sa te decizi cine merita sa fie cu tine,trebuie sa te gandesti bine pentru ca nu poti avea 2, ci doar unu si bun.
Camelia91
Postat pe 9 Iulie 2011 10:10
pentru o scurta perioada de timp da, e posibil sa crezi ca-i iubesti pe amandoi, dar dupa ce o sa te dezmeticesti o sa vezi ca de fapt n-ai iubit pe niciunul.
charmelen
Postat pe 9 Iulie 2011 10:19
anirica
Postat pe 9 Iulie 2011 10:49
De la: anamaria89, la data 2011-07-04 15:51:32Sunt foarte curioasa......credeti ca este posibil sa iubesti doi barbati in acelasi timp la fel de tare cat sa nu poti renunta la nici unul dintre ei? Exista asa ceva sau doar ma pacalesc de una singura?


Buna cred ca se poate exista situatii si situatii in zilele noastre totul e posibil nu vezi ce aiurea decurg treburile si in viata de cuplu se despart dupa ce au trait impreuna pt ce , pt niste fufe, eu una am aspirat la un barbat desi sunt o mucoasa dar bine ca mi-am dat seama la timp . . . raspunsul meu e DA se poate
Lucy1985
Postat pe 9 Iulie 2011 10:51
of of of .... cat o mai dati cu iepurii astia .... e sambata dimineata si imi aleaga gandul asta obraznic la stilul de "viata" iepuresc .... sorry ...
In Ardeal se spune asa "cine sta cu c.r.l in doua luntre (adica se da in barci) o sa cada cu el in apa" .... asa ca ... iubeste unul si iubeste bine, dar decide-te pe care dintre cei doi ....
Kallia
Postat pe 9 Iulie 2011 11:14
da,este posibil cand ai niste......interese,cand iubesti cu adevarat nu este posibil sa iubesti 2 persoane concomitent nu ai cum..........sufletul nu poate fi faramitzat este clar dar daca nu iubesti firesc te inparti intre 2 barbati si asta denota lipsa de iubire........................................
garbo177315
Postat pe 9 Iulie 2011 11:29
da,este posibil cand ai niste......interese,cand iubesti cu adevarat nu este posibil sa iubesti 2 persoane concomitent nu ai cum..........sufletul nu poate fi faramitzat este clar dar daca nu iubesti firesc te inparti intre 2 barbati si asta denota lipsa de iubire........................................
garbo177315
Postat pe 9 Iulie 2011 11:29
a... exista... credeti-ma... am trecut prin aceasta faza... numai k... i-am pierdut pe amandoi cu aceasta faza... proverbele ca: "cine alearga dupa doi iepuri nu prinde nici unul" sau "cu doi pesti in oala si cu cozile afara" sunt adevarate. Problema la mine a fost nu ca am vrut de distractie, ci ca eu chiar i-am iubit pe amandoi... totusi, era foarte ciudat: cand eram la unul, ma gandeam la celalaltul, si invers, si aveam remuscari. Dar nu ma puteam decide. A fost un blestem pentru mine.
Nu a fost deloc distractiv (bine, nici nu am facut-o de distractie). Sfatul meu este: nu va indragostiti de 2 ca veti suferi grav nu numai dvs ci si ei si veti ramane cu sefletul pustiit
hinatauzumaki
Postat pe 9 Iulie 2011 11:29
da,se poate sa AI doi barbati odata dar nu se poate sa i iubesti pe amandoi la fel de mult, ceea ce se infiripeaza este PASIUNE,gasesti la fiecare dintre ei ceva f deosebit ,ceea ce te face sa te atasezi f mult de fiecare pt ceva deosebit al fiecaruia
garbo181632
Postat pe 9 Iulie 2011 11:34
PE UNULIL IUBESTI CU ADEVARAT PE CELALALT DOAR TI SE PARE, A DEVENIT DOAR O OBIJNJUINTA , O DEPENDENTA,NU POTI IUBI LA ACEEASI INTENITATESI IN ACELOSI TIMP PE DOI
MARIA
marialeia
Postat pe 9 Iulie 2011 11:45
nu cred ca iubesti pe nici unul,n-ai cum sa-i spui ..te iubesc nr 1 ..si te iubesc nr 2..(nu stii care este 1 si care este 2),te simti rasfatata ,iubita (poate) de amandoi si iti place senzatia,nimeni nu este perfect eu cred ca cei doi se completeaza unul pe celalalt si fac ..unul asa cum iti doresti,e bine totusi sa te intrebi ti-ar placea sa fii..1,2,3 si culmea sa-ti spuna ca te iubeste dar mai iubeste 2,3 ..ai sa intelegi atunci ,crezi ca e posibil ?
garbo020705
Postat pe 9 Iulie 2011 12:42
I-ati o pauza asa mai lunga si reflexionaza pune-ti intrebari ce vrei tu de la tine in primul rind si apoi de la viata , barbatii vin si se duc si tu cu ce ramii cu suferinta? Invata-te sa te iubesti pe tine ca sa poti oferi iubire, valoreaza-te mai mult, invata sa te respecti si sa fii mindra de tine nu merita sa te sacrifici pentru 2 si pina la urma nu ramii nici cu unul ; eu sint de parere sa ii lasi in pace rupe cu amindoi si vezi-ti de drumul tau in viata ca e tareee lung......si plin de surpize, iti doresc sa ai mult noroc.
torera
Postat pe 9 Iulie 2011 12:45
Nu fi ipocrita! Vezi ce-ti convine la fiecare in parte! Cred ca nu-l iubesti pe niciunul, de fapt. Iubirea este selectiva, chiar si atunci cand te indragostesti de Quasimodo, de cocosatul de la Notre Dame. Adica daca nu stii pe care sa-l alegi din doi, alege un al treilea! Pe acestia nu-i meriti!
MOVICA
Postat pe 9 Iulie 2011 12:54
De la: anamaria89, la data 2011-07-04 16:51:17Vroiam sa stiu daca cineva a trecut prin asta vreodata, daca are cineva un caz concret!

pai..eu am trecut prin asa cv..si pana la urma...ajungi sa ti dai seama pe cine iubesti de fapt mai mult! ti e foarte greu sa renunti la celalalt..intr adevar..insa..in cele din urma..vezi face o alegere! dureaza putin pana elucidezi misteru...tot ceea ce stiu e ca..e o stare ingrozitoare sa nu stii pe cn sa alegi..si mereu pui in balantza cand pe unu cand pe altu'..multa bafta! sper sa te luminezi!
Capshor
Postat pe 9 Iulie 2011 13:09
da e posibil , sa iubesti doi barbati in acelas timp
, fiecare te atrage in felul sau
gabitaberbec1
Postat pe 9 Iulie 2011 13:57
Daca l-ai fi iubit cu adevarat pe primul barbat , atunci nu te-ar fi interesat al doilea barbat. Cand iubesti cu adevarat nu iti fug ochii dupa alti barbati , nu te atrag alti barbati si nu te intereseaza altii . Asta este iubirea adevarata, atractia , obisnuinta , infatuarea...sunt alte basme
seiyra
Postat pe 9 Iulie 2011 15:08
Daca l-ai fi iubit cu adevarat pe primul barbat , atunci nu te-ar fi interesat al doilea barbat. Cand iubesti cu adevarat nu iti fug ochii dupa alti barbati , nu te atrag alti barbati si nu te intereseaza altii . Asta este iubirea adevarata, atractia , obisnuinta , infatuarea...sunt alte basme
seiyra
Postat pe 9 Iulie 2011 15:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna dimineata! 6 De la: moniq_ 2 Iunie 2010 11:06
iubesc un barbat casatorit si departe de mine 45 De la: garbo083932 11 Februarie 2010 22:35
buna 2 De la: ana02 7 Iulie 2009 23:11
hy! 3 De la: fleurdelis 11 Mai 2010 22:52
IPOCRIZIE ASUMATA A RELATIILOR INTER-UMANE SAU DOAR EFECTUL DUALEI NOASTRE NATURI, DIVINA DA' SI TERIBIL DE DARWINA?!? 17 De la: garbo101426 16 Martie 2017 17:55
Setari Cookie-uri