iubesc un barbat casatorit si departe de mine

iubesc un barbat casatorit desi si eu sunt casatorita si am copii mari dar relatia noastre e umbrita de distanta mare si oceanul care sta intre noi ce e de facut
garbo083932
Postat pe 17 Ianuarie 2010 10:11
cred ca nimic...nu e nimic de facut
Anouk
Postat pe 17 Ianuarie 2010 10:14
e prea mare.....oceanul ala
eladaela
Postat pe 17 Ianuarie 2010 10:16
si departe si oceanul asta, care s-a asezat tocmai in drum si iubire focoasa , cam multe

da, ma intreb si eu. unde ii gasiti?

si_totusi
Postat pe 17 Ianuarie 2010 10:58
pe net...
preciouss
Postat pe 17 Ianuarie 2010 11:00
De la: si_totusi, la data 2010-01-17 10:58:42si departe si oceanul asta, care s-a asezat tocmai in drum si iubire focoasa , cam multe

da, ma intreb si eu. unde ii gasiti?



internetu asta ..
blaa
Postat pe 17 Ianuarie 2010 11:01
E bine totusi ca e intre voi...distanta asta...cel putin asa nimeni nu inseala...fizic vorbind...pe nimeni...nu stiu zic si eu...prostii pe aici...
DORI_
Postat pe 17 Ianuarie 2010 11:04
De la: garbo083932, la data 2010-01-17 10:11:45iubesc un barbat casatorit desi si eu sunt casatorita si am copii mari dar relatia noastre e umbrita de distanta mare si oceanul care sta intre noi ce e de facut


sa traversezi oceanul ....i think
blaa
Postat pe 17 Ianuarie 2010 11:06
bun. sa admitem ca a intalnit pe unul pe net. apoi, bine. cand afli ca baiatul e peste mari si tari, nu-i zici din start "multam de cunostinta da, orevoire ?

zic si eu ca tre' sa ai ,cum are netul, un motor de cautare. ceva in genul : frumos , destept si aproape( geografic). abia atunci te intinzi la discutii cu nenea / tanti.

asa, chatuiesti cu unul de la dracu-n praznic si te dai cu capul de usa, geam, perete ca e departe.

si apoi, sa te indragostesti de o adresa de pe net ... ca de om, nu ai cum. nu l-ai vazut, nu-l stii, habar nu ai ce e de capul lui.ca-ti toarna verzi si uscate?
si_totusi
Postat pe 17 Ianuarie 2010 11:23
Eu as zice ca nu doar oceanul si distanta sta intre voi...
rodyk
Postat pe 17 Ianuarie 2010 11:27
De la: si_totusi, la data 2010-01-17 11:23:39bun. sa admitem ca a intalnit pe unul pe net. apoi, bine. cand afli ca baiatul e peste mari si tari, nu-i zici din start "multam de cunostinta da, orevoire ?

zic si eu ca tre' sa ai ,cum are netul, un motor de cautare. ceva in genul : frumos , destept si aproape( geografic). abia atunci te intinzi la discutii cu nenea / tanti.

asa, chatuiesti cu unul de la dracu-n praznic si te dai cu capul de usa, geam, perete ca e departe.

si apoi, sa te indragostesti de o adresa de pe net ... ca de om, nu ai cum. nu l-ai vazut, nu-l stii, habar nu ai ce e de capul lui.ca-ti toarna verzi si uscate?


si iote asa deschide lumea tombicuri p'aici
blaa
Postat pe 17 Ianuarie 2010 11:43
Iluzii, iluzii.
Doara
Postat pe 17 Ianuarie 2010 15:13
nu lam cunoscu pe net am fost colegi multi ani si apoi sansa ia suris si a plcat in amerik stiu cine e stiu cum arata stiu ce suflet mare si sincer are cred k de asta mam indragostit de el scz k nu am mentionat asta mai devreme
garbo083932
Postat pe 18 Ianuarie 2010 01:18
932... eu zic ca nu e nimic de facut - poti sa il iubesti in continuare. Tu esti aici, el e acolo, conteaza la cine te gindesti tu cind iti bei cafeaua dimineata? Pentru ca inteleg ca e o iubire din asta... pur teoretica.
Altfel, daca l-ai iubi cu adevarat de nu mai poti, nu ne-ai scrie noua la ora asta, ai fi in avion.
Diferenta dintre teorie si practica.
quasaria
Postat pe 18 Ianuarie 2010 03:22
Daaaaaaaaa! ...si eu zic la fel, puteti sa va iubiti platonic...care-i problema?...adik, tu sa-l iubesti ca pe-un sifonier, el ca pe-o servanta...fara posibile apropieri fizice, doar sa visati asa, steril, unul la altul. Cine stie, la batranete, daca-ti moare sotul, puteti chiar sa intemeiati o familie. De ce nu te intorci tu cu dragoste si aplecare catre ceea ce ai deja? Nu crezi c-ar fi mai cinstit? Cum te-ai simti daca ai afla ca partenerul/sotul tau e indragostit?
Ines
Postat pe 18 Ianuarie 2010 05:30
in primul rand nu lua in seama raspunsurile rautacioase,faptul ca ai scris aici inseamna ca tu chiar esti foarte indragostita si asta nu este ceva rau.....
dar nu ne ai spus daca si el te iubeste.....
tinand cont de distanta,din pacate ,probabil cu timpul o sa treaca ..,o sa ramana amintirea,umbra parfumul,si gustul dulce amar al unei iubiri...gandeste-te ca altii nici de atat nu au parte...
as fi vrut sa iti pot spune ceva frumos ,ceva care sa te ajute,dar nu pot sa iti spun decat ca te inteleg si iti doresc sa poti trece peste povestea asta ....
garbo160762
Postat pe 20 Ianuarie 2010 19:38
ma iubeste si el si tocmai mia zis k vine in martie ak si apoi vom face planuri pt viitor sa speram k vom putea fi impreuna
garbo083932
Postat pe 21 Ianuarie 2010 22:39
ce e val, ca valul trece...
sora_ilsi
Postat pe 21 Ianuarie 2010 22:42
De la: garbo083932, la data 2010-01-21 22:39:04ma iubeste si el si tocmai mia zis k vine in martie ak si apoi vom face planuri pt viitor sa speram k vom putea fi impreuna


932 , nu tot ce zboara se mananca !
reyya
Postat pe 2 Februarie 2010 17:00
iubeste-l linistita.... la atita km, chiar n-aveti de ce sa va certati!
Ce situatie idilica. Chiar te invidiez.....
quasaria
Postat pe 3 Februarie 2010 08:50
casatorita si iubesti pe altul ooooooooo :))))fain asa mergi ianinte tu iubeste.l dar el chiar te iubeste?hmmm si cum poti iubi unul cand esti maritata?hmm si cand faci dragoste te gandesti al celalalt decat la barbatu tau offfffffffff?
nimikkk
Postat pe 8 Februarie 2010 01:37
doamnelor,am mai intrebat dar nu mi s-a raspuns.Cum este posibil sa fii casatorita si sa iubesti pe altu,ori i-ti iubesti sotul si...atunci nu inteleg cum il potzi insela,fie si platonic,cu toate ca mi se pare o utopie,si daca nu-l iubesti atunci de ce naiba mai stai cu el? poate i-mi spune si mi-e cineva care a mai trait o asfel de experienta cum e posibil?nu de alta dar vreau sa le inteleg si eu pe doamnele astea care sunt maritate si spun ca sunt indragostite.
A nu se intelege gresit nu le judec, nu le condamn, vreau doar sa le inteleg.
Nicool
Postat pe 8 Februarie 2010 01:57
da chiar il iubesc si de cite ori pot vb cu el la telefon vb si dupa un anumit timp in casnicie dragostea dak se poate numi asa cind teai maritat tinara mai trece na ce sai faci poate o sa aveti si voi experiente asemanatoare si atunci mai vorbim
garbo083932
Postat pe 9 Februarie 2010 20:06
ce'seamna sa iubesti??
cum iti dai seama ca iubesti un om??
uite eu niciodata nu stiu........zi-mi te rog si mie!~
fleurdelis
Postat pe 9 Februarie 2010 20:09
ia uite! nici aicia nu'mi raspunde nimeni! si nici makar la misto!
fleurdelis
Postat pe 9 Februarie 2010 21:47
stai ,otara,fleur sa vad ce se ascunde sub topicul ista..
LILO
Postat pe 9 Februarie 2010 21:50
io n-am intrebat decat ce vreau sa aflu!
fleurdelis
Postat pe 9 Februarie 2010 21:51
AHA!! e vorba de distante...de oceane..de mari iumbiri..
LILO
Postat pe 9 Februarie 2010 21:51
deci: a iubi,IUBIRE inseamna abandon total in campiile persoanei iubite

pt mine sa iubesc un om,inseamna sa ma identific cu acea persoana
sa fie AERUL pe care il inspir si idealul spre care tind..
LILO
Postat pe 9 Februarie 2010 21:53
e vorbaa...k tanti vb la telefon si se cam minte! bun...alegerea ei!
ideea e...ce mama masii ins sa iubesti un om! sa te minti la nesfarsit (sincer am oroaree) sau sa ce??!! el simte una tu alta cu iti dai seama CA IUBEEESTII ??!!
fleurdelis
Postat pe 9 Februarie 2010 21:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Urgent... 35 De la: hermosa20 21 Iunie 2016 13:22
catei adoptati 13 De la: garbo172763 15 Decembrie 2010 18:27
El e penticostal si eu ortodoxa 243 De la: dani_3la 10 Octombrie 2012 08:03
In relatie cu un barbat aventurier si nestatornic 21 De la: garbo_7980 16 Noiembrie 2012 12:10
dragoste imposibila... 45 De la: crina92 25 Martie 2010 18:28
Setari Cookie-uri