Credeti ca este posibil???

Daca l-ai fi iubit cu adevarat pe primul barbat , atunci nu te-ar fi interesat al doilea barbat. Cand iubesti cu adevarat nu iti fug ochii dupa alti barbati , nu te atrag alti barbati si nu te intereseaza altii . Asta este iubirea adevarata, atractia , obisnuinta , infatuarea...sunt alte basme. Eu cel putin asta cred si asa am iubit si iubesc. Poate fiecare iubeste in felul sau personal. Their own personal brand of love
seiyra
Postat pe 9 Iulie 2011 15:08
daca au bani amandoi, sigur ca se poate..........
garbo069313
Postat pe 9 Iulie 2011 15:25
sfatul meu este sa faci cit mai repede alegerea pentru ca s-ar putea ca alergind dupa doi sa nu capeti nici unul _))))) hotaraste-te s-ar putea sai pierzi pe ambii
garbo165771
Postat pe 9 Iulie 2011 15:48
Nu este posibil sa iubesti doi barbati in acelasi timp,cu aceeasi intensitate si cu aceleasi asteptari.Ca,pana la urma,iubirea pentru cineva este legata de o idee de viitor impreuna cu acel cineva si imaginatia fiecaruia proiecteaza cadre doar impreuna cu un barbat,nu cu doi.Cred ca am vorbit cam aiurea..pot sa explic si mai simplu:numai pe unul ti-l imaginezi tatal copilului tau..numai cu unu te imaginezi mireasa...
nelutza_darjan
Postat pe 9 Iulie 2011 15:52
ai grija sa nu te inseli nu cred ca poti sa iubesti 2 odata sar putea pt unu sa fie numai pasiune trebuie sa iti pui ordine in ganduri si sa iti rezolvi situatia sar putea sa nu ramai cu nici unu
kmari75
Postat pe 9 Iulie 2011 15:58
Ce e iubirea?
Daca iti raspunzi la aceasta intrebare vei afla pe care dintre cei doi il iubesti?
sosuhno
Postat pe 9 Iulie 2011 16:09
De la: seiyra, la data 2011-07-09 15:08:16Daca l-ai fi iubit cu adevarat pe primul barbat , atunci nu te-ar fi interesat al doilea barbat. Cand iubesti cu adevarat nu iti fug ochii dupa alti barbati , nu te atrag alti barbati si nu te intereseaza altii . Asta este iubirea adevarata, atractia , obisnuinta , infatuarea...sunt alte basme
..cata dreptate ai...asa este!...iubesti o singura persoana..nici nu poti privi in "ograda" altuia ,daca-ti iubesti sotul, iubitul..stiu, provocarile din partea barbatilor sunt ..in toate felurile..dar tu, femeie ..ramaie femeia sotului tau..daca-l iubesti...stiai ca iubirea "vorbeste"...tacand?
jazy_y
Postat pe 9 Iulie 2011 16:55
a vizionat prea multe...telenovele....
cora_cora
Postat pe 9 Iulie 2011 17:18
De la: garbo069313, la data 2011-07-09 15:25:54daca au bani amandoi, sigur ca se poate..........

dar...banii n-aduc fericirea....poate numa iubirea
Axl_22
Postat pe 9 Iulie 2011 17:56
Da , este posibil.Numai ca trebuie sa alegi la un moment dat.Mie mi sa intamplat dar cand am ajuns sa cunosc ambele persoane am facut alegerea care trebuie.Si uite'asa au trecut 11 ani fericiti.......Daca sti exact ce vrei, incearca......
garbo205986
Postat pe 9 Iulie 2011 18:09
Nu,nu cred ca este posibil,probabil la fiecare iti place anumite trasaturi...dar din punctul meu de vedere doar ai iluzia ca ii iubesti,in realitate nu-i iubesti pe niciunul.Asta-i parerea mea!
garbo162553
Postat pe 9 Iulie 2011 19:51
buna tuturor,,,,,,,,,,,,,,,sa iubesti la fel 2 barbati??nu cred,uita-te in constiinta ta si ai sa-ti dai raspunsul singura.Totusi nu alerga dupa 2 iepuri ca s-ar putea sa ramai solo Multa bafta
maryextra
Postat pe 9 Iulie 2011 20:41
mai...da numa iepuri pe aici...
Axl_22
Postat pe 9 Iulie 2011 20:50
tu numai tu stii cat e de real
garbo191318
Postat pe 9 Iulie 2011 21:14
Orce este posibil....dar trebuie sa ai mare grija,sa nu afle unu de celalant....sunt barbat si acesta este raspunsu meu catre tine....in rest ?....multa,multa iubire !.
garbo203312
Postat pe 9 Iulie 2011 21:20
De la: Axl_22, la data 2011-07-09 20:50:15mai...da numa iepuri pe aici...



Axl_
Eugenia69
Postat pe 9 Iulie 2011 21:24
nu, nu iubesti doi barbati...unul singur iar cel de-al doilea este ori obijnuinta ori necesitate tu decizi dar cu doi nu se poate renunta la unul din ei si repede ca altfel s-ar putea sa nu mai ai nici unul. sigur asa va fi deci..... repede decide nu mai sta pe ginduri....bafta.
mmiriam
Postat pe 9 Iulie 2011 22:13
p aman2 l fel d mt..sincer..nu cred:)
lov3_u_Nytzy___X_
Postat pe 9 Iulie 2011 22:34
????

tradu, te rog frumos!

nu crezi ca poate iubi 2 odata?
Eugenia69
Postat pe 9 Iulie 2011 22:44
poti iubi,daca cei doi se completeaza si fiecare iti ofera ceea ce ai nevoie
tu stii mai bn ce simti...oricum de cate ori se deschide un nou topic nelipsitii ironici in loc sa-si exprime parerea sincera,incep cu filozofiile si mistourile...asa ca nu mai astepta alte opinii
kudika085454
Postat pe 9 Iulie 2011 23:09
depinde ce inseamna pt tn sa iubesti o persoana,io sincer nu cred k poti sa iubesti doua persoane in acelasi timp.
maxxiim_24
Postat pe 9 Iulie 2011 23:37
si eu ma confrunt cu o situatie asemanatoare, ma simt vinovata si totodata gasesc scuze... ma aflu intr-o alta tara ,sotul e acasa cu copii iar eu m-am indragostit de el ..nu pot spune ca nu-mi iubesc sotul dar acum simt ceva deosebit poate e doar in imaginatia mea si distanta e de vina si poate cu timpul voi intelege ce simt cu adevarat pt ca nu am de gand sa imi parasesc familia , copii.. e totul atat de complicat ..te inteleg prin ce treci
Ratacita001
Postat pe 10 Iulie 2011 07:44
sunt multi care trec prin aceeasi situatie,dar putini care recunosc....sunt iubiri de moment si iubiri care ne topesc cind nu credeam s-apara!
adradr
Postat pe 10 Iulie 2011 13:55
Anamaria, poti iubi 2,3,4,5,6, oricati barbati vrei tu , dar INDRAGOSTITA NU POTI FI DECAT DE 1. Diferenta intre iubire si dragoste este enorma, poti iubi o pisica, dar nu te indragostesti de ea, iti iubesti parintii, fratii, rudele, vecinii, dar nu te poti indragosti de ei. Parerea mea este ca nu esti indragostita de nici unul, poate ii doresti , sau .... Daca ai fi indragostita de unul dintre ei, atunci celalalt nici n-ar fi in preajma ta pentru ca nu l-ai fi "vazut". Cauta mai bine in sufletul tau si gaseste singura rezolvarea. Succes !
oktaviatdy
Postat pe 10 Iulie 2011 15:47
Cred ca ai de lucru cu tine insuti mai mult.
Vorbeste mai mult cu inima ta, se pare ca mintea te domina mai mult. Multi confunda adevarata iubire cu sexul.
Multi Oameni habar nu au de ce sunt pe Planeta Pamant, ce rol sau ce misiune au pe aceasta planeta , aici cred ca ar fi frumos sa afli ,,, tema de lucru.
Printre primii pasi care ii recomand e sa se puna-n practica ceea ce scrie in acest site - http://www.lucratorul-in-lumina.com/meniu.htm
Dupa aceea , cred ca vom mai sta de vorba
GHEORGHITA
Postat pe 10 Iulie 2011 18:09
da este destul de posibil, nu este exclus... e destul de greu
danadanyela
Postat pe 10 Iulie 2011 18:29
Gheorghita, cauti prozeliti?
Eugenia69
Postat pe 10 Iulie 2011 18:41
In orasul in care am copilarit ,Gherla ,era o femeie in virsta la acea vreme care avea 2 barbati.Am aflat apoi povestea ei ,sotul ii plecase la razboi si a primit vestea ca a murit .S-a recasatorit dar dupa un timp sotul pe care il credea mort s-a intors acasa ,fusese doar ranit si luat prizonier .Isi pierduse memoria ,si-o recapatase ,si s-a intors la cea pe care o iubea, iar pentru ca ea n-a putut renunta nici la cel cu care se casatorise intre timp au trait impreuna.Dar nimeni n-a stiut cum s-au inteles ei si cit de bine le-a fost impreuna.Asa ca de existat poate exista orice situatie nu se stie insa cit de benefica este ea pentru tine si pentru cei doi pe care zici ca-i iubesti la fel???????????Daca tu ai fi a 2-a persoana pe care ti-ar spune cineva c-o iubeste la fel ca pe nr.1 cam ce ai spune ,chiar ai putea crede?
fengari
Postat pe 10 Iulie 2011 18:42
pffff...emotionant; acum o sa incepeti lupta pentru copii...etc
la avatar ai pus "poza" sotului sau a amantului

in ultima vreme numai topicuri din acestea avem , sa ne tavalim pe jos de ras

pentru cea care a deschis topicul : daca iti spun eu sau altcineva alege-l pe acela sau pe celalalt asa vei face? doamneeee...
adeline
Postat pe 10 Iulie 2011 20:26
latino love....
ratuscaceaurata
Postat pe 10 Iulie 2011 20:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt confuza...oare??? 489 De la: cory_emy 6 Mai 2011 10:31
Consilierea premaritala e un lux,sau o necesitate? 4 De la: CiupercaNiculina 3 Decembrie 2012 16:17
Cum ar fi mai bine? 28 De la: Luna_in_capricorn 22 August 2010 10:41
sunt la greu,dati sfaturi,va rog. 102 De la: zambila 31 August 2011 15:48
povesti de dragoste 150 De la: Ciresica 2 Iulie 2010 04:45
Setari Cookie-uri