voi ce ati face?

De curind am intilnit o veche si buna prietena de care nu mai stiam nimic de multa vreme.A fost plecata o perioada din tara si nu mai stiam nimic de ea.Cindva imparteam si bune si rele ca dupa ce s-a casatorit sa nu mai avem aproape nimic de discutat cind ne intilneam.Am invitat-o la o cafea si ne-am depanat amintiri din copilarie si adolescenta.Printre altele am aflat ca are si un copil de acuma marisor si ca de curind a avut tentativa de a divorta.Ce mi-a povestit m-a socat.Ce parea dinafara o casnicie buna, in interior era de fapt o drama.Sotul isi gasise de foarte multa vreme pe altcineva si in prima faza a dorit el divortul.De ani buni traia si cu nevasta si cu amnta iar brusc s-a treziit ca ar vrea sa divorteze .Binenteles, prietena mea nu stia de existenta acelei femei,dar de ani buni a simtit ca nu mai merge nimic in casnicie.A fost de acor cu divortul doar ca i-a cerut sa ii explice fetei lui de ce parintii sai vor sa se desparta.A mai trecut o perioada si sotul s-a trezit din visare si a spus ca nu mai vrea divortul si ca de fapt a rupt legatura definitiv cu cealalta.Pina aici, toate bune insa certitudinea adevarului este si la ora actuala incertitudine.Pina mai deunazi sotul declara ca ramine cu cealalta iar acum sa se intorca si sa spuna ca de fapt toata viat a a iubit-o doar pe prietena mea si ca probabil cind a vrut sa divorteze era nebun dar in orice caz nu poate sa isi dea seama ce a fost atunci cu el.Acum relatia lor este aproximativ buna doar ca prietena mea nu a aflat niciodat cine e acea femeie si ca atare nu stie daca sotul ratacit atitia ani in minciuna si-a revenit sau doar are o perioada de stationare in sentimente.M-a intrebat eu ce as face in locul ei si nu am stiut ce sa-i raspund.Adevarul este ca pina nu esti pus intr-o astfel de situatie nu sti cum sa o gestionezi.Voi ce ati face inlocul ei.Ati putea trece peste sau nu, ati accepta ce va spune partenerul sau ativrea sa stiti tot despre acea persoana inclusiv cine este?Sint intrebari care mi le-a pus mie si i-am spus ca eu una nu as mai vrea sa vad persoana asta infata, stiut fiind faptul ca eu sint genul care spun lucrurilor pe nume chiar daca stiam sigur ca raspunsul meu o va durea.Voi ce ziceti?
garbo054654
Postat pe 17 Septembrie 2010 10:55
io nu mai zic nimic
zambila
Postat pe 17 Septembrie 2010 10:58
De la: garbo054654, la data 2010-09-17 10:55:00 Voi ce ati face inlocul ei?


Bine.

PS: E posibil sa ii fi trecut sotului fluturasii si sa isi fi dat seama ca e mai comod sa ramana cu actuala nevasta. De asemenea, e foarte posibil sa ii revina fluturasii, dar cu alta, pentru ca de prima amanta s-o fi saturat. A disparut "misterul" si pur si simplu nu mai prezinta interes.
Thor_again
Postat pe 17 Septembrie 2010 11:04
Prietena ta e cam"moale" ca sa nu spun altfel , atitia ani trebuia sa-si dea seama ca ceva nu-i in regula cu sotul ei (cind iubesti ,stii) faptul ca nu mai vrea el divortul s-ar puteasa fie si treaba cu partajul , ca ea a acceptat situatia (eu oricum n-o inteleg) tot de bani probabil e vorba sau ....comoditate "ne e mai bine asa" .Ti-a cerut parerea probabil si pentru ca trebuia sa se destainuie sa-si descarce sufletul ,pentru ca dupa atitia ani de tradare eu nu cred ca intre ei mai poate fi iubire si banuiesc ca nu sint nici la prima tinerete ?!
Oricum destul de dezamagitor caz !
angin
Postat pe 17 Septembrie 2010 18:08
Eu nu as vrea sa fiu in locul lui, al barbatului. Sa traiesti asa cum traieste el numai bine nu e, numai linistit si fericit nu e! Una la mana. Doi. NU inteleg cum de prietena ta nu a inteles ca el de ani avea amanta. Vorbim de ANI , nu de zile, hai de luni...Trei. Prietena ta ce vrea? Sa ramana cu el? Sa se desparta? Adevarul?
In locul ei? Mi-as fi dat seama din prima secunda ca are pe altcineva. Casnicia si amorul extraconjugal au mers prea departe, copilul a crescut, increderea si iubirea au descrescut in toate personajele povestilor...so, nu stiu ce sa mai zic...
Luna_in_capricorn
Postat pe 17 Septembrie 2010 18:25
Da saracu'. Cum se chinuie el. Cred ca-i si obligat cumva sa traiasca asa ca el nu vrea. I-ar mai trebui o amanta sa-l consoleze pentru viata grea dusa intre cele doua femei. Offf.
Doara
Postat pe 17 Septembrie 2010 18:39

io nu inteleg subiectele astea cu "a friend of a friend"...
cioace,toate-s cioace!
preci
Postat pe 17 Septembrie 2010 18:43
Si eu am o prietena care ar vrea sa o pupe pe Preci. Si uite ca postez eu pentru ea ca ea nu are cum.
Doara
Postat pe 17 Septembrie 2010 18:44
preci
Postat pe 17 Septembrie 2010 18:48
Precy, e ca atunci cind mergi la psiholog si incepi cu :"am o prietena care vrea sa-si taie venele....."

Las-o sa spuna, ce mai conteaza ca e vorba despre cumatru bun de frate vitreg? Ea spune, noi comentam si la sfirsit intelege ea ce e de facut...sau nu intelege....

Dorutza, te pup fetita si te invit la prajiturele ca am mai cumparat o cutie!!!!!
Ciresica
Postat pe 17 Septembrie 2010 18:50
adica ai mai mancat o cutie fara mine?
Doara
Postat pe 17 Septembrie 2010 18:52
Nu inca dar in curind!
Ciresica
Postat pe 17 Septembrie 2010 18:55
Ma pupi de consolare stiu eu.
Doara
Postat pe 17 Septembrie 2010 18:56
Uite o melodie de consolare de Mica:

http://www.youtube.com/watch?v=ysBkoVq4m1U&feature=related
Ciresica
Postat pe 17 Septembrie 2010 19:05
M-am mai uitat odata la prajiturile alea. Nu pre-a m-am consolat.
Doara
Postat pe 17 Septembrie 2010 19:08
Sau asta iti place mai mult?

http://www.youtube.com/watch?v=JsN93nxa8vo
Ciresica
Postat pe 17 Septembrie 2010 19:08
Fara prajituri, viata e pustie.
Doara
Postat pe 17 Septembrie 2010 19:29
Asculta cuvintele lu' baiatul asta Dragos ca tare-i zice bine (asta daca poti sa treci peste linia melodica!) si-ti trece de prajiturele.
Ciresica
Postat pe 17 Septembrie 2010 19:34
Am ascultat. Nu-mi trece. Stii ca pe la noi n-am vazut asa prajituri parca.
Doara
Postat pe 17 Septembrie 2010 19:35
ba da mai sunt.
una este salam de biscuiti cu crema de ciocolata in loc de rahat, alta e aceasi crema de ciocolata (cu mult rom) in foaie de napolitana, cheaux-a-la-crem si guguloaie de ciocolata tavalite prin ciocolata neagra rasa.
Ciresica
Postat pe 17 Septembrie 2010 19:41
bre...
terminati dreaq cu prajiturile!
preci
Postat pe 17 Septembrie 2010 19:44
SI VRIAU MAAAI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 17 Septembrie 2010 19:44
Eu le-as termina, dar nu pot ajunge la ele.
Doara
Postat pe 17 Septembrie 2010 19:47
haideti mai ca in Ro. sunt prajiturile de 1000 de ori mai bune ca aici.nici nu va dati seama.eu m-am bucurat ca un copil ca la magazinul romanesc am gasit ...eugenii....

iar la tine cuscry, in zona aia mirifica se fac bunatati de bunatati de prajituri.
Ciresica
Postat pe 17 Septembrie 2010 19:49
oaleo.....cum le as hapai......pardon.....a si gusta cite putin din fiecare.....am vrut sa spun!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!fetili......stau ca pe ace......fiimea a dat din nou la untc si din minut in minut se vor afisa rezultatele!!!!!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 17 Septembrie 2010 19:49
Prajituri??? Unde-s????

Tylly
Postat pe 17 Septembrie 2010 19:50
ihi....
numa' te lingi pe dej'te,cuscry!

una mai fatzoshe ca ailanta!
una mai "sa-mi bat copii" ca cealalta!
preci
Postat pe 17 Septembrie 2010 19:52
Ciresica are si nu ne da.

Nazzira, n-avea stres ca a luat.
Doara
Postat pe 17 Septembrie 2010 19:52
Vezi Preci ca la tine pot ajunge.
Doara
Postat pe 17 Septembrie 2010 19:53
De la: Doara, la data 2010-09-17 18:44:48Si eu am o prietena care ar vrea sa o pupe pe Preci. Si uite ca postez eu pentru ea ca ea nu are cum.


a dreaq, doaro! ma facusi la feminin, ha?
Thor_again
Postat pe 17 Septembrie 2010 19:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
La ce duc reprourile ? 46 De la: garbo_2161 16 Iunie 2014 18:32
Ceva sfaturi daca se poate. 8 De la: garbo_9967 29 Decembrie 2012 11:24
caut o prietena cu ochi albastri 47 De la: fleurdelis 28 Septembrie 2010 19:39
Femeile gandesc la fel ca si barbatii 253 De la: xenaprintesarazboinica 22 Decembrie 2010 22:29
voi ce ati face? 74 De la: me_reloaded 11 Octombrie 2010 16:32
Setari Cookie-uri