Discutii diverse despre, nemultumirile voastre sufletesti.

M-am gandit la aceasta tema deoarece ni se-ntampla uneori sa dorim sa facem ceva si nu reusim. A-ti avut un esec pe plan profesional sau sentimental,,a ti fost inselati,,sau voi a- ti inselat increderea cuiva, cum v ati simtit fiecare,,inseland sau inselati? Ati fost inselati de ,camatari,,?? Voi sau cunoscuti de ai vostri???!! Cum v ati descurcat???!!! Fiecare??!! Vreau sa fie un subiect interesant ,educativ si relaxant.De asemenea fiecare,incercati sa fiti seriosi, sa scrieti la subiect ,,fara, a ne jigni reciproc! Eu zic sa ne respectam unii pe altii,in postari.Acum astept postarile voastre, apoi rand pe rand am sa va scriu si eu despre ,esecurile mele,
Jojolin
Postat pe 14 Septembrie 2010 04:54
super topic !...mi se potriveste manusa !!!
caleidoscop
Postat pe 20 Septembrie 2010 09:17
Nu-mi amintesc cine spunea ca oricare ar fi povestea unei vieti, e povestea unui esec.
Nemultumiri sufletesti? Mai mereu. Dar ca un tren ce se respecta, am mers mereu pe doua s(h)ine, a doua fiind a multumirilor sufletesti.
Cum m-am descurcat? Nu prea m-am descurcat in lumea reala ci mai mult m-am incurcat. Invers stau lucrurile in lumea mea interioara, lucrand mereu la ea, am adus-o la pace.
Am cateva mari realizari la activ, cea mai importanta e ca am ramas de-a lungul si latul timpului eu insami. Si e esential. Adesea foarte greu...
Luna_in_capricorn
Postat pe 20 Septembrie 2010 09:46
luna, nu stiu cine zicea, da' nu zicea bine! parerea mea...
daca stau prea bine sa ma gandesc, n-am asa multe nemultumiri, in general cand imi propun ceva, reusesc!

de acum promit sa am grija ce-mi doresc
zambila
Postat pe 20 Septembrie 2010 09:59
De la: sageataalbastra, la data 2010-09-20 09:17:47super topic !...mi se potriveste manusa !!!
..........de ce trebuie, de ce se impune intr-un mod ciudat(straniu) sa suport insuportabilul??? inevitabilul care ne pandeste pe fiecare dintre noi la orice pas? inevitabil,......s-a produs,....s-a consumat,etc...insuportabila situatie!, stare de fapt a consecintelor actiunilor noastre umane, uneori si inumane...multe de scris, dar exista un DAR care nici macar nu-l primim in dar.
caleidoscop
Postat pe 20 Septembrie 2010 11:41
cata filozofie....care nu spune nimic!
si trebuie sa te si citezi?
zambila
Postat pe 20 Septembrie 2010 11:44
cand tu ai sa fii in stare sa termini facultatile de filozofie, sociologie, drept, jurnalism, ca sa incropesti macar din putinul meu, da-mi si mie un mic semn din partea ta !....uite, vezi tu...pana atunci unde este diferenta !....cateva din ele le-am absolvit din pasiune !.....am considerat ca am terminat de citit un roman care se intindea pe parcursul mai multor ani !
caleidoscop
Postat pe 20 Septembrie 2010 11:57
De la: zambila, la data 2010-09-20 11:44:06cata filozofie....care nu spune nimic!
si trebuie sa te si citezi?
....si tristetea mea vine si din faptul ca , in Romania oamenii nu pot evolua spiritual, nu sunt ajutati ca fiecare sa-si gaseasca locul in societate asa cum il merita !.....dupa talentul inzestrarii lor, dupa aptitudini, dupa ...multe is de spus!!!....zambila asa gandesc eu, draga!....intr-un mod original.....chiar nu am priceput ce ai constatat tu !....intaresc inca odata ideea mea:...este filozofia mea de viata, a fost raspunsul meu original......si chiar poti sa nu iei in seama supercalificarile mele deoarece eu singura recunosc ca uneori dau si rateuri.cauta sa gandesti profund si in esenta si vei intelege ce am vrut eu sa spun, de cele mai multe ori eu ocolesc oamenii superficiali, si nu-mi plac jumatatile de masura, totul ori nimic !...sunt dispusa oricand sa iau totul de la capat!.....sunt o luptatoare innascuta.
caleidoscop
Postat pe 20 Septembrie 2010 21:19
De la: sageataalbastra, la data 2010-09-20 11:57:58cand tu ai sa fii in stare sa termini facultatile de filozofie, sociologie, drept, jurnalism, ca sa incropesti macar din putinul meu, da-mi si mie un mic semn din partea ta !....uite, vezi tu...pana atunci unde este diferenta !....cateva din ele le-am absolvit din pasiune !.....am considerat ca am terminat de citit un roman care se intindea pe parcursul mai multor ani !


ei, lasa! cateva le-ai absolvit din pasiune si alte cateva din obligatie.

zambilo, baga-ti mintile-n cap si fa macar cele 4 facultati enumerate de sageata ,ca sa poti si tu filozofa de la egal la egal cu maria ei
si_totusi
Postat pe 20 Septembrie 2010 21:28
nemultumirile sufletesti marcheaza oamenii atat intr-un mod constient cat si inconstient....sunt stari pasagere din viata oamenilor.
caleidoscop
Postat pe 20 Septembrie 2010 21:33
De la: si_totusi, la data 2010-09-20 21:28:09
De la: sageataalbastra, la data 2010-09-20 11:57:58cand tu ai sa fii in stare sa termini facultatile de filozofie, sociologie, drept, jurnalism, ca sa incropesti macar din putinul meu, da-mi si mie un mic semn din partea ta !....uite, vezi tu...pana atunci unde este diferenta !....cateva din ele le-am absolvit din pasiune !.....am considerat ca am terminat de citit un roman care se intindea pe parcursul mai multor ani !


ei, lasa! cateva le-ai absolvit din pasiune si alte cateva din obligatie.

zambilo, baga-ti mintile-n cap si fa macar cele 4 facultati enumerate de sageata ,ca sa poti si tu filozofa de la egal la egal cu maria ei
....te rog nu fi rea si pe alocuri si ironica.nu face bine nimanui....nu vreau sa fiu mai trista decat sunt acum !
caleidoscop
Postat pe 20 Septembrie 2010 21:45
De la: zambila, la data 2010-09-20 09:59:20luna, nu stiu cine zicea, da' nu zicea bine! parerea mea...
daca stau prea bine sa ma gandesc, n-am asa multe nemultumiri, in general cand imi propun ceva, reusesc!

de acum promit sa am grija ce-mi doresc


Zamby, tu esti printre exceptiile care confirma regula! Brava!
Luna_in_capricorn
Postat pe 20 Septembrie 2010 21:46
De la: zambila, la data 2010-09-20 09:59:20luna, nu stiu cine zicea, da' nu zicea bine! parerea mea...
daca stau prea bine sa ma gandesc, n-am asa multe nemultumiri, in general cand imi propun ceva, reusesc!

de acum promit sa am grija ce-mi doresc
.........si cat iti doresti !...unii se multumesc cu putin altii.....
caleidoscop
Postat pe 20 Septembrie 2010 21:52
De la: sageataalbastra, la data 2010-09-20 21:33:52nemultumirile sufletesti marcheaza oamenii atat intr-un mod constient cat si inconstient....sunt stari pasagere din viata oamenilor.
de pilda, la schimbare anotimpurilor sufar enorm,este o concluzie dovedita...ma puteti ajuta cu un sfat?...deschid mai bine un subiect de discutie cu aceasta tema !
caleidoscop
Postat pe 20 Septembrie 2010 22:03
Sageato, se pare ca 4 facultati la tine inca nu-s de-ajuns.
Doara
Postat pe 21 Septembrie 2010 06:26
De la: sageataalbastra, la data 2010-09-20 11:57:58cand tu ai sa fii in stare sa termini facultatile de filozofie, sociologie, drept, jurnalism...


sa vedeeeemmm...
deci: scoala profesionala de filozifie, scoala de arte si meserii sociologice, scoala ajutatoare de drept si gradinita de jurnalism
ies patru? daca se chinuie, ies mai multe...
Thor_again
Postat pe 21 Septembrie 2010 09:05
si poate nu-i tarziu sa faca si un liceu, ceva...
Tylly
Postat pe 21 Septembrie 2010 09:24
in viata nu conteaza cine esti, conteaza ca cineva sa te pretuiasca si sa te iubeasca neconditionat.........din postarile de pana acum am observat ca nu de multe ori am fost luata in balon de voi, pe nedrept, lucru care-mi displace...deci, adio !.....si va las cu bine !
caleidoscop
Postat pe 21 Septembrie 2010 10:47
De la: sageataalbastra, la data 2010-09-21 10:47:22in viata nu conteaza cine esti, conteaza ca cineva sa te pretuiasca si sa te iubeasca neconditionat.........din postarile de pana acum am observat, ca nu de putine ori am fost luata in balon de voi, pe nedrept, lucru care-mi displace...deci, adio !.....si va las cu bine !
caleidoscop
Postat pe 21 Septembrie 2010 10:50
sageata, ma scuzi ca pana la 26 de ani n-am reusit sa termin asa multe facultati ca tine, da' vad ca alea pe care le am ma ajuta suficient cat sa nu fiu trista doar pt ca se schimba anotimpul sau nu-mi plac oamenii din jur

da' chiar asa, unde ai terminat facultatile celea?
la jebel cumva?pt ca mi se pare ca suferi de probleme de perceptie

adica ne racim gurile de pomana cu tine!
mai fa vreo 3 facultati, poate te prinzi si tu despre ce-i vorba in viata asta!
zambila
Postat pe 21 Septembrie 2010 11:08
zambilutzo, n-o intoarce din drum!

Tylly
Postat pe 21 Septembrie 2010 11:12
zambila,
iti spuneam eu mai demult,deseori e o chestie de alegere,de ce sa fiu(fii) trista..cand imi(iti) sta atat de bine happy...?



iasomia
Postat pe 21 Septembrie 2010 11:20
iaso, nu vezi ca mai nou iti trebe 4 facultati macar, sa poti sa fii happy?
zambila
Postat pe 21 Septembrie 2010 11:27
ce? nu poate omul sa aiba ceva, ca voi sariti precum rapitoarele !!!
caleidoscop
Postat pe 22 Septembrie 2010 12:04
De la: Doara, la data 2010-09-21 06:26:11Sageato, se pare ca 4 facultati la tine inca nu-s de-ajuns.
.......sunt destule, pentru ca si asa in Romania nu se vrea oameni cu facultati, am inteles ce-ai vrut sa spui despre scoala vietii....sunt in curs sa o absolv pe ultima dar in alta limba, deoarece nu is in tara....si nici nu cred ca am sa mai revin vreodata !
caleidoscop
Postat pe 22 Septembrie 2010 19:07
De la: si_totusi, la data 2010-09-20 21:28:09
De la: sageataalbastra, la data 2010-09-20 11:57:58cand tu ai sa fii in stare sa termini facultatile de filozofie, sociologie, drept, jurnalism, ca sa incropesti macar din putinul meu, da-mi si mie un mic semn din partea ta !....uite, vezi tu...pana atunci unde este diferenta !....cateva din ele le-am absolvit din pasiune !.....am considerat ca am terminat de citit un roman care se intindea pe parcursul mai multor ani !


ei, lasa! cateva le-ai absolvit din pasiune si alte cateva din obligatie.

zambilo, baga-ti mintile-n cap si fa macar cele 4 facultati enumerate de sageata ,ca sa poti si tu filozofa de la egal la egal cu maria ei
.....si alte cateva din obligatie......foarte adevarat pentru voi !
caleidoscop
Postat pe 22 Septembrie 2010 19:11
io am doar una
garbo074997
Postat pe 22 Septembrie 2010 19:12
De la: si_totusi, la data 2010-09-20 21:28:09
zambilo, baga-ti mintile-n cap si fa macar cele 4 facultati enumerate de sageata ,ca sa poti si tu filozofa de la egal la egal cu maria ei


pai da, ca alea patru sunt denumiri codificate pentru clasa I, clasa a II-a, cuseta si pat. (mai era compartimentu' nasului, da' niciodata nu e prea tarziu si pentru a 5-a... chiar crezi, mamy, ca e usor sa devii Intercity?!:P

:)))
eu_geminy
Postat pe 22 Septembrie 2010 20:33
codificare=codificaTe *
nu functioneaza modificarea, la mine.
eu_geminy
Postat pe 22 Septembrie 2010 20:36
da noi astia cu facultati mai putine, putem sa existam sau....
nelly05
Postat pe 22 Septembrie 2010 21:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa raman sau sa ies din relatie...? 35 De la: Anilus 28 Noiembrie 2010 09:56
cum ma chema 17 De la: elodia 24 Aprilie 2010 18:19
Un sfat daca stii ce ai face in locul meu!:) 33 De la: Livia03 19 Iunie 2010 17:21
In situatia de fata ce sa fac mai intai? 102 De la: ellyse83 11 Aprilie 2010 18:31
Jocul cu dragostea 22 De la: garbo_1165 17 Aprilie 2012 01:54
Setari Cookie-uri