Barbatul care nu iese din casa

DRAGA MEA,SUNT CASATORITA DE 17 ANI CU UN BARBAT PE CARE NU-L SCOTI DIN CASA NICI DACA AR ANUNTA CA PICA BOMBA.MOTIVELE,ACELEASI PE CARE LE-AI ENUMERAT SI TU.IESIM U NDEVA CU FIICA SI PRIETENII NOSTRI DOAR DUPA O CEARTA ZDRAVANA.EU ERAM O FIRE COMUNICATIVA,IMI PLACEAU IESIRILE SI NU ACCEPTAM SA STAU O ZI IN CASA.DIN PACATA SI CA SA FIE LINISTE IN FAMILIE,AM CEDAT EU.ACUM DEPINDE CE ITI DORESTI.SA STAI ACASA SI SA FII BUCATAREASA,SERVITOARE SI FEMEIE DE SERVICIU SAU SA SIMTI CA TRAIESTI.ALEGE
ORICUM,EL NU SE VA SCHIMBA NICIODATA
IAR DE CALCULATOR NU SE VA DESPARTI ORICUM
garbo160436
Postat pe 7 Iunie 2011 21:20
Oameni buni am o curiozitate fiti draguti va rog ,dupa toate sfaturile primite a reusit sa-l scoata din casa?
daca nu e naspa tare ,tre sa-si faca niste prieteni-e si sa iasa cu ei ca pana una alta viata-i scurta si serviciul e prea lung iar tineretea trece repede de nici nu iti dai seama(zise din exp)
ghelene_06
Postat pe 9 Iunie 2011 21:06
De la: mugure_alb, la data 2011-06-06 15:10:52
De la: dor72, la data 2011-06-05 07:34:28cu cine?
mai bun, poate nu gaseste, mai rau, pentru ce?

cand schimbi un partener nu e ca si cnd ai schimba o pereche de sosete. E greu sa spui pa unui om care a fost alaturi de tine in unele momente foarte dificile din viata ta. E mai mult decat indragosteala, iubire, e....atasament. Daca el m-a ajutat pe mine mai demult cand i-ar fi fost mai usor sa nu ii pese, eu cum as putea sa ma despart de el pe un motiv atat de ...superficial?


nu e deloc superficilal motivul ..se numeste nepotrivire de caracter , gusturi , similaritati ...hobby-uri comune..etc.
Iubirea nu e numai atasament ...daca a e doar atasament vorbim de o iubire convertita in altceva..oricum , nu mai e ce_a fost.
reyya
Postat pe 12 Iunie 2011 16:14
reyya, poate mai sunt de platit doua trei rate....pana la expirarea contractului...

mugure, atasament...poate avea oricine fata de oricine... se vede din avion ca ai intrat p-aci pentru ca te plictiseai, nu pentru ca ai avea o problema...reala...
tu dai cu piatra tu esti avocatul apararii...
noi, de fapt ...nici noi n-avem ce face...daca luam de bune toate bazaconiile astea si ne implicam...de-adevarat...
trebuie sa ne insusim morala Zen...
dor72
Postat pe 12 Iunie 2011 18:20
Mugure alb...:))),poate traieste vreo poveste de iubire virtuala,poate a gasit pe cineva cu care "viziteaza"planeta cand tu te uiti la telenovele..sau pe euforiatv la ce se poarta/mi se poarta ...!!!:)))..Si cum te mai intreba cineva,nu s daca ai raspuns ca nu am avut nervii necesari sa citesc toate raspunsurile...face bani pe net,lucreaza in domeniul IT..sunt detalii..si se stie ca amanuntele sunt totul care conteaza...!!!:)))
Daca vrei,te pot ajuta sa i dau un e mail in fiecare seara si sa i blochez calculatorul...:)))),sau iti instalez un programel sa vezi absolut tot ce face el..cu cine vorbeste,de unde,ce site uri acceseaza,cate id uri sau adrese de e mail foloseste(de care tu nu stii)...:))))adica de astea,violuri virtuale...ador asta!!!:))))))si asta asa,pt ca mi esti draga...
Vezi ca n tarile civilizate sunt centre specializate pentru dependentii de internet,jocuri virtuale..exact ca pt alcoolici,drogati,etc..!!!desi tratata cu superficialitate,problema este extrem de serioasa...!!!sunt extrem de multe persoane care au o alta viata in lumea virtuala...!!!.
yourdream
Postat pe 14 Iunie 2011 21:12
ohhhhh, my dream....
dor72
Postat pe 14 Iunie 2011 21:20
dor, parca era o poezea...
visul meu din urma...
dragostea dintai...
alfheim
Postat pe 14 Iunie 2011 21:24
s-auzim...
dor72
Postat pe 14 Iunie 2011 21:30
eh ... nu mai stiu bre ...
doar asta mi-a mai ramas prin cap asa fluturand ... sau falfaind ...
alfheim
Postat pe 14 Iunie 2011 21:49
tu t'en fiches? moi aussi...
dor72
Postat pe 14 Iunie 2011 21:59
parle-vous cu moi sau cu je?
jomapel io, pe tu cum te cheama?
alfheim
Postat pe 14 Iunie 2011 22:10
je m-en fiche ...
dor72
Postat pe 14 Iunie 2011 22:12
asta e cu ceva peshtishorul de aur ... bag seama!
alfheim
Postat pe 14 Iunie 2011 22:19
e...ai inteles tu...ca io nu scriu d-astea...
clarutz?
dor72
Postat pe 14 Iunie 2011 22:43
ca aripioarili lu peshtishoru de aur?
alfheim
Postat pe 14 Iunie 2011 22:45
foloseste parfumul cu feromoni de la Federico Mahora,
si vei aea succes 100% sa-l misti unde vrei tu,functioneaza legea atractiei.
pentru detali personale.
e-mail perianu.angela@yahoo.com
garbo207286
Postat pe 19 Iunie 2011 17:01
mda... parfum cu feromoni.
sau, daca nu iti permiti, iti dau eu o sugestie: si urina contine feromoni
oricum, e cam acelasi lucru...
Thor_again
Postat pe 19 Iunie 2011 17:13
Visul asta mi se pare ...cosmar ,pina unde poti sa mergi sa vrei sa spionezi cu ajutorul altora ,persoana de linga tine? Semnele unei abateri sunt destul de evidente daca te intereseaza Mai bine provoaca-l la o discutie deschisa e mai simplu si mai onest.Succes!!!
fengari
Postat pe 20 Iunie 2011 16:02
parfum cu feromoni...hehehe
cum zic, caldura loveste napraznic
michelle_
Postat pe 20 Iunie 2011 17:41
e tanti perianu...cea care ne ofera vise dupa dorinta...sau cam asa ceva...
dor72
Postat pe 20 Iunie 2011 21:58
negutatorul de vise... hehehe! e cu senzatie la creatie!...
esme
Postat pe 20 Iunie 2011 22:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Regulile de stat sunt facute in defavoarea femeii,normal regulile sunt facute tot de barbati 11 De la: dor72 25 Iunie 2011 23:20
Atunci cand unul din parteneri vrea sa il schimbe pe celalalt 212 De la: reyya 10 Decembrie 2009 17:41
voi ce ati face? 74 De la: me_reloaded 11 Octombrie 2010 16:32
o sufoc 49 De la: elodia 21 Septembrie 2011 18:28
cand sa pui capat unei relatii? 46 De la: garbo074997 21 Iulie 2010 09:26
Setari Cookie-uri