sunt sperante de impacare si armonie dupa despartire ...ea taur el fecioara?

ce sanse au pt. o noua iubire sincera?
garbo200960
Postat pe 16 Mai 2011 23:22
sansele turcilor la Plevna...:D
:))))
eu_geminy
Postat pe 16 Mai 2011 23:24
De la: garbo200960, la data 2011-05-16 23:22:21ce sanse au pt. o noua iubire sincera?
DAAAAAAAAA!!!!cu alti parteneri.
floare_cu_colti
Postat pe 16 Mai 2011 23:26
cand si o vedea fecioara ceafa o sa se impace cu femeia taur scrie un barbat fecioara
garbo255907
Postat pe 20 Decembrie 2011 17:31


totul devine istorie.......
LILO
Postat pe 20 Decembrie 2011 17:53
in ale caltabosului...
Eugenia69
Postat pe 20 Decembrie 2011 18:01
eu sunt de alta parere..si sunt taur, el fecioara. Nu vorbesc din carti ci doar din experienta unei relatii traite ce a durat cativa ani. O relatie frumoasa si poate viabila daca nu as fi fost eu prea susceptibila iar el ceva mai deschis. Un barbat fecioara insa este un barbat care nu lasa sa se vada la suprafata sentimentele nutrite, chiar daca ele sunt cele mai sincere si frumoase, ei se ascund sub o masca a indiferentei care pentru un taur nu este foarte placut. Taurul este un romantic incurabil...iar fecioara aproape deloc. Fecioara este foarte critica iar taurul isi pierde increderea in el daca este vesnic criticat...
Dar chiar si asa ei se simt atrasi unul de celalat, sunt zodii de pamant ambele si deci cam au aceleasi valori. Se simt bine unul in compania altuia si DACA reusesc sa treaca de diferentele dintre ei si sa capete incredere unul in sentimentele altuia...atunci raman for ever impreuna. Nu spun ca or sa fie si fericiti, dar multumiti vor fi.
In momentul despartirilor, chiar si temporare....incep sa se indoiasca de alegerea facuta si sa o regrete, depinde de cata vechime are relatia lor si fireste si varsta lor(mai ales).
Pentru barbatii fecioara singuratatea nu este ceva inspaimantator, deci nu e mare branza sa ramana singuri, sunt chiar happy cu asta. Pentru femeia taur insa poate uneori sa fie deranjanta singuratatea, caci departe de a fi o pustnica. Ii place ei libertatea si sa nu depinda de nimeni dar sa fie "cuc" nu-i genul ei.
Anyway....eu cred ca dupa o despartire intre ei doi nu va mai fi "iubire arzatoare"...ci o prietenie indestructibila. Ea dezamagita de el nu se va mai putea darui cu neconditionare, iar el odata ce-a fost ranit isi va pierde increderea ....dar prietenia si admiratia dintre ei va fi vesnica (asta fireste dupa ce le-a trecut furia, mai ales taurului ;) )

In cazul nostru asta s-a intamplat, nu stiu alte cazuri....dar noi am ramas prieteni buni. Eu am inteles firea lui mai bine, el m-a respectat mai mult dupa ce nu am mai fost un cuplu. El s-a temut mereu de iubirea mea...credea cumva ca-i va ingradi libertatea, iar eu m-am temut vesnic de aspectul lui calm si rece interpretandu-l ca lipsa de iubire. Dupa despartire am inteles, abia atunci din pacate, cat de mult m-a iubit. Dar era prea tarziu...
emma45
Postat pe 21 Februarie 2012 18:47
da taurul si fecioara sunt ambele semne de pamant dar taurul e semn fix iar fecioara mutabil nu au nimic in comun....nu se potrivesc deloc taurii sunt plictisitori posesivi gelosi invidiosi nu fac deloc casa buna cu fecioara care cauta ceva mult mai bun pt ei....sunt un barbat fecioara care am avut taur si stiu ce vorbesc...acum sunt cu o fata Sagetator si ne impacam f bine a adus noutatea si veselia in viata mea,si pot sa zic cu mare convingere ca intre femeie taur si sagetator e o diferenta enorma,iar sagetatorul e semn de foc mutabil,persoane ambitioase vesele optimiste tolerante bataioase si feminine fata de o femeie taur care maj care le-am cunoscut erau frustrate neingrijite materialiste si etc deci mai bn v ati cauta altceva nicidecum barbati fecioara..........
garbo255907
Postat pe 24 Martie 2012 18:32
era rece cu tine pt k nu te iubea pt ca un barbat fecioara cand iubeste cu adevarat isi arata sentimentele vb deschis isi cam idolarizeaza partenerul dar la un taur nu are ce sa idolarizeze :))o fecioara cu un taur poate sta din plictiseala neavand pe altcineva dar pana la un moment dat cand se satura de cicalelile taurului de prostia sa etc mie unul femeile taur imi fac greata...si niciodata o femeie taur nu se va compara cu una sagetator gingasa mereu tanara si plina de viata!
garbo255907
Postat pe 24 Martie 2012 18:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbat leu femeia fecioara 2 De la: dor72 8 Iunie 2011 15:56
el Pesti ea Taur 18 De la: Mariana_Paun_1 7 Februarie 2014 12:18
Am 40, singura... oare sunt gravida? 305 De la: 53 8 Noiembrie 2010 15:49
dilema !!!!!! 99 De la: Laura_M 11 Octombrie 2010 16:11
el scorpion cu ascendent in fecioara, ea fecioara cu ascendent in scorpion 1 De la: diddy 29 Iunie 2009 01:56
Setari Cookie-uri