sunt insarcinata!:(

Dar exista si foarte multe femei care pt o decizie ca asta au regretat toata viata. Poti sa risti sa nu mai poti avea copii niciodata, un avort are intotdeauna acest risc, vrei sa ti-l asumi?
Daca acum ai o relatie si acea persoana te iubeste cu adevarat, va accepta.
Acest copil deja face parte din tine acum. Multi se amagesc ca nu ar fi inca format dar sunt niste teorii superficiale pe care vor sa le creada pt a scapa mai usor de sentimentul de vinovatie de a omori un copil, si asta e demonstrata stiintific (asta ca sa nu mai zica unii si altii ca incep iar cu biserica, sa se documenteze in stiinta sa vada ca este adevarat)
litere
Postat pe 21 Martie 2011 09:17
imi este frica ,dar oricat de mult mi as dori sa il pastrez,nu pot,si nu pot sa am un copil cu altcineva si sa i fie altu' tata...m-am hotarat,nu il voi pastra,iar poate ma ajuta D-zeu,si poate nu o sa am probleme si pot sa fac copii la timpul potrivit,cand voi fi casatorita sau cel putin cand vom fi amandoi pregatiti pt un copil..
imi pare rau de decizia pe care am luat-o,dar nu am posibilitati de a creste un copil..si mi-e teama sa spun cuiva,parintilor mei...nici nu vreau sa ma gandesc cum ar reactiona..
ad_da09
Postat pe 21 Martie 2011 11:08
tu stii mai bine ce vrei, ad_da.
Am auzit o doamna care nu are copii spunand ... "ei au venit, la timpul lor, eu nu am avut timp de ei".
cricat
Postat pe 21 Martie 2011 11:19
si am mai auzit,k daca as vrea sa il pastrez,nu o sa pot,pt ca eu am luat pastila escapelle,..o pastila contraceptiva.. si nu este recomandat de catre medic sa pastrez copilul in conditiile in care am luat aceasta pastila
ad_da09
Postat pe 21 Martie 2011 11:23
astazi la 14.30 am programare la medic,pt un consult..sa vad ce imi va spune medicul,ma simt f rau,am stari de greata zilnic..ma doare spatele,si as manca orice,nu pot sa ma abtin..am inceput sa mananc mai multe fructe,pt ca nici nu vreau sa ma ingras,ma dor si sanii,am niste simptome care nu sunt ok deloc..:(
ad_da09
Postat pe 21 Martie 2011 11:27
iar aseara am vb cu tatal copilului,am vb prin cateva mesaje...nici nu vrea sa auda,mi-a spus ca nu il intereseaza,nici daca pastrez copilul nici daca nu il pastrez,sa fac ce vreau ca pe el nu il intereseaza,ca el m-a ajutat o data luandu-mi pastila respectiva,de restu sa ma ocup eu.viata li nu am cu ce sa i-o afectez..nu il intereseaza absolut deloc...

ad_da09
Postat pe 21 Martie 2011 11:30
iubita .. eu te cred... dar tu stii ce este mai bine pentru tine...... daca ma intrebi pe mine .. un copil este o binecuvantare , dar asta e parerea mea. Vad ca te framanti , dar raspunsul tot la tine il gasesti.
cricat
Postat pe 21 Martie 2011 11:37
draga mea,
eu nu vreau sa te judec, ci vreau doar sa te rog sa nu te grabesti in luarea unei decizii. este adevarat ca nici nu pot sa-mi imaginez ce e in sufletul tau, insa, ceea ce pot sa-ti spun, in cunostinta de cauza, este cat de mult regreta alte persoane o decizie de acest fel, luata pripit.
ai incercat, vreo secunda sa privesti si partea plina a paharului?
inceraca sa te sfatuiesti cu cineva apropiat si sa iei decizia potrivita, insa nu pierde din vedere faptul ca acum, nu mai esti doar tu la mijloc.
adela05
Postat pe 21 Martie 2011 15:27
De la: ad_da09, la data 2011-03-21 11:27:05astazi la 14.30 am programare la medic,pt un consult..sa vad ce imi va spune medicul,ma simt f rau,am stari de greata zilnic..ma doare spatele,si as manca orice,nu pot sa ma abtin..am inceput sa mananc mai multe fructe,pt ca nici nu vreau sa ma ingras,ma dor si sanii,am niste simptome care nu sunt ok deloc..:(


Ad_da9, simtomele pe care le ai sunt ok pentru starea ta. Sunt simptome normale pentru o femeie insarcinata. Daca ai decis sa nu-l pastrezi, intreaba un medic, nu aici, pentru ca nimeni nu-ti va putea garanta ca o procedura sau alta te va face sa te simti mai bine. Presupun ca o sa ai parte de anestezie, in consecinta putin probabil sa simti ceva fizic. Puiul tau insa va fi sfartecat de viu, bucata cu bucata, indiferent de procedura folosita. E pacatul tau insa, al nimanui altcuiva. Tu va trebui sa traiesti cu constiinta incarcata.
Sanatate si minte multa .

PS. Am copii mai mari ca tine. Nu mi-as ierta fata daca ar decide sa faca avort fara sa-mi spuna. Mai degraba l-as infia si l-as creste singura, decat asta. Apoi tu spui ca acum, dupa doar cateva saptamani de sarcina esti cu un alt baiat si nu vrei sa afle de sarcina. Ce sa intelegem de aici? Ca ai fost cu el si inainte si ai profitat de cateva saptamani de cearta sa faci un copil cu altul? Ori ca acest "domn", a profitat de naivitatea ta promitandu-ti o cariera in televiziune? In ambele cazuri e urat.
O relatie bazata pe minciuna te va face pe tine pana la urma sa-ti doresti s-o termini. Constiinta incarcata e cel mai greu de dus si cand esti singur, darminte cand trebuie sa te mai si ascunzi de cel de langa tine.
Lidiaolteanu
Postat pe 21 Martie 2011 16:29
multmesc mult pt sfaturi,insa nu stiu ce sa fac...eu am RH NEGATIV...ce se intampla daca el nu are aceeasi grupa ca a mea?risc sa nu mai pot face copii?risc sa iasa cu handicap?la urmatoarea sarcina?
ad_da09
Postat pe 21 Martie 2011 18:40
Eu zic sa iei o aspirina. Dar sa o tii stransa intre genunchi
anakin
Postat pe 21 Martie 2011 19:00

Si nu cumva sa stai pe-o parte,cu genunchii la gura si cu spatele la el!!!!
Treaba ta...eu am zas,n-am spus!!!
tatoo
Postat pe 21 Martie 2011 19:32
uite unde l-a dus gandu' pe tatoo

cricat
Postat pe 21 Martie 2011 19:36

Nu da jina pi mini !!! Nea Anakinu o inceput,cu aspirina lui...na,ca l-am parat!
tatoo
Postat pe 21 Martie 2011 19:53
de fapt aspirina aia e pentru inducerea adversarului in eroare
ameno
Postat pe 21 Martie 2011 19:55

Eu zic ca-i pt alungarea monotoniei...prin alternarea pozitiilor. ...sau prin introducerea altora noi.
tatoo
Postat pe 21 Martie 2011 19:59
tatoo ... imi iei vorba din gura.... eu vroiam sa zic ... sa elimine o cale
cricat
Postat pe 21 Martie 2011 20:01

De la: ad_da09, la data 2011-03-21 11:27:05am inceput sa mananc mai multe fructe,pt ca nici nu vreau sa ma ingras

faptul ca in contextul asta tu nu vrei sa te ingrasi mi s-a parut cel mai tare... Asta self respect, nene....
L-ai lasat pe unul si ai facut un copil cu altul pe care il doare in cour, omori copilul ca sa te intorci fata mare la primul lover', ala habar n-are, familia ta habar n-are, si baba se piaptana: tu esti ingrijorata de silueta.
quasaria
Postat pe 21 Martie 2011 20:06
da cine se mai uita la detalii.....
ameno
Postat pe 21 Martie 2011 20:09
De la: cricat, la data 2011-03-21 20:01:27tatoo ... imi iei vorba din gura.... eu vroiam sa zic ... sa elimine o cale


Elimina doar una... raman insa nenumarate.Daca vrei cu adevarat,poti!
Poti sa uzi si canapeaua...(reclama Pampers)


tatoo
Postat pe 21 Martie 2011 20:17
De la: tatoo, la data 2011-03-21 19:32:05
Si nu cumva sa stai pe-o parte,cu genunchii la gura si cu spatele la el!!!!
Treaba ta...eu am zas,n-am spus!!!
Multumesc,Tatoo,de pozitia asta nu stiam...o s-o incerc cat de curand...doar sa gasesc un tip dipus sa experimenteze...!!Mai stii si alte pozitii haioase?Toarne-le!Primesc orice!
elisabeta_boia
Postat pe 21 Martie 2011 20:31
cri, ti s-a facut dor de metode contraceptive combinate?
sal, looome!
dor72
Postat pe 21 Martie 2011 20:34
dorulet .... no ... mai invatam si noi despre aspirine......
anakinu' a dat tonul .... si tatoo a facut muzica ...
cricat
Postat pe 21 Martie 2011 20:39
buey, fato, ai uitat, ai?
daca te aude Ge, aia esti
deci sa nu mai viu cu apa, ca-i tarziu...
da' un masaj mic
dor72
Postat pe 21 Martie 2011 20:43
Ge??? nu l-am vazut pe aici

masaj... unde??? cu cine???
cricat
Postat pe 21 Martie 2011 20:51
jmechero
dor72
Postat pe 21 Martie 2011 20:54
sa nu-mi zici ca il trimiti pe sotul tau sa-mi faca masaj
ziceai ca se pricepe ...
cricat
Postat pe 21 Martie 2011 20:57
jmechero!
chiar se pricepe...da sa supara gemenelu'
de fapt o ramas ashe...
hai s-o lasam ...aici deja e vorba de sarcina, nu mai au efect...niciuna
dor72
Postat pe 21 Martie 2011 21:02
nu te-am inteles...

las' ca ne lamurim alta data...
cricat
Postat pe 21 Martie 2011 21:08
aici e treaba cu "sunt insarcinata"..nu se cade sa incurcam toapicele
dor72
Postat pe 21 Martie 2011 21:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am facut ce am vrut 13 De la: SAL 7 Ianuarie 2012 11:21
fata pesti baiat balanta 8 De la: pik_nik 4 August 2009 22:07
FEMEIA RAC CINE ESTE RAC?PARERII SI OBIECTII DEFECTE SI CALIATI:) 60 De la: iasomia 15 Februarie 2010 15:30
Salut, natiune! 23 De la: marianamirela 27 Februarie 2011 01:11
Relatia cu un barbat de o alta religie (baptist) 181 De la: adriana78 1 Octombrie 2013 22:53
Setari Cookie-uri