Cum va merge o relatie dintre o femeie de 46 de ani si un barbat de 58 ani ?

Ha... , na ca topicul cu o femeie de 44 de ani si un barbat de 31 de ani e pe sfarsite odata cu relatia dintre ei care mai palpaie cu simpatie comunicare si intelegere din cand in cand pe mess unde a si inceput initial, dar acum trebuie sa fac loc noii relatii..Acum experimentez pozitia celui mai mic si nu celei mai mari ca varsta in relatie ! Eu am 46 de ani si el 58 de ani,si amandoi santem zodia gemeni !
E tocmai in Canada ,a trecut peaici prin Romania vreo doua luni cat ne-am cunoscut si noi mai bine ca in rest numa la telefon vorbisem dupa ce ne vazusem odata cand ne-a facut cunostinta cineva !
Ei el zice ca vine aici sa vada daca se acomodeaza din nou cu Romania de unde a plecat in 1997! E divortat are 2 copii mari, unu are vreo 30 de ani apropiat de varsta cu ultimul meu iubit ( care avea acu 2 ani 31 , mai stiti ?)
Voi ce ziceti mai vine ca trebuia sa apara de o luna si tot amana si e tot mai dezorientat.
Scriu acest topic fiindca astept povestea unor exriente similare, dar si pentru ca dupa doi ani de la lansarea celuilalt topic am o nostalgie placuta la citirea raspunsurilor si la retrairea unor emotii !
Deja ma gandesc cum o safie peste 2 ani cand ma voi uita peaici si inima cine stie cu cine mi-o fi ?
Hai start la comentarii ! Stiu ca unele ma vor balacari destul , dar ma amuza.
Astept cu interes comentariile celor care au trecut sau sant intr-o astfel de relatie !
comoaramea
Postat pe 27 Octombrie 2012 22:54
nu va merge , categoric...si eu am avut o asemenea relatie ...dar gata ... nepotrivire ...
claudiamiruna
Postat pe 3 Noiembrie 2012 07:33
Ha....Deabia astept sa vad o sa urmeze
Rotty
Postat pe 3 Noiembrie 2012 07:44
Erata...Astept sa vad ce relatie o sa mai urmeze
Rotty
Postat pe 3 Noiembrie 2012 08:07


mai, mai... era cat pe ce sa te ajut sau sa comentez... dar nu cred ca se potriveste... ! eu am 57 si ea 45... mai ne lipseste un an si voi putea fi mai precis !!!!
barboneli
Postat pe 3 Noiembrie 2012 08:08
Relatia intre doi gemeni e foarte faina, varstele chiar nu conteaza, problema e Canada. Nu cred ca se va acomoda in Ro. La telefon ori pe mess, da , pentru o vreme, dar emotiile se traiesc ochi in ochi si mana in mana, suflet langa suflet...
Ma bucur pentru tine, oricum!
Luna_in_capricorn
Postat pe 3 Noiembrie 2012 08:24
Nu diferenta de varsta duce relatia, aia va merge daca exista gram de dragoste, respect...
Problema va fi acomodarea lui cu lumea de.acasa...
Nu cred ca va prefera Romania, dupa atatia ani de Canada...
De ce nu te ia la el...?
Problema e si cu asteptarea ta pt o alta relatie...asa sigur nu va merge...
m_arilena
Postat pe 4 Noiembrie 2012 08:55
e prea tarziu sa se adapteze la loc in romania...de ce sa faca un pas aasa de mare,mergi tu la el.
daniilia
Postat pe 7 Noiembrie 2012 14:06
De la: barboneli, la data 2012-11-03 08:08:13

mai, mai... era cat pe ce sa te ajut sau sa comentez... dar nu cred ca se potriveste... ! eu am 57 si ea 45... mai ne lipseste un an si voi putea fi mai precis !!!!


mi-a placut raspunsul
adeline
Postat pe 10 Noiembrie 2012 22:43
cum sa mearga? ca fularul....
alias_flore
Postat pe 11 Noiembrie 2012 09:07
Ceea ce faci tu,''Comoara mea'')) e un joc cam periculos si destul de... ((p Cu cel de 31 te-ai distrat,nu ? )) L-ai ''implinit'',ca barbat,crezi? Sau ai stiut de la inceput CE va fi alaturi de n barbat cu 13 ani(!!!) mai tanar ca tine!...
Tu ne faci sa credem tot ceea e scris despre femeia Geaman)),ca isi cauta perechea o viata intreaga dar,de fapt,cauta un IDEAL!
M-as contrazice spunandu-ti ca si partenera mea de viata este tot in Gemeni-suntem impreuna de 23 de ani-si eu,tot Gemeni,dar nu te-as sfatui sa faci acest pas in baza acestei ''potriviri'',ci mai mult in cea a zodiei chinezesti,ACEEASI la voi - a Calului!
Incearca,cu toate ca barbatul Sagetator sau Berbec ar fi mult mai potriviti pentru tine!
Gandeste-te totusi ca ai o''varsta'' si ca ar cam trebui sa te ''asezi''!
Pana la urma depinde doar de VOI,pentru ca sunteti UNICI,da? ))
Pirat
Postat pe 11 Noiembrie 2012 19:07
va merge exact ca o relATIE intre o femeie de 56 de ani si un barbat de 68, sau o femeie de 66 si un barbat de 78, etc
garbo_5862
Postat pe 11 Noiembrie 2012 21:00
NU CRED CA ,CONTEAZA ATAT DE MULT ACEASTA DIFERENTA!DEPINDE DOAR DE PERSOANELE IMPLICATE IN ASTFEL DE RELATIE!
garbo037011
Postat pe 18 Noiembrie 2012 12:32
Nu cred in deferentele mari de varsta intr-un cuplu....dimpotriva!
LLisa
Postat pe 18 Noiembrie 2012 12:34

De regula...aceste relatii sunt defectuoase in desfasurarea lor...dar exista si exceptii!!!Ele pot fi pefectibile insa!!
The_rock_flower
Postat pe 18 Noiembrie 2012 12:39
am avut eu o relatie cu un sagetator mai mare cu 13 ani decat mine,
eu fiind in gemeni
nu a mers sub nici o forma ,in primul rand ca mi se parea obosit ,dormea toata dupa amiaza eu nu puteam sa dorm asa de mult, aveam chef sa ies, sa am o viata activa el voia sa stea in pat la televizor .
nu mai vorbesc ca era un sagetator impulsiv si mereu pus pe cearta ...pana intr-o zi cand i-am zis ADIO Maestre
imiki777
Postat pe 19 Noiembrie 2012 11:55
cel putin bine ca i-ai recunoscut calitatea de Maestru!
heartbit
Postat pe 19 Noiembrie 2012 12:17
De la: barboneli, la data 2012-11-03 08:08:13

mai, mai... era cat pe ce sa te ajut sau sa comentez... dar nu cred ca se potriveste... ! eu am 57 si ea 45... mai ne lipseste un an si voi putea fi mai precis !!!!



, mersi !
comoaramea
Postat pe 19 Noiembrie 2012 21:52
De la: Pirat, la data 2012-11-11 19:07:38Ceea ce faci tu,''Comoara mea'')) e un joc cam periculos si destul de... ((p Cu cel de 31 te-ai distrat,nu ? )) L-ai ''implinit'',ca barbat,crezi? Sau ai stiut de la inceput CE va fi alaturi de n barbat cu 13 ani(!!!) mai tanar ca tine!...
Tu ne faci sa credem tot ceea e scris despre femeia Geaman)),ca isi cauta perechea o viata intreaga dar,de fapt,cauta un IDEAL!
M-as contrazice spunandu-ti ca si partenera mea de viata este tot in Gemeni-suntem impreuna de 23 de ani-si eu,tot Gemeni,dar nu te-as sfatui sa faci acest pas in baza acestei ''potriviri'',ci mai mult in cea a zodiei chinezesti,ACEEASI la voi - a Calului!
Incearca,cu toate ca barbatul Sagetator sau Berbec ar fi mult mai potriviti pentru tine!
Gandeste-te totusi ca ai o''varsta'' si ca ar cam trebui sa te ''asezi''!
Pana la urma depinde doar de VOI,pentru ca sunteti UNICI,da? ))


Da despre femeia gemeni se spune cam la fel ca despre barbatul gemeni, as zice ca in doi gemeni iese un fel de dans de joaca , harjonela ,permanenta !
Cu cel mai mic ar fi iesit probabil tot bine daca nu ar fi avut prejudecati de varsta, desi el a fost cel care a insistat pentru acesta relatie.
Cel din Canada inca il astept zice ca " in progres de venire "..!
Asta nu inseamna ca daca pare mai bine acolo decat aici , nu am sa-l urmez din contra , desi statusul meu de medic veterinar acolo nu va mai insemna mare lucru, si asta inseamna eforturi de acomodare pentru mine la o varsta destul de inaitata !
Ok, multumesc de comentarii !
comoaramea
Postat pe 19 Noiembrie 2012 22:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna!!!!! 68 De la: sunshine24 3 Aprilie 2012 10:55
O noua sansa relatiei tale sau divort fara probleme? 4 De la: iulia_marinela 24 Octombrie 2013 06:07
Este greu sa te mentii om cumsecade si corect in societate...recunoscator cu bun simt 186 De la: bujjoritza 18 Ianuarie 2012 14:35
O relație complicată 1 De la: garbo_496534 23 Ianuarie 2019 03:15
ce credeti voi ca simnt???ca nici eu nu stiu 26 De la: eladaela 20 August 2009 16:28
Setari Cookie-uri