sunt insarcinata!:(

De la: ad_da09, la data 2011-03-19 14:29:27nu mai am ce face,decat sa gasesc o solutie,cu parintii mei nu pot vb asa cva,nu am curajul sa spun asa ceva.Nu locuiesc cu parintii mei,pt ca nu sunt din buc,stau singura de aproape 7 ani..ma descurc singura,am o relatie buna cu ai mei,...


Crezi ca parintii tai ar fi primii din lume care ar afla ca fata lor e insarcinata si nu are relatie cu tatal copilului?Ai 21 de ani, esti inca f tanara, si pana la urma toti facem greseli in viata asta. Ce o sa zica mama ta daca mai tarziu afla ca tu ai facut avort si ea nici macar nu a stiut, nici macar nu ai apelat la ea pt un sfat?

Parintii sunt mai bucurosi sa te ajute atunci cand ai nevoie decat sa le ascunzi totul si sa iei decizii de una singura. Stiu ce iti spun pentru ca am trecut printr-o situatie dificila in care am luat decizii singura si niciodata nu m-au iertat ca nu le-am cerut sfatul.

Esti independenta, inteleg, dar ei sunt totusi parintii tai si vor ramne toata viata lor.Fa-ti curaj si vorbeste cu ei.
mugure_alb
Postat pe 19 Martie 2011 17:24
da roby...au ales sa pastreze copilul chiar daca aveau varsta ei(sau mai putin)
si da roby....i-au crescut frumos,si da,sunt sanatosi si frumosi....si daca nu ma crezi,te invit sa vezi
ce e in sufletul meu???o mare BUCURIE...luni baiatul meu face 18 ani,e un copil minunat,chiar daca a fost un copil"nedorit"(de unii)
eladaela
Postat pe 19 Martie 2011 17:25
Ela ...ma bucur pentru tine . Aveti doi baieti mari si frumosi.
Si eu am fost un copil nedorit ... nici macar de mama. Pentru ca era destul de in varsta, 43 de ani. Avea doi copii la facultate ... copil ii mai trebuia. Si toata lumea careia i s-a plans a venit ulterior la mine sa imi spuna ca nu m-a dorit mama. Dar nu este adevarat. A fost un sentiment de moment. Nu m-a dorit atunci apoi am avut o relatie apropiata. Regret ca a fost de scurta durata.
Copii nu trebuie sa stie ca nu au fost doriti (la un moment dat) de parinti.
cricat
Postat pe 19 Martie 2011 17:41
Cri...multumesc
copilul meu nu stie asta si nu va sti niciodata
dar stiu eu ,si asta e suficient....
ce am spus,am spus ptr domnul roby...
eladaela
Postat pe 19 Martie 2011 17:55
Ela
cricat
Postat pe 19 Martie 2011 17:57
si eu...
eladaela
Postat pe 19 Martie 2011 17:57
De la: ad_da09, la data 2011-03-19 14:52:23@ roby,cu asta"
draga mea..,un copil e o binecuvantare..,e un dar de la Dumnezeu." sunt de acord...
dar nu in situatia mea..de ex...tipu nici nu vrea sa auda.,nu il intereseaza....
sunt singura....singura.....nu am de ales


nuuuu...,nu esti singura guritza....
suntem cu totii alaturi de tineeee...
nu face astaaa...
daca vei avea nevoie vreodata de ceva..,intra pe garbo si se rezolva fata mea...
off off...
uite..,iti promite Q..,si ela...,si...
haideti mai..,ajutati-ma sa o conving pe fata...
roby_cado
Postat pe 19 Martie 2011 18:30
mda....
eladaela
Postat pe 19 Martie 2011 18:32
De la: Thor_again, la data 2011-03-19 14:49:11ei, as vrea sa vad acum cine te ataca pentru postul asta, Roby


he he..,cine credeai...
roby_cado
Postat pe 19 Martie 2011 18:48
e evident ca esti frustrat. Si te rog nu ma da exemplu: femeii astieia, si in general uneia care considera avortul SINGURA solutie, nu ii voi recomanda niciodata sa faca vreun copil. Ba chiar i-as recomanda sa nu faca. Niciodata. Pentru simplul motiv ca nu-l merita.
Motivul pentru care am rapsuns pe topicul asta a fost ca "saraca" se plinge ca nenea care a contribuit are probleme foarte importante de imagine, nu-si pierde el timpul cu operatii chirurgicale ale aleia de i-a fost "gazda" la un moment dat.... Si nu stiu ce e mai grav, avortul sau sa se fi culcat cu unul din asta.
quasaria
Postat pe 19 Martie 2011 18:49
da mai roby...ia uite cine
cineva care nu-ti da dreptul sa faci afirmatii la adresa ei si a copiilor ei
la cat e de fericita sau la cat ii sunt copiii de fericiti
cineva care a facut o alegere pe care tu nu ai dreptul sa o judeci
eladaela
Postat pe 19 Martie 2011 18:54
ela, roby in loc sa zbiere ampulea pe aici despre cit sint altii de fericiti sau nefericiti cu copiii lor, mai bine s-ar fi uitat pe unde se inmulteste el. Nu de altceva, dar ii stim toti motivul frustrarii: faptul ca a ramas mama copilului cu copilul. Acu'le explica altora sa nu procedeze la fel, ca devin precis nefericite... Si alea care sustin ca sint fericite stie el ca sint nefericite.... Strugurii....
quasaria
Postat pe 19 Martie 2011 19:02
De la: quasaria, la data 2011-03-19 19:02:39ela, roby in loc sa zbiere ampulea pe aici despre cit sint altii de fericiti sau nefericiti cu copiii lor, mai bine s-ar fi uitat pe unde se inmulteste el. Nu de altceva, dar ii stim toti motivul frustrarii: faptul ca a ramas mama copilului cu copilul. Acu'le explica altora sa nu procedeze la fel, ca devin precis nefericite... Si alea care sustin ca sint fericite stie el ca sint nefericite.... Strugurii....



dragutza..,e a nu stiu cata oara cand ma jignesti gratuit.
m-am tot abtinut in ultima perioada sa ma adresez tie diect..
de data asta o fac..
din punctul meu de vedere,nu esti decat o courvistina frustrata,care incearca pe aici sa para altceva..
bun..,pana aici nimic iesit din comun..,nu esi singura..
dar.., a arunca cu gunoi, in cineva,care chiar a trait o drama,in conditiile in care TU ai DOUA casnicii esuate,un copil pe care il creti singura..etc,mi se pare cel putin hilar..
eu,sincer,cred ca ar trebui sa-ti pui niste intrebari..,inainte de a da sfaturi,si a urla din toti rarunchii cat de fericita esti..,sa traiesti..





roby_cado
Postat pe 19 Martie 2011 19:29
ameno
Postat pe 19 Martie 2011 19:34
crilore
Postat pe 19 Martie 2011 19:36
daca tot sint in dispute cu un camionagiu - sa mori tu ca am doua casnicii esuate? Eu nu stiam decit de una. Se pare ca imi cunosti mai bine si starea civila decit mine.

In rest, ca ti-a tras-o una drept urmare toate femeile sint niste courvistine frustrate, inclusiv mama-ta dupa cum declarai, nimic nou sub soare. Reactie tipica de IQ subunitar, demonstrat de modul in care tot latri pe aici.
quasaria
Postat pe 19 Martie 2011 19:41
roby...tu vorbesti de jigniri????(si acum nu vorbesc in numele quasariei,vad ca o face singura,si o face foarte bine)
ia uita-te la postarea anterioara celei anterioare...ai dat acolo niste nume si unul este al meu...
roby dragutule,nu ma cunosti,dar iti permiti sa judeci faptul ca am facut doi copii si am ales sa ii cresc fara "tac-su bonus"( )
ca,vezi doamne e o crima sa cresti un copil fara tata,ca acei copii nu ar fi fericiti(ca de,ii creste o courva)
daca te-ar auzi copiii mei ce afirmatii faci,crede-ma ca te-ar trimite....undeva departe (si tine cont ca sunt barbati,dar au fost educati ca nu toate femeile sunt courve)
daca ptr tine un copil e o greseala,nu ma baga si pe mine in oala ta
eladaela
Postat pe 19 Martie 2011 19:59
ela, ironic e ca il foute grija de copiii altora in loc sa isi dea seama ca are baiat si ca il influenteaza negativ cu atitudinea asta de dezaxat fata de femei. Saracul copil n-are nici o vina.
Dar asta e irelevant. Ce il macina pe el e ca ne crestem noi copiii singure. Si ca precis sintem taaaare nefericite din cauza asta..... si nu recunoastem deloc. Cita nesinceritate, dom'ne...
quasaria
Postat pe 19 Martie 2011 20:03
bre...io vreau sa recunosc acu' public....sunt cea mai nefericita
multumesc ptr baietii pe care ii am
eladaela
Postat pe 19 Martie 2011 20:08
da, si pe mine ma nefericeste fie-mea zilnic, fara Kodakul cu tat-su de rigoare.... din multele mele casnicii esuate Pling de cite ori tai ceapa....
quasaria
Postat pe 19 Martie 2011 20:13
"..daca tot sint in dispute cu un camionagiu - sa mori tu ca am doua casnicii esuate? Eu nu stiam decit de una. Se pare ca imi cunosti mai bine si starea civila decit mine.."

ah..,scuze scuze..
da..,ai dreptate..
cu unu' erai casatorita..,cu celalalt te babardeai in paralel..
in fine..,cert e ca ai ramas cu fofoloanca umflata,si cu un copil..,pe care il cresti singura..
esti un model pentru fatucile astea care dau cu capul de pragu' de sus..
roby_cado
Postat pe 19 Martie 2011 20:20
crilore
Postat pe 19 Martie 2011 20:22
lore mami,e pacat...faci cucuie
eladaela
Postat pe 19 Martie 2011 20:39
cu putzulica umflata ai ramas tu cind a plecat nevasta-ta. Si bine a facut, exceptind faptul ca inca te lasa sa iti vezi copilul. Daca ti-ar stii psihozele, ar avea toate motivele legale sa iti interzica.
Asa ca vezi ce pute prin ograda ta, ca singura problema acolo e - in rest oricum esti pe dinafara.
quasaria
Postat pe 19 Martie 2011 20:42
ehh..,ce sa mai zici si tu..
roby_cado
Postat pe 19 Martie 2011 20:43
incercati sa nu va mai atacati...fiecare a avut probl lui..
in fine...vreau sa intreb dc stie careva..metoda prin aspiratie este sigura?pt ca imi este frica de curetaj...si cam la ce perioada se poate face interventia?care este minimul de sapt la care fie sarcina pt interventie?va rog,daca stiti ast rasp,nu ironii
ad_da09
Postat pe 19 Martie 2011 20:46
puiule..,lasand la o parte marlaniile de pe aici..,cred ca ar trebui sa consulti medici in privinta asta..
roby_cado
Postat pe 19 Martie 2011 20:50
doar adevarul....
Dar esti prea dezechilibrat sa intelegi ca ii faci un rau copilului TAU nu prin faptul ca te-ai despartit de ma-sa, ci prin faptul ca o urasti, si pe ea, si tot ce poarta fusta.
Dar bine ca te foute grija omenirii....
quasaria
Postat pe 19 Martie 2011 20:50
De la: quasaria, la data 2011-03-19 20:50:15doar adevarul....
Dar esti prea dezechilibrat sa intelegi ca ii faci un rau copilului TAU nu prin faptul ca te-ai despartit de ma-sa, ci prin faptul ca o urasti, si pe ea, si tot ce poarta fusta.
Dar bine ca te foute grija omenirii....


ooo...,gresit..
ma foute grija tarfelor care dau sfaturi..
roby_cado
Postat pe 19 Martie 2011 20:56
mai bine te-ar foute un control la psihiatru. "Drama" aia saraca a avut si ceva baze genetice, altfel n-ajungeai sa inventezi biografii pe garbo.
quasaria
Postat pe 19 Martie 2011 20:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce inseamna daca visezi sarpe cobra 2 De la: Perfect_Stranger 2 Septembrie 2010 12:32
Femeia! Mama, iubita, sotie sau amanta. Ea intruchipeaza totul. 60 De la: betty37 25 Aprilie 2011 23:09
Apara-ti drepturile si ideile. Apara-ti personalitatea. 31 De la: ingerasulluptator 23 Iulie 2012 23:27
dragoste sau prostie 52 De la: dor40 21 Martie 2011 07:34
Afemeiat? 1 De la: garbo099510 4 Martie 2010 02:48
Setari Cookie-uri