sunt insarcinata!:(

De la: me_reloaded, la data 2011-03-29 21:59:08mda, nu esti agitata. esti proasta si cu iluzia total nejustificata ca posezi un umor fin

hit the road, nu beau bere la pet

roby, vai de steluta lor....

....sunt proasta?....probabil ca sunt, deoarece nu ma cobor la jignirii. Aveam alte impresii despre banateni....dar acum numai conteaza. Poate nu am umor dar am respect in schimb tu ce ai? RAUTATE?
garbo193607
Postat pe 29 Martie 2011 22:17
De la: garbo193607, la data 2011-03-29 22:17:51
De la: me_reloaded, la data 2011-03-29 21:59:08mda, nu esti agitata. esti proasta si cu iluzia total nejustificata ca posezi un umor fin

hit the road, nu beau bere la pet

roby, vai de steluta lor....

....sunt proasta?....probabil ca sunt, deoarece nu ma cobor la jignirii. Aveam alte impresii despre banateni....dar acum numai conteaza. Poate nu am umor dar am respect in schimb tu ce ai? RAUTATE?



nu cred k ar fi cazu sa ii bagi pe totii in aceasi oala....
blondina_X
Postat pe 29 Martie 2011 22:44
pisi, n-ar fi mai bine sa te joci pe topicul ala al tau? intreb si eu...

nu e frumos sa te bagi in discutiile oamenilor mari
michelle_
Postat pe 29 Martie 2011 22:48
io-te ma, i-ati dat nas...acu mai scapati
blondino, iar eu....
dor72
Postat pe 29 Martie 2011 23:39
AI dreptate BLONDINO, fiecare padure are uscaturi.
Salajanco am trait cinci ani in Salaj! Poate ne si cunoastem.
O zi buna tuturor si mult soare in suflet si viata.
garbo193607
Postat pe 30 Martie 2011 15:22
cred ca fiecare din cei care au comentat au partea lor de adevar in ceea ce cred...si cei care sunt mai pragmatici si cei care isi aduc aminte si de Dumnezeu cand abordeaza o astfel de problema...incerc sa ma pun in locul tau desi e destul de greu...sunt de parere ca ar trebui sa privesti cu multa seriozitare problema...e intr-adevar greu sa cresti un copil la 21 de ani dar trebuie sa te gandesti si bucuriile care vin odata cu el. am vazut destul de multe femei nascand si oricat de grea e nasterea si sarcina in general toate erau fericite in momentul in care isi tineau minunea aceea mica in brate dupa. e adevarat ca Dumnezeu nu iti creste la propriu copilul, dar cei care spun cu atata ciuda nu stiu ca tot ceea ce au primit bun de la viata e de la El. si un copil, in opinia mea e printre aceste lucruri bune. si sanatatea si parintii si faptul ca ai un acoperis deasupra capului. nu dispera pentru ca ajutor vei primi. chiar daca acum o veste ca asta va nemultumi putin parintii sau partenerul eu cred ca la momentul oportun nu vei fi singura. cunosc persoane carora mama le-a spus ca ar fi vrut sa faca avort atunci cand a ramas insarcinata. si totusi nu a facut si iata ca au ajuns sa fie niste persoane minunate care sa faca lucruri deosebite in viata si care sa isi bucure parintii nespus si sa ii faca sa nu regrete nici o secunda decizia luata atunci.
tratamentul de care vorbeai nu poate fi luat fara un consult medical de specialitate.iti pui in pericol viata. iar rezolvarea chirurgicala e cu 2 taisuri. potirezilva acum neajunsul dar poti avea mai tarziu surpriza ca nu mai poti ramane insarcinata datorita chiuretajului. de asemenea mai intra in discutie si traumatismul psihic pe care il ai. e un chiuretaj, nu o vizita la manichiurista. nu va ramane un gol numai fizic ci si psihic.
nu stie nimeni inafara de tine cum stau lucrurile exact. prin urmare, iti urez toate cele bune si intelepciunea de a lua decizia corecta
cata_delly
Postat pe 30 Martie 2011 18:16
Cata Cata...ca catele..!!
elisabeta_boia
Postat pe 30 Martie 2011 22:06
am ales varianta de a nu pastra sarcina,iar am avut interventia...a fost groaznic,dar astazi ma simt bine dpdv fizic.....fiecare are dreptul la parerea sa,fiecare stiu k o sa ma critice,dar numai eu si D-zeu stiu din ce motiv am ales asta..
ad_da09
Postat pe 2 Aprilie 2011 10:54
De la: ad_da09, la data 2011-04-02 10:54:07am ales varianta de a nu pastra sarcina,iar am avut interventia...a fost groaznic,dar astazi ma simt bine dpdv fizic.....fiecare are dreptul la parerea sa,fiecare stiu k o sa ma critice,dar numai eu si D-zeu stiu din ce motiv am ales asta..


Sa te recuperezi fizic cat mai repede si mergi inainte. Nimeni pe lumea asta nu are dreptul sa iti spuna ce sa faci. Personal cred ca e aceeasi decizie pe care as fi luat-o si eu daca eram in situatia ta. Dar te rog, pentru tine, nu te mai pune in aceasta situatie vreodata. Ai mare grija de tine si de corpul tau. Sunt atatea metode pentru a te feri, foloseste-le fara exceptie pana cand vei considera ca e oportun sa le opresti.
Si inca un lucru, sa nu cumva sa iti faci vreodata procese de constiinta si sa te tot intorci inapoi. Ce e facut e bun facut si asta e!
Mult noroc si o sa vezi ca lucrurile se vor aranja asa cu trebuie in viata ta.
Gmihaela
Postat pe 2 Aprilie 2011 16:37
Felicitari,ai facut ce trebuia!Sanatate si speranta in viitor!!
elisabeta_boia
Postat pe 2 Aprilie 2011 21:30
De la: ad_da09, la data 2011-04-02 10:54:07am ales varianta de a nu pastra sarcina,iar am avut interventia...a fost groaznic,dar astazi ma simt bine dpdv fizic.....fiecare are dreptul la parerea sa,fiecare stiu k o sa ma critice,dar numai eu si D-zeu stiu din ce motiv am ales asta..

Nu-l mai baga pe Dumnezeu in decizia sau motivele tale. EL nu a avut nici un amestec, crede-ma.
Lidiaolteanu
Postat pe 3 Aprilie 2011 11:38
Sa fii sanatoasa si sa ai mare grija pe viitor! Mergi mai departe pe cararea vietii tale cu pasi siguri si mult curaj. AI INCREDERE IN TINE!
garbo193607
Postat pe 3 Aprilie 2011 19:13
De la: ad_da09, la data 2011-04-02 10:54:07fiecare are dreptul la parerea sa,fiecare stiu k o sa ma critice,dar numai eu si D-zeu stiu din ce motiv am ales asta..

corect. e intre tine si al de sus, va reglati voi conturile: altcineva n-are de ce sa se amestece....
quasaria
Postat pe 3 Aprilie 2011 20:50
Am citit ca pana la urma nu ai pastrat sarcina. Te sfatuiesc ceva insa, spre binele tau, si anume sa mergi sa te spovedesti, pt ca avortul este un mare pacat in fara Lui Dumnezeu. Asadar, mergi neaparat la un preot, care probabil iti va da un canon/pedeapsa pe care treb sa-l urmezi neaparat, spre vindecarea ta spirituala si pt iertarea pacatului. Multe femei care au facut avort sunt sfatuite de duhovnicii lor sa boteze copii, spre exemplu. Fiecare are de urmat un canon anume. Cu cat regreti mai mult fapta si cu cat te angajezi sa nu mai faci asta niciodata de-acum, cu atat mai mult poate IL vei "imbuna" pe Dumnezeu sa te ierte. Depinde foarte mult de tine aici, sa stii. Neaparat mergi la un preot pt spovedanie, mai ales ca ai facut asta in Postul Pastelui ! Si urmeaza canonul ! Un astfel de mare pacat sa stii ca se poate ierta, sa nu disperi, dar repet, depinde de tine daca vei respecta canonul si vei merge la spovedanii si de cat de tare te caiesti pt fapta ta. Cel mai bine vorbesti asta cu un preot si te va indruma ce sa faci, fiecare om are reteta lui proprie d.p.d.v. spiritual. De-acum incolo pazeste-te, sa nu mai faci avort niciodata, nu-L mania pe Dumnezeu! Iarta-ma ca iti dau sfaturi, dar imi pare rau pt tine si cum nu prea am vazut multi oameni de pe forum care sa te indrume la spovedanie, m-am gandit s-o fac eu, pt ca ai mare nevoie de asta, e spre iertarea ta si pt a-ti darui D-zeu alti copii pe viitor, pt a nu te pedepsi astfel! Nu te judec, sa stii, nu-mi permit, am vrut doar sa te ajut cu un sfat crestinesc. Daca vrei, imi poti scrie si in privat. Doamne-ajuta si multa sanatate fizica si spirituala !
Catwalk100
Postat pe 4 Aprilie 2011 02:50
Catwalk100
Postat pe 4 Aprilie 2011 02:54
De la: ad_da09, la data 2011-04-02 10:54:07am ales varianta de a nu pastra sarcina,iar am avut interventia...a fost groaznic,dar astazi ma simt bine dpdv fizic.....fiecare are dreptul la parerea sa,fiecare stiu k o sa ma critice,dar numai eu si D-zeu stiu din ce motiv am ales asta..


Ti-am lasat mai sus un mesaj, m-as bucura daca il vei citi.
Catwalk100
Postat pe 4 Aprilie 2011 02:55
Abia am vazut mesajul tau, te rog da-mi-l mie daca e baiat, ne dorim tare de tot, avem deja trei fete, poate reusim sa tinem legatura. Ador copiii!
rossa
Postat pe 4 Aprilie 2011 19:20
De la: rossa, la data 2011-04-04 19:20:47Abia am vazut mesajul tau, te rog da-mi-l mie daca e baiat, ne dorim tare de tot, avem deja trei fete, poate reusim sa tinem legatura. Ador copiii!
Tarziu... prea tarziu.. Vreau si eu un baiat, daca cineva vede apelul meu sa ma anunte. nu mai pot avea copii.
rossa
Postat pe 4 Aprilie 2011 19:25
Mai bine mergi la medic si alege calea chirurgicala,pentru ca nu ai cum sa stii detaliile exacte,iar dupa ce urmezi tratamentul postum operatiei,alege o metoda contraceptiva sigura,k sa eviti sa mai gresesti.se poate intampla oricui asta si de multe ori nu e bine sa sfatuiesti spre avort.good luck!
alinabyby2001
Postat pe 7 Aprilie 2011 18:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cate ceva despre ''Prostie'' 197 De la: Jojolin 1 Octombrie 2010 22:40
Din cauza barbatilor ne merge noua femeilor rau din punct de vedere economic si moral...Pt ca femeile se iau dupa barbati,in loc sa puna mama pe tagaie si sa le dea in cap pana ametesc 73 De la: nathalie 5 Ianuarie 2012 02:51
-Vreau sa ma ajutati! 91 De la: ica2 21 Martie 2011 16:54
comjuctivita la bebelusi 21 De la: delycia 8 Octombrie 2010 20:48
ce sa fac???????? 14 De la: fleurs_du_mal 22 Noiembrie 2009 11:22
Setari Cookie-uri