Mama tanara si singura,sau avort?

De la: simona0703, la data 2011-03-12 22:20:00roby daca ma-ta facea avort era super bine!!!


iar tu..,daca stiai sa scrii..,era si mai bine..
roby_cado
Postat pe 13 Martie 2011 09:27
De la: simona0703, la data 2011-03-12 22:20:00roby daca ma-ta facea avort era super bine!!!




Simonica,tu esti un copil dupa cum gandesti.intre courva si avorton este o mare diferentza.ai sa ramanem niste doamne totusi!multumim.
vuvuzela
Postat pe 13 Martie 2011 09:47
De la: eu_geminy, la data 2011-03-13 02:46:22v-ati enervat atat de tare unele, incat ati dat de inteles ca roby chiar are dreptate...:D
:)))


roby intotdeauna are dreptate...una... a lui
Ge, cui am dat de inteles , mai exact?
si nici macar nu mi-a raspuns la ultima intrebare...
am ramas asa, in coada de peste...
dor72
Postat pe 13 Martie 2011 09:57
pai n-am zis musai de tine, dar recunosc ca am vrut sa mai incing spiritele...:)))
eu_geminy
Postat pe 13 Martie 2011 09:58
si coada de peste imi inspira o sirena... aia de-o tragea Vasile Roaita...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 13 Martie 2011 09:59
bre leoaiko....tu zici c-ai certat-o pe fata??
le nenorocesti viata copiilor daca nu au un tata alaturi??
ba iti spun eu ca uneori le-o distrugi tocmai ptr ca te incapatanezi sa-l ti pe tac-su alaturi....
daca maine copilul meu ar veni si mi-ar spune ca va avea un copil,ca cea care i-a dat viata nu il vrea sti ce as face,mi-as ajuta copilul sa-l creasca frumos,inconjurat de multa dragoste....
iar cea care ar trebui sa se trezeasca,esti tu draga mea...
eu m-am trezit cand mi-am tinut pentru prima data copiii in brate,atunci am inteles ca am o "datorie"(una care imi aduce bucurii)...ca viata mea si a copiilor mei n u depinde de UN BARBAT.
sper sa nu te trezeasca viata asta....cu un shut in cour...si-un cucui de la care sa-ti ramana semn....o viata...
eladaela
Postat pe 13 Martie 2011 10:08
ela, voiam sa-ti spun mai demult dar, m-am abtinut pentru ca mi-am zis ca nu e treaba mea. si nici nu e. sunt saptamani bune de cand aduci in fata aici,viata ta. zic ca faci o greseala, avand in vedere ca, fostul tau sot e pe acest forum. nu-ti fac cinste asemenea rafuieli si dezvaluiri.si nici nu e elegant.o spun din simpatie fata de tine.e un sfat

acum, ca urasti sau nu pe fostul, ca a avut toate defectele de pe lume, ca il vezi negru tuci, e numai si numai o perceptie personala. posibil sa fie si reala insa, pentru copii,tot tata e. indiferent de disputele dintre voi, amintirele tale actualizate si reactualizate sapa in sufletul lor o prapastie. ei isi iubesc tatal ,cu toate defectele lui .nu le faci un bine perpetuand aceasta punere la zid

datoria noastra, ca mame, e sa-l facem pe copil fericit si in nici un caz sa-i otravim sufletul . spun asta din experienta. si eu am trecut printr-un divort insa, niciodata-dar absolut niciodata- nu am facut copiii partasi in razboiul nostru. chiar ma bucura cand aud ca au fost la taica-sau, ca au vorbit cu el. daca nu am fost in stare (noi ca parinti) sa mentinem o casnicie, macar sa nu le luam din putinul ce le-a mai ramas. sentimentul acela ca au un tata si ca sentimentele tatalui fata de ei nu sunt egale cu sentimentele ce le are fata de noi, fostele. sunt relatii total diferite.nu trebuie sa le inoculam ura si neimplinirile noastre copiilor. si asa sunt necajiti de situatia creata.
si_totusi
Postat pe 13 Martie 2011 10:50
De la: eu_geminy, la data 2011-03-13 09:58:42pai n-am zis musai de tine, dar recunosc ca am vrut sa mai incing spiritele...:)))


era asa, de conversatie, nu m-am simtit vizata niciun moment
dor72
Postat pe 13 Martie 2011 12:31
totusioaico, la fix!
dor72
Postat pe 13 Martie 2011 12:33
De la: eu_geminy, la data 2011-03-13 09:59:46si coada de peste imi inspira o sirena... aia de-o tragea Vasile Roaita...:D
:)))


io ma gandesc mai mult la un peste
eee...preferinte. Vezi cum deviaza subiectele pe garbo?
dor72
Postat pe 13 Martie 2011 12:45
buna..sincer ma cam regasesc si eu un pic in povestea ta..am ramas si eu insarcinata la 20 ani,eram la liceu ultimul an,prietenul meu la fel nu-l vroia dar eu l-am tinut.ne-am casatorit desi a fost cam fortat acel moment,am nascut copilul..dupa 2 ani am divortat...am lasat timpul sa le rezolve pe toate.mama a fost lg mine doar 1 an de cand a aflat de copil pt ca a decedat intre timp,la fel si tata..am ramas singura cu un copil dar dupa f mult chn si suferinta m-a recasatorit..acum copilul are 7 ani desi tatal lui nu l-a dorit acum este inebunit dupa el...si-a dar seama de greseala facuta dar este ffff tarziu.noi suntem bine..cel mai rau imi pare ca ai mei parinti au decedat mult prea dvrm..am avut aproape surorile care m-au sustinut..mi-am gasit de munca si mi-am crescut copilul..acum este mare...nici eu nu am fost de acord cu avortul de aceia l-am pastrat indiferent daca ma lua sau nu de sotie..mji-am asumat riscul..ar trebui sa vb cu mama ta mai intai..este imposibil sa nu inteleaga..multa bafta iti doresc..
garbo170975
Postat pe 13 Martie 2011 13:19
De la: eladaela, la data 2011-03-09 23:54:23iris....nu sunt tocmai cel mai bun exemplu...
da,am hotarat sa pastrez copilul impotriva tuturor,dar am acceptat sa ma marit"din obligatie"
si am platit cu varf si indesat si eu si copiii mei(ptr ca,dupa 3 ani am facut inca un copil,ptr ca l-am dorit)
nu pot spune ca regret...am doi copii minunati...regret doar raul pe care li l-am facut,lor si mie...
acum insa ne e bine....suntem toti trei,suntem o familie si ne bucuram de ceea ce avem
iar tu nu esti neaparat un exemplu rau....poate nu ai avut in acel moment destul curaj sau oameni care sa te sprijine


as fi preferat sa am copii cat mine AZI decat sa fiu in deriva
dc nu putem da timpul inapoi? :D
iris_s
Postat pe 13 Martie 2011 13:24
De la: eu_geminy, la data 2011-03-13 09:58:42pai n-am zis musai de tine, dar recunosc ca am vrut sa mai incing spiritele...:)))
acu te incaiera fetele si no sa stii pe unde sa ascoti camasa
floare_cu_colti
Postat pe 13 Martie 2011 13:28
poate a fost prevazator si a scos-o inainte
dor72
Postat pe 13 Martie 2011 13:43
De la: roby_cado, la data 2011-03-10 09:11:00
De la: Medeea12, la data 2011-03-04 18:05:26va multumesc mult pentru sfaturi. pe prietenul meu l-am lasat azi. nu pot fi cu un baiat asa,iresponsabil si imatur.niciodata nu ma intrebat cum ma simt de cand sunt insarcinata. azi l-am intrebat ferm: ''daca voi tine copilul tu vei fi alaturi de mine?'' -''NU..'' asta a puc capac. gata nu vreau sa stau cu un baiat asa. cred ca voi tine copilul,stiu ca voi avea dificultati,dar mai mare imi va fi durerea,pentru toata viata,daca fac avort. va multumesc inca odata


fa avort puiule..
mai ai mult de copilarit,pana sa faci copii..,ai doar 19 ani..,ce dreaq..
nu te lua dupa frustratele astea,care la randul lor au facut aceeasi greseala,iar acum sunt membre de frunte al clubului celor "fara barbati"..,chiar si fara copii uneori..vezi Monica Columbeanu..

stai pe couru tau si traieste-ti viata tata..


Asta e raspunsul pe care i l-ai da fiicei tale???? In cazul in care ai avea una!!!! Dar ce poti astepta de la un barbat care nu are cum sa stie ce inseamna instinct matern!!! El nici patern nu prea arata sa aiba!!!!
pusastef
Postat pe 13 Martie 2011 14:04
zici ca Roby ar fi tatal...
nu, puso?
dor72
Postat pe 13 Martie 2011 14:11
pusa, da' tu cati copchii ai, maica? ha?

vaz ca ai identificat inamicu' in persoana lu' roby..

"Dar ce poti astepta de la un barbat care nu are cum sa stie ce inseamna instinct matern!!!" ???!!!

asta a fost dip, dip de tot...prea dip pentru mine...
michelle_
Postat pe 13 Martie 2011 14:16
De la: me_reloaded, la data 2011-03-13 14:16:48pusa, da' tu cati copchii ai, maica? ha?

vaz ca ai identificat inamicu' in persoana lu' roby..

"Dar ce poti astepta de la un barbat care nu are cum sa stie ce inseamna instinct matern!!!" ???!!!

asta a fost dip, dip de tot...prea dip pentru mine...


Pai ce sa fac? Roby a invatzat-o sa faca avort!!! In nici un caz nu am zis ca el ar fi tatal!!! Nici nu-l sfatuiesc la cum gandeste!!Si am doua fete din care cea mare are 21 de ani!!! In nici un caz nu as invatza-o sa faca avort!!! Cel mult as invatza-o sa se protejeze!!! Si vorbesc cu ea deschis despre orice subiect!!! Dar cred ca asta este prea dip pentru tine!!!
pusastef
Postat pe 13 Martie 2011 15:12
De la: dor72, la data 2011-03-13 14:11:16zici ca Roby ar fi tatal...
nu, puso?


Ar putea fi!!! Din puct de vedere biologic ar putea orice!!!Mai stii pe unde umbla???/
pusastef
Postat pe 13 Martie 2011 15:21
ale dreaq planete...cum se aliniara ele azi de-ampaula

voi nu obositi niciodata de rezbelu' asta dintre sexe? nu obositi sa fiti veninoase, si carcotase, si nemultumite, si martire si maica tereza, toate intr-o singura straitza?

puso, faci niste afirmatii atat de ilare si penibile, incat imi pare rau ca ti-am raspuns

si nu te mai invenina asa pe roby, ai sa faci riduri...
michelle_
Postat pe 13 Martie 2011 15:25
De la: floare_cu_colti, la data 2011-03-13 13:28:19
De la: eu_geminy, la data 2011-03-13 09:58:42pai n-am zis musai de tine, dar recunosc ca am vrut sa mai incing spiritele...:)))
acu te incaiera fetele si no sa stii pe unde sa ascoti camasa


deci... kare camasa?:D
:))
eu_geminy
Postat pe 13 Martie 2011 15:29
De la: dor72, la data 2011-03-13 12:45:20
De la: eu_geminy, la data 2011-03-13 09:59:46si coada de peste imi inspira o sirena... aia de-o tragea Vasile Roaita...:D
:)))


io ma gandesc mai mult la un peste
eee...preferinte. Vezi cum deviaza subiectele pe garbo?


dah... daca se da apa la moara...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 13 Martie 2011 15:31
crilore
Postat pe 13 Martie 2011 15:32
De la: me_reloaded, la data 2011-03-13 15:25:41ale dreaq planete...cum se aliniara ele azi de-ampaula

voi nu obositi niciodata de rezbelu' asta dintre sexe? nu obositi sa fiti veninoase, si carcotase, si nemultumite, si martire si maica tereza, toate intr-o singura straitza?

puso, faci niste afirmatii atat de ilare si penibile, incat imi pare rau ca ti-am raspuns

si nu te mai invenina asa pe roby, ai sa faci riduri...


Pai vezi? Mai bine nu mai raspunde si uita-te prin curtea ta!!! Apropo, vezi ca mi-am pus si poza, acum ai ce sa vezi!!!
pusastef
Postat pe 13 Martie 2011 15:37
Parerea mea este ca esti mai imatura decat "iubitul tau", esti un copil fara bani fara un statut social. Primesti sfaturi de la femei care au facut aceasi greseala....si isi permit sa-ti dea sfaturi de la "caldurica". TU crezi ca este totul lapte si miere? Un copil este o responsailitate enorma, este ca un tatuaj pe fata, treuie sa te gandesti bine deoarece este pt toata viata. Nu este un animal de companie, care, daca te plictisesti il dai cadou altei familii.
Renunta la copil pana nu este prea tarziu, pune mana pe carte fa-ti un viitor si castiga-ti independenta.
alejandra_alexandra
Postat pe 13 Martie 2011 15:38
alexandro, mai ai multe retete de-astea de succes?

un copil e o greseala? e un tatuaj? caldurica? vai de steluta ta...
michelle_
Postat pe 13 Martie 2011 15:42
me, tu vezi?
si zau, a dracu planete
dor72
Postat pe 13 Martie 2011 15:44
De la: pusastef, la data 2011-03-13 15:21:52
De la: dor72, la data 2011-03-13 14:11:16zici ca Roby ar fi tatal...
nu, puso?

Ar putea fi!!! Din puct de vedere biologic ar putea orice!!!Mai stii pe unde umbla???/

roby, vino mami, ca cica esti unu' de-ala de poate orice...
dor72
Postat pe 13 Martie 2011 15:46
De la: alejandra_alexandra, la data 2011-03-13 15:38:51Parerea mea este ca esti mai imatura decat "iubitul tau", esti un copil fara bani fara un statut social. Primesti sfaturi de la femei care au facut aceasi greseala....si isi permit sa-ti dea sfaturi de la "caldurica". TU crezi ca este totul lapte si miere? Un copil este o responsailitate enorma, este ca un tatuaj pe fata, treuie sa te gandesti bine deoarece este pt toata viata. Nu este un animal de companie, care, daca te plictisesti il dai cadou altei familii.
Renunta la copil pana nu este prea tarziu, pune mana pe carte fa-ti un viitor si castiga-ti independenta.

bey, fato, si tu ai parintii tatuati pe fata?
da' cred ca nu ai fost crescuta intr-o familie... decat ca...animal de companie, da' nu te-a vrut nimeni "de cadou"...esti "prea zgomotoasa"
dor72
Postat pe 13 Martie 2011 15:49
@alexa
Treaba cu tatuaju ...nu prea o inteleg ..

P.S. Tatuajele se pot indeparta cu lasare ... unde vrei sa bati ? :))

Nu a fst un exemplu fericit.

Imi aduc aminte de ce spunea bunica unei amice .... intr-o localitate mai mica .. ca femeie daca te duci si cu ala si cu ala .. si cu vecinu .. vrei nu vrei pe fruntea ta o sa scrie .."_ _ _ _ _" . gen firma luminoasa :))) cam la asta ma duce gandul dupa ce am citit ce ai scris .. .daca gresesc... mea culpa :)

Nu-i o rusine ca ai un copil, nu-i nici blestem .... de multe ori aparitia unui copil te motiveaza sa faci lucruri ce altfel in alta conjunctura nu le-ai fi facut sau macar gandit .

Din pct meu de vedere un copil este un plus in viata oricui, o comoara a sufletului... etc.



Jago
Postat pe 13 Martie 2011 15:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatia robotizata 12 De la: daniilia 2 Martie 2010 04:58
test :varsta biologica 24 De la: Mihaela_Tudora_1 6 Iulie 2013 04:57
Probleme in familie din cauza bunicii 48 De la: muzicabuna 19 Mai 2014 03:49
Secretul casniciei perfecte 532 De la: sophia 2 Iunie 2010 14:12
nu pot trai cu soacra 26 De la: garbo_4167 7 Septembrie 2014 13:44
Setari Cookie-uri