O solutie simpla pentru acnee !!!

Buna seara
Eu nu am nici o intrebare , nedumerire sau problema cu care sa apar pe forum , ci am o solutie extrem de simpla pentru acnee !
Am luat ani de zile anticonceptionale Diane 35 si nu au avut nici un efect advers vizibil , dar acum4 ani cind am renuntat la ele , m-am umplut in scurt timp de cosuri pe fata si pe git . Erau deosebit de inestetice , se inmulteau pe masura ce trecea timpul , deveneau tot mai mari , purulente si dureroase . Am incercat de toate , de la Roacutan care e deosebit de toxic si care dupa citeva luni de cind incetezi isi pierde efectul, la tot felul de creme , vaccinuri si solutii , dar nimic nu a avut efect . Am intilnit mai multe femei cu aceeasi problema ,care neavind succes cu nici un tratament , au ales sa acopere totul sub un strat gros de fond de ten .
Insa de 2 luni sint mai mult decit incintata , fiindca totul mi-a trecut facind doua lucruri extrem de simple : dimineata si seara ma spal pe fata cu Bicarbonat de la Dr Otker , pe care il pun in palme , il umezesc si frec bine fata si gitul apoi il las sa actioneze pina se usuca pe fata ( 10 minute) dupa care clatesc bine fata si o sterg cu prosopul , apoi ma dau pe git si pe toata fata mai putin in jurul ochilor , cu crema Aciclovir , care contine antibiotic .
Intr-o luna fata mi s-a curatat aproape complet , mai am 1 cos razlet si astept sa imi treaca de tot urmele vinetii de la fostele cosuri ( au disparut deja in proportie de 70%) .
Am vrut sa impartasesc cu voi ceea ce am descoperit , in speranta ca multe dintre voi au sa scape de problema aceasta deosebit de deranjanta .
Succes ! 😊😊
crinolina_34
Postat pe 13 Noiembrie 2015 18:40
Multumesc!
Schmetterling
Postat pe 13 Noiembrie 2015 19:43
Cu drag . Stiu ce greu mi-a fost mie si cit de bine mi-ar fi fost sa stiu reteta mai devreme .
Dar mai bine mai tirziu decit niciodata ! 😊
crinolina_34
Postat pe 14 Noiembrie 2015 21:52
Buna ziua,

Multumesc pentru sfat. Chiar nu stiam de ce am început să am cosuri pe fata si gât. Am luat timp de 10 ani mercilon 21, am 32 ani, de 3 luni nu mai iau si am observat o schimbare cu aparitia acestor cosuri. Începând de astăzi va voi da cu crema si revin cu informatii. Multumim pentru ca ati împărtăsit experienta si cu alte persoane.
garbo_468374
Postat pe 2 Iunie 2017 13:42

Buna dimineatza, 'desteapto'!

Da' abia dupa ... 2 ani!

A propos, esti remunerata la cuvinte sau la postare?!?


Decit ati presta 'jobul' asta de decapatzi cortexal, mai degraba ati face niscaiva ... perfuzii cu 'gerovital' de calitate chiar site-ului, 'inteligentelor'!
garbo101426
Postat pe 2 Iunie 2017 14:42
Stimată Domnișoară / Doamna, sunt capabila sa vad data unei postari, dar multumesc pentru grija. In ceea ce priveste raspunsul meu a fost acum deoarece ACUM m-am confruntat cu o astfel de problemă. Dacă acest site este destinat doar acțiunilor cu tenta de scandal SUCCES!

Personal , tin sa mulțumesc încă o dată persoanei care a postat solutia.

garbo_468374
Postat pe 2 Iunie 2017 15:57
'Dragutzo', ti s-a parut cumva ca murea cineva de ... grija ta?

'Actiuni cu tenta de scandal'???
Nu, pe bune, care a fost ultima shcoala pe care-ai absolvit-o, fato?
Nu de alta, da' cu ADEVARAT SCANDALOS este sa ai nu mai putin de 32 de ani, sa iei de 10 ani Mercilon si tu sa n-ai minimul de ratiune si de bun simtz ca in tot timpul asta sa fi citit macar o singura data integral si pina la capat prospectul medicamentului!
Din care ai fi aflat, cu GROAZA!, ca efectele secundare pe termen lung sint cu mult mai grave si periculoase decit o ... banala acnee sau o benigna ... sarcina!

Chiar nu realizezi cit de 'desteapta' ai fost atita vreme?

Sau esti atit de 'naiva' la asemenea virsta incit sa nu fi aflat de fapt ce urmari devastatoare implica folosirea fara masura a contraceptivelor de sinteza, pe o atit de lunga perioada si de la o virsta atit de mica?!?

Chiar bagati in voi tot ce va spune orice medic incompetent si iresponsabil?
Sau sinteti atit de multe si atit de proaste incit primeaza doar ... 'confortul' vostru sexual, in dauna sanatatii?!?

Pai, mai geniilor, s-au inventat cu mult timp inaintea pilulei contraceptive si prezervativul, si diafragma, si 'calendarul', si coitus interruptus, si zilele fertile vs. zilele infertile, si ligaturarea temporara a trompelor uterine si chiar...

...ABSTINENTZA, 'eminento'!

Te grabesti ca proasta-n tirg sa dai replici chipurile 'acide' cuiva care a stiut sa aiba macar bunul simtz sa se informeze temeinic de la o virsta frageda cit si minima inteligentza si self-respectul de-a intelege ca nimic pe lumea asta nu e mai important decit...

...SANATATEA PROPRIE!

Ca de aia se si numeste proprie, stupido, pt. ca e unica si nu-ti are nimeni altcineva grija de ea!
Nici macar barbatul/barbatii cu care mureai daca nu faceai sex cu protectie medicamentoasa!
Nu mai indraznesc sa-mi imaginez oare cit de mult te-a/u respectat barbatul/barbatii aia daca nici macar tu insuti n-ai avut vreun pic de stima de sine?!?

Desteapta tare mai esti, copila, tare desteapta, n-am ce zice...

Ca sa nu mai vorbesc de efectele teratogene ale contraceptivelor orale si de urmarile catastrofale din viatza de mai tirziu a copiilor mamelor care au luat ani de zile asa ceva!

Si mai ai tupeul si obraznicia - tu fiind o IRESPONSABILA 100%! - sa te simti ... ofuscata, buricata si ultragiata cind iti atrage cineva atentia ca topicul a 'murit' cu aproape doi ani in urma, nu-i asa?!?...

Vai de mama voastra de fapturi cu aparentza humanoida...
garbo101426
Postat pe 2 Iunie 2017 17:12
426, nu fi rea acum in prag de sarbatoare. O fi cautat fata solutii pentru problema ei si `nea Gogu i-o scos in fata topicul asta... Pentru ea e o problema de actualitate, iar sfatul chiar daca e postat acum doi ani poate fi urmat. Bicarbonat se gaseste, Aciclovir sper ca se mai fabrica, asa ca...succes si gute besserung!
Rotty
Postat pe 3 Iunie 2017 08:26
Daca a fi 'rea', asa cum am fost in comentariul meu, e cel mai grav si serios lucru de pa Pamint, ei bine, atunci prefer sa fiu rea!
Caci a incerca sa-i bagi mintile in cap cuiva, chiar si in prag de sarbatoare (sau poate tocmai de aia), nu cred ca-i...

...lucru cu pacat, Rotty!

Din nefericire insa sint atit de multi prosti si si mai multi iresponsabili, incit nu am a ma teme ca o sa devin prea curind...

...'buna'!
garbo101426
Postat pe 3 Iunie 2017 09:10
Buna ziua, singurul motiv pentru care postez acum este ca m-am abonat pentru a scrie primul coment si primesc mail-uri de notificare. As avea rugămintea ca frustrările pe care le aveti sa le adresați fata in fata cui vreti. Nu aduceți injurii deoarece este lipsa de respect. Nu permit nimănui sa spuna nimic despre mine indiferent de conjunctură. După ce veti citi voi solicita adminului sa seara si absolut toate posturile mele.
garbo_468374
Postat pe 12 Iunie 2017 17:24

Asa sa faci, 'isteatzo', desi puteai sa nu ne mai deranjezi cu ... ofuscarile astea de mimoza pudica!
Si e bine sa stii ca poti s-o ceri direct adminului, in privat, fara sa ne arati 'mushchii' in public!
Intelegi logica inteligentzei prezumate intotdeauna a ultimului raspuns?
E prea complicat pt. tine?
Sa-ti fac o traducere sau ... un desen?!?


Dragutzo, in cazul tau imi dau seama ca si daca taceai nu aveai cum sa devii ... filozoafa!
Poate cel mult ... filfizoana!

Oricum se pare ca acneea e insotita uneori si de lipsa acetilcolinei si de inadecvarea tzesutului glial.
De cercetat in continuare...


Nashpa rau cu sensibilosii astia la fatza si ... pe fatza.
Si nu numai...


Sfatul meu?

Sa nu cumva - Feresca Dumnezeu! - sa faci vreodata copii!

E bine sa stii ca o ... ligaturare de trompe uterine nu costa mult si poate fi benefica chiar si restului Umanitatzii.
Parol!...

garbo101426
Postat pe 12 Iunie 2017 17:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vin sărbătorile! Noi ce facem? 125 De la: garbo_458802 19 Decembrie 2016 23:09
ale mele probleme 21 De la: bluelight 24 Octombrie 2009 09:13
parintii mei.. 3 De la: moment31 23 Octombrie 2009 22:48
MIEREA-aur curat pentru sanatate !! 23 De la: elisabeta_boia 20 Ianuarie 2013 22:52
Vreau sa-mi gasesc tatal !!! 94 De la: kiwi2416 2 Aprilie 2012 00:14
Setari Cookie-uri