Mama tanara si singura,sau avort?

Ma repet: un copil poate fi o motivatie atat de puternica incat sa realizezi ceea ce, in alte conditii, chiar si in doi, nu ai reusi!
Poate ca e singurul copil care ti-e dat, se mai intampla, poate tocmai el sa fie motorul vietii tale viitoare! Un barbat vine si pleaca, cand nici nu gandesti, chiar si dupa un car de ani, dar tu vei avea o "radacina", o familie, pentru care sa merite sa mergi inainte!
crilore
Postat pe 11 Martie 2011 12:13
Deea...lasa-l pe Roby...ptr el,si ptr altii ca el....toate femeile e courve....
dar nu se gandeste ca o femeie este mama copilului lui....
e grele....
eladaela
Postat pe 11 Martie 2011 12:19
De la: Medeea12, la data 2011-03-11 11:57:44am vazut ca aveti dubii daca exist sau nu...imi pare rau ca nu v-am raspuns ,dar nu am mai avut timp...
. sincer as fi vrut ca Roby,sa-si tina parerile rele si urate ptr el,nu sa vina aici sa se certe cu toate fetele. ce inima poate sa aiba cand zice ''fa avort,si treieste-ti viata'', dar ce cu, copilasul meu nu pot sa-mi traiesc viata sau cum? inca voi fi mult mai fericita decat acum. !!!

stiu ca imi va fi greu financiar,dar pana voi naste pot sa mai lucrez cateva luni,bani mai am cativa. stiu ca nu voi putea sa-i ofer copilului meu tot de pe lumea asta,dar nu va muri de foame,va trai decent...

va multumesc mult la toate pentru sfaturi,...



Deea...nici eu nu le pot oferi copiilor mei tot pe lumea asta...
dar am avut o surpriza cand am aflet ce isi doresc CU ADEVARAT copiii mei....si de cata intelegere dau dovada atunci cand le spun ca nu pot sau nu am(in general incerc sa le ofer tot ceea ce au nevoie)
am invatat toti trei sa ne bucuram de ceea ce avem....si sa facem tot ce putem ptr a ne fi bine
eladaela
Postat pe 11 Martie 2011 12:39
De la: si_totusi, la data 2011-03-11 12:01:02 vezi, roby? si tu cu simpatie fata de "pui"


eh..,ale tineretii valuri totusico..
vede ea pe dreaq mai tz..,cand o sa faca diferenta intre Q et company ,si realitate..
sincer..il compatimesc pe copilul ala inca de pe acum..,chiar si pe ea..
roby_cado
Postat pe 11 Martie 2011 13:28
De la: eladaela, la data 2011-03-11 12:19:07Deea...lasa-l pe Roby...ptr el,si ptr altii ca el....toate femeile e courve....
dar nu se gandeste ca o femeie este mama copilului lui....
e grele....


mai reflecteaza la "toate" ala..
si da..,din pacate..,mama copilului meu e o courva..,din punctul meu de vedere
ai o problema cu asta?
roby_cado
Postat pe 11 Martie 2011 13:33
eu nu....
dar se pare ca tu ai multe probleme...
si asa cum am mai spus....si o courva poate fi o mama buna...
eu zic asa...hai pe viitor sa ne ignoram...perceptia noastra despre lume si viata e total diferita
spre deosebire de tine....eu nu cred ca toti barbatii sunt porci

te invit sa-mi vezi copiii,sa stai de vorba cu ei...si sa tragi singur concluzia....
o sa vezi doi copiii minunati care cresc fara tata,doar cu o "courva"

eladaela
Postat pe 11 Martie 2011 13:42
De la: me_reloaded, la data 2011-03-11 11:47:49
si pana la urma, chiar daca nu gaseste un barbat care sa o "accepte" cu un copil, io zic ca paguba nu e chiar atat de mare


cum, m, sa nu fie?
Unicul, incomparabilul, minunatul e deranjat?
Bubico, ezi mumos, mamiico!
quasaria
Postat pe 11 Martie 2011 14:00
-
quasaria
Postat pe 11 Martie 2011 14:00
cand o sa dea cu dintii de real, mai vorbim...care-o mai fi p-acilea...
Freya__
Postat pe 11 Martie 2011 14:52
Q, ai uitat de mirobolant

michelle_
Postat pe 11 Martie 2011 15:14
Imi pare bine ca ai hotarat sa pastrezi copilasul si iti doresc tot binele din lume ....din punctul meu de vedere ai facut decizia cea mai buna in ciuda afirmatiilor unora care probabil nu stiu ce inseamna un sufletel mic si dragalas care sa te priveasca in ochi si sa iti spuna "te iubesc mami"
cory_emy
Postat pe 11 Martie 2011 15:26
ma indoiesc ca totusica nu stie ..
Freya__
Postat pe 11 Martie 2011 15:46
De la: roby_cado, la data 2011-03-11 13:28:04
De la: si_totusi, la data 2011-03-11 12:01:02 vezi, roby? si tu cu simpatie fata de "pui"


eh..,ale tineretii valuri totusico..
vede ea pe dreaq mai tz..,cand o sa faca diferenta intre Q et company ,si realitate..
sincer..il compatimesc pe copilul ala inca de pe acum..,chiar si pe ea..


roby sincer ma surprinzi cat de prost poti gandi nu inteleg de ce asemeni situati ta cu cea a altor fete care scriu aici.
Nu inseamna ca daca fosta ta nevasta ti-a tras-o rau de tot toata lumea e la fel.
Ar trebui sa-ti fie rusine cand aduci vorba de copilul orcarei usere indiferent daca o cunosti sau nu.Nimic in lumea asta nu-ti da dreptul sa vorbesti asa despre el, mai mult sa-l compatimesti.Te crezi superior... dar nu uita ca de multe ori superioritatea merge mana in mana cu prostia.
ameno
Postat pe 11 Martie 2011 17:13
lasa-l, ameno, ca iti pierzi timpul. Stie mai bine ca tine ce relatie ai tu cu copiii tai, oricum, si daca iti convine sau nu ca i-ai facut.
Daca el si-o considera copiii belele, e evident ca toti asa consideram, sa procesezi pareri contradictorii ar fi semn de inteligenta....
quasaria
Postat pe 11 Martie 2011 17:17
clarvazator
ameno
Postat pe 11 Martie 2011 17:18
nope, ca daca era clarvazator intuia realitati, nu aberatii....
quasaria
Postat pe 11 Martie 2011 17:19
din ala fals de la mica publicitate ma gandeam eu
ameno
Postat pe 11 Martie 2011 17:22
aha... mama omida , eu ce spuneam...
quasaria
Postat pe 11 Martie 2011 18:12
nu pot si nici nu vreau sa incurajez nimic...dar, uite prietena mea...cand avea vreo 21 ani..ab intalnit iubirea vietii a ramas insarcinata dupa vreo 2 ani de iubire...iar reactia lui a fost identica cu cea a iubitului tau....a facut intrerupere de sarcina si....acum la 36 ani inca nu are bebel...plange, dar...in zadar...tu faci ceea ce simti....pupicei...
kokomic
Postat pe 11 Martie 2011 20:48
Da dragule...crede-ma ca asta e intentia mea....sa am un copil...si ma intereseaza f putin daca ala cu care o sa il fac ramane sau nu cu mine,inteleg?i.....eu zic mai bine sa cauti alt topic ca oricum esti singurul care e pe dinafara aici....:)))
luly83
Postat pe 11 Martie 2011 21:54
eh..,si eu va iubesc..
roby_cado
Postat pe 12 Martie 2011 02:05
cum?
dor72
Postat pe 12 Martie 2011 02:10
cum ma iubiti si voi..,da' inmulteste cu 2..,ca de..,am inima larga..
roby_cado
Postat pe 12 Martie 2011 02:12
nu sparta?
si pe cine sa inmultim cu 2? cu 1 nu se poate, perversule?
dor72
Postat pe 12 Martie 2011 02:14
roby daca ma-ta facea avort era super bine!!!
simona0703
Postat pe 12 Martie 2011 22:20
eladaela
Postat pe 12 Martie 2011 23:42
fata draga,nu mai critica pe roby ca ti-a spus in modul lui,probabil asa e firea lui,care e punctul lui de vedere,daca vroiai un raspuns doar pozitiv,de ce critici pe cele negative?sau asta vrei,sa ti se spuna da,pastreaza copilul?atunci de ce ai mai intrat sa ceri sfaturi si de ce ai deschis subiectul?fa ce te duce capul(ca bine nu te duce)si lasa gurita cand cineva iti da un sfat,pozitiv sau negativ...din punctul meu de vedere nu esti decat o fata tanara fara minte,experienta de viata si crezi ca tot ce zboara se mananca,nu numai ca iti distrugi viitorul viata toata,ci si pe a copilului ce il vei naste il distrugi,gandeste la multe ce va urma,asa cum a zis si ''si totusi'' ai grija ca nu ai grija:))nu e o crima ca faci avort,poate vrei sa zici ca iti doresti un copil,dar ai mama rabdare si fa copil cand oi avea alaturi un sot care sa te mangaie si sa astepte cu drag venirea pe lume a copilasului vostru,nu sa traiesti in suspans si stress timpul sarcinii si nasterii si apoi a cresterii copilului ca nu ai barbat alaturi,si mai ales ca ai tot timpul din lume!!!!!!! reflecteaza la ce ti-am zis,nu am zis cu rautate,stiu ca ar fi fost frumos sa se nasca copilul,dar e cazul sa deschizi intai ochii ca visezi acum,crezi ca viata va fi usoara cu un copil????????vai si amar cat te inseli,lasa la o parte parerile care ti le dau toate fetele ce au nascut copii fara sot,poate vor sa treci si tu prin greutati si nu iti vor chiar binele,stiu ca voi fi criticata,dar deschide ochii,trezeste-te la realitate!!!traim in primul rand in romania,unde lumea e rea,deabia gasesti un barbat pt tine bun,dar si tata la copilul altuia??mai fatuco,multe femei au fost nevoite sa faca avort dar a trecut si a facut ca asa era mai bine,ai timp sa faci copii!!!! nu e un pacat,ca doar nu esti pocaita,asta e,traim si luam masurile care ne fac bine,ne-a dat dumnezeu minte,macar in al 12-lea ceas!opinii vad ca mai sunt pt a face avort,fi fericita ca ai ocazia sa faci legal,inainte puteai sa mori incercand sa scapi de o sarcina si dadeai bani grei.Nu o lua in nume de rau,doar gandeste la cele ce va urma!iti distrugi viata si a ta si a copilului ca nu ii oferi o familie cu tatal alaturi!cine ma contrazice ocoleste realitatea,se ascunde dupa deget si consider ca nu e in toate mintile,daca ar fi in toate mintile ar lua in calcul absolut tot,de acum pana cand il sau o casatoresti,sper ca nu ai vrea ca si copilul tau sa faca un copil singura,ti-ar pare rau sa aiba soarta asta!ai vrea sa o vezi maritata si sa faca copil cu sot,nu din flori!clar?e un sfat,tu fa ce te duce capul,asa cum ai ramas gravida fara sa te protejezi,mai bine te-ar fi certat cele ce iti dau curaj sa faci copilul,ai grija de tine si de viitorul ce il alegi copilului tau,prin ce va trece si cum va fi vazut de toti.cum va fi numit si multe altele...te-am certat,dar sper sa iti fie de folos macar in viata.
leoaika_45
Postat pe 13 Martie 2011 02:30
hey... roby doar a zis, n-a dat cu parul...

ce v-ati aprins asa?...:))
eu_geminy
Postat pe 13 Martie 2011 02:38
v-ati enervat atat de tare unele, incat ati dat de inteles ca roby chiar are dreptate...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 13 Martie 2011 02:46
NU avort. Cu siguranta te vei descurca. Sa fiti sanatosi.
floricicadecoltisor
Postat pe 13 Martie 2011 08:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Probleme in familie din cauza bunicii 48 De la: muzicabuna 19 Mai 2014 03:49
Soacra mea 40 De la: zayidee 30 Decembrie 2012 21:41
parerea mea 2 De la: cricat 16 Mai 2011 08:20
ce sa aleg dintre iubire si copil 30 De la: garbo207334 19 Iunie 2017 22:35
relatii mama - fiica 6 De la: garbo206643 13 Aprilie 2012 09:27
Setari Cookie-uri