De ce?

as ajuta-o da-i departe si nu vreau Doamne feri' sa zica ca sunt prea saritoare...las' c-o ajuta nea' caisa pe toate planurile...nici nu va trece voua prin cap...eu una nu vreau sa constientizez ca-i maica-mea,otherwise ii ziceam sa isi faca account pe vreun site cu xxx
namyi
Postat pe 25 Martie 2011 16:50
aham...am inteles.

acuma jet toti si toate...se inchide topicul!
garbo192031
Postat pe 26 Martie 2011 01:07
De la: dor72, la data 2011-03-06 19:27:35
De la: garbo192031, la data 2011-03-01 10:39:46
De la: dor72, la data 2011-02-28 15:58:31031, sa stii ca una din valori, importanta, e lungimea parului


....


nu ai inteles??????????
Pana la urma esti femeie sau barbat...
Te lauzi ca esti barbat dar te porti precum o femeie

...sa vezi cand ti-o trag in freza...putulica...ce-s!
garbo192031
Postat pe 26 Martie 2011 01:09
De la: dor72, la data 2011-03-06 19:27:35
De la: garbo192031, la data 2011-03-01 10:39:46
De la: dor72, la data 2011-02-28 15:58:31031, sa stii ca una din valori, importanta, e lungimea parului


....


nu ai inteles??????????
Pana la urma esti femeie sau barbat...
Te lauzi ca esti barbat dar te porti precum o femeie

...sa vezi cand ti-o trag in freza...putulica...ce-s!
garbo192031
Postat pe 26 Martie 2011 01:09
De la: elvira79, la data 2011-03-06 12:10:15Nu exista "ceata" aceea de care tu vorbesti!!!!
Pot spune ca eu sunt una din femeile descrise de tine.
"o viata" " faurita cu bine, cu rau"....depinde de rau, crede-ma cand esti calcata in picioare si vezi ca tot ce ai faurit, ca tot pentru ceea ce te-ai zbatut este in zadar......nu ti-ai mai pune astfel de intrebari.
Viata intr-adevar nu este roz...dar este mai frumoasa colorata, decat gri.
Cine gandeste asa, inseamna ca intr-adevar a avut motive puerile de a face pasul....un om care are motive serioase nu gandeste asa.
Mai bine o femeie VIE, PUTERNICA SI APTA SA REALIZEZE CEVA pentru ceea ce a "creat", decat una jalnica, care-si plange soarta.


De la: garbo192031, la data 2011-02-28 07:44:29De ce-si doresc mereu femeile acel 'altceva"?
Cum pot avea o ceata atat de abundenta in capsor incat sa riste tot, familie, copil, o viata pe care si-a faurit-o cu bine, cu rau, pentru ceva nou, o provocare, pentru acel "altceva"?
Cum nu pot realiza ca nu totul e roz in lumea aceasta, ca avem responsabilitati fata de ceea ce am "creat" si totusi isi doresc alceva...ceva ce in imaginatia lor e mai bun, mai....
Cum pot sa suporte cand vad cata suferinta creaza in jurul lor,persoanelor care erau candva esenta vietii lor?
Cum nu pot vedea cat vor suferi cand vor da cu capul de deziluzia unui vis care nu mai poate fii total, cand vor "vedea" ca au dat cu piciorul in darurile cele mai de pret ce i-au fost oferite?
Cum vedeti "criza varstei mijlocii" la femei?
garbo192031
Postat pe 26 Martie 2011 01:11
De la: betty37, la data 2011-03-06 12:33:50
De la: Lady_Di, la data 2011-02-28 10:53:03Pentru ca orice om - si asta include si o nevasta sau o mama - are dreptul la fericire. Daca n-o gaseste acasa - are dreptul s-o caute altundeva. casnicia e in doi - si e responsabilitatea ambilor s-o faca sa mearga.
Ei da!Acesta-i sigur adevarutul motv!!Avem dreptul la fericire!!LA MULTI ANI!!

...hai ca te credeam mai "inteleapta"...o femeie cand primeste "dreptul de a fii mama....da hai...ca ma faci si tu....
garbo192031
Postat pe 26 Martie 2011 01:13
De la: garbo192031, la data 2011-02-28 07:44:29De ce-si doresc mereu femeile acel 'altceva"?
Cum pot avea o ceata atat de abundenta in capsor incat sa riste tot, familie, copil, o viata pe care si-a faurit-o cu bine, cu rau, pentru ceva nou, o provocare, pentru acel "altceva"?
Cum nu pot realiza ca nu totul e roz in lumea aceasta, ca avem responsabilitati fata de ceea ce am "creat" si totusi isi doresc alceva...ceva ce in imaginatia lor e mai bun, mai....
Cum pot sa suporte cand vad cata suferinta creaza in jurul lor,persoanelor care erau candva esenta vietii lor?
Cum nu pot vedea cat vor suferi cand vor da cu capul de deziluzia unui vis care nu mai poate fii total, cand vor "vedea" ca au dat cu piciorul in darurile cele mai de pret ce i-au fost oferite?
Cum vedeti "criza varstei mijlocii" la femei?



draga mea ai sa gandim logic.in functie de sistem,de societate,de evolutie,de schimbarea sistemului de valori,fiecare om se reinventeaza ,se acomodeaza cu noul mod de viata.unii reusesc cu brio,devenind puternici,neinvinsii.altii insa traiesc in cutume devenind victimele,veriga slaba a noii societati.viata ti-o faci cu mana ta.nimeni nu te poate influenta daca tu nu esti de acord.asa ca tu ca individ alegi sa fii de partea celor puternici sau de partea celor slabi.referitor la asa zisa"criza varstei mijlocii",in primul rand ea ar trebui sa existe si la barbati si la femei.dar si in acest caz intalnim oamenii puternici ,care realizeaza ca acesta este doar un concept gresit inoculat in mintea oamenilor.insa exista si oamenii slabi,vechile oi conduse,impinse de la spate,care nu se pot descurca fara a isi formata creierul ,comportamentul si viata in concepte inventate de slbiciunile lor.acestia sunt panicarzii,oameni ce vor claca si care vor disparea,inghititi de haul atemporal.
vuvuzela
Postat pe 26 Martie 2011 01:45
)31 ,o femeie de ce sa nu aibe dreptul la FERICIRE?Numai ptr ca e MAMA?OricMAMA are dreptul la FERICIRE,la MULTUMIREA sufletului!!Poate fii si mama buna si fericita!Sunt pe lume atatea mame nefericite..dar sotii lor...fericiti!De ce sa nu-si traiasca bruma de fericire care le iese in cale?daca nu fac rau copiilor,sa se gandeasca si la sufletul lor!MERITA!FEMEILE MERITA TOTUL!!si barbatii..stiu sa-si i-a singuri portiile de fericire..cinste lor!!De ce nu invatam de la ei???!!Treziti-va femei,fiti fericite!Nu va pese de gura lumii!Numai pamantul o mai acopera,si uneori,nici el..
elisabeta_boia
Postat pe 26 Martie 2011 01:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce unele posturi de tv refuza postatorii vechi? 16 De la: elodia 8 Aprilie 2010 19:01
Doctor 3 De la: garbo_462924 10 Martie 2017 13:12
ralatia dupa divort 49 De la: mihay2001usa 4 Decembrie 2010 15:23
Asa doare pe toata lumea? 141 De la: MirelaClaudia 15 Ianuarie 2016 19:09
am nevoie urgent d un sfat,va rog 95 De la: dennysutza 2 Septembrie 2009 22:07
Setari Cookie-uri