disperata

Buna seara , poate primesc si eu cateva idei de la d-voastra. Sunt intr-o situatie mai mult decat delicata. In dec am 8 ani de casatorie cu un cetatean german de origine ro. Ne-am cunoscut in internet - dupa ce facuse o comotie cerebrala . A fost de 8 ori la mine in ro intr-un an - ca sa ma convinga sa vin aici . Eram de 15 ani vaduva cu 2 baieti...nu vroiam sa-mi parasesc baietii si nici serviciul ....dar in timp ,am crezut ca iesise sorele pe strada mea. Am venit, m-am casatorit si am avut o viata de familie cum vroiam eu sa cred frumoasa, In acesti ani , sotul meu a mai avut prob de sanatate, A facut a doua comotie cerebrala , apoi operatie la coloana vertebrala, i-au gasit gaura in inima - operatie la inima , tumoare ( necanceroasa) in cap. etc..In tot acest timp am fost alaturi si l-am ingrijit cum am stiut eu mai bine. Si doamne cat l-am mai iubit !!! In toamna am cazut eu bolnava - o semipareza pe partea stanga - din fericire fara uramari - eram disgnosticata ca suspect de comotie cerebrala --- si nenorocirea a aparut - tot pe internet ...in ultimele zile de internare , iubitul meu sot - a gasit alta femeie in internet ....dragoste mare la 2 zile de chat etc etc .....relatie care dureaza. In momentul de fata sunt impreuna in concedui. Dama cu pricina este din bcuresti si stabilita in abu dhabi. cu doi copii din doua casatori - un roman si un arab , iar de la arab - o fetita de 6 ani.
In momentul adevarului -pe 10 ianuarie , am intrat intr-o stare de soc, depresie-etc ...ca am fost spitalizata 10 saptamani si am iesit din spital instabila din pc de vedere medical.
Durerea e mare .....inca sangereaza rana ..... desigur au urmat avocatii ....
Intrebarea este daca in cazul partajului in germania bunurile acumulate in cei 8 ani se imparte ? Locuinta cumparata eu stiam ca am o parte iar sotul meu 2 parti - asa scria pe actul de la notar ....am gasit aseara acte de la banca in care eu am doar 25 % - pare caraghios , dar niciodata nu am fost materialista si nu credeam ca voi ajunge aici - eu nu-mi doream decat o familie - nicidecum ceea ce sa intampalt acum. Mentionez ca eu am aici 7 ani lucrati -salarul este mai mic ca al soului meu . Avocatul mi-a spus ca dn pdv financiar banii din cont daca sunt pe numele sotului meu sunt ai lui - provin de la salarii compensatorii ---- am facut economii in casa ca sa pastram acei bani ptr zile negre - la batranete... iar in locuinta mai avem de platit la banca cca 10 mii ....
Dupa toata mizeria asta ....simt ca am fost folosita , mintita , inselata si tot ce-i mai urat ....
Va multumesc , si scuzati - nu vroiam sa scriu o telenovela - e doar disperaea mea
mfm
Postat pe 15 August 2010 02:15
Buna, am citit un articol interesant si dragut despre cum sa ne revenim dintr-un divort sau o despartire, vi-l recomand si voua. Pe mine m-a inveselit un pic. Pupici
http://www.afladespre.ro/cum-ne-revenim-dupa-divort-1024.htm
garbo171197
Postat pe 8 Octombrie 2010 23:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
IMPORTANT 1 De la: garbo092075 20 Noiembrie 2011 12:24
arta impacarii 27 De la: garbo171197 8 Octombrie 2010 23:55
Cine ne apara in trenuri,de vagabonzi,golani si tigani ????? 14 De la: garbo226933 27 Decembrie 2013 18:45
buna 14 De la: emma22 8 Iunie 2012 10:23
divort 6 De la: simonici24 10 Ianuarie 2016 18:35
Setari Cookie-uri