e dureros...cum sa trec peste despartire?

MA AFLU SI EU DUPA O DESPARTIRE DE GENUL CELOR MENTIONATE SI IMI ERA FRICA CA O SA PLANG ZI SI NOAPTE SAU O SA FIU IN STARE SA IAU SI CEVA CALMANTE SA ADORM, SA UIT, SA MA LINISTESC.SI TOTUSI AM REACTIONAT TOTAL DIFERIT : MI-AM VAZUT DE ORGANIZAREA PREGATIRILOR DE PASTE SI DIN CAND IN CAND MA UITAM IN URMA SI MA INTREBAM DE CE N-AM FACUT-O PANA ACUM CA NU E CHIAR ATAT DE GREU!!!!!!!!!!!!!!!
EXPLICATI-MI VOI ACEASTA REACTIE CA PUTETI PRIVI DETASAT, EU NU STIU CUM SA-MI EXPLIC SITUATIA !
ginutza30
Postat pe 26 Aprilie 2011 16:41
ce rost are?!
Laura_M
Postat pe 26 Aprilie 2011 16:43
mai, ginuto, trecusi deja peste..ce mai vreai, mami? sa te-ntorci sa plangi si sa jelesti?
sora_ilsi
Postat pe 26 Aprilie 2011 16:55
cat despre initiatoarea topicului, zic ca o sa-i treaca peste 7 luni 3 saptamani si 5 zile... la ora 16:28, fara suparare Carmen....

si Alegra... sau cum o fi, stii cu precizie asa?
Laura_M
Postat pe 26 Aprilie 2011 16:57
dupa 7 ani s-a distrus totul...????k si la mine,,o relatie cam zbuciumata...dar totusi 7 ani am rezistat...ne-am iubot sau cel putin asa cred eu...el era utin cam crizat...am plecat sa munceasca si venea acasa la o saptamana,,usor usor relatia s-a distrus...akm sunt intr-o alta relatie...dar tot ma mai gandesc la fostu si tot mi-o ia inima la fuga atunci cand il vad...el fiind si veciunul meu app...si intru p idu de mess in fiecare zi si gasesc o pagina plina de:"te iubesc...intoarce-te la mn...'dupa 2 ani de despartire...nu il pot uita ..dar nici nu mai pot continua sa fiu trista atunci cand actualul imi spune k ma iubeste....cum sa il uit?cum sa fiu fericita langa cel de acum ???
garbo218993
Postat pe 19 August 2011 19:00
O perioada nu am realizat cat de greu imi este...si atunci cand credeam k l-am uitat,a inceput sa imi fie tot mai greu....
garbo218993
Postat pe 19 August 2011 19:03
draga 993,eu am rupt orice legatura cu fostul.tu daca ai langa tine pe cineva care te iubeste,de ce risti sa-l pierzi?gandeste-te ca multe cupluri care s-au impacat dupa o despartire,nu au rezistat mult timp.chiar daca pe ex-ul nu il vei uita niciodata,chiar daca atunci cand il vei revedea intamplator vei simti o senzatie anume,datorita faptului ca inca il iubesti,sa fii sigura ca el nu s-a schimbat si ca motivele care au dus la despartirea voastra initiala,la o eventuala impacare,ar reveni.tu decizi daca lasi trecutul ...trecut.si mie imi este greu,dar in viata tot raul este spre bine.ai grija de tine.
carmen30ro
Postat pe 23 August 2011 13:29
De la: carmen30ro, la data 2011-08-23 13:29:09draga 993,eu am rupt orice legatura cu fostul.tu daca ai langa tine pe cineva care te iubeste,de ce risti sa-l pierzi?


o fi suficient sa "ai langa tine pe cineva care TE iubeste?"
quasaria
Postat pe 23 August 2011 13:35
quasaria ai dreptate,nu este suficient sa ai langa tine pe cineva care te iubeste,daca nu ii raspunzi la fel,dar eu m-am referit la situatia in care 993 are sentimente pt actualul prieten,iar''interventia'' fostului ii provoaca o mare dilema.trebuie sa analizeze bine situatia,sa nu regrete mai tarziu.
carmen30ro
Postat pe 23 August 2011 20:33
E adevarat ca e greu sa treci peste o despartire. Eu am reusit sa fac ca lucrurile sa fie mai usor de suportat dupa ce am aplicat metodele de aici http://cumfacsa.ro/relatii-sex/relatii-relatii-sex/cum-sa-treci-peste-o-despartire
garbo_12007
Postat pe 12 Martie 2013 22:21
Din seria James Bond,urmariti episodul "Reclamele lui 007"....
Rotty
Postat pe 13 Martie 2013 07:33
Gandeste-te ca in timp toate trec. Nu de tot, insa situatia se va ameliora usor usor, si poate la un moment dat vei cunoaste pe cineva nou, mai bun cu tine.



---------------------
see my blog http://blog.mamfirme.pl
garbo_384512
Postat pe 22 Septembrie 2013 21:37
Cam in aceeasi situatie ma aflu si yo carmen.La cum ma simt momentan dupa o sapt chiar nu a depasit mare lucru.Imi propun sa o uit si cu asta traiesc cu toate ca imi e foarte greu.Tot 7 ani de relatie si cam aceleasi probleme.La mine numai ca nu e vorba de altul,din cate stiu yo si la cum cunosc pe ea si care sunt motivele invocate de ea.Pana nu gasesti pe altcineva sa te faca sa uiti de el nu vei scapa usor de durerea asta.Yo asta fac momentan.Imi pregatesc terenul cu toate fetele care consider yo ca imi vor fi pe plac.Durearea ramane si cu toate ca exista sansele de o impacare la mine nu ma mai gandesc la chestia asta pentru ca ma doare mai rau.
Scoate din minte tot ce iti aduce aminte de el,arde-i hainele care le are la tine,suna-l si spunei vorbe grele si vei vedea ca te simti mai bn.
garbo_384192
Postat pe 23 Septembrie 2013 13:57


mmda... 7 ani... e o perioada dificila in sensul ca, daca nu supravietuieste homonul dragostei, care tine cam 3 ani doar, dar se regenereaza singur in functie de conditii... ! cum se spune: 7 ani buni, 7 ani rai... ! dar asta nu inseamna ca de acum, vin 7 ani rai... ! exceptile intaresc regula ... ! tu carmen, ai postat de mult... probabil ca deja ti-a trecut... ! intre timp, apare generatia noua de suferinzi... ! nimic nou sub soare. asa ca, 192... mi se pare nelalocul lui sfatul tau, mai ales cu hainele... ! sa le arda ? de ce ? sunt atatia sarmani care le-ar primi cu placere, nu crezi... !!! nu, nu hainele trebuie sa le arda ci amintirile. exista cuptoare speciale pentru asta... !
ce e aia "vorbe grele"... ? poti sa-mi dai un exemplu ? e cineva pe forum care merita asa ceva si vreau sa stiu care sunt. ca sa i le trimit... ! la vorbele grele ma refer.... ! oare exista limita de greutate aici pe garbo.... ???
barboneli
Postat pe 23 Septembrie 2013 14:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
La munca !!! 45 De la: nazirra 2 Mai 2010 21:39
constatare 4 De la: Dor_marunt 7 Aprilie 2010 20:56
Kinetoterapie si luxatia la genunchi 4 De la: ana_pop 4 Octombrie 2015 21:41
iubirea si diferentele mari de varsta 261 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:13
Detectez un limbaj de lemn pe forumul asta... 21 De la: zambila 4 Noiembrie 2009 09:38
Setari Cookie-uri