relatie fara sex

pai las-o la caterinca...n-o sterge ca se confuzeaza lumea
ameno
Postat pe 1 Martie 2011 17:58
Da nu's cine a sters-o !!! Zau ca aici e Zona crepusculara !!!
garbo059899
Postat pe 1 Martie 2011 18:00
zona crepsculara?/unde ...unde....!..
vuvuzela
Postat pe 1 Martie 2011 18:07
aici fata ce nu-ti dai seama fata???
ameno
Postat pe 1 Martie 2011 18:12
garbo059899
Postat pe 1 Martie 2011 18:16
De la: garbo059899, la data 2011-03-01 18:16:26

nooo da ce te-a scarbit asa
ameno
Postat pe 1 Martie 2011 18:20
pfuiii lamaia naibii!
vuvuzela
Postat pe 1 Martie 2011 18:31
Desparte-te de el
lusel
Postat pe 2 Martie 2011 15:50
tu trebuie sa te hotarasti ...vrei sau nu sa fii cu el?.....daca da , fa tot ce poti pentru a-l ajuta, mergeti impreuna la medic, daca nu, lasa-l si gata...nu are rost sa te chinui..........parerea mea!
cory_emy
Postat pe 2 Martie 2011 15:59
toti va dati cu parerea..ei bine nu prea aveti dreptate,din ce ai spus sa sti fata draga ca el are o disfunctionalitate,cei de facut asta numa tu poti sti ,puneti intrebari de genul :merita?nu merita?el nu pare sa se oboseasca prea tare sa rezolve problema,dar inainte de toate si el trebuie inteles,ceea ce eu credema nu pot,pai daca se termina odata de ce nu reluati din nou ,runda 1,2,3,,4,5,,,,,,,,pai e cam ruginita treaba,daca ,crede-ma prietenia nu tine loc de toate in viata,deci mai mult interes pentru rezolvarea problemei..din partea lui binenteles,daca nu...
garbo176003
Postat pe 4 Martie 2011 19:58
ai mai multe posibilitati.insa tu decizi.cand l-ai luat avea acel defect,sau in timpul casatoriei s-a intamplat?intereseaza-te daca poti sa te desparti,in cazul ca s-a imbolnavit in timp ce era cu tine.poate sa se lege de acest aspect la divort.important e sa fii sigura .candva exista o asemenea lege in manuale cod civil.apoi iti ramane sa faci o intelegere la notariat ,daca vrei sa ramai cu el sau divortezi,facand dovada medicala ca are probleme de potenta.tu decizi.
vuvuzela
Postat pe 4 Martie 2011 20:13
Da decat sa ai dereglari hormonale mai tarziu care chiar sunt o problemacautati un amant si-ti faci treaba si lui ciorba sau treci la fantezii si resusciteazal
garbo117801
Postat pe 5 Martie 2011 06:40
De la: garbo158123, la data 2011-02-28 14:28:06Dar s-a gandit cineva ca astfel de lucruri se intampla datorita ambilor subiecti? E stiut faptul ca barbatul, daca nu e "motivat" are probleme mai ales cu erectia. Daca asta e libidoul.........
Astfel de probleme se trateaza impreuna, ca si cuplu. Sunt rare cazurile cand e de vina numai unul sau altul. Deci nu mai cautati vina, incercati sa colaborati amandoi si daca nu merge singurul lucru logic este despartirea (daca sexul e atat de important pentru voi).
Iar pentru persoanele care vor sa inlocuiasca (la sex) partenerul cu un amant, imi pare rau s-o spun dar este o totala lipsa de caracter- persona este de fapt o c....va care nu merita sa aiba o relatie normala cu cineva.



Inca unu' cu probleme la demaraj....haida' de...care mai sunteti..adunati-va si puneti-o de-un partid. Propun logo un motan jucaus
cessy_wass
Postat pe 5 Martie 2011 20:07
si neaparat sub pat....
eladaela
Postat pe 5 Martie 2011 20:28
De la: atenita, la data 2011-02-28 13:51:30Ok. fiind si eu in situatie cred ca iti pot spune cate ceva.Am avut o problema asemanatoare in sensul ca si sotul meu avea aceeasi problema a ejacularii premature sau precoce.Rezolvarea insa nu e sa iti cauti amant dupa cum te sfatuiesc unii(ele).Totul tine de iubire de fapt si nu de sex, acesta vine in urma iubirii si dragostei pe care fiecare o poarta pentru celalat.Si ca sa iti explic la concret:eram necasatoriti iar cand sa se desfasoare primul nostru act surpriza nu avea erectie buna si nu nimerea nici inauntru datorita faptului ca era moale.A doua oara nici nu a intrat bine ca a si terminat fara sa dea de doua ori din ass.Si asa a continuat de cateva ori bune, dar nu am intrat in panica si am asteptat pentru ca se suparase si el pe problema si promisese ca rezolva.Asadar ca sa-mi arate ca ma iubeste intr-adevar a rezolvat problema a mers la doctor care l-a sfatuit cu tot felul de metode de abtinere adica-cand simti ca vine iesi si strange glandul ca da inapoi............si tot felul de alte sfaturi printre care si folosirea unor solutii care prelungesc actul si amana ejacularea.Oricum inaintea folosirii acestora gasise el metoda spusa de unii p-acii cu primul numar si al doilea dar nu intra ca sa se termine actul ci inaintea actului mergea si efectua primul act sexual manual apoi treceam la preludiu si la treaba propriu zisa si mergea foarte bine incat obtineam orgasm destul de des(nu chiar de fiecare data dar aproape).Deci asta ar fi cam prima si cea mai la indemana solutie.Apoi ar mai fi solutiile de care aminteam mai devreme si care mi-au produs o placere si orgasme garantate de fiecare data una fiind chinese brush care se gaseste pe net si se utilizeaza f. usor el aplicand pe penis chiar sub gland cu betisorul din dotare un strat si calotand inapoi asteapta cam 1,5-2 ore apoi trece la actiune(instructiuni sunt si pe net si in cutia cu ,care vine produsul).Dar acesta este ceva mai scump.De aceea poate utiliza spray cu lidocaina care se gaseste in farmacii si este mai ieftin si are rezultate comparabile cu ale celeilalte solutii(nu chiar la fel dar se apropie fffffffffffffffff.mult)si asigurandu-ti din nou orgasmele dorite(se da la fel pe glandul decalotat).Sau cea mai ieftina solutie esta fiola de xilina 4%(si nu mai putin deoarece il tine mai putin si nu are efectul scontat)care iti va aduce din nou orgasmul dorit.
Deci solutii de rezolvare se gasesc daca se vrea iar iubitul meu care mi-a devenit sot intre-timp si avem o fetita minunata impreuna m-a iubit si ma iubeste si a rezolvat si aceasta problema.Acum nu m-as fi gandit la amant oricum si nu as fi disperat asteptam si mai mult de un an poate(la noi au fost cam 3 luni de precocitate)pentru ca voiam dragoste si iubire nu cautam sex si m-as fi putut abtine pentru ca si eu il iubesc si l-am iubit.Si asta cam este treaba:IUBIREA-DRAGOSTEA pentru ca astea daca sunt se rezolva orice.
Sper sa-ti fie de folos mesajul si "succesuri" multe!


Clar. Tre' sa fii ori prost ori bolnav sa recurgi la atatea ''solutii'' ca cele descrise de tine cand problema e de fapt strict de ordin medical si se afla la ''mansarda'' nicidecum intre picioare. Astfel de probleme se trateaza la doctor..unul bun eventual, nu la sex shop. A se cauta un cabinet de planning familial, un psiholog , si nu il mai chinui pe bietul om cu xilina si cu spray-uri chinezesti.
Si ia aminte: organul cu cea mai mare zona erogena e...creierul. Acolo nu merge cu ''chinese brush''. Capito?
cessy_wass
Postat pe 5 Martie 2011 20:53
DA SUNT PERSOANE FFFF SENSIBILE POTE DIN GLUMA ATI RIS SAU L-ATI JIGNIT PE SEAMA SEXULUI , SAU SA PRIN ACEST SUBIECT FACETI UN SONDAJ SA VEDETI CITE FEMEII SI CITI BARBATI VA DAU DREPTATE LA ACEASTA SUFERINTA FEMININA, SE INCURAJAZA SI DISTRUGEREA CASNICIILOR SAU UNELE FEMEII SA SI BARBATI ISI CAUTA SOLUTIA CARE NU SE STIE CIT VA FI DE BUNA. DAR SA FACETI CUM ZICE CROITORU MASURATI DE ZECE ORI SI TAIATI O DATA ..
garbo158226
Postat pe 6 Martie 2011 11:33
acuma lasind gluma la o parte, chestia asta tine de creier intr-adevar - de faptul ca nenea cu pricina a ramas la stadiul baietel si nu stie sa isi controleze asseturile corespunzator. Ajuta-l sa se maturizeze, eventual: mamica lui a putut sa il invete sa nu mai faca pipi in pat, da'la capitolul sexologie nu prea are cum sa il ajute altcineva decit femeile (nefericite) care ajung prin patul lui.
Fa-i un pustiu de bine si da-i un shout in cour. Dar astfel incit sa ramina cu traume - pe care sa si le aminteasca de cite ori i-o veni ejacularea precoce...
Si ai vindecat omul.
quasaria
Postat pe 6 Martie 2011 11:40

fara gluma
eladaela
Postat pe 6 Martie 2011 11:45
Daca simti ca nu mai merge, nu mai poti tolera situatia asta, fa o schimbare, i-a o decizie.
Nu te poti complace in situatia asta doar de dragul unui aspect. Fa o schimbare ACUM pentru ca timpul oricum trece.
Se spune ca daca iti doresti ceva cu adevarat, da-i drumul sa plece. Daca se va intorce la TINE cu siguranta va fii al tau pentru totdeauna.
Din cate inteleg eu ,este prea sigur pe el de reactioneaza in felul asta.
Drept urmare lasa-l o perioada de timp, nu-i mai acorda atentie sa vezi cum reactioneaza.
Daca manifesta interes pentru relatia vostra, inseamna ca merita sa continuati pt ca problemele se vor rezolva la un moment dat.
Daca nu, inseamna ca nu te merita cu adevarat si trebuie sa te orientezi in alta parte!
SUCCES!
liviuvoica
Postat pe 6 Martie 2011 17:27
schimba patu'...sau barbatu'....
eladaela
Postat pe 6 Martie 2011 17:29
suna-ma pe mine si am sa te invat ce sa faci !!!
Antonius
Postat pe 17 Martie 2011 12:39
De la: Handybel, la data 2011-02-25 11:50:28De unde nu e, nici Dumnezeu nu cere! Degeaba il duci la doctor. Ce sa-i faca doctorul? Sa i-o puna in gips?
Obisnuieste-te cu ideea ca tipul atata poate si daca vrei sa ramai cu el, trebuie sa fi constienta ca asa va fi tot restul vietii. Adica o viata fara sex! Te bagi?
Acum, ca sunteti la inceputul relatiei, ar fi trebuit sa sara scantei. Iar tu spui ca sunteti impreuna de 6 luni, iar de 5 nu mai faceti sex!!!!!!!!


Este o problema ce se poate rezolva.Cauta pe internet,,Erectii puternice ..cumparo si cu putina rabdare si cu ajutoru tau se poate rezolva.Va da acolo absolut tot ce trebuie facut,totul este sa vreti amandoi si daca tii la el.SI PUNEL LA MUNCA
garbo189842
Postat pe 27 Martie 2011 16:47
NU radeti este un lucru normal.I se poate intampla oricui.Probabil este un tip hiper sensibil se supraexcita si nu rezista placerea fiind prea mare.Cu putina rabdare si intelegere se rezolva.INSA trebuie ajutat.
garbo189842
Postat pe 27 Martie 2011 17:01
" efectua primul act sexual manual " ............am citit multe pe garbo, dar asta e tare frate
elodia
Postat pe 17 Aprilie 2011 16:39
pai da, mey... se face si cu gura, daramite cu mainile...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 17 Aprilie 2011 16:55
De la: garbo189842, la data 2011-03-27 16:47:35Este o problema ce se poate rezolva.Cauta pe internet,,Erectii puternice ..cumparo si cu putina rabdare si cu ajutoru tau se poate rezolva.Va da acolo absolut tot ce trebuie facut,totul este sa vreti amandoi si daca tii la el.SI PUNEL LA MUNCA


erectiile puternice se pot obtine si cu schimbarea partenerei cu alta mai... compatibila, sa zicem. nu e musai sa fuga omu dupa chimicale...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 17 Aprilie 2011 16:57
De la: eu_geminy, la data 2011-04-17 16:55:33pai da, mey... se face si cu gura, daramite cu mainile...:P
:))


asta seamana cu bancul ala cu cainele care "si-a efectuat un act sexual cu gura " si la sfarsit si/a pus intrebarea " eu am dat sau am luat...? "
elodia
Postat pe 17 Aprilie 2011 17:09
Ptr Geminy..asta cu ..schimbarea partenerei ,cu o alta mai compatibila..e tare de tot!!Se poate si invers?Adica..schimbarea..partenerului..cu unul mai..potent??Pardon!Compatibil??!!
elisabeta_boia
Postat pe 18 Aprilie 2011 16:25
betty... da' stii cumva daca scrie ca e interzis? eu n-am vazut nicaieri!... daca nu se "califica", why not???:D
:))
eu_geminy
Postat pe 18 Aprilie 2011 16:58
Nici eu n-am vazut sa scrie undeva..c-ar fii interzis..deci..daca nu scrie..SCHIMBAM!!Yesss!!!Aici vroiam sa ajung,dar acum ca am si confirmarea ta!!Si uite ce sarbatori minunate o sa avem!! Usieri!Glumeam,stiti voi!!
elisabeta_boia
Postat pe 18 Aprilie 2011 19:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
penis mic 158 De la: garbo198382 24 Iulie 2018 11:20
help me pls 7 De la: etta70 16 Octombrie 2009 17:46
Atunci cand unul din parteneri vrea sa il schimbe pe celalalt 212 De la: reyya 10 Decembrie 2009 17:41
Aleg ce imi spune inima sau mintea?! 12 De la: Andr3e3A 1 Martie 2012 16:41
povestea mea trista- SOS 81 De la: garbo206316 21 Iunie 2011 09:01
Setari Cookie-uri