relatie fara sex

De la: esme, la data 2011-02-27 22:26:11pascalus, te feliciti singur pt `intelepciunea` raspunsului sau pt faptul ca ai `izbandit`, totusi? ... e vorba de replica pe care mi-o dai...

nu am avut nicio intentie dubioasa ori perfida atunci cand te-am intrebat! doar mi s-a parut ca intuiesc o urma de tristete in tonul tau.


esme,

Multumesc si ma bucur ca ai reusit sa citesti realitatea din spatele cuvintelor.... .

pascalus
Postat pe 27 Februarie 2011 22:46
Imi pare ca, la mai toate subiectele deschise de catre cineva, se gasesc intr-una aceiasi comentatori, care in loc sa discute in privat (messenger, etc), poarta aici discutii penibile, ori emit povesti cu pesti vanatoresti !
Ar fi cazul ca moderatorii (daca exista) sa elimine aceste nonsensuri !
Altfel spus, persoanele fara ocupatie, pot incerca rubrici privind locuri de munca disponibile...
what
Postat pe 28 Februarie 2011 08:20
So what?
Thor_again
Postat pe 28 Februarie 2011 08:59
Daca il iubesti trebuie sa ai rabdare . Daca l-ai jignit pe tema asta trebuie sa-ti iei adio de la o relatie normala . Incearca sa te intalnesti cu el fara sa-l sresezi cu gandul ca ...nu poate face nimic . Trebuie sa intelegi ca si pentru el este cel putin la fel de nasol ca si pentru tine . Oricum este o incompatibilitate intre voi la capitolul asta .
garbo093707
Postat pe 28 Februarie 2011 09:08
ale draq femei nepricepute....
eladaela
Postat pe 28 Februarie 2011 09:30
De la: Luna_in_capricorn, la data 2011-02-22 20:35:12Din cate stiu, se poate trata medical..., trebuie sa doriti amandoi asta...Spui ca aveti o comunicare foarte buna, deci teoretic nu vad unde e problema.

,,,,,,,,,,,,,,,,Sa incerce cu Tribulus Terrestris,dupa o luna de trament ,totul va fi ok...
ANELE
Postat pe 28 Februarie 2011 12:19
De la: garbo122554, la data 2011-02-27 21:53:41Please....nici nu mai stiu subiectul topicului...aa...era unu' care nu i scula, sau culca, nu mai stiu...nu are importanta. Pe langa flacaul cu motanu' palesc toate subiectele. M-am distrat copios duminica seara, iaca gratis fara bilet.
O singura idee totusi nu-mi da pace...de ce s-or fi numind barbatii secsu' tare? Cred ca acum stiu. Ca lor le intra prin orice spatiu...chiar si scandurile de la dormeza.

Ma duc sa verific ce face al meu...de azi inainte il voi privi cu alti ochi...hmmmmmm


concluzia care se impune: cine are probleme cu ejacularea precoce, musai sa faca rost de un motan
Numai sa aiba grija sa nu se sesiseze astia de la protectia animalelor pentru tratamente degradante aplicate felinelor. Mrrrr!
charmelen
Postat pe 28 Februarie 2011 12:33
De la: garbo190430, la data 2011-02-20 17:46:13De aproape 6 luni, sunt cu-n baiat care este indragostit de mine de vreo 2 ani de zile. Initial am fost prieteni foarte buni, si am zis sa-i dau o sansa, din moment ce ne intelegem atat de bine, comunicarea este exceptionala, avem o gramada de lucruri in comun si ne stim de atata vreme. Pana aici, toate bune si frumoase.

Problema este ca de vreo 4-5 luni de zile n-am mai facut sex. Sufera de ejaculare precoce. Nici nu apucam sa incepem ceva, ca se termina totul. Initial, am incercat sa-l ajut cu aceasta problema, insa mi-am pierdut rabdarea. Nu mai suport nici macar sa ma atinga.

Am discutat aceasta problema a lui, si, in opinia mea, i se trage de la practicarea masturbarii de la o varsta destul de frageda. Altfel nu-mi explic, Si cel mai frustrant, este ca pe el acest lucru nu pare sa-l ingrijoreze foarte tare. Zicea ca se duce la un dr, sa vada cum poate rezolva problema, dar nu s-a dus. Nu mai suport aceasta problema. Psihic ma termina. Fizic, m-am obisnuit, nu simt nevoia, parca am si uitat cum se face.

Nu stiu ce sa mai fac, Nu-l mai privesc ca pe un barbat, nu-l mai consider unul. Am ajuns inclusiv sa rad de el, poate poate face ceva in privinta asta. Dar nimic. Rade si cam atat. Plus ca nu are initiativa. Deloc. Ma saruta o data, si daca nu-i raspund, renunta. Si asta dintotdeauna, nu din ultimile luni. Imi zice ca daca nu vreau, sa-mi fie de bine! De parca mi-ar face vreun favor.

Ma tot gandesc sa ma despart de el, si sa-mi gasesc un prieten cu care sa am o relatie normala, dar parca nici nu vreau sa-l pierd ca amic. Ce pot face?


Eu cred ca tu esti minora si ai mai vrea sa vezi si alte marimi , ca pasarica lui e moartah...
DaMarkus09
Postat pe 28 Februarie 2011 12:46
frate....tuna si v-aduna
eladaela
Postat pe 28 Februarie 2011 12:50
Ca-n reclama ...ela .....da vezi ce profil frumos am ???
cricat
Postat pe 28 Februarie 2011 12:58
scuze!.. poza ... m-a furat peisajul...
cricat
Postat pe 28 Februarie 2011 13:08
Ok. fiind si eu in situatie cred ca iti pot spune cate ceva.Am avut o problema asemanatoare in sensul ca si sotul meu avea aceeasi problema a ejacularii premature sau precoce.Rezolvarea insa nu e sa iti cauti amant dupa cum te sfatuiesc unii(ele).Totul tine de iubire de fapt si nu de sex, acesta vine in urma iubirii si dragostei pe care fiecare o poarta pentru celalat.Si ca sa iti explic la concret:eram necasatoriti iar cand sa se desfasoare primul nostru act surpriza nu avea erectie buna si nu nimerea nici inauntru datorita faptului ca era moale.A doua oara nici nu a intrat bine ca a si terminat fara sa dea de doua ori din ass.Si asa a continuat de cateva ori bune, dar nu am intrat in panica si am asteptat pentru ca se suparase si el pe problema si promisese ca rezolva.Asadar ca sa-mi arate ca ma iubeste intr-adevar a rezolvat problema a mers la doctor care l-a sfatuit cu tot felul de metode de abtinere adica-cand simti ca vine iesi si strange glandul ca da inapoi............si tot felul de alte sfaturi printre care si folosirea unor solutii care prelungesc actul si amana ejacularea.Oricum inaintea folosirii acestora gasise el metoda spusa de unii p-acii cu primul numar si al doilea dar nu intra ca sa se termine actul ci inaintea actului mergea si efectua primul act sexual manual apoi treceam la preludiu si la treaba propriu zisa si mergea foarte bine incat obtineam orgasm destul de des(nu chiar de fiecare data dar aproape).Deci asta ar fi cam prima si cea mai la indemana solutie.Apoi ar mai fi solutiile de care aminteam mai devreme si care mi-au produs o placere si orgasme garantate de fiecare data una fiind chinese brush care se gaseste pe net si se utilizeaza f. usor el aplicand pe penis chiar sub gland cu betisorul din dotare un strat si calotand inapoi asteapta cam 1,5-2 ore apoi trece la actiune(instructiuni sunt si pe net si in cutia cu ,care vine produsul).Dar acesta este ceva mai scump.De aceea poate utiliza spray cu lidocaina care se gaseste in farmacii si este mai ieftin si are rezultate comparabile cu ale celeilalte solutii(nu chiar la fel dar se apropie fffffffffffffffff.mult)si asigurandu-ti din nou orgasmele dorite(se da la fel pe glandul decalotat).Sau cea mai ieftina solutie esta fiola de xilina 4%(si nu mai putin deoarece il tine mai putin si nu are efectul scontat)care iti va aduce din nou orgasmul dorit.
Deci solutii de rezolvare se gasesc daca se vrea iar iubitul meu care mi-a devenit sot intre-timp si avem o fetita minunata impreuna m-a iubit si ma iubeste si a rezolvat si aceasta problema.Acum nu m-as fi gandit la amant oricum si nu as fi disperat asteptam si mai mult de un an poate(la noi au fost cam 3 luni de precocitate)pentru ca voiam dragoste si iubire nu cautam sex si m-as fi putut abtine pentru ca si eu il iubesc si l-am iubit.Si asta cam este treaba:IUBIREA-DRAGOSTEA pentru ca astea daca sunt se rezolva orice.
Sper sa-ti fie de folos mesajul si "succesuri" multe!
atenita
Postat pe 28 Februarie 2011 13:51
Dar s-a gandit cineva ca astfel de lucruri se intampla datorita ambilor subiecti? E stiut faptul ca barbatul, daca nu e "motivat" are probleme mai ales cu erectia. Daca asta e libidoul.........
Astfel de probleme se trateaza impreuna, ca si cuplu. Sunt rare cazurile cand e de vina numai unul sau altul. Deci nu mai cautati vina, incercati sa colaborati amandoi si daca nu merge singurul lucru logic este despartirea (daca sexul e atat de important pentru voi).
Iar pentru persoanele care vor sa inlocuiasca (la sex) partenerul cu un amant, imi pare rau s-o spun dar este o totala lipsa de caracter- persona este de fapt o c....va care nu merita sa aiba o relatie normala cu cineva.
bebe13
Postat pe 28 Februarie 2011 14:28
De la: what, la data 2011-02-28 08:20:51Imi pare ca, la mai toate subiectele deschise de catre cineva, se gasesc intr-una aceiasi comentatori, care in loc sa discute in privat (messenger, etc), poarta aici discutii penibile, ori emit povesti cu pesti vanatoresti !
Ar fi cazul ca moderatorii (daca exista) sa elimine aceste nonsensuri !
Altfel spus, persoanele fara ocupatie, pot incerca rubrici privind locuri de munca disponibile...



Aoliooooo! Fratilor...Surorilor...! Mah, nu v-am rugat io sa nu tropaiti, cand intrati in sufragerie, ca treziti musafirii?
-So, what?!
So-oat, pe draqu...s-o trezit, nu s-o ouat!
Pai cum...ca voi tot sex, tot depre sex, vorbiti. Mai vorbiti si despre dezastre, de incendii...de boli, de guta, reuma...si cate alea! Sunteti buieci, mah...si nemunciti. Ia sa va cautati de munca...!

Noh, @what...te-am razbunat io! I-am pus io la punct! Unu nu mai misca!
Daca te mai mai deranjeaza unu, sa-mi zici mie...pe mess

Reflex
Postat pe 28 Februarie 2011 20:19
dar, daca casca vreunu`, se pune?

a, probabil doar pe mess!
esme
Postat pe 28 Februarie 2011 20:22
daca e in liniste ..... nu se pune...
cricat
Postat pe 28 Februarie 2011 20:25
@atenita... n`am inteles ce vrei sa vinzi acolo...
xilina, lidocaina...si mai ce?!!! chinese brush ?!
Io iti recomand sa-ti pui tu prima data, porcaria aia, sa vezi cum e!
Are cam acelasi efect, cum i-ai arde capatzana sculii, cu o coada de lingura inrosita in foc! Si-i mai ieftina lingura.
Reflex
Postat pe 28 Februarie 2011 20:30
ai incercat?
cricat
Postat pe 28 Februarie 2011 20:33
nu! dar am vandut asa ceva...
Reflex
Postat pe 28 Februarie 2011 20:34
nuti_vio
Postat pe 28 Februarie 2011 20:36
...de fapt, ai dreptate...de ce sa mint. am incercat sa vad cum e, daca ma fac mai armasar
si chiar mi-a reusit, doar ca saream pe pereti, prin baie!
Reflex
Postat pe 28 Februarie 2011 20:36


ups... tot patitu' priceput...
cricat
Postat pe 28 Februarie 2011 20:38
so, what!... ce nu face barbatu, de dragul muierii
Reflex
Postat pe 28 Februarie 2011 20:40
De la: Reflex, la data 2011-02-28 20:36:47...de fapt, ai dreptate...de ce sa mint. am incercat sa vad cum e, daca ma fac mai armasar
si chiar mi-a reusit, doar ca saream pe pereti, prin baie!


da pentru femei n-ai vandut nimic?
charmelen
Postat pe 28 Februarie 2011 20:42
numai de dragu' .... incearca orice..
cricat
Postat pe 28 Februarie 2011 20:43
mey...am intrat intr-o nebuloasa
daca pe doamna "What" o deranjeaza subiectul, cum de a intrat, taman aici ?
Reflex
Postat pe 28 Februarie 2011 20:43
De la: Reflex, la data 2011-02-28 20:40:20so, what!... ce nu face barbatu, de dragul muierii


mey, daca e din generozitate, se pune!
esme
Postat pe 28 Februarie 2011 20:45
@charmelen...femeile nu pun botu! de cand lumea, cu femeile nu faci bani! eventul toci...
Reflex
Postat pe 28 Februarie 2011 20:45
pai, exista intotdeauna o optiune!
esme
Postat pe 28 Februarie 2011 20:48
vrei sa spui ca femeile nu vor stimulente adiacente?
cricat
Postat pe 28 Februarie 2011 20:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
LA CINE TINE BARBATUL MAI MULT 18 De la: iacoben 17 Octombrie 2012 17:02
as vrea sa-mi salvez casnicia 135 De la: cory_emy 6 Octombrie 2011 10:56
nu stiu daca sa continui sau nu 53 De la: Alexxandra 14 Martie 2010 16:49
Viata in 2 Tu si el: cat de fericiti sunteti sau, dimpotriva, ce probleme aveti. 132 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:37
Despre indragosteala si...inapoi la punctul zero 61 De la: garbo174243 11 Aprilie 2011 04:45
Setari Cookie-uri