relatie fara sex

De la: garbo059899, la data 2011-02-27 14:15:36Suna ca din telenovela, dar va spun ca E REAL, E CHIAR VIATA MEA !!!


Te cred si te inteleg. Esti iubita perfecta pentru acel barbat. Cu 10 ani ma tanara, frumoasa, fara pretentii mari (deci costuri minime) si discretie maxima. Da, totul e superb. Bravo lui!!!! E posibil ca atunci cand vei deveni oficial doar a lui, situatia sa se schimbe putin. Cred ca intelegi ce vreau sa spun. Vorbesc din experienta....
pascalus
Postat pe 27 Februarie 2011 20:45
Ce n-ai inteles draga? O facea cu motanul.
cessy_wass
Postat pe 27 Februarie 2011 21:04
De la: garbo134945, la data 2011-02-26 15:58:23
De la: garbo174707, la data 2011-02-26 13:20:49Buna !
Ma numesc Antonio. Am 43 de ani. Am trecut si eu prin asa ceva, desi nici pe departe nu am facut abuz de masturbare, insa cu putina vointa se rezolva. De fapt pe mine m-a facut bine un ... motan. Il chema Scaramush. Faceam dragoste destul de des, aveam 24 de ani, si inca mai aveam ceva din vechiul necaz, insa izbucnea problema dupa 10-15 minute, fara sa imi doresc acel lucru. La un moment dat ma tineam de marginea patului, caci gasisem intre scandurile de la dormeza un spatiu. Motanul statea sub pat si credea, cand vedea textura impinsa printre scanduri, ca e un soarece. Si dadea cu gherutele chiar in momentul Z, cand eram pe marginea prapastiei. Atunci imi trecea si ...dai tare, Neneaca ! :) Asa ca cu tact, ambitie si ...cu ajutorul lui Scaramuch am castigat razboiul cu Precocitatea. Asadar SE POATE sa se rezolve delicata chestiune, insa si El trebuie sa isi doreasca acest lucru. Spune-i ca e sanatos tun si ca se merita sa aveti o viata normala pe toate planurile, inclusiv sexual. Cred ca il iubesti, si asta conteaza, altfel nu cereai aici sfaturi, nu ? As ( mai ) avea sfaturi pentru el, insa nu dumnealui a scris aici. Bafta multa va doresc in toate, sa va iubiti mult !!! Doamne ajuta !

IMPUSCATI-MA!!!!n-am inteles nimic!!!!
cessy_wass
Postat pe 27 Februarie 2011 21:05
@pascalus...de ce esti rau si descurajezi femeia? 10 ani, chiar nu-i diferenta mare. Si oricum... ei au patru ani, de cand sunt impreuna. Deci, proba de anduranta, s-a consumat. Eu, sincer sunt ferm convins, ca vor fi un cuplu reusit si fericit.

Reflex
Postat pe 27 Februarie 2011 21:06
De la: garbo134945, la data 2011-02-26 15:58:23
De la: garbo174707, la data 2011-02-26 13:20:49Buna !
Ma numesc Antonio. Am 43 de ani. Am trecut si eu prin asa ceva, desi nici pe departe nu am facut abuz de masturbare, insa cu putina vointa se rezolva. De fapt pe mine m-a facut bine un ... motan. Il chema Scaramush. Faceam dragoste destul de des, aveam 24 de ani, si inca mai aveam ceva din vechiul necaz, insa izbucnea problema dupa 10-15 minute, fara sa imi doresc acel lucru. La un moment dat ma tineam de marginea patului, caci gasisem intre scandurile de la dormeza un spatiu. Motanul statea sub pat si credea, cand vedea textura impinsa printre scanduri, ca e un soarece. Si dadea cu gherutele chiar in momentul Z, cand eram pe marginea prapastiei. Atunci imi trecea si ...dai tare, Neneaca ! :) Asa ca cu tact, ambitie si ...cu ajutorul lui Scaramuch am castigat razboiul cu Precocitatea. Asadar SE POATE sa se rezolve delicata chestiune, insa si El trebuie sa isi doreasca acest lucru. Spune-i ca e sanatos tun si ca se merita sa aveti o viata normala pe toate planurile, inclusiv sexual. Cred ca il iubesti, si asta conteaza, altfel nu cereai aici sfaturi, nu ? As ( mai ) avea sfaturi pentru el, insa nu dumnealui a scris aici. Bafta multa va doresc in toate, sa va iubiti mult !!! Doamne ajuta !

IMPUSCATI-MA!!!!n-am inteles nimic!!!!

Ce n-ai inteles draga? O facea cu motanul.
cessy_wass
Postat pe 27 Februarie 2011 21:08
Deci, Antonio...sa recapitulam:
-iti trebuie una bucata canapea, una bucata motan -marca Scaramush- si una problema la masarda, ca sa-ti reuseasca victoria!
S`apoi, una minte de 43 de ani, sa postezi aici experimentul !

Noah...cum zici tu; Doamne ajuta!
Reflex
Postat pe 27 Februarie 2011 21:19
De la: Reflex, la data 2011-02-27 21:06:32@pascalus...de ce esti rau si descurajezi femeia? 10 ani, chiar nu-i diferenta mare. Si oricum... ei au patru ani, de cand sunt impreuna. Deci, proba de anduranta, s-a consumat. Eu, sincer sunt ferm convins, ca vor fi un cuplu reusit si fericit.



Au 4 ani vechime, dar sunt sub vraja iubirii secrete. Cand totul va fi pe fata situatia se poate schimba putin sau mai mult. Totusi cei 10 ani diferenta, ma fac sa cred ca totul va fi ok. Nu cred ca tipul va indrazni sa faca miscari gresite la varsta lui, ca risca enorm. Nu-i descurajez, ci doar sunt realist. Am trecut prin astfel de momente si chiar sunt la a doua experienta de acest gen. Stiu despre ce vorbesc. De aceea l-am si felicitat pe barbat. A reusit. Asta trebuie sa simta si sa traiasca orice femeie in situatia ei. El a reusit, dar asta nu inseamna ca absolut tot ce a reusit sa-i transmita ei, e adevarat. Nu cred ca pot fi suficient de explicit, ca sa ma fac inteles, dar sincer ma bucur pentru ei si le doresc sa se iubeasca in viitor ca la inceput...... .
pascalus
Postat pe 27 Februarie 2011 21:29
ce treaba are mintea aici, reflex? atata vreme cat nu exista vanitati ce, chipurile, nu sufera terfelire si prafuiri, de ce nu?! presupun ca omul nu a trait supliciul unor mustrari de constiinta dupa impartasirea experientei! probabil ca dupa `expunere`, s-a simtit la fel de fericit ca si inainte. ...oameni suntem! ca urmare, ii putem acorda circumstante atenuante.
esme
Postat pe 27 Februarie 2011 21:30
De la: Reflex, la data 2011-02-27 21:19:37Deci, Antonio...sa recapitulam:
-iti trebuie una bucata canapea, una bucata motan -marca Scaramush- si una problema la masarda, ca sa-ti reuseasca victoria!
S`apoi, una minte de 43 de ani, sa postezi aici experimentul !

Noah...cum zici tu; Doamne ajuta!


Va rog..respectuos, daca-mi permiteti...v-a scapat un amanunt mic dar de importanta vitala...''un mic spatiu intre scandurile de la dormeza'' ; fara de care actul propriu-zis impreuna cu colaborarea avantajoasa si strict dezinteresata a motanului Scaramush nu ar fi fost posibila.
Intra-devar...subscriu...DOAMNE AJUTA si.....ALOOOOOOOOO>>>>''pisi...hatria'' va rog sa va autosesizati.
cessy_wass
Postat pe 27 Februarie 2011 21:31
"ia-i Doamne,strange-le neamul"
eladaela
Postat pe 27 Februarie 2011 21:33

si in deplasare, cu motanul sub brat? ...si cu toporul ca sa strice dormeza,?
quasaria
Postat pe 27 Februarie 2011 21:34
@pascalus...tocmai aici este esenta relatiei -varsta! se formeaza un cuplu matur si zic eu, la varsta potrivita, pentru amandoi.
cred cu tarie, in rezistenta unor astfel de cupluri. am intalnit multe cazuri fericite.
Reflex
Postat pe 27 Februarie 2011 21:38
@esme...ii acordam lui Antonio circumstante atenunate, din plin...ca ne-o distrat de minune!
mai ales ca a lasat loc de suspans, privitor la desfasurarea experimentului - vezi chestia cu scandurile, textura si inducerea in eroare, a lui Scaramush.
Reflex
Postat pe 27 Februarie 2011 21:45
ei, vezi, reflex, pana la urma Antonio dovedeste chiar unele virtuti! chiar daca in alt registru!
esme
Postat pe 27 Februarie 2011 21:51
...spre deliciul nostru!
Reflex
Postat pe 27 Februarie 2011 21:53
Please....nici nu mai stiu subiectul topicului...aa...era unu' care nu i scula, sau culca, nu mai stiu...nu are importanta. Pe langa flacaul cu motanu' palesc toate subiectele. M-am distrat copios duminica seara, iaca gratis fara bilet.
O singura idee totusi nu-mi da pace...de ce s-or fi numind barbatii secsu' tare? Cred ca acum stiu. Ca lor le intra prin orice spatiu...chiar si scandurile de la dormeza.

Ma duc sa verific ce face al meu...de azi inainte il voi privi cu alti ochi...hmmmmmm
cessy_wass
Postat pe 27 Februarie 2011 21:53
De la: Reflex, la data 2011-02-27 21:38:00@pascalus...tocmai aici este esenta relatiei -varsta! se formeaza un cuplu matur si zic eu, la varsta potrivita, pentru amandoi.
cred cu tarie, in rezistenta unor astfel de cupluri. am intalnit multe cazuri fericite.


Studiile facute privind varsta potrivita in cupluri, spun clar ca in peste 80% din cazuri, barbatul ar fi ideal sa aiba intre 8-12 ani mai mult decat femeia. N-am avut informatia asta cand m-am insurat si acum ma descurc cum pot, deoarece asa stau lucrurile.
pascalus
Postat pe 27 Februarie 2011 21:55
@pascalus...Ei nu am trait chiar "la secret". Mai bine zis nu ne-am ferit de lume, sa iesim iesim in locurile publce impreuna mai alesc ca am si cu actualul iubit foarte puncte comune, inclusiv profesionale. Lumea s-a obisnuit cu noi sa ne vada impreuna si sincer, nici nu am fugit de ochii lor. Pana la urma stiam ca in constiinta mea eram curata, practic nu umblam cu 2 barbati ci doar cu unul. Cel oficial imi era doar coleg de apartament si prieten. Si atat. Iar celalalt imi era prieten f bun dar si iubit.

Sigur ca fiind si o persoana care are contact cu foarta multa lume zilnic si ma cunoaste multa lume (sunt prof, intru zilnic in relatii cu sute de studenti) ar fi trebuit sa fiu chiar mai discreta. Chiar si sotul (inca are aceasta calitate) il cunoaste foarte bine, lucram in aceleasi medii si face glume de genul ca ce tare e el ca "si-a bagat om".

E distractiv, cre cred si eu, dar chiar asa este. Asa ca mare diferenta de perceptie a relatiei noastre din partea tertilor, nu va fi. Sunt deja obisnuiti cu noi

Probabil @pascalus..ca te-ai gandit ca dupa ce vom fi cu adevarat impreuna, in mod oficial se va stinge "focul" ? Pai sunt legile lui Murphy"Daca sunteti fericiti impreuna, asteapta pana cand va veti casatori" sau "Daca dragostea este oarba, casatoria iti deschide ochii.". Daca e sa ne luam dupa prejudecati sau legi, fie ele si ale lui Murphy, atunci nu mai facem nimic, nu mai riscam si stam doar sa se intample legitatile bine stiute.

Merg totusi pe RISC. Risc si fac ceva chiar daca exista posibilitatea sa imi para rau ulterior decat sa am certitudinea unei pareri de rau pentru ca mi-am ratat sansa vietii mele si sa stau in tristete si parere de rau pentru viata anosta pe care am trait-o pana acum. Am stat destul in "stand-by" asteptand sa se intample ceva...

Si sincer am mare incredere in reusita, perioada de "proba" a trecut si chiar nu mai am ce pierde pana la urma si atunci RISC.
garbo059899
Postat pe 27 Februarie 2011 21:57
si uite-asa am gasit si eu raspunsul la dilema vietii mele
eladaela
Postat pe 27 Februarie 2011 21:57
sa inteleg, pascalus, ca nu te inscrii in fericitul procent?!
esme
Postat pe 27 Februarie 2011 21:58
@pascalus...ai vazut ca imi dai dreptate?

Reflex
Postat pe 27 Februarie 2011 21:59
@pascalus...
"Studiile facute privind varsta potrivita in cupluri, spun clar ca in peste 80% din cazuri, barbatul ar fi ideal sa aiba intre 8-12 ani mai mult decat femeia. N-am avut informatia asta cand m-am insurat si acum ma descurc cum pot, deoarece asa stau lucrurile. "

Ei...nici eu nu am avut informatia asta la 20 de ani cand m-am maritat. Dar sa luam lucrurile asa cum sunt. Daca am stii totul de dinainte am fi niste roboti. Eu nu as schimba acum nimic din trecutul meu, mi-a dat multa intelepciune si a fost ceea ce trebuia sa se intample atunci. Acum, iau totul ca atare, viitorul ne este inainte iar trecutul face parte din viata noastra, ne-a maturizat si ne-a facut sa fim oameni completi. Nu trebuie sa il regretam. Iar daca acum este sa fie cineva cu 10 ani mai mare ca mine langa care simt dragostea adevarata, atunci merg inainte cu acea persoana langa care simt ca "evoluez".

garbo059899
Postat pe 27 Februarie 2011 22:06
Reflex...

Reflectezi foarte matur...........
garbo059899
Postat pe 27 Februarie 2011 22:08
@garbo ...99, te rog io frumos, explica-mi notiunea aia..."si-a bagat om".
Stii ca nu`s rau intentionat, da`s mai molcom la minte -ca ardeleanul- si cre`ca trebuie s-o rumeg mai profund, sa nu-i dau o conotatie eronata
Reflex
Postat pe 27 Februarie 2011 22:11
Pai si io is ardeleanca si pot explica pe indelete.....fara graba

Pai daca nu mai aveam nicio treaba in dormitor cu d-l sot, atunci el si-a "bagat om" la acest capitol.




garbo059899
Postat pe 27 Februarie 2011 22:18
de asta imi era frica!
sa-mi traiesti!...cum am zis prima data -faina fata!
sa te tzuc, ca ies.
o saptaman buna...la toata lumea!
Reflex
Postat pe 27 Februarie 2011 22:20
De la: esme, la data 2011-02-27 21:58:18sa inteleg, pascalus, ca nu te inscrii in fericitul procent?!


Intelegi gresit..... . Fericirea si-o face fiecare, cum stie si cat poate....
pascalus
Postat pe 27 Februarie 2011 22:21
mie lucrurile mi se par totusi simple, daca nu le complicam cu elanul nostru feminin de a "rezolva impreuna". E problema unuia. Tine strict de corpul lui. Daca el nu are dorinta sa o rezolve si nu il intereseaza, nu exista nici o problema de cuplu. Cum nu exista, de fapt, nici cuplul. E aberant sa vorbesti de cuplu in lipsa unei relatii intime.
quasaria
Postat pe 27 Februarie 2011 22:22
pascalus, te feliciti singur pt `intelepciunea` raspunsului sau pt faptul ca ai `izbandit`, totusi? ... e vorba de replica pe care mi-o dai...

nu am avut nicio intentie dubioasa ori perfida atunci cand te-am intrebat! doar mi s-a parut ca intuiesc o urma de tristete in tonul tau.
esme
Postat pe 27 Februarie 2011 22:26
'quasaria' ....mie lucrurile mi se par totusi simple, daca nu le complicam cu elanul nostru feminin de a "rezolva impreuna". E problema unuia. Tine strict de corpul lui. Daca el nu are dorinta sa o rezolve si nu il intereseaza, nu exista nici o problema de cuplu. Cum nu exista, de fapt, nici cuplul. E aberant sa vorbesti de cuplu in lipsa unei relatii intime. [/quote]

Guasaria....iti dau dreptate, fara relatii intime nu exista cuplu, pe ideea asta am mers si eu.
garbo059899
Postat pe 27 Februarie 2011 22:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O poveste cu sad-end 39 De la: betty37 1 Martie 2011 19:56
DUPA 1 AN DE CASNICIE,INTERVINE MONOTONIA SI URA,VREA CEVA NOU SI PROASPAT, CA NEVASTA .........SPUNETI VOI?...!CRED CA ESTE VECHE. 159 De la: dor72_ 24 August 2011 20:04
sexul copilului 1 De la: mariana1971_12_08 1 Aprilie 2010 13:50
as vrea sa-mi salvez casnicia 135 De la: cory_emy 6 Octombrie 2011 10:56
Problema intre iubita si mama. 1 De la: garbo_501644 8 Februarie 2020 21:47
Setari Cookie-uri