relatie fara sex

Intra pe internet,cauta ci citeste,BEBE MIHAESCU,cartea "a face dragoste aproate perfect"e valabil pentru orcine care citeste aceasta rubrica.Dragi tineri,este nevoie sa va faceti o educatie sexuala,sa cititi ,sa invatati din carti,asa cum face un bucatar sau un medic,mai intii invata,apoi practica ceea ce a invatat.a fost un exemplu aleator,cert este ca a face dragoste este o ARTA,trebuie sa o intelegi,sa simti,sa-i pui toate condimenteleiubirii,nimic,car nimic sa nu-i lpseasca !!! !Incercati si nu veti regreta !!Asta e viata traita frumos ..Bafta !!
anuska55
Postat pe 26 Februarie 2011 10:19
barbati impotenti/femei nesatisfacute"..spunea cineva acum cativa ani ca aici se va ajunge.
o relatie incepe prin comunicare(nu vorbe)..comunicarea de suflete,traire,empatie..tot.iar amorul implineste si unifica aceasta.una fara alta nu merge.sexul e tot o cerinta a sufletului..e tot in legatura cu iubirea.Intreaba-l si priveste-l in ochi cand il intrebi.."ce simti si ce iti doresti de la mine?"eu unul cred ca nu esti tu iubirea lui sau invers si doar va amagiti...nu e sufletul tau in el.ramaneti amici si mergeti fiecare pe drumul vostru,altfel nu va faceti decat rau.
mariany
Postat pe 26 Februarie 2011 10:23
De la: anuska55, la data 2011-02-26 10:19:33Intra pe internet,cauta ci citeste,BEBE MIHAESCU,cartea "a face dragoste aproate perfect"e valabil pentru orcine care citeste aceasta rubrica.Dragi tineri,este nevoie sa va faceti o educatie sexuala,sa cititi ,sa invatati din carti,asa cum face un bucatar sau un medic,mai intii invata,apoi practica ceea ce a invatat.a fost un exemplu aleator,cert este ca a face dragoste este o ARTA,trebuie sa o intelegi,sa simti,sa-i pui toate condimenteleiubirii,nimic,car nimic sa nu-i lpseasca !!! !Incercati si nu veti regreta !!Asta e viata traita frumos ..Bafta !!


Mah...tu esti agent de vanzari la bebe...cat ai procent?
Reflex
Postat pe 26 Februarie 2011 10:29
De la: garbo190430, la data 2011-02-20 17:46:13De aproape 6 luni, sunt cu-n baiat care este indragostit de mine de vreo 2 ani de zile. Initial am fost prieteni foarte buni, si am zis sa-i dau o sansa, din moment ce ne intelegem atat de bine, comunicarea este exceptionala, avem o gramada de lucruri in comun si ne stim de atata vreme. Pana aici, toate bune si frumoase.

Problema este ca de vreo 4-5 luni de zile n-am mai facut sex. Sufera de ejaculare precoce. Nici nu apucam sa incepem ceva, ca se termina totul. Initial, am incercat sa-l ajut cu aceasta problema, insa mi-am pierdut rabdarea. Nu mai suport nici macar sa ma atinga.

Am discutat aceasta problema a lui, si, in opinia mea, i se trage de la practicarea masturbarii de la o varsta destul de frageda. Altfel nu-mi explic, Si cel mai frustrant, este ca pe el acest lucru nu pare sa-l ingrijoreze foarte tare. Zicea ca se duce la un dr, sa vada cum poate rezolva problema, dar nu s-a dus. Nu mai suport aceasta problema. Psihic ma termina. Fizic, m-am obisnuit, nu simt nevoia, parca am si uitat cum se face.

Nu stiu ce sa mai fac, Nu-l mai privesc ca pe un barbat, nu-l mai consider unul. Am ajuns inclusiv sa rad de el, poate poate face ceva in privinta asta. Dar nimic. Rade si cam atat. Plus ca nu are initiativa. Deloc. Ma saruta o data, si daca nu-i raspund, renunta. Si asta dintotdeauna, nu din ultimile luni. Imi zice ca daca nu vreau, sa-mi fie de bine! De parca mi-ar face vreun favor.

Ma tot gandesc sa ma despart de el, si sa-mi gasesc un prieten cu care sa am o relatie normala, dar parca nici nu vreau sa-l pierd ca amic. Ce pot face?
RATUSCA_CEA_URATA
Postat pe 26 Februarie 2011 10:35
CEA MAI BUNA TREABA. LASA-L SI NU TE UITA INAPOI. EXISTA SUTE DE ALTI BARBATI ! DACA NU O FACI ACUM ,AI SA TE OBISNUIESTI CU PROBLEMA SI VA FII PARTE DIN VIATA VOASTRA. NICI UN BARBAT NU VA ACCEPTA CA ESTE VINA LUI. ASA SUNT BARBATII ,PT TOT NUMAI FEMEILE SUNT VINOVATE.
RATUSCA_CEA_URATA
Postat pe 26 Februarie 2011 10:38
nu prea cred in tocirea cartilor de gen,mai degraba a coatelor...cred in experientza..
cand vine vorba despre sex,normal ca unui barbat ii prinde bine sa citesca acolo ceva tehnici,da' unde exista prea multa ratiune nu cred ca exista multa simtire,si ma refer la ambii parteneri,pt ca daca aplici ce ai invatat, iti poti face parteneru' "de comanda" dar tu?tu unde esti?acolo,sigur?

hmm,m-am bagat la discutii de genu' asta,lasa ca e we,merge..la cafea...

cred in chimia trupurilor.

iasomia
Postat pe 26 Februarie 2011 10:40
ca bine zici, ratusca, dupa cum n`ai cetera, muierile poarta toata vina, ca n`au grija de coana mare..
Reflex
Postat pe 26 Februarie 2011 10:40
Hei Alissa,

Daca am citit bine in profilul tau si 2 copii.. daca asa e .. mai gandeste-te si la altii nu numai la tine si la sex! Bafta si sa ai gandurile cele mai bune!
Allexandra
Postat pe 26 Februarie 2011 10:43
adica ii sugerezi femeii, sa-si ia gandul de la sex...
bravos...iote ca treaba-i si pe invers
Reflex
Postat pe 26 Februarie 2011 10:44
PUN PARIU CA ESTI BARBAT! PLIN DE TINE SI VANITOS!
RATUSCA_CEA_URATA
Postat pe 26 Februarie 2011 10:46
o nimerisi ratusca... ...ca nuca-n perete
Reflex
Postat pe 26 Februarie 2011 10:47
De la: Reflex, la data 2011-02-26 10:44:22adica ii sugerezi femeii, sa-si ia gandul de la sex...
bravos...iote ca treaba-i si pe invers
Allexandra
Postat pe 26 Februarie 2011 10:50
Buna Reflex,

Ii sugeram sa gandeasca mai mult si mai complet.. pe langa sex, sunt mult mai multe alte lucruri tot la fel de importante intr-o relatie .. succes


Allexandra
Postat pe 26 Februarie 2011 10:52
draga mea,
sunt metode prin care el sa nu ejaculeze precoce...un anumit "butonas" care trebuie presat.
dar ar fi bine in rest sa fiti mai creativi si sa incercati ceva cu totul nou...cva ce nu ati mai facut..nu doar actul de sex in sine, ci jocul..
comunicati, lui ii este frica, cred.. iar daca tu il parasesti pt asta, toata viata va fi frustrat...mai bine ajuta-l, asta inseamna relatie si iubire.
pe curand!
garbo186771
Postat pe 26 Februarie 2011 10:54
Alexandra...chmm-chmm...cum sa-ti spui io tie, sa nu parem penibili...intr-o relatie de succes -ce implica chiar si cresterea si educarea celor doi copii- este extrem de importanta relatia initima a cuplului. Si am sa-ti dau doar un exemplu:
-daca partenera nu ma satisface, am sa fiu nevoit, sau sa ma mut cu totul, sau sa caut un surogat... si invers!
Si de aici, adio liniste, buget, interese comune...si tot tacamul.
Reflex
Postat pe 26 Februarie 2011 10:59
buna eu as sugera urmatoarele; trebuie sa mergeti inpreuna la un urollog la un control de evaluare una la mana , apoi cred caci mai are probleme si emotionale deoarece facad masturbare de cand era mai mic era cred tentat sa se uite tot timpul sa nu vina cineva peste el . mai are o posibilitate luarea unor medicamente naturiste de la PLAFAR ce inbogatesc virilitatea, performantele sexuale etc. Dar cred caci cel mai bine ar trebui sa se stapaneasca si sa dea drumul la mai greu .
mysulica
Postat pe 26 Februarie 2011 10:59
mysulica...io i-as sugera sa ia un liniar din lemn, si sa-i arda una peste boashe cand vine momentul...ca tipul e si egoist asta daca nu cumva, abia asteapta sa scape de corvoada...din varii motive, doar de el stiute
Reflex
Postat pe 26 Februarie 2011 11:06
...mai m`am gandit mai exista si varianta sexorcizarii!
daca reuseste...
Reflex
Postat pe 26 Februarie 2011 11:15
De la: Reflex, la data 2011-02-26 11:06:31mysulica...io i-as sugera sa ia un liniar din lemn, si sa-i arda una peste boashe cand vine momentul...ca tipul e si egoist asta daca nu cumva, abia asteapta sa scape de corvoada...din varii motive, doar de el stiute
ai zis bine caci este cam egoist deoarece nu se mai gandeste si la ea o starneste apoi o lasa cu botu pe labe
mysulica
Postat pe 26 Februarie 2011 11:25
foarte bine gandesti...bv
garbo087774
Postat pe 26 Februarie 2011 11:25
ei, nah, ce atatea sexorcizari, meditatii, incantatii, emanatii si practici voodoo?! prea mult efort si consum de energie pt unul care prefera `prestidigitatia` oricarui alt `instrument` de drept! off with his ...`head`!
esme
Postat pe 26 Februarie 2011 11:31
cind esti in deplasare ,departe de vuietul orasului ,si in jurul tau sint toate frumusetile naturii ,mioare ,ciobani , etc, mai putin jumatatea ta, cea mai buna solutie sau indicat este ,FARA SEX ,ca altfel ajungi un .... ! ! !
zero_zero_sapte
Postat pe 26 Februarie 2011 11:31
EU CRED CAI O PROBLEMA?TE IUBESTE PRE MULT..
gogu1938
Postat pe 26 Februarie 2011 11:41
Draga mea, scuza-ma dar... daca intr-adevar era comunicare intre voi (asa cum zici) nu ajungeai sa scrii aici...
MproF are dreptate exista mai multe feluri de a rezolva problema in asa fel incat sa fie bine si pt tine...dar totul depinde de voi amandoi, nu numai de tine sau numai de el....
Puteti incerca si urmatorul exercitiu: cand simte ca e aproape sa ejaculeze opriti actul sexual, reincepeti dupa cateva min si atunci o poate face, a doua oara mariti timpul de asteptare si iar faceti sex( ca dragoste se pare ca nu prea exista ....) si tot asa din zi in zi se mareste timpul si baiatul o sa-si revina...dar... trebuie sa aveti rabdare amandoi si pana se rezolva mai incercati si alte tehnici ca placerea poate fi provocata si-n alte moduri...inclusiv cu jucariile de la sexshop si tot acolo s-ar putea sa dati peste o persoana calificata care sa va mai dea niste sfaturi in plus.
Succes si ...s-auzim numai de bine!
O zi buna tuturor!
garbo181295
Postat pe 26 Februarie 2011 11:45
E un subiect fabricat. Asa ceva nu are cum sa fie real. Ce varsta are partenerul ei, de nu poate avea inca o erectie dupa ejacularea precoce? Al doilea contact, daca e facut imediat (in functie de varsta partenerului), trebuie sa dureze mai mult...... si astfel nu mai poate fi vorba de ejaculare precoce.
pascalus
Postat pe 26 Februarie 2011 11:47
uite ce poti face,pastreazal pe el pentru sfaturi,vorbe bune,saruturi,sprijin...si iama pe mine pentru a te satisface:)) si e perfect
MegaAladinn
Postat pe 26 Februarie 2011 11:52
EU cred ca singurul lucru pe care il aveti de facut ...nu este sa aveti un amant sau eu stiu ce alt tip de satisfacere.... cred ca ar trebui sa ii explicati cact de mult conteza sexul pentru o femeie ... la fel de mult ca pentru un barbat. Iar dar in urma discutiei nu are de gand sa faca nimic, ii aduceti la cunostinta ca relatia pur si simplu nu paote continua... voi ati facut destule sa il sustineti si acum totul depinde de el. NU ramaniti captive intr-o relatie doar pentru a nu-l face sa sufere. Oare el nu va face pe voi sa suferiti? ... si daca intrebarea va puneti intrebarea NU O SA SUFAR DACA MA DESPART DE EL PENTRU CA IL IUBESC? raspunsul vine de la sine .. oricum suferi si esti plina de frustrari langa el. Ajuta-te pe tine si asa il vei ajuta pe el.
missdelicris
Postat pe 26 Februarie 2011 12:05
Draga mea , am parte de o "relatie" de trei ani de zile ...fara sex . este cea mai pasionala relatie din cate ar putea fi concepute . drama este ca ...nu e conceputa .este reala si ma macina zi de zi . asadar , sfatul meu este sa pleci , cat inca mai poti . eu am renuntat . astept sa se expuize cumva , din ratiuni exterioare mie . am incercat sa ies pana odinioara... dar orice incercam se sfarsea cu lacrimi si pierderi enorme pe toate planurile . pentru ca ... orice alt barbat il raportam la ...cel care imi acapareaza mintea, sufletul ...orice ...numai partea intima nu . si frustrarea este enorma . nu pentru lipsa sexului - acesta poate fi satisfacut de catre oricine altcineva potent(normal) . ci pentru senzatia de disconfort psihic . pentru ca fiind "barbatul meu" in fiecare clipa din zi, cand toata viata este legata de el , orice incercare de a trai un moment intim cu alt barbat imi creaza sentimentul de culpabilitate . Apoi ...oricare alt barbat , oricat ar fi de interesant sau de potent ...nu este el ..."barbatul meu " iubit . si dupa o noapte traita in bratele altcuiva ...sentimentul de disconfort psihic ma macina . Din aceasta perspectiva vin sa te rog ...PLEACA din astfel de relatie . Lipsa potentei nu este cauza . Daca i-ar pasa de tine mai mult ar trece de egoism . Si ar gasi solutii , chiar numai sa te stranga in brate si sa compenseze afectiv neputinta sa . Atfel , va sti , cum a facut se pare si pana acum , sa te lege afectiv de el doar atat cat ii este lui confortabil si sa iti ceara tie sacrificiul de a trai langa un om cu un profund handicap psihic . Lasa actele de caritate pana inca mai poti . Eu nu mai pot , se pare . Si te asigur ca nu imi este bine . Ma simt bantuita ca de o fantoma ce face pustiu uneori si in inima mae si in jurul meu . M-ar bucura sa stiu ca trairea mea reala poate fi de folos cuiva , daca pe mine nu ma mai pot ajuta ! Mult curaj !
garbo031989
Postat pe 26 Februarie 2011 12:51
Buna !
Ma numesc Antonio. Am 43 de ani. Am trecut si eu prin asa ceva, desi nici pe departe nu am facut abuz de masturbare, insa cu putina vointa se rezolva. De fapt pe mine m-a facut bine un ... motan. Il chema Scaramush. Faceam dragoste destul de des, aveam 24 de ani, si inca mai aveam ceva din vechiul necaz, insa izbucnea problema dupa 10-15 minute, fara sa imi doresc acel lucru. La un moment dat ma tineam de marginea patului, caci gasisem intre scandurile de la dormeza un spatiu. Motanul statea sub pat si credea, cand vedea textura impinsa printre scanduri, ca e un soarece. Si dadea cu gherutele chiar in momentul Z, cand eram pe marginea prapastiei. Atunci imi trecea si ...dai tare, Neneaca ! :) Asa ca cu tact, ambitie si ...cu ajutorul lui Scaramuch am castigat razboiul cu Precocitatea. Asadar SE POATE sa se rezolve delicata chestiune, insa si El trebuie sa isi doreasca acest lucru. Spune-i ca e sanatos tun si ca se merita sa aveti o viata normala pe toate planurile, inclusiv sexual. Cred ca il iubesti, si asta conteaza, altfel nu cereai aici sfaturi, nu ? As ( mai ) avea sfaturi pentru el, insa nu dumnealui a scris aici. Bafta multa va doresc in toate, sa va iubiti mult !!! Doamne ajuta !
garbo174707
Postat pe 26 Februarie 2011 13:20
De la: ALISSA81ALINA, la data 2011-02-26 02:36:17si eu am o problema asemanatoare. la noi nu mai exista sex, dar nu din cauza unei probleme medicale. pur si simplu, vine tarziu de la servici, se aseaza pe fotoliu la televizor si bea. ori adoarme pe fotoliu, ori se taraste cu greu pana in pat cand e pe punctul de a adormi. m-am hotarat sa il parasesc, deja caut chirie. asa ca nu mai sta degeaba si gaseste pe cineva care sa te merite. rezolvarea cu amantul nu e de recomandat, mintindu-ti partenerul te minti pe tine. daca nu faceti dragoste relatia voastra nu prea este relatie.


-----------------------------------------------------
scz ca intervin dar ----------------------------------------------------------------se spune ca nu exista barbati impotenti ci femei care (nu stiu cum sa duca treaba pana la capat ) s-au (neexperimentate)--numai bine --totul se rezolva de comun acord
garbo031621
Postat pe 26 Februarie 2011 14:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Daca dragoste nu e... 81 De la: Juna 2 Martie 2012 21:24
Rezista o relatie la distanta? 48 De la: bestia 22 Decembrie 2009 19:39
O poveste cu sad-end 39 De la: betty37 1 Martie 2011 19:56
CINE VREA MUNCA/babysitter 21 De la: ingerasulluptator 13 Iulie 2011 20:50
cum sunt 144 De la: liaiedera 30 Mai 2010 19:25
Setari Cookie-uri