Barbatia -nu are legatura deloc cu muschii

A fi barbat insemana mult mai mult, decat sa-ti lucrezi la sala de gimnastica muschii ca sa arate in chip multumitor, cel putin.Daca te consideri barbat in adevaratul sens al cuvantului trebuie sa dai dovada de mult curaj-desi femeile sunt mult mai curajoase de regula-sa dai dovada de multa determinare si hotarare in tot ceea ce faci,sa fi consectvent si sa-ti urmezi telurile cu perseverenta.Daca arati bine, ai un mare avantaj,la fel si daca esti tanar si bogat,insa acestea sunt doar avantaje de suprafata care te ajuta in prima instanta sa faci o buna impresie doamnelor in rest depinde numai de tine sa-ti consolidezi pozitia intr-o relatie de cuplu sau pasagera.Dupa primele impresii profunzimea ,inteligenta si lispsa ta de superficialitate, te vor propulsa fie direct spre inima femeii pe care o doresti, fie direct la usa ei in spatele usii.Se va simti bine daca o vei amuza si distra ,darse va plictisi repede de tine daca nu o sa-i poti tine interesul treaz prin lucruri consistente pa care sa le aprecieze im mod deosebit si care sa o impresioneze in cel mai inalt grad.O femei care rade si se simte bine va cauta mereu o companie de acest fel, dar nu se va indragosti de un astfel de personaj decat foarte rar ,una este sa te distrezi si alta sa te indragostesti.Veti observa ca mai toate cuplurile au o asimetrie ciudata ,el dargut ea austera ,ea frumoasa el nu, el batran ea tanara , fara sa fie neaparat convietuiri din interes.La un moment dat au gasit unul in celalalt ceea ce cautau ,dar ce?
garbo265966
Postat pe 22 Iunie 2012 08:14
Si uite asa ti-ai raspuns singur la intrebarea de ce nici o femeie nu sta cu tine.Si daca tot te-ai lamurit singur poate ne lasi naibii in pace.
lala2
Postat pe 22 Iunie 2012 19:22
nu poate ca e prea plin de gol si nici muschi, nici bani nu are, nici masina 4x4, care sa ruleze cu 140km/h... (pentru el 140km/h, e o viteza cu care ar trebui sa impresionezi o femeie ~ de aia pustii care vor sa impresioneze fetele cu masinile lor, isi iau masini care alearga cu 320km/h... dar n-ai ce sa-i ceri prapaditului astuia care la 50 de ani, cere in mesaje libidinoase prietenia femeilor pe net si apoi, refuzat, le face cum ii vine la gura)
oamenii de bun simt sadesc flori pe morminte!
uite 966, pentru tine
ca si asa esti o lady care cauti iubire!
heartbit
Postat pe 22 Iunie 2012 19:34
Barbatia??? Dar cu ce are legatura??? Daca NU cu muschii...eu cred...atunci cu ce??? :sml-confused0024Vreaaaaaau sa stiiiiiiu!!! Dar ce-i aia "barbatie"????Pectoralii?Abdomenul plat???Cardul??? M-aI confuzat...nu stiam nici inainte mai nimic...acum sunt in ceata totala...Cer explicatii clare sa pot raspunde la intrebarea din topic!!
elisabeta_boia
Postat pe 22 Iunie 2012 21:25
"sa fi consectvent " - doar a explicat irina o data care e treaba cu ideile fixe, nu?
quasaria
Postat pe 22 Iunie 2012 21:51
SE POATE SI CIVILIZAT- am trait sa o vadsi pe asta, in sfarsit ati reusit sa criticati in termeni acceptabili, ca nu se astepta nimeni la minuni peste noapte.Asa dragutilor vedeti ca se poate ,fiti contra, desfintat,dar aveti un limbaj decent ,ca nu pe voi va vizeaza, doamne iarta-ma,articolele mele.Daca era vorba numai de voi doi -trei,imi vdedeam demult de treaba dareu vizez cu toatul altceva asa ca puteti sa-i dati inainte fara teama.Nu va mai zic nici un cuvant urat atat vreme cat ma jigniti intr-un mod politicos .e dreptul vostru la urma urmelor .i Daca tot veni vorba, reclama negativa este cea mai eficienta, in ultmile 5 zile am primit un numar triplu de mesaje ,asa ca ma puteti si injura numai sa pastrati masura ca nenea Garbo va sustine si el cat poate, dar nu la infinit.Sa auzim numai de bine de la agramatul,analfabet,oligo,schizo,LIBIDINOS,e bine sau am uitat ceva imi cer scuze daca da,cu multa simpatie pentru mega -super-tera-ultra-inteligentii planeteiH&Q Pe curand pe toate topicurile.
garbo265966
Postat pe 23 Iunie 2012 23:37
De la: garbo265966, la data 2012-06-22 08:14:13A fi barbat insemana mult mai mult, decat sa-ti lucrezi la sala de gimnastica muschii ca sa arate in chip multumitor, cel putin.Daca te consideri barbat in adevaratul sens al cuvantului trebuie sa dai dovada de mult curaj-desi femeile sunt mult mai curajoase de regula-sa dai dovada de multa determinare si hotarare in tot ceea ce faci,sa fi consectvent si sa-ti urmezi telurile cu perseverenta.Daca arati bine, ai un mare avantaj,la fel si daca esti tanar si bogat,insa acestea sunt doar avantaje de suprafata care te ajuta in prima instanta sa faci o buna impresie doamnelor in rest depinde numai de tine sa-ti consolidezi pozitia intr-o relatie de cuplu sau pasagera.Dupa primele impresii profunzimea ,inteligenta si lispsa ta de superficialitate, te vor propulsa fie direct spre inima femeii pe care o doresti, fie direct la usa ei in spatele usii.Se va simti bine daca o vei amuza si distra ,darse va plictisi repede de tine daca nu o sa-i poti tine interesul treaz prin lucruri consistente pa care sa le aprecieze im mod deosebit si care sa o impresioneze in cel mai inalt grad.O femei care rade si se simte bine va cauta mereu o companie de acest fel, dar nu se va indragosti de un astfel de personaj decat foarte rar ,una este sa te distrezi si alta sa te indragostesti.Veti observa ca mai toate cuplurile au o asimetrie ciudata ,el dargut ea austera ,ea frumoasa el nu, el batran ea tanara , fara sa fie neaparat convietuiri din interes.La un moment dat au gasit unul in celalalt ceea ce cautau ,dar ce?


Nu intamplator se spune ca femeia are un instinct foarte ascutit in a descoperi exact ceea ce o intereseaza ...
Superficialitatea este doar avantaj de moment , va fi inlaturata oricum si va ramane esenta . Daca este o femeie care stie exact ce isi doreste , nu se va abandona inca de la primele semnale , nu se va implica emotional pana in clipa in care nu are certitudinea ca acel barbat o defineste intr-un sens , ca o completeaza ( prin atitudine , inclinatii , temperament ... ) .
Cati barbati reusesc sa atinga cea mai adanca profunzime a sufletului unei femei ?
Cei ce au reusit impun respect , pentru ca au acel ceva special ce ii departajeaza de marea majoritate ... prin naturaletea cu care o inconjoara , prin intensitate , prin capacitatea de a o iubi sincer si a-si demonstra sentimentele prin fapte ...
AngeloBluLdy
Postat pe 25 Iunie 2012 19:55
deci...in final...inteleg ca barbatia are legatura cu muschii
Eugenia_
Postat pe 25 Iunie 2012 20:06
hai mai, nu vezi ce incantare orgasmica i-a produs?
il cauta peste tot si il aduleaza!
are ea o problema cu virgulele, dar asta nu e o problema cand faci parte din aceeasi tagma sau familie!
heartbit
Postat pe 25 Iunie 2012 20:43
da, da...i-o fi inflamat muschiu...ala fara legatura
dor72_
Postat pe 25 Iunie 2012 22:18
pai putini barbati au in romania muschi,,,dar au in schimb burta...Aia este musculatura lor..Si cand se dezbraza arata ca niste broaste..Si cand mai fac gura de nu te pisi pe tine de ras..
ingerasulluptator
Postat pe 25 Iunie 2012 23:08
parca imi imaginez cum se bat doi burtosi de romani..Barbatii romani sunt si urati,,eu cred ca este din cauza ca sunt rai si le iese prin piele rautatea...
ingerasulluptator
Postat pe 25 Iunie 2012 23:11
parca imi imaginez cum se bat doi burtosi de romani..Barbatii romani sunt si urati,,eu cred ca este din cauza ca sunt rai si le iese prin piele rautatea...
ingerasulluptator
Postat pe 25 Iunie 2012 23:11

si, culmea...numai pielea burtii e sensibila la rautati
dor72_
Postat pe 25 Iunie 2012 23:15
sunt urati la fata,si burtosi....
putini romani sunt draguti...barbati rai sunt urati
ingerasulluptator
Postat pe 25 Iunie 2012 23:27
sunt urati de tine, eventual
dor72_
Postat pe 26 Iunie 2012 07:41
pai poate mai sunt si barbati cumsecade...dar poate stau prost cu practica pt ca se lasa e altii,si stiii ca oamenii daca te influenteaza o fac cu lucruri rele pt ca sunt rai...de aceea este bine ca inainte sa te lasi influentat de ideile cuiva mai intai sa le discerni,,,daca te ajuta cu ceva,,sau sunt doar pt ca sa iti distruga caracterul...
eu una nu ma iau dupa capul nimanui,,eu gandesc individual si pot sa recunosc ca imi merge chiar foarte bine de cand nu ma mai iau dupa capul si ideile rele la altii,ci mai inainte le discern daca ideea este folositoare si apoi o primesc si o pun in practica
ingerasulluptator
Postat pe 26 Iunie 2012 13:26
pai poate mai sunt si barbati cumsecade...dar poate stau prost cu practica pt ca se lasa e altii,si stiii ca oamenii daca te influenteaza o fac cu lucruri rele pt ca sunt rai...de aceea este bine ca inainte sa te lasi influentat de ideile cuiva mai intai sa le discerni,,,daca te ajuta cu ceva,,sau sunt doar pt ca sa iti distruga caracterul...
eu una nu ma iau dupa capul nimanui,,eu gandesc individual si pot sa recunosc ca imi merge chiar foarte bine de cand nu ma mai iau dupa capul si ideile rele la altii,ci mai inainte le discern daca ideea este folositoare si apoi o primesc si o pun in practica
ingerasulluptator
Postat pe 26 Iunie 2012 13:26
De la: ingerasulluptator, la data 2012-06-26 13:26:13pai poate mai sunt si barbati cumsecade...dar poate stau prost cu practica pt ca se lasa influentati de alti oameni,si stiii ca oamenii daca te influenteaza o fac cu lucruri rele pt ca sunt rai.poate sunt si idei bune,cateva din 100 de idei rele,trebuie sa alegi..de aceea este bine ca inainte sa te lasi influentat de ideile cuiva mai intai sa le discerni,,,daca te ajuta cu ceva,,sau sunt doar pt ca sa iti distruga caracterul...
eu una nu ma iau dupa capul nimanui,,eu gandesc individual si pot sa recunosc ca imi merge chiar foarte bine de cand nu ma mai iau dupa capul si ideile rele la altii,ci mai inainte le discern daca ideea este folositoare si apoi o primesc si o pun in practica
ingerasulluptator
Postat pe 26 Iunie 2012 13:28
DISCERNI?
esti sigura?
adica, sa inteleg ca stai foarte bine cu practica?
dor72_
Postat pe 27 Iunie 2012 00:59

eu una nu ma iau dupa capul nimanui,,eu gandesc individual si pot sa recunosc ca imi merge chiar foarte bine de cand nu ma mai iau dupa capul si ideile rele la altii,ci mai inainte le discern daca ideea este folositoare si apoi o primesc si o pun in practica[/quote]
Tu gandesti individual ,dar "primesti" ideile altora si le pui in practica??? ...
Rotty
Postat pe 27 Iunie 2012 14:17
DISCERNEAZA!!! da?
asa! ca asa e corect!
stie ea mai bine!
"...si te rogi la Dumnezeu sa te ajute sa discernezi ce este bine si ce este rau "
ameno!
http://www.youtube.com/watch?v=RkZkekS8NQU
heartbit
Postat pe 27 Iunie 2012 14:35
"Barbatia -nu are legatura deloc cu muschii"

desigur ca n-are legatura, mai ales cand muschii sunt doar chestia aia din borcan, ramasa de la craciun!
cand n-ai muschi, ce legatura sa mai aiba barbatia?!

cum zicea un clasic in viata.
ce daca nu se mai skoala, cel putin atarna frumos!
asta e, cand nu mai ai, nici nu mai conteaza, nici nu mai are legatura deloc! cel putin apreciabila e recunoasterea! chiar ajuta!

p.s. - cum era aia? ah, da. despre morti, numai de bine!
heartbit
Postat pe 27 Iunie 2012 15:27
p.s.2
asa se intampla, te apuci si deschizi astfel de topice, cand iti pierzi uzul ratiunii si ramai doar cu cel al mictiunii!
heartbit
Postat pe 27 Iunie 2012 15:43
Ptiu ,minune ! Io stiam ca muschii sunt plantele alea ce cresc in padure pe scoarta copacilor ... ...da` nu stiam ca se pun la borcan si se consuma de Craciun ....Si ce au de a face cu barbatia ???
Rotty
Postat pe 27 Iunie 2012 15:48
aia de care zici tu e (ca e mai multe) musky si lichelele! aia vin din padure ca balariile.
si legatura nu e, ca asa se zice in titlu
heartbit
Postat pe 27 Iunie 2012 16:10
Acum m-am lamurit . Multam ...si cu lichelele mare dreptate ai...
Rotty
Postat pe 27 Iunie 2012 16:15

si cum spuneam:
intr-o zi din intamplare
venea dinspre padure
plina de musky
o aratare,
cu ceafa groasa.
vandaliza totul in cale
si nu stiai ce-are
(jipan evident)
dar cand o strigi,
pe numele cel mare,
liecheaua infloreste
cu gratia-i plenara
de zici ca e ciuperca nucleara!
heartbit
Postat pe 27 Iunie 2012 19:18

abia discernez mesajul poeziei asteia...
si...parca, parca ma apuca dorul de...lichele....de alea imbratisate
dor72_
Postat pe 27 Iunie 2012 20:48
daca discernezi catusi de putin, nu-i rau!
azi putin, maine de loc, si uite asa progresam!
heartbit
Postat pe 27 Iunie 2012 21:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
demoralizat 11 De la: claudia_ank 20 Februarie 2010 17:43
relatii inter etnice 15 De la: sora_ilsi 7 Ianuarie 2010 21:45
Doamnelor si/ sau domnisoarelor,v-ar deranja sau v-ar face placere 12 De la: Sassette 2 Noiembrie 2012 12:47
POATE VECHEA INTELEPCIUNE,COMPLETEAZA ACTUALA LIPSA....... 39 De la: tutankhamon 4 Decembrie 2009 00:24
DUO TOPIC 923 De la: garbo_499154 8 Aprilie 2019 13:17
Setari Cookie-uri