ciao

am o mare nelamurire.....nu mi-a venit menstruatia de aproape 3 luni.....mi=am facut 2 teste de sarcina si mi-au iesit negative amandoua..!!oare sunt gravida??in comportamentul meu nu s-a schimbat nimic...nu am nici o simptoma,nu simt nmc!!am evitat sa ma duc la ginecolog in speranta ca intr-o zi o sa-mi vina!!
peterpan89
Postat pe 2 Ianuarie 2011 13:18
mi s-a intamplat si mie, vreo 2 luni nu mi-a venit ciclu, am fost la doctor si mi-a zis ca s-a dereglat glanda tiroida, mi-a prescris cateva medicamente si imediat dupa tratament mi-a venit iar ciclul, aveam vreo 15 ani atunci.
belle_a
Postat pe 3 Ianuarie 2011 14:11
De la: peterpan89, la data 2011-01-02 13:18:05am o mare nelamurire.....nu mi-a venit menstruatia de aproape 3 luni.....mi=am facut 2 teste de sarcina si mi-au iesit negative amandoua..!!oare sunt gravida??in comportamentul meu nu s-a schimbat nimic...nu am nici o simptoma,nu simt nmc!!am evitat sa ma duc la ginecolog in speranta ca intr-o zi o sa-mi vina!!


Eu nu pot intelege cum poti sta 3 luni asteptand sa-ti vina ciclul si in loc sa mergi la doctor te apuci sa intrebi pe forum ce parere au altii?
Lady_Di
Postat pe 3 Ianuarie 2011 14:15
Nu sunt ,,de specialitate'' dar ca femeie te pot sfatui sa consulti cat mai repede un medic . Aceasta intarziere poate fi din cauza unor dereglari hormonale sau a unor probleme de sanatate mai grave. Nu amana consultul medical!
m_ada
Postat pe 3 Ianuarie 2011 14:21
du-te urgent la medic...
elenalavinia
Postat pe 16 Februarie 2011 21:59
du-te la medic daca stii ca ai facut prostioare fara sa te protejezi si chiar daca te-ai protejat ceva enu e ok un control nu strica deloc
LADY_23
Postat pe 17 Februarie 2011 14:43
raman uimita cate intrebari de genul asta sunt pe forum, mamele voastre nu va invata chiar nimic? astepti trei luni ""in speranta"" ....poti sa astepti mult si bine , cel mai bine mergi urgent la medic !!!
cory_emy
Postat pe 2 Martie 2011 00:25
Lady 23 - chiar daca nu a facut 'prostioare', asa cum spui, trebuie sa mearga la medic. Persoanele tinere care nu au inceput viata sexuala dar au menstra neregulata trebuie sa fie consultate de medic. Dereglarile hormonale descoperite din timp pot fi mai usor rezolvate.
cricat
Postat pe 2 Martie 2011 00:34
daca acest site nu are colaborare cu medici,primul raspuns fetii care a pus aceasta intrebare,era sa o trimiti la doctor imediat.deschizi acum o discutie care s-a stins la mijlocul lui februarie(17.02.2011),care este motivul?referitor la apostrofarea mamelor de fete,stim cu totii ca fetele de multe ori nu vb cu parintii despre sarcina,de frica.as vrea sa vad si eu procentajul parintilor care nu isi cearta fata,nu o alunga din familie,pt o sarcina?mai bine o indrumam noi la doctor,decat sa se intample doamne fereste altceva cu fetele.nu vreau sa dau idei.aceasta e parerea mea esa nu criticam ci convingem copila sa ajunga la un medic,cu vb placuta exact ca si cum ai fii o prietena buna,sau chiar o mama de fete.nimic in tara asta nu mai este ce a fost odata.haideti sa ajutam tinerii,indiferent ca este bluf sau realitate ce spun ei.
vuvuzela
Postat pe 2 Martie 2011 00:46
si ce pisici cauti pe forumuri? indrumare spirituala? crezi ca facem vreo magie magica pe aici si o sa curga ca la robinet sau cum? in loc sa stai sa intrebi pe forumuri, mai bine te duci la un doctor de specialitate. eu n-am o bila din aia mare si alba care imi arata viitorul, ca stiu cand iti vine tie ciclul.
iceboxxx
Postat pe 7 Februarie 2012 01:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cat dureaza concediul maternal, dupa ultimele reglementari? 3 De la: garbo_769 5 Martie 2012 19:42
Sarcina? 8 De la: garbo_9247 19 Februarie 2013 18:25
perioada de proba si sarcina 2 De la: garbo_395284 14 Iunie 2015 15:29
buna 99 De la: garbo164199 16 Mai 2012 21:04
Pe 1 aprilie trebuie sa-mi apara rindunelele ,abia le astept !!!! Voi ce asteptari aveti? 100 De la: fengari 4 Aprilie 2013 20:50
Setari Cookie-uri