va rog sa ma ajutati:(

mi-a intarziat ciclul:| adica luna asta nu mi-a venit deloc ,imi curge un lichid alb-galben:| am facut un test si a iesit negativ...m-am gandit k am bebe..am facut dragoste cu iubitul meu acum 2 sapt..si nu sa termiina in mn ( a ejacut afara )dar apoi a mai bagat'o odata si acum sunt pe ganduri:(:(va rog sa ma ajutati cu un rasp:(ms:*
garbo_9056
Postat pe 1 Noiembrie 2012 20:45
Mergi la medic! Aici nu te poate trata nimeni, chiar daca ar fi vreaun medic tot nu te poate consulta pe forum (nu are masa aceea speciala).....
adeline
Postat pe 10 Noiembrie 2012 22:17
De la: garbo_9056, la data 2012-11-01 20:45:33mi-a intarziat ciclul:| adica luna asta nu mi-a venit deloc ,imi curge un lichid alb-galben:| am facut un test si a iesit negativ...m-am gandit k am bebe..am facut dragoste cu iubitul meu acum 2 sapt..si nu sa termiina in mn ( a ejacut afara )dar apoi a mai bagat'o odata si acum sunt pe ganduri:(:(va rog sa ma ajutati cu un rasp:(ms:*


odata ca niciodata?
Fata_Morgana
Postat pe 12 Noiembrie 2012 19:47
Mai repeta inca odata testul, apoi dute la medic.Asta tb tu sa faci sa te duci la doctor el te va elucida. Take care of you!
RonnaGarbo117309
Postat pe 15 Noiembrie 2012 19:30
Sa incep sa iti spun ca astfel de relatii nu sunt placute inaintea lui Dumnezeu ?
Insa ,nu te mai stresa ! Faptul este consumat ,ori esti insarcinata ,ori nu ...si in ambele cazuri trebuie sa iei masuri .Adica ,daca esti insarcinata , te casatoresti ....
Ar fii ideal sa va ganditi la un viitor impreuna ,daca va iubiti ...asa intrati in randuiala cu Dumnezeu .
Daca nu esti insarcinata ,si nu vrei sa te mariti ,evita astfel de relatii ,care aduce "bucurii".
Cand spun bucurii ,intre ghilimele ,ma gandesc la boli ,bebelus nedorit,pacat savarsit ,sentimentul vinovatiei ,resentimente ,s.a.m.d.

Statutul de sotie este demn ,dar o relatie trecatoare ,te face sa te simti "folosita".

Sper ca nu am deranjat cu comentariul meu ,acelasi lucru l-as fii spus si copilei mele.

Dumnezeu sa fie cu tine in toate alegerile tale ,dupa Voia Lui .
ica2
Postat pe 15 Noiembrie 2012 21:25
la doua spatamani,testul nu arata nimic,pentru ca corpul a inceput secretia de hormoni,dar este prea mica pentru a fi detectat de test.
de aceea mie mi-a iesit testul negativ si dupa o luna.Nici macar ecograful nu stiu daca depisteaza o sarcina,de numai doua saptamani....
trebuie mers la doctor ginecolog.
daniilia
Postat pe 16 Noiembrie 2012 05:55
Numai un medic ginecolog poate sa iti spuna. Si iti mai recomand ceva neaparat! Un examen complet de secretie vaginala. Nu este in regula cu acel lichid colorat. Sa nu fie vorba de candida, o boala venerica care se transmite prin sex neprotejat si de care scapi foarte greu. Mare grija la sercetie ca poti sa iti imbolnavesti si familia. Trebuie tratata. Si partenerul tau la fel s afaca tratament impreuna cu tine. Daca el nu face, chiar daca tu te tratezi, te poate reinfecta. İn timpul tratamentului nu aveti voie sex. Si prezervativele cu spermicid impiedica vindecarea. Urgent la medic pentru ca este deja tarziu.
Referitor la comentariul ca daca esti insarcinata sa te casatoresti, sa stii ca nu asta este solutia. Nu il poti obliga sa se casatoreasca cu tine. Si chiar daca va casatoriti, el te va lua din obligatie si nu acest copil il va tine langa tine.
Nu mai crede toate comentariile cu iz de "te bate Dumnezeu", nu ii place, etc...İntradevar, nu este bine sa faci sex aiurea, dar nici habotnica nu poti fi.
İti mai recomand un control hormonal. Menstra (ciclul cum ii spui tu) poate intarzia si din cauze hormonale. Depinde acuma si ce varsta ai si de boli ale aparatului genital.
Solutia este o vizita imediata la ginecologie si tratament pentru boala venerica. Nu ti s epare ciudat ca dupa acel contact sexual neprotejat iti curge acel lichid urat?
Sarikiz
Postat pe 19 Noiembrie 2012 16:45
De la: ica2, la data 2012-11-15 21:25:28Sa incep sa iti spun ca astfel de relatii nu sunt placute inaintea lui Dumnezeu ?
Insa ,nu te mai stresa ! Faptul este consumat ,ori esti insarcinata ,ori nu ...si in ambele cazuri trebuie sa iei masuri .Adica ,daca esti insarcinata , te casatoresti ....
Ar fii ideal sa va ganditi la un viitor impreuna ,daca va iubiti ...asa intrati in randuiala cu Dumnezeu .
Daca nu esti insarcinata ,si nu vrei sa te mariti ,evita astfel de relatii ,care aduce "bucurii".
Cand spun bucurii ,intre ghilimele ,ma gandesc la boli ,bebelus nedorit,pacat savarsit ,sentimentul vinovatiei ,resentimente ,s.a.m.d.

Statutul de sotie este demn ,dar o relatie trecatoare ,te face sa te simti "folosita".

Sper ca nu am deranjat cu comentariul meu ,acelasi lucru l-as fii spus si copilei mele.

Dumnezeu sa fie cu tine in toate alegerile tale ,dupa Voia Lui .

Stimata doamna, este numai un copil, nu trebuie speriata cu pedeapsa divina. Si daca prietenul ei nu doreste sa o ia de sotie, ce se va intampla cu ea si eventualul copil? Nu va ganditi? A gresit, este omenesc in ziua de astazi. Multe fete fresesc pentru ca iubesc. Si sa zicem ca se casatoreste. Cu cine? Cu el sau cu altul sa ascunda sarcina? Credeti ca este corect sa ii bage altuia pe gat copilul? Nu ar fi mai bun un avort sa evite certurile in familie si "rusinea"? Credeti ca acela o va lua de nevasta sau daca o ia o va respecta? Nu un copil tine o casnicie. Multe cupluri se despart chiar daca au copii. Uneori chiar la varste inaintate.
Daca sunteti asa de bine informata cu privire la tot ce ii pplace sau nu lui Dumnezeu, de ce nu ati observat si faptul ca dupa acel contact sexual neprotejat, a ramas cu o scurgere ciudata, care seamana cu o boala venerica, eventual candida? Acest sfat nu i l-ati dat sa mearga de urgenta la un control de depistare a bolilor venerice si sa faca tratament impreuna cu amicul ei.
Doar aveti o varsta si mai aveti si o fata pe care trebuie sa o invatati si acest aspect care pentru dumneavoastra pare un "pacat" si este "rusinos". Nu va fie rusine de intamplare, se poate intampla si la o femeie curata acest lucru. Se poate si din cauza antibioticelor, de prin toalete publice, etc...infectii dentare...
Mai lasati cu spaima de Dumnezeu ca nu le sperie pe fetele din ziua de astazi aceste povesti!
İar tu fata, urgent la medic ginecolog pentru teste si tratament. Succes!
Sarikiz
Postat pe 19 Noiembrie 2012 16:56
De la: garbo_9056, la data 2012-11-01 20:45:33mi-a intarziat ciclul:| adica luna asta nu mi-a venit deloc ,imi curge un lichid alb-galben:| am facut un test si a iesit negativ...m-am gandit k am bebe..am facut dragoste cu iubitul meu acum 2 sapt..si nu sa termiina in mn ( a ejacut afara )dar apoi a mai bagat'o odata si acum sunt pe ganduri:(:(va rog sa ma ajutati cu un rasp:(ms:*
...foarte plastica exprimarea(a bagat-o,a scos-o )in fine...in alta ordine de idei...tu ar trebui sa mergi la doctor,incredibil dar in romania sa mergi la doctor este inca un eveniment,o decizie greu de luat,pe cand ar trebui sa fie o rutina controlul mai ales la ginecolog.sincer nu cred ca e sarcina,dar cum pe forum nu cred ca este vreun medium sau clarvazator recomand totusi vizita la doctor.(si fa-ti un obicei din asta)
garbo229821
Postat pe 20 Noiembrie 2012 13:37
si mie mi.a venit ciclul pe nas... dar nu e rosu, e un galben-verzui, si tushesc... oare sunt insarcinat sau am racit?
cu iubita am facut dragoste acum 20 de minute, oare si ea o sa pateasca la fel sau o sa.i vina primavara?
heartbit
Postat pe 20 Noiembrie 2012 13:48
De la: heartbit, la data 2012-11-20 13:48:53si mie mi.a venit ciclul pe nas... dar nu e rosu, e un galben-verzui, si tushesc... oare sunt insarcinat sau am racit?
cu iubita am facut dragoste acum 20 de minute, oare si ea o sa pateasca la fel sau o sa.i vina primavara?

Daca ea nu si-a pus prezervatizul, inseamna ca esti insarcinat :D
Cu dusul gunoiului :D
Sarikiz
Postat pe 22 Noiembrie 2012 19:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs rochie Larissa Fashion 1 De la: laridelia 7 Martie 2011 11:00
Un sfat va rog!!! 3 De la: liviu25 26 Iunie 2011 15:51
povesti de dragoste 12 De la: anaROBERT 20 Iulie 2010 00:48
santajul.proxenetism.lezbi. 6 De la: CARMENMIRELA 11 Mai 2015 09:26
Reguli de aur pentru viaa de cuplu ! 36 De la: LLisa 3 Decembrie 2012 23:40
Setari Cookie-uri