Ma ofer mama purtatoare

am si eu o curiozitate, cine stabileste pretul?

si eu ma ofer daca vreti... sa va tin banii
Laura_M
Postat pe 20 Noiembrie 2010 16:14
vai,ce suflet milostiv....
pretzu' l-a stabilit aia de a postat initial,fata...
preci
Postat pe 20 Noiembrie 2010 16:18
nu e cam putin? si ca ce chestie sa faca mamaia pretul?
hei Big Mama, crezi ca-i dupa tine? ia mai intereseaza-te
Laura_M
Postat pe 20 Noiembrie 2010 16:25
De la: Laura_M, la data 2010-11-20 16:14:06am si eu o curiozitate, cine stabileste pretul?

si eu ma ofer daca vreti... sa va tin banii



Io pot sa ma ofer sa tin.... "materialul" ????? ca vad ca sunt multi ofertanti pe-aici!!! Promit sa nu ma ating de ele sa vad daca functioneaza!!!!!
pusastef
Postat pe 6 Decembrie 2010 09:12
cashcavalul il tine eu draga, eu am fost prima
Laura_M
Postat pe 6 Decembrie 2010 09:18
De la: preci, la data 2010-11-06 23:16:46daca-i vorba de tine,ma ofer pt si mai putin... 24.998...
si lasa aia 20 de centimetri din partea casei...


preci, aici ii pune cu pipeta, nu cu centimetri!! :))
yyoana_62
Postat pe 6 Decembrie 2010 09:51
De la: visis, la data 2010-10-27 17:59:45Am 33 ani un copil sunt casatorita si doresc sa fiu mama purtatoare pentru un cuplu in dificultate . 25000 euro
visis89 @yahoo.com
nattysor
Postat pe 7 Decembrie 2010 17:37
ceri putzin, draguto, mai adauga si cheltuielile aferente celor 9 luni.
Totusi intreaba-ti sotzul dac-o sa te mai vrea dupa aceea. N-ai idee ce neuroni suciti sunt in capul unora, iar tu, presupun ca faci asta pentru amandoi, nu?
nattysor
Postat pe 7 Decembrie 2010 17:44
si IO vreau bani...deh...e crizee....ee.ee.ee...
dar nici chiar asa..............................
LILO
Postat pe 7 Decembrie 2010 17:52
criza mare ...nu asa !!!!
cory_emy
Postat pe 9 Decembrie 2010 01:59
25000 E + indemnizatie crestere copil??? Sa vezi cand o auzi Basescu...
alinastinga
Postat pe 12 Decembrie 2010 00:52
Daca ai pe cineva care ati ofera 25000 de euro as vrea sa stiu si eu pentru ca si nevasta mea ar fi de acord sa fie mama purtatoare.
Daca gasiti lasatimi si mie un mesaj pe adresa de mail.
Va multumesc pentru antelegerea acordata
garbo119970
Postat pe 12 Decembrie 2010 07:12
O procedura foarte "populara' in alte tari mai putin dezvoltate ca Romania, de ex. SUA, Canada ....o cuplu poate recurge la aceasta metoda cand orice alta incercare a dat gres si atunci embrionul fertilizat al celor 2 soti este iplantat unei mame purtatoare,c are nu face altceva decat sa poarte cele 9 luni copilul si apoi sa il nasca. Copilul genetic este al parintilor, nu al ei. Pshihic ramane stabilita legatura intre mama purtatoare si fat, iar multe cupluri pastreaza un contact cu mama purtatoare. Financiar ACEASTA SE PLATESTE, fie cu o suma in total, fie cu o suma si alte faclitati oferite mamei pe perioada de sarcina sau chiar si dupa.

Dar noi in tarisoara noastra uitata de lume preferam sa radem si sa ne batem joc. Cred ca niciuna din femeile care au postat comentarii de doi lei si in deradere nu este o femeie care nu poate avea copii, poate atunci ati afla ca uneori faci si imposibilul pet a deveni mama. Dar mai bine ne batem joc de ceea ce nu putem intelge.

Felicitari doamnei care a dat acest anunt. Problema e sa iti gasesti cuplul care sa aiba banii necesari, in Romania e mai greu cred. Restul depinde de tine si daca tu te simti in stare sa treci peste partea psihica a acestei proceduri, nu vad de ce trebuie sa isi bata altii joc.

De ce nu rad oare si de cei care dau anunturi disperate ca isi vand un rinichi? dar si donarea de organe e un lucru greu de imaginat pt romani, tine de cultura,de educatie si un lucru moral are ortodoxismul nu il are.
Si stiu ca veti posta alte comentarii la acest raspuns al meu, dar toleranta in lume este puterea de a intelege ca nu toti sunem la fel si ca liberul arbitru este valabil pt toata lumea. Voi cu opiniile voastre, eu cu ale mele, asa cum si voi ati simtit nevoia sa va exprimati inteligenta in aceste randuri, asa am facut-o si eu.
dunare
Postat pe 12 Decembrie 2010 09:06
De la: Laura_M, la data 2010-12-06 09:18:27cashcavalul il tine eu draga, eu am fost prima


Iubita, nu ma refeream la cashcaval...............
pusastef
Postat pe 12 Decembrie 2010 12:13
Dunare, noi stim ce inseamna sa fii mama purtatoare dar multumim pentru explicatie!! Daca ROMANUL nu ar fi avut aceasta capacitate de a rade de tot si de toate , in situatia actuala a tarii ai fi vazut numai romani pe toti peretii!!! Fiecare face ce vrea cu viata lui si atunci cand face acest lucru public trebuie sa suporte criticile sau aplauzele!!! Si eu sunt de acord cu donarea de organe , dar doar atunci cand voi fi ( daca voi fi) in moarte clinica , altfel nu as dona decat sotului sau copiilor mei. Nu mi-as vinde niciodata vreun organ pentru ca nu am ce manca! Atata timp cat am doua maini si un cap pe umeri muncesc si fac bani sa mananc!!! Nu mai lua viata atat de serios si mai invata sa razi , nu de alta dar o vei lua razna!!!
pusastef
Postat pe 12 Decembrie 2010 12:27
Felicitari! E un gest frumos. Sunt multe cupluri care vor copii...
garbo118112
Postat pe 13 Decembrie 2010 08:14
De la: pusastef, la data 2010-12-12 12:13:25
De la: Laura_M, la data 2010-12-06 09:18:27cashcavalul il tine eu draga, eu am fost prima


Iubita, nu ma refeream la cashcaval...............


mai nou asa se spune, 'nu ma refeream la cashcaval"
ei hai ca facem jumate :D
Laura_M
Postat pe 13 Decembrie 2010 18:53
...unde va duceti, mai, disperatilor??...nu vad decat o palma!?!!!
labora
Postat pe 13 Decembrie 2010 21:34
dunare,
eu nu am copil, dar nu as apela la o astfel de metoda. Mai bine iau un copil de la orfelinat. Intre copil si mama care l-a nascut se creaza o legatura.... mai ales din partea mamei si mai ales financiara. In Romania, ca si in alte tari, mama purtatoare se poate folosi de avantajul asta sa te stoarca de bani, mult timp dupa cele noua luni (daca nu eram eu, he,he,he). Hai sa lasam viata asa cum este. Daca vrei un copil, sunt atatia care te privesc cu ochii umezi, si asteapta sa iti spuna 'mama'. Nu trebuie sa platesti pe cineva sa -ti faca unul.
cricat
Postat pe 13 Decembrie 2010 21:50
Sanatoasa , casatorita , curata aspect fizic placut ,nu am vicii mama unui copil de patru ani nascut natural , doresc sa fiu mama purtatoare. Ofer si cer seriozitate. Sunt din judetul Cluj inf la adresa caaryy93@yahoo.com
evanjelina
Postat pe 16 Martie 2011 08:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Azzospermia 5 De la: reyya 21 Noiembrie 2010 01:53
fara sau baiat? 22 De la: garbo_1568 28 Aprilie 2012 09:02
Branca ursului 7 De la: garbo_473597 31 August 2017 22:00
oligospermie grava-sterilitate conjugala 117 De la: lady33 9 Aprilie 2015 16:02
Inseminare intrauterina Gynatal 1 De la: Irina_Oli_1 26 Martie 2016 09:04
Setari Cookie-uri