-Vreau sa ma ajutati!

Am o relatie de 3 ani cu un barbat insurat, vreau sa incetez aceasta relatie, constiientizez cat rau imi produce, imi risc familia, cariera, totul.Vreau sa ne despartim categoric ...Acest subiect nu-l pot discuta cu nimeni fiindca nimeni nu stie de relatia noastra. Si eu sunt casatorita si am o familie reusita.Am avut un moment de alunecare, am cedat, m-a impresionat inteligenta lui. Ne potrivim din toate punctele de vedere, dar el vrea sa continuam in acest mod. Simt ca nu se mai poate.... E foarte greu sa iau o hotarare, dar trebuie sa o iau indiferent cat voi suferii, fiindca il iubesc. Daca se afla de relatia noastra eu sunt pierduta, ma in josesc in fata familiei, a colegilor etc, si nu vreau....Prefer sa divortez decat sa ma chinui in halul asta, am discutat problema, el nu concepe o despartire si eu nu concep sa merg mai departe in halul asta.....Vreau un sprijin moral din partea dvs.
dennissa
Postat pe 23 Octombrie 2010 14:25
cat rau iti "produce" mai??
zi-i pas si gata!
fleurdelis
Postat pe 23 Octombrie 2010 14:31
,,momentul de alunecare" dureaza de 3 ani???? !! :-)wow!! Asta e un adevarat montagne russe nu numai ,,alunecare" :-)
reyya
Postat pe 23 Octombrie 2010 14:32
,,Daca se afla de relatia noastra eu sunt pierduta, ma in josesc in fata familiei, a colegilor "...haide mey..nici chiar asa :-) Crezi ca-i pasa cuiva pe lumea asta de o relatie asa zis ,,interzisa" ?? Fii calma! Oamenii au un apetit exacerbat pt barfa..oricum ai face nu vei putea sa-i multumesti pe toti , alege fix cum simti tu ca iti e mai bine! Daca acea relatia presupune prea mult zbucium interior ..spune-i adio si gata...crezi ca esti singura care are o aventura?!! :-)
reyya
Postat pe 23 Octombrie 2010 14:36
eu cred ca e singura
fleurdelis
Postat pe 23 Octombrie 2010 14:38
absolut!
reyya
Postat pe 23 Octombrie 2010 14:39
nu exista sprijin moral..exista doar ce simti tu in interior...nimeni nu va putea sa-ti raspunda la asta, raspunsul e in tine doar ca momentan nu esti pregatitta sa ti-l dai...nu ai toate piesele din puzzle :-)
reyya
Postat pe 23 Octombrie 2010 20:15
mai de unde se vede treaba ca ocupatiunea cea mai de baza a romanului pe timp de criza este amantlacul!hehehhe
da....asta nevinovat si cu sughituri
fleurdelis
Postat pe 24 Octombrie 2010 10:44
cum adica mey... chiar si fumeile fac chestii din astea???!:O
:))
eu_geminy
Postat pe 24 Octombrie 2010 10:58
bine ar fi sa-i zic pa si gata......insa nu pot, deja m-am legat de el, tin la el, nu stiu cum m-as simtii fara el....Constiinta imi zice exact, sa-i zic pa si gata, insa inima nu ma lasa.....mi-e si un bun prieten , ma intelege......
dennissa
Postat pe 30 Octombrie 2010 16:07
asta e, denis... "Okii vad, inima cere... constiintza Nu si Nu..."...
(oare pe cine o fi "plagiat", sa trec in paranteze aici?!)

:))
eu_geminy
Postat pe 30 Octombrie 2010 16:24
Vreau sa te ajut dar nu stiu cum!
All_right
Postat pe 30 Octombrie 2010 16:35
Denisa hai sa/ti spun o poveste... nu este a mea... este a unei prietene. Am mai spus/o pe forum.
Un el si o ea se cunosc si se indragostesc. El insurat - doi copii, ea maritata - un copil. Sotul ei afla de relatie si o pune sa aleaga. Si ea pentru ca iubeste pe amant il alege pe el, si divorteaza. In momentul acesta ea este divortata si el este in continuare insurat (pentru copii , chipurile).
Acum ea este libera ...... dar ce a rezolvat cu asta. Tot cateva "clipe furate" are, nu mai mult.
cricat
Postat pe 30 Octombrie 2010 16:37
traieste clipa mami..,viata-i scurta..,fa ceea ce-ti place..,bla bla bla..
ce daca ai o familie reusita..,ete fleosc..,las' ca le trece daca or afla..,nu esti singura care "cauta" in permanenta (dar nu stie ce)..,important e sa-ti fie tie bine..,restu' e can can..



roby_cado
Postat pe 30 Octombrie 2010 18:01
Denisa, nu ca sunt eu "stie tot" dar eu personal nu cred ca e iubire intre tine si amantul tau. Sa-ti spun si de ce
1. Nu ai fugit de la un barbat rau, care te lovea ori mai stiu eu ce si, acum cu amantul sa te simti protejata si iubita, etc, etc. Ai o familie fericita deci ai fost iubita
2. Nu cred ca un barbat care se indragosteste de o femeie maritata o denigreaza ori o vrea doar in pat si atat, din contra i-ar purta prea mult respect sa indrazneasca sa-i faca astfel de propuneri. Din contra o protejeaza
Parerea mea e ca intre voi nu e iubire, e atractie fizica.
Denisa stii care e cea mai lunga cale?
De la urechi la inima.
persidadamian
Postat pe 30 Octombrie 2010 21:16
si cu ce te putem ajuta noi denisa?
Sa iti imprumutam niste cojones ca sa nu (te) mai minti - sa ai curajul sa te uiti in oglinda, sa te intrebi unde ti-e sufletul, de fapt?
quasaria
Postat pe 30 Octombrie 2010 22:59
Toti ajungem poate de mai multe ori in viata la o rascruce de drumuri si nestiind pe ce cale sa mergem ramanem pe loc dezorientati.
persidadamian
Postat pe 30 Octombrie 2010 23:11
..vreo 3 ani asa...
roby_cado
Postat pe 30 Octombrie 2010 23:22
chiar toti?
quasaria
Postat pe 30 Octombrie 2010 23:33
nop..,a vrut sa spuna "toate"..
roby_cado
Postat pe 30 Octombrie 2010 23:41
nu mi se pare dezorientata. Mi se pare doar lasa.
quasaria
Postat pe 30 Octombrie 2010 23:51
denisa, te ajut eu, spune-i sa treaca si pe la mine odata
Laura_M
Postat pe 30 Octombrie 2010 23:56
da. Ca noi nu vrem sa il luam de barbat, sa stea linistit: just for fun, asa.
quasaria
Postat pe 31 Octombrie 2010 00:07

ce cotzoharle nene...
l-ar trimite si la voi bre..,dar conditia de baza e sa aveti si voi "familii reusite"..,asa cum are ea..
roby_cado
Postat pe 31 Octombrie 2010 08:29
De la: roby_cado, la data 2010-10-30 23:41:42nop..,a vrut sa spuna "toate"..


Roby esti rau in afirmatiile tale


Q, eu nu m-am referit neaparat la preacurvie ( nu-mi vine alt cuvant momentan in cap), unele lucruri se intampla pur si simplu. Cand faci ceva in afara felului tau de a fii ori a principiilor de viata care le ai, cam asta e diversitatea sentimentelor care se creaza, iti pierzi putin din echilibru. In fine, ceea ce vreau sa spun este ca aruncatul cu pietre nu a fost de folos nimanui.
zic si eu
persidadamian
Postat pe 31 Octombrie 2010 10:26
daca s-a intamplat, s-a intamplat.
Dusa de pasiune, ca nu este iubire, vrea sa-si strice viata.
Bine ca amantul nu a incurajat-o, ca altfel era si la tribunal.
Daca nu mai poti si situatia asta..... atunci rupe relatia cu amantul.... nu o sa mori....stai linistita.
cricat
Postat pe 31 Octombrie 2010 10:54
cand intri intr-o astefel de relatie ar trebui sa analizezi situatia si sa iti asumi riscurile....
sa intelegi ca intr-o asa relatie nu exista "iubire"....just sex....
intr-o astfel de relatie doar oferi...nu ai voie sa ceri...
si daca ai fi inteles asta de la inceput,astazi nu "te-ai fi chinuit" si nu ai fi cerut sfaturi pe garbo
eladaela
Postat pe 31 Octombrie 2010 11:25
hai, lasa bre..,ca nici matale n-ai stiut "la inceput"...
roby_cado
Postat pe 31 Octombrie 2010 15:01
ai dreptate.
dennissa
Postat pe 1 Noiembrie 2010 08:34
ce imi plac mie catalogarile astea sociale, in functie de actele de la primarie....
Daca intre doi oameni exista acte si history, chiar daca nu exista pasiune, aia e dragoste si stabilitate.
Daca ti se aprind calcaiele dupa un alt om - la fel de om - aia e precis "doar sex".
Si cine zice asta?
Maria sa societatea? Care stie mai bine decit tine pe cine iubesti?
Cine iti explica ce merita pastrat si ce merita aruncat? Vecina?
Iti pui vreodata problema CE SIMTI cind pui capul pe perna seara, cind esti tu cu tine, fara alte masti? TU de fapt unde ai vrea sa fii - si cu cine?
Lasind la o parte ca "ai o familie fericita" - o familie fericita inseamna ca esti si tu fericita in cadrul ei, si daca ai fi fericita nu ai fi avut nevoie de altceva din afara la care sa visezi.
Iar lucrul cel mai rau pe care poti sa il faci - si pe care probabil o sa il faci - este sa ignori ce simti TU in favoarea unor prejudecati incetatenite. Sa duci o viata care ti se pare corecta, - dar care nu e A TA.
Dar fiecare cu alegerile lui....
quasaria
Postat pe 1 Noiembrie 2010 11:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
concurs - voucher 400 lei 1 De la: pollet_a 27 August 2012 22:34
Nedumerire personala 49 De la: garbo265966 7 Iunie 2012 15:30
Viitorul meu sot sufera de ejaculare precoce 6 De la: skeeto 19 Noiembrie 2015 22:55
Oamenii negativi sunt ostili progresului,distructivi... Oamenii pozitivi sunt constructivi 8 De la: casperphantom 1 Decembrie 2010 17:50
iubiri interzise! 101 De la: oanas_2004 15 Februarie 2011 18:30
Setari Cookie-uri