cum sa mai procedez...?

Thor , cat de crud esti!!! :-)))
reyya
Postat pe 26 Octombrie 2010 00:10
De la: Thor_again, la data 2010-10-25 23:36:37Ge, de inotat, fie... da' sa nu te prinz la peshtoaice, ca ai pus-o!


da' tu la ce-ai vrea sa ma dau thorule... la bibani??? ca de pasrav sunt satul, toata vara fug dupa ei...:))))
eu_geminy
Postat pe 26 Octombrie 2010 00:44
in orice caz... la plevusca nu ma dau, asa ca poti sta mai linistit...:)))
eu_geminy
Postat pe 26 Octombrie 2010 00:44
Esmy... somn usor, fumee frumoasa ce esti!:P
:))
eu_geminy
Postat pe 26 Octombrie 2010 00:45
De la: reyya, la data 2010-10-26 00:10:27Thor , cat de crud esti!!! :-)))


si inca nu stii tot... urmeaza Nashu...;)
:)):P
eu_geminy
Postat pe 26 Octombrie 2010 00:46
dar nu puteti sa-l schimbati pe.....?? io nu ma prezint :-))))
reyya
Postat pe 26 Octombrie 2010 01:16
De la: reyya, la data 2010-10-26 01:16:32dar nu puteti sa-l schimbati pe.....?? io nu ma prezint :-))))







se pare ca nici voi nu stiti cum sa mai procedati....
_anda_diana_
Postat pe 26 Octombrie 2010 13:13
ge, atributul ala ma cam pune pe ganduri!...
esme
Postat pe 26 Octombrie 2010 15:20
De la: _anda_diana_, la data 2010-10-18 16:42:55Buna
Am ajuns intr-o situatie in care am nevoie de niste sfaturi....Am cunoscut un coleg de serviciu acum 2 ani cand inca locuiam in provincie. La inceput eram doar colegi,apoi prieteni,desi era o distanta de 450 km intre noi.Amandoi aveam o relatie de ceva ani buni,ne mai povesteam problemele,mai faceam haz de necaz,etc...Asa incet incet am ajuns la mai mult decat o simpla prietenie,am inceput sa ne vedem pe ascuns si incet incet am inceput sa ne facem promisiuni pt o ..viata noua...sa zic asa.
Am renuntat la iubitul meu de atunci(desi eram de 7 ani impreuna_ )si am luat-o de la 0.M-am mutata in Bucuresti si atunci visul unei vieti noi a incetat,au urmat zile groaznice,cu suferinta peste suferinta,il iubeam cu toata fiinta mea,as fi facut orice sa putem fi fericiti impreuna...!!!
Dar el nu a avut curajul,puterea sau nu stiu exact ce anume nu a avut(el spune ca e prea las), sa renunte si el la cea cu care era si sa o luam de la capat impreuna.Nu am putut renunta,oricat de mult ma durea,oricat de josnica ajunsesem...nu puteam,am continuat aproape 2 ani.
Au fost zile,saptamani in care imi impuneam sa nu mai raspund la usa,la tel,la sms si reuseam pana iar cedam si tot asa ma jucam singura cu sufletul meu.
Ma rog...incetul cu incetul am reusit ...insa cand am crezut ca sunt cu totul eliberata am primit vestea ca sunt avansata. Am fost foarte bucuroasa,macar atat bun in toata povestea asta...dar abia atunci a inceput greul..din nou...Acum suntem colegi de birou,avem biroul usa langa usa...Ma tachineaza zi de zi,ma provoaca,parca se hraneste cu sufletul meu....incerc cat pot mai bine sa ascund ce este in sufletul meu..insa cateodata nu mai pot..am ajuns la fundul sacului de rabdare.
Nu am vrut sa intru in detalii foarte amanuntite, ideea este cum ma descurc cu un coleg care a fost totul pt mine,pt care am renuntat la tot(familie,prieteni,casa,iubit),care inca imi provoaca suferinta,cum sa ma ascund mai bine...cum sa fac sa nu mai doara ceea ce face el...? ceea ce afost...
nu pot sa-ti izc decat un singur lucru desi este cam tarziu..nu sunt recomandate relatiile intre colegi de munca tocmai din cauza asta,se termina si te intalnesti zilnic cu suferinta.indiferenta doare..este greu dara sta trebuie sa faci,sa fii indiferenta..
garbo170975
Postat pe 7 Noiembrie 2010 20:18
De la: esme, la data 2010-10-26 15:20:31ge, atributul ala ma cam pune pe ganduri!...


nu numai pe tine...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 7 Noiembrie 2010 20:20
eu iti tin pumnii.noi femeile suntem puternice!iti spun sa ii dai replica de fiecare data
sau daca nu poti rezista reclamal pentru hartiure!stiu e greu dar se poate discuta cu superiorii si se pot lua masuri
nu trebuie sa fi slaba de inger!fi puternica
garbo175368
Postat pe 8 Noiembrie 2010 19:42
ai dreptate aici dar sa stii ca am facut si eu o gluma de genul asta sa vad daca e gelos si crede-ma ca nu a iesit bine deloc ...aici depinde de el si de mandria lui...nu toti barbatii reactioneaza la fel ...al meu nu mi-a mai raspuns la telefon si nu a vrutt sa mai auda de mine vreo 3 zile...am facut o gluma ca ma adus un baiat acasa de la servici...numai imi trebuie sincer...oricum toti sunt la fel...cu cat le arati mai mult ca ii iubesti cu atat te trateaza cu indiferenta
garbo091738
Postat pe 12 Noiembrie 2010 11:39
De la: garbo091738, la data 2010-11-12 11:39:12...al meu nu mi-a mai raspuns la telefon si nu a vrut sa mai auda de mine vreo 3 zile...am facut o gluma ca ma adus un baiat acasa de la servici...


Asta nu se numeste gelozie. In cel mai bun caz se poate numi prostie crasa, in cel mai rau - boala psihica. Sau "infantilism in stadiu avansat"...
Thor_again
Postat pe 12 Noiembrie 2010 11:51
gelozia-i o prostie!
si partea rea e ca nu te ajuta cu absolut nimic, dimpotriva!
zambila
Postat pe 12 Noiembrie 2010 12:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce sa fac? Nu mai inteleg nimic... 19 De la: doddo 24 Iulie 2009 08:15
credeti in prevestirile din vise... 69 De la: AGAPI_MOU 23 August 2009 20:08
O LUME TRONATA DE SEX!!!!! 27 De la: lory_lemnaru 3 Februarie 2010 16:51
dezorientata.am nevoie de un sfat 66 De la: garbo061173 13 Octombrie 2009 10:45
Am gresit ? Da .. dar ce si cum sa fac ? 125 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:12
Setari Cookie-uri