femeie leu barbat gemeni

vorbind de un caz concret: nu sunt laudarosi, fitosi...si...cum ai mai spus tu acolo. probabil ca au un aer de superioritate, asta pentru ca intr-adevar sunt inteligenti si destepti. eu sunt leu si el este geaman si de 6 ani si jumatate suntem impreuna(2 ani de casatorie) - as putea spune ca este ca un copil atunci cand ii faci poftele...le place sa fie "corconiti"...este foarte frumoasa relatia cu un geaman:D
floricica
Postat pe 20 Octombrie 2010 18:53
De la: harapica, la data 2010-10-18 12:15:32Buna.Numele meu e Alina si pot spune ca pana acum nu am intrat niciodata pe forum sa imi spun parerea.Am observat...am citit..am apreciat.
In ceea ce priveste tema .....
Eu sunt leu......ei...gemeni. Am avut o 'relatie' cu un tip nascut in zodia gemeni..
Pot spune un singur lucru.A fost cea mai rea pastila care face bine.L-am urat si iubit in acelasi timp si acum....il inteleg.Din pacate e prea tarziu.
Am intanlit un alt tip gemeni....(sunt f atrasa de ei)....acelasi caracter...aceeasi metalitate...nu am intrat in joc...in schimb am ramas ca buni prieteni.Cu ajutorul lui am putut sa inteleg acea instabilitatea a lor,acea nevoie de nou si mai ales...de ce le este atat de greu sa spuna un 'adio'.Pot spune ca a fost o experienta de viata ciudata,stresanta dar superba(desi eu aveam doar 21 de ani si el 29).

P.S.Felicitari fetelor care au reusit sa tina relatiile.Aveti un barbat super ok langa voi.
bdanam
Postat pe 21 Octombrie 2010 20:19
De la: garbo009571, la data 2010-10-12 08:15:39este posibila o relatie de durata intre aceste zodii


In cazul in care ai gasit un geaman cu pedigree, o sa ai o viata superba langa el. In caz contrar...... vai de curu tau!!
myriam
Postat pe 22 Octombrie 2010 15:57
am citit toate comentariile voastre.nu stiu ce sa fac sa ies din relatie sau sa continui.
e foarte adevarat sunt barbati frumosi dar foarte instabili si tot timpul trebuie sa fii cu ochii pe ei sa nu o ia pe aratura.nici noi nu suntem usor de inteles dar nici foarte greu macar stim ce vrem,"o familie,stabilitate" dar ei nu vor decat lucruri noi .nu stiu ce se va intampla pe viitor dar nu o sa trag eu de relatie. va multumesc mult pentru sfaturi.o zi buna tuturor.
garbo009571
Postat pe 23 Octombrie 2010 08:16
Adaug!!!! trebuie sa stai cu ochii pe ei ca pe butelie!!!.........dar ce viata mai e si asta????? sa stai mereu cu inima stransa ca o ia pe aratura?
Mai bine...singura.
myriam
Postat pe 23 Octombrie 2010 15:46
De la: myriam, la data 2010-10-23 15:46:14Adaug!!!! trebuie sa stai cu ochii pe ei ca pe butelie!!!.........dar ce viata mai e si asta????? sa stai mereu cu inima stransa ca o ia pe aratura?
Mai bine...singura.


ti-ai pus intrebarea: daca uneori doar lasa impresia ca o iau pe aratura?
icezero69
Postat pe 24 Octombrie 2010 00:36
De la: icezero69, la data 2010-10-24 00:36:10
De la: myriam, la data 2010-10-23 15:46:14Adaug!!!! trebuie sa stai cu ochii pe ei ca pe butelie!!!.........dar ce viata mai e si asta????? sa stai mereu cu inima stransa ca o ia pe aratura?
Mai bine...singura.


ti-ai pus intrebarea: daca uneori doar lasa impresia ca o iau pe aratura?

Nu mi-am pus aceasta intrebare. Dar pot sa-ti afirm ca e greu sa rezisti langa un geaman. Sunt foarte pretentiosi. Asteapta mult si-ti ofera foarte putin.
myriam
Postat pe 24 Octombrie 2010 15:51
De la: myriam, la data 2010-10-24 15:51:37
De la: icezero69, la data 2010-10-24 00:36:10
De la: myriam, la data 2010-10-23 15:46:14Adaug!!!! trebuie sa stai cu ochii pe ei ca pe butelie!!!.........dar ce viata mai e si asta????? sa stai mereu cu inima stransa ca o ia pe aratura?
Mai bine...singura.


ti-ai pus intrebarea: daca uneori doar lasa impresia ca o iau pe aratura?

Nu mi-am pus aceasta intrebare. Dar pot sa-ti afirm ca e greu sa rezisti langa un geaman. Sunt foarte pretentiosi. Asteapta mult si-ti ofera foarte putin.


nu e bine sa vezi lucrurile numai din punctul tau de vedere. fericit (a) cel(a) ce are rabdare. si nu cred ca numai in cazul gemenilor. ca si cu leoaicele trebuie sa iti bati capul mult si bine. si mi l-am batut si inca mi-l bat dar nu reget nici o clipa si nu voi regreta. conteaza si caracterul personajelor.
icezero69
Postat pe 24 Octombrie 2010 18:38
si Hiler sa nascut intr-o zi. mai exact pe 20 aprilie 1889. adica zodia taur( ca tot vb de zodii) si a fost un nenrocit dupa parerea a 99% din populatia planetei. dar asta nu inseamna ca toti taurii sunt la fel. la fel si cu celelalte zodii. zodiile sunt trasaturi generale. un ghid care foremeaza un concept, o idee de baza, restul e dat de caracterul fiecaruia. asa ca priveste in ansamblu si nu te lasa orbita nici de zoii si nici de parerile altora.

eu va doresc sa va iubiti maxim si sa fiti fericiti.
icezero69
Postat pe 24 Octombrie 2010 18:45
Icezero69, eu mi-am spus parerea, nu aveam cum sa nu o spun din punctul meu de vedere. Foarte multi sunt de parere ca gemenii sunt instabili si sunt si eu de acord ( vorbesc din experienta). In ceea ce priveste caracterul oamenilor pot sa-ti spun ca nu exista doi oameni la fel chiar si din aceeasi zodie. Fiecare om are caracterul personal influentat nu numai de zodia in care s-a nascut ci mai cu seama de ascendentul in care s-a nascut. Interesant este ca ascendetul dupa varsta de 35 de ani are influenta mai mare decat zodia in care te-ai nascut. Caracterul omului depinde si de anul in care s-a nascut daca ne luam dupa zodiacul chinezesc. Asa ca.......ar fi multe de discutat pe tema aceasta. Dar una peste alta....pot sa-ti spun ca daca eu nu as fi echilibrata si linistita din fire, nu as rezista langa geaman. Si nu rezista nimeni pana cand nu ajunge la un compromis cu sieși.
n ceea ce te privește pe tine cu leoaica..........daca esti geaman.......cam greu.
Numai bine ți doresc și ție și tuturor care ncearca sa supraviețuieasca cu un geaman. Sunt extraordinari.....dar greu de stapanit.
myriam
Postat pe 24 Octombrie 2010 22:56
buna,
io sunt giulia
tu ai perfecta dreptate, deve avere idealuri comune,
tu.....nu esti .....rupt de ........realitate,
ciao
garbo112675
Postat pe 27 Octombrie 2010 01:21
da sunt leoaica si el geaman si ne cunoastem de 17 ani , formam o fam de 15 ani. este o viata plina de aventuri si vesnic noi incercari, surprind la fiecare noutate aparuta in viata lor, dar sunt categoric buni familisti, soti excelenti si tati nemaipomeniti plini de afectiune si atentie. nu stiu ce ar putea sa si doreasca o femeie si un copil de la stalpul familiei, dar categoric fac tot posibilul si se implica la max in familia pe care o respecta, o pondereaza atunci cand este cazul si nu o plafoneaza.
da, sunt niste oameni extraordinari daca persoanele de langa ei le acorda libertatea de miscare, intelegerea de care au nevoie si suporta surprizele permanente care pentru ei inseamna lipsa monotoniei, dar ofera in schimb afectiune, atentie, respect si dragoste dar si libertatea partenerului impusa cu limite
dana_mihai_iulia
Postat pe 27 Octombrie 2010 14:03
De la: garbo112675, la data 2010-10-27 01:21:27buna,
io sunt giulia
tu ai perfecta dreptate, deve avere idealuri comune,
tu.....nu esti .....rupt de ........realitate,
ciao


multumesc, daca zici tu asa o fi probabil !
rupt_de_realitate
Postat pe 27 Octombrie 2010 16:40
barbatul geaman: cel mai bun prieten, cel mai bun amant, cel mai infide....intr-un cuvant DUAL
dennissa
Postat pe 1 Noiembrie 2010 20:03
hitler ii berbec,20 martie "ziua confruntarii" :D si o fost cel mai iubit conducator din instoria germaniei
garbo194429
Postat pe 7 Martie 2011 08:21
sunt de acord.......fugiti cat mai repede, eu din pacate am stat 4 anu jumate cu un geamn, eu fiind leu, ii pasa numai de el, zgarcit, nu te scoate nicaieri, el in schimb iese, curvar, nu te ajuta cu un leu.........am avut o problema medicala fffffffff grava ( fiind cu el de 4 ani jumate) a preferat sa rupa relatia in loc sa ma ajute.....a zis ca el nu plateste femeile sa stea cu el, ca nu le intretine si daca vor sa stea cu el din placere bine...daca nu....nu.....asa ca....eu una nu a avut o relatie buna......parerea mea...........oricum....cu ocazia asta va invit la un bronz organic, doar 45 ron sedinta, daca vi cu o prietena platesti 40 ron, oriely30@yahoo.com ....poop
garbo165927
Postat pe 8 Martie 2011 09:12
cred ca depinde mult si de educatie .... nu au cum sa fie la fel toate persoanele ce se nasc in aceeasi zodie !
cory_emy
Postat pe 8 Martie 2011 16:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Viata sexuala ordonata este elixirul vietii 102 De la: elodia_2 22 Februarie 2012 11:45
dragoste si ura? 68 De la: ready_vivus 9 Decembrie 2009 09:54
relatie intre o pestoaica si un geaman 139 De la: fleur_de_lis 7 Octombrie 2009 16:34
oamenii au nevoie si de stiinta 19 De la: caasandra 5 Iunie 2010 11:29
un sfat ,va rog!! 66 De la: eu_geminy 23 Noiembrie 2011 01:52
Setari Cookie-uri