Din 1944 nu mai exista patriotism la romani?Pt ca se mananca ca cainii prin garduri

De la: fleurdelis, la data 2010-09-10 23:12:58mai aia cu diferenta....nu=i o reclama la bere??


nu, fleur... as scrie eu diferenta aici, dar ma dau afara adminii, si n-am chef sa-mi fack cont nou...:)))
eu_geminy
Postat pe 10 Septembrie 2010 23:15
deci e o reclama la beree, zum spuneam
fleurdelis
Postat pe 10 Septembrie 2010 23:16
Aaa! Si ma fac ca nu a priceput aluziile de mai sus!
picaturaderoua
Postat pe 10 Septembrie 2010 23:17
mai, haideti sa va dau o stire:
e deprimat keanu reaves

http://stirileprotv.ro/show-buzz/film-tv/keanu-reeves-deprimat-si-neingrijit-sa-fie-charlize-theron-de-vina.html
fleurdelis
Postat pe 10 Septembrie 2010 23:17
De la: fleurdelis, la data 2010-09-10 23:16:58deci e o reclama la beree, zum spuneam


pana voi da o explicatie plauzibila, ramane la latitudinea fiecaruia sa creada ce doreste...;)
dar nu cred ca o voi face vreodata public...:))
eu_geminy
Postat pe 10 Septembrie 2010 23:18
deci daca si el ii deprimat...eu inseamna ca tre' sa -mi revin
fleurdelis
Postat pe 10 Septembrie 2010 23:18
De la: fleurdelis, la data 2010-09-10 23:18:54deci daca si el ii deprimat...eu inseamna ca tre' sa -mi revin


te dezamagesc. io l-am vazut acu doua seri, intr-un film... nu parea deprimat...:P
=))
eu_geminy
Postat pe 10 Septembrie 2010 23:22
vad ca am ramas singur pe metereze aici, nu mai am cu cine combate.
unde-o fi GZENA, oare?! ca ea nu oboseste never-ever...:))
eu_geminy
Postat pe 10 Septembrie 2010 23:42
e nuuu...
ba era, da stii cum ii: actor
fleurdelis
Postat pe 11 Septembrie 2010 15:43
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-10 21:35:29Oare de ce?



Irinuca,ce ne-a adus 44-pa?comunismul si 'democratia' care ne omoara la propriu.deci de unde atata patriotism,cand Romania este si a fost tinta unei" haite de lupi romaneasca."mai bine ramaneam cu nemtii tovarasi.nu crezi ca era mai bine?
vuvuzela
Postat pe 18 Septembrie 2010 21:40
vuvu....ce are democratia si comunismul cu animalele care latra si se mananca prin gard???
tutankhamon
Postat pe 18 Septembrie 2010 22:06
Comunisti rusi au avut grija ca sa nu fie nimeni patriotic din zona asta.
Au creat conflicte interne un ex. clar intre maghiar si romani, adica in ochi maghiarilor au facut vinovatii pe romani pentru prostiile lor, la retragere rusii au demontat toate fabricile existente si au luat cu ei dand vina pe maghiar.
Sloganul divide et impera a functionat foarte bine din pacate. Numai in felul aceasta a reusit sa treaca inamicii Europei peste scutul acestuia, care era format din romani, maghiar si secui.

Cand evrei sunt patrioti ei sunt poporul ales, cand chinezul este patriot ei cultiva traditia, cand un European este patriot e rasist. Oare de ce?

Din fericire oamenii incep sa inteleaga ca numai aceea care nu au inima si nici minte asculta de ureche si slava Domnului au inceput sa se trezeasca din somnul cel de moarrte.

Proiectul http://alnostru.ro/ are deja peste 46.000 de adepti numai din romania.

http://www.youtube.com/watch?v=2_nWfI5iwA8
Euronationalist
Postat pe 19 Septembrie 2010 12:30
Pentru tine ce-i patriotismu?Da intii o definitie a patriotismului,ce inseamna pentru tine.Eu nu pot fi patrioata ca si tine,sunt in tara si nu pot iubi romanii care ne conduc cum ne conduc.Stii cind imi venea patriotismu?Cind imi povestea bunicul meu(care a luptat in 1918)-in 1944 a fost deja batrin sa mai lupte-si sincer el era un patriot adevarat pe linga vinzatorii de tara care ne conduc acum!Mi s-o dus pe apa simbetei patriotismu de pe vremea lu nea ceau"-ca si de ala eram satula-ala m-o indopat cu patriotism si cultu personalitatii-de mi-o ajuns!Chiar ce-ti veni sa o dai cu patriotismu?Te crezi un mesia al patriotismului?!Eu cind vad pe cite unu cu burta in fata si conturile pline ca vorbeste de patriotism mi se face rau de la atita ipocrizie!Patriot este cel care nu arunca o hirtie pe jos,care respecta pe cei din jurul lui,care isi vorbeste de bine tara si duce pe oriunde merge in lume cunostintele despre tara si oamenii ei mai de seama-da apropo de unde sa vorbeasca cei ce au plecat din tara de tara lor sau de oamenii ei?De ce are tara mai bun?De unde? De unde sa cunoasca lelea Frosinica cine o fost IORGA,CREANGA,EMINESCU in fine macar sa nu se apuce sa o vorbeasca de rau daca nu stiu NIMIC de tara in care traiesc!GINDITI inainte de a deschide un topic,rumegati inainte....
kaladris
Postat pe 19 Septembrie 2010 19:45
http://www.youtube.com/watch?v=JSt84TDBV_w

garda si capitanul. daca tot nu mai e patriotism.....
si_totusi
Postat pe 19 Septembrie 2010 19:51
De la: tutankhamon, la data 2010-09-18 22:06:20vuvu....ce are democratia si comunismul cu animalele care latra si se mananca prin gard???




sa fim seriosi Tuth,eu nu raspund la idiotenii.a trebuit sa citesc toate postarile topicului,ca sa inteleg,ca sunt confundata cu Irinuca.oi fi eu rea,fitzoasa,a dracu,dar sa trantesc idiotenii in niciun caz.ca nu va plac voua temele mele,neinteresant pt mine.nu trebuie sa 'ne iubim ca fratii'.fiecare isi scrie tema din domeniul preferat.te credeam mai inteligenta.si eu am catel.cum sa scriu in halul acesta despre catei.in primul rand a jignit cainii.cred ca oamenii se" mananca "si se omoara pt averi.cainii saracii sunt prietenii de baza ai omului,caci nu ei te tradeaza.ai, nu ai mancare,el asteapta linistit,cu burtica goala ca si omul.si se bucura cand omul are ce manca,ca va primi si el un oscior.asa ca tampenia :

";pt ca se mananca ca cainii prin garduri",sa-i stea lui Irinuca in gat.
vuvuzela
Postat pe 22 Septembrie 2010 03:17

hm..chinezii...se zice..
cum ca pt a alunga mistretii...canta din vuvuzele
LILO
Postat pe 22 Septembrie 2010 08:23
De la: LILO, la data 2010-09-22 08:23:42
hm..chinezii...se zice..
cum ca pt a alunga mistretii...canta din vuvuzele




Lilo,ai dreptate vuvuzela canta de bucurie si sa-si indemne prietenii,sa castige in' lupta cu viata", sau pe terenurile de futbol,etc.referitor la chinezi,eu le iubesc traditia veche,intelepciunea vechilor chinezi.si la romani se mancau caii,ai uitat?deci sa ne uitam in ograda noastra,a poporului nostru,inainte sa criticam alte popoare.
vuvuzela
Postat pe 22 Septembrie 2010 23:28
De la: vuvuzela, la data 2010-09-22 03:17:30
De la: tutankhamon, la data 2010-09-18 22:06:20vuvu....ce are democratia si comunismul cu animalele care latra si se mananca prin gard???




sa fim seriosi Tuth,eu nu raspund la idiotenii.a trebuit sa citesc toate postarile topicului,ca sa inteleg,ca sunt confundata cu Irinuca.oi fi eu rea,fitzoasa,a dracu,dar sa trantesc idiotenii in niciun caz.ca nu va plac voua temele mele,neinteresant pt mine.nu trebuie sa 'ne iubim ca fratii'.fiecare isi scrie tema din domeniul preferat.te credeam mai inteligenta.si eu am catel.cum sa scriu in halul acesta despre catei.in primul rand a jignit cainii.cred ca oamenii se" mananca "si se omoara pt averi.cainii saracii sunt prietenii de baza ai omului,caci nu ei te tradeaza.ai, nu ai mancare,el asteapta linistit,cu burtica goala ca si omul.si se bucura cand omul are ce manca,ca va primi si el un oscior.asa ca tampenia :

";pt ca se mananca ca cainii prin garduri",sa-i stea lui Irinuca in gat.
Alexandra scuzama ca te contrazic...Dar tu ai vazut cu se musca cainii vagabonti unii pe altii,,daca i se ia mancarea...Eu una nu mas baga intre caini flamanzi...Ca am hranit cainii vagabonti saracii ca ei nu pot munci..Si cand au inceput sa se ia la harta si sa se muste intre ei..Mia fost frica sa nu ma muste si pe mine..Ca sunt doar animale..Pt ca stii ca si viata la animale care au doar instincte,,,consta ca si viata oamenilor....Oamenii avand o viata grea pt ca nu au fost invatati sa munceasca.MAI ALES BARBATII..cA AVEAM vecinii niste baieti care ei spuneau ca le place sa cheltuiasca dar nu sa si munceasca....si traiau dnitruun singur salar...Pt ca stii si noi oamenii ne nastem doar cu insinctele...dar daca nu au fost educati,,oamenii sau animalele ei sunt agresivi,,,instinctivi..nu gandesc...pt ca sunt si caini si oameni educati...dar depinde de stapan...la oameni depinde de parinti,,,de educatie,de mentalitate
xenaprintesarazboinica
Postat pe 23 Septembrie 2010 14:36
ameno
Postat pe 23 Septembrie 2010 14:49
cred ca era mai bine scris,,se maninca precum ciinii --nu stiti sintagma,,,dezbina si vei conduce,,,Patrioti sint,dar mai trebuie timp pina se reunesc,pentru ca noi avem f.multi dusmani interni si ce-i externi,care au cautat sa ne dezbine,sa poata cumpara totul cu ajutorul ticalosilor din interior,pentru un pumn de banuti..DA TITLU TEMEI ESTE ADEVARAT SI MERGETI DIRECT LA OBIECT,,DORESC TUTUROR CONCETATENILOR MEI MULTA SANATATE SI SPERANTA IN DUMNEZEU.
Maris
Postat pe 23 Septembrie 2010 16:05
Da.omul poate sa aiba speranta in Dumnezeu dar sa isi puna si omul la munca...Pt ca Dumnezeu da inteligenta,,dar tu trebuie sa o pui in practica....Pt ca nimic nu pica din cer....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 24 Septembrie 2010 10:25
Pt ca chiar daca ai credinta si te rogi si nu iti pui osul la munca....Nu iti pica nimic din cer..pt ca nici la Dumnezeu nu sunt cainii cu colacii in coada
xenaprintesarazboinica
Postat pe 24 Septembrie 2010 10:26
De la: kaladris, la data 2010-09-19 19:45:40 Pentru tine ce-i patriotismu?Da intii o definitie a patriotismului,ce inseamna pentru tine.Eu nu pot fi patrioata ca si tine,sunt in tara si nu pot iubi romanii care ne conduc cum ne conduc.Stii cind imi venea patriotismu?Cind imi povestea bunicul meu(care a luptat in 1918)-in 1944 a fost deja batrin sa mai lupte-si sincer el era un patriot adevarat pe linga vinzatorii de tara care ne conduc acum!Mi s-o dus pe apa simbetei patriotismu de pe vremea lu nea ceau"-ca si de ala eram satula-ala m-o indopat cu patriotism si cultu personalitatii-de mi-o ajuns!Chiar ce-ti veni sa o dai cu patriotismu?Te crezi un mesia al patriotismului?!Eu cind vad pe cite unu cu burta in fata si conturile pline ca vorbeste de patriotism mi se face rau de la atita ipocrizie!Patriot este cel care nu arunca o hirtie pe jos,care respecta pe cei din jurul lui,care isi vorbeste de bine tara si duce pe oriunde merge in lume cunostintele despre tara si oamenii ei mai de seama-da apropo de unde sa vorbeasca cei ce au plecat din tara de tara lor sau de oamenii ei?De ce are tara mai bun?De unde? De unde sa cunoasca lelea Frosinica cine o fost IORGA,CREANGA,EMINESCU in fine macar sa nu se apuce sa o vorbeasca de rau daca nu stiu NIMIC de tara in care traiesc!GINDITI inainte de a deschide un topic,rumegati inainte....
Pai da,,dar daca la un roman i se spune adevarul in fata o socoteste drept jignire,,daca il vorbesti pe la spate se socoteste ipocrizie....Romanul nu stie ce vrea,nu este inteligent....Si apoi stii nu toata lumea poate sa fie bogata dar daca un om este muncitor,nu moare de foame..poate supravetui..nu trebuie sa fii bogat ca sa fii fericit...trebuie doar sa te simti in siguranta...dar de unde atata singuranta daca exista atata neseriozitate...romanii nici nu muncesc si cauta motive...patronii nu mai angajeaza pt ca romanii fura...nimeni nu se poate impune pt ca nu este cinstit....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 24 Septembrie 2010 16:42
Este o gandire total haotica...in romania...Romanii nu stiu ce vor...Nu este vorba de jignire,,este vorba de adevar...Apoi un patriot care isi iubeste semenii,,l spune adevarul in fata,,nu ii judeca si apoi le raspunde cu rautate asa,asa cum fac romanii unii cu altii..si nu doar romanii,,care se folosesc unii de altii...toate neajunsurile sunt din cauza oamenilor,,,pt ca sunt rai..de asta Dumnezeu nici nu ajuta...pt ca daca oferi rautate,primesti rautate
xenaprintesarazboinica
Postat pe 24 Septembrie 2010 16:46
eu credeam ca te asalteaza cu cereri in casatorie de esti indignat rau de tot ,si ma rog de ce sa te accepte cei pe care ii doresti tu,nu crezi ca pot alege si ei
ghelene_06
Postat pe 25 Septembrie 2010 09:20
De la: ghelene_06, la data 2010-09-25 09:20:28eu credeam ca te asalteaza cu cereri in casatorie de esti indignat rau de tot ,si ma rog de ce sa te accepte cei pe care ii doresti tu,nu crezi ca pot alege si ei
Pai da,,totii avem dreptul sa alegem dar mai intai sa ne uitam la noi si sa pretindem ce oferim...Daca tu nu esti un barbat sincer si serios,nu poti pretinde o femeie sincera si serioasa....Fiecare trebuie sa se uite mai intai la el,si sa pretinda ceea ce ofera..Pt ca fiecare om este asa cum vrea el sa fie....exact cum si eu sunt asa cum vreau eu sa fiu...pt ca fiecare om are dreptul sa aleaga...eu pretind ceea ce ofer...pt ca si eu vreau sa fiu fericita si multumita sufleteste...Dar daca accepti ca prieteni pe oameni care nu sunt sinceri si cinstiti..sigur ca nu o sa ma simt deloc multumita sufleteste....asa ca pe mine ma acccepta ca prietena doar cine este pe aceeasi lungime de unda si merge pe acelasi drum pe care merg si eu...pt ca mie imi place drumul care mi lam ales
xenaprintesarazboinica
Postat pe 25 Septembrie 2010 15:25
De la: kaladris, la data 2010-09-19 19:45:40 Pentru tine ce-i patriotismu?Da intii o definitie a patriotismului,ce inseamna pentru tine.Eu nu pot fi patrioata ca si tine,sunt in tara si nu pot iubi romanii care ne conduc cum ne conduc.Stii cind imi venea patriotismu?Cind imi povestea bunicul meu(care a luptat in 1918)-in 1944 a fost deja batrin sa mai lupte-si sincer el era un patriot adevarat pe linga vinzatorii de tara care ne conduc acum!Mi s-o dus pe apa simbetei patriotismu de pe vremea lu nea ceau"-ca si de ala eram satula-ala m-o indopat cu patriotism si cultu personalitatii-de mi-o ajuns!Chiar ce-ti veni sa o dai cu patriotismu?Te crezi un mesia al patriotismului?!


M-am nascut in Romania din voia celui de sus, am facut scolile din contributia compatriotilor mei, deci sunt dator. Fiecare a contribuit cu mai mult sau mai putin, poate ca numai cu un banuti vechi, dar nici nu are importanta cu cat e important ca au facut si eu sa fiu recunoscator pentru tot ceace am primit.

Totdeuna ne plangem din cauza lucrurilor pe care nu avem, in loc sa ne bucuram de tot ce avem si nu dam seama ca fericirea nu depinde de guvern, nici de starea materiala, pentru ca. fericirea e ascuns in interiorul omului.

Iubesc Romania, iubesc Europa, iubesc pe compatriotii mei si in primul rand ma preocupa faptul ce fac si ce pot sa fac pentru compatriotii mei, fara sa astept rasplata sau recunoastere. Oricum cel de sus totdeuna ma rasplateste si niciodata nu a ramas dator.

http://www.youtube.com/watch?v=o30sBHXXY3M


Euronationalist
Postat pe 25 Septembrie 2010 17:47
xena,niciodata ,dar niciodata nu ai cum sa-ti dai seama de cat de cinstit si sincer este un om cu tine ,fie in relatia de cuplu ,fie in relatiile de la serviciu ,parteneriat de afaceri ,etc de prima data cum l-ai cunoscut ,asa ca nu ai cum sa alegi decat riscind si crezind ca ce ai vazut prima data si impresia creata vor fi aceleasi mereu.
ghelene_06
Postat pe 26 Septembrie 2010 10:55
Tot nu a-ti dat o definitie a PATRIOTISMULUI.Mi-ar trebui cred timp ca sa raspund la totI.Patriot e cel care ramine AICI si lupta cu medicul care ii ia 10 lei pentru a fi consultat,cu medicul din spital care nu ii acorda ingrijiriea necesara dar banii ii sunt luati in fiecare luna la plata Asigurarilor de sanatate,cu profesorul care nu isi face datoria la clasa pentru ca nu ii pasa ce va face copilul tau-lui ii pasa de ce pune pe masa-ceeace este normal_PE CINE SA CONDAMNI?VOI cei care sunteti plecati pentru ce ati plecat?Voi nu mai stiti ce mai este prin tara!Delasarea tuturor din cauza crizei-CRIZA le-a adus tuturor MOTIVUL de a-si gasi o scuza pentru NESIMTIREA lor mai ales a bugetarilor!De ce spun asta?Pentru ca omul care lucra la patron stie ce-i frica de a-si pierde locul de munca BUGETARUL nu!Merge semneaza condica STA 8 ore SE FACE ca lucra ca pe vremea lu raposatu si merge acasa-ei acu s-a cam terminat cu prefacutu se ascut limbile si se pun pe treaba-ACUM vad si ei ce-i cu MUNCA ca pina acum isi rideau de FRAIERII care mergeau la patroni si aduceau trei lei acasa!Acum s-au trezit TOTI in aceiasi oala a saraciei!Patriotismu s-a cam dus ca a venit CRIZA si l-a luat!Cind ai bani incepi sa te gindesti la nemurirea sufletului la patriotism cind lupti zi de zi pentru piinea de pe masa nu mai gasesti si timp pentru patriotism.Chiar ce rost mai are armata?Dau astia o bomba unde o ai amplasata si s-o dus dracului armata aia patrioata si viteaza!S-au dus vremurile cu Mihai Viteazu cum s-au dus si vremurile cu Ileana Cosinzeana si Fat-Frumos!Trebuie sa gasiti o definitie mai actuala a PATROITISMULUI!
kaladris
Postat pe 26 Septembrie 2010 11:06
De la: ghelene_06, la data 2010-09-26 10:55:53xena,niciodata ,dar niciodata nu ai cum sa-ti dai seama de cat de cinstit si sincer este un om cu tine ,fie in relatia de cuplu ,fie in relatiile de la serviciu ,parteneriat de afaceri ,etc de prima data cum l-ai cunoscut ,asa ca nu ai cum sa alegi decat riscind si crezind ca ce ai vazut prima data si impresia creata vor fi aceleasi mereu.
Pai un om trebuie sa fie cinstit indiferent de circumstanta..Ori la munca,,ori cu prietenii,,cu strainii cum familia....Eu nu as putea trai cu un barbat care nu este cinstit cu alti oameni..CARE SE foloseste de alti oameni.Chiar daca cu mine sar comporta frumos..Nu ma intereseaza,pt ca eu nu gandesc asa....Si neam certa tot timpul....pe un barbat nu il poti schimba,,,asa ca decat sa iti faci mii de nervi...Trebuie sa fie cineva cu care sa te potrivesti in gandire,,,pt ca nu este bine sa taci si sa inghiti apoi te saturi si se rupe relatia,apar copiii....Si apoi depinde si de oameni daca ei vor sa se schimbe in rau sau nu..Daca se schimba in rau...ii dau papucii si sa ma caute atunci cand isi revine..pt ca nu poti trai cu cineva cu care sa nu te poti intelege...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Septembrie 2010 11:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
zodiac un rac si o racoaica 6 De la: emilly_dy 29 Decembrie 2010 19:44
CE ATI SIMTI DACA IUBITUL SAU FOSTUL IUBIT AR SPUNE DESPRE DVS CA SUNTETI O PROASTA SOTIEI SALE SAU FOSTEI SOTII ? 10 De la: tutankhamon 5 Aprilie 2010 03:03
Afemeiat? 1 De la: garbo099510 4 Martie 2010 02:48
ce sa fac ca sa nu ma insele? 78 De la: garbo_7980 19 Decembrie 2012 00:09
Nu stiu:(... 49 De la: blondina_X 12 Iunie 2011 14:38
Setari Cookie-uri