vreau doar parerile voastre

Vrei sa castigi un salariu minim in cateva zile? Aceasta este sansa ta. Iti ofer sansa sa castigi sume substantiale de bani din confortul casei tale. Tot ce trebuie sa faci este sa trimiti mail-uri petrecandu-ti 2 -3 ore pe zi in fata calculatorului. cu cat muncesti mai mult cu atat castigul va fi mai mare. 100-300$/ SAPTAMANA. pt detalii trimite un e-mail cu textul job la adresa :cristina.viorela.popa@gmail.com
garbo158841
Postat pe 21 Septembrie 2010 16:27
conteaza si parerea mea?
dulceatamirela
Postat pe 22 Septembrie 2010 11:37
De la: garbo164642, la data 2010-09-18 22:17:09Fiecare este arhitectul propriului viitor. Appius Claudius

Daca ai sa sari la el cu reprosuri si ai sa-i induci ideea ca te inseala asta se va intampla. Gandeste-te ca sotul tau va vrea binele, acorda-i intelegere , poate fi si o alta cauza nu neaparat ca are pe altcineva. Nu stiu de ce dar am impresia ca problema e la tine. Am mai intalnit situatii de genul asta si a trebiut barbatul sa plece de acasa ca nu si-a putut convinge nevasta ca nu are pe nimeni. Te intreb, ai servici, cat de ocupata esti, oricum sfatul meu este sa te gandesti bine sa nu iti distrugi casnicia pana nu esti sigura . Tu iti cunosti sotul cel mai bine dar fie vorba intre noi ca uneori , si poate fi si oboseala , se poate sa nu aiba pofta de sex. Cauta bine in sufletul tau , renunta la suspiciuni si vei obtine raspunsul cel bun.


" toti oamenii se aseamana prin cuvinte, numai faptele ii deosebesc" Moliere

Nu sar pe el cu reprosuri, am mai spus asta, si da, am fost constienta si sunt foarte constienta ca viata e grea, ca trebuie sa muncim, dar atunci cand totul se reduce numai la munca, munca, munca, viata de familie deloc, te intreb...ce sens mai are totul? sa treaca azi sa vina maine?, sa platim facturile?, sa parem in fata tuturor ca o familie implinita, dar, de fapt ce suntem noi? Si da, ai dreptate il cunosc, de aceea ma intreb, de ce o data cu varsta nu realizeaza ca in viata nu se reduce tot doar la munca si bani?...ar fi multe de spus, dar ma opresc aici.
Iti multumesc pt parerea ta.
O zi faina
emory
Postat pe 24 Septembrie 2010 16:00
De la: KNIGHT_31, la data 2010-09-19 01:35:39
De la: emory, la data 2010-09-04 16:20:46as vrea sa-mi spuneti parerea voastra.
o sa va spun povestea mea in cateva randuri.
Sunt casatorita de mai multi ani, am un baiat mare de 19 ani. de ceva timp, de un an si ceva incoace, viata noastra de familie e varza, nu, ca mai demult a fost mai bine, dar a fost mai bine ca acum. Sotul meu pleaca dimineata si se intoarce seara, pleaca la 7-8 dimineata si vine sera la 22-23. E instalator si zice ca are ff mult de munca. Serviciul lui e de asa natura incat trebuie sa plece 2 zile acolo si in a treia zi revine, sta 4 5 zile acasa si pleaca din nou. Depinde cum ii pica tura. In cele 4-5 zile cand sta acasa de fapt nu e acasa numai noaptea tarziu, ca la hotel, mananca doarme si cam atat. Alte activitati de famile nu are. Sa mergem la cumparaturi, sa iesim undeva, sa facem si noi ce face o familie, sau sa vb. Vine seara foarte obosit si doarme. Am incercat sa discut cu el, frumos, dar degeaba, zice ca viata e grea si ca trebuie sa munceasca, ca eu sunt nebuna, ca nu ma intelege, ca daca vreau sa ies el nu ma opreste. Daca ii spun hai sa mergem la cumparaturi, zice ia baiatu si mergi, eu nu am timp. Voua vi se pare asta viata de familie? Mi-a spus ca da, asa fac si alti barbati, doar ca eu vreau sa stea toata ziua cu mine, si ca el nu poate ca are treaba. Avem casa, 2 masini, tot ce ne trebuie pt un trai decent, dar el nu si nu ca mai trebuie ceva...ce? nu stiu.
Astept parerile voastre, oricare ar fi ele.
Multumesc



[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl7.glitter-graphics.net/pub/2131/2131517ks48idibnw.jpg[/img][/url]




emory
Postat pe 24 Septembrie 2010 16:04
chiar cu riscul de a te supara ii dau dreptate lui Roby 2 masini? o casa? presupun ca habarn nu i cat costa intretinerea celor 2 masini ca sa nu mai vorbesc de impozite pe masini si pe casa si de cheltuielile casei in general.Din ceea ce ai spus tu aici inteleg ca nu lucrezi ,ca aveti un baiat de 19 ani si ca sotul prin munca lui este cel care asigura stabilitatea financiara si tot acest confort.Sunt deacord si cu tine ca vrei mai multa atentie din partea lui si ca te simti singura.Sunt deacord si cu sotul tau ca concurenta pe piata muncii este mare si ca trebuie sa munceasca si sa isi mentina clientii,pentru ca daca nu voi nu ati mai putea trai decent .Eu cred ca adevarul este undeva la mijloc dar fa un experiment.Vande cele 2 masini ,mergi cu tramvaiul la cumparaturi ,angajeaza-te si incerca sa traiesti doar din munca ta.Face-ti schimb de roluri macar pentru un an.Ok ,dar noi nu cunoastem situatie exacta asa ca nu putem da sfaturi pertinente.Dar daca asifi in locul tau ,nu mi-asi critica sotul ca munceste atat de mult ca sa asigure un trai decent familiei ,din contra l-asi sprijinii ,i-asi fi partener in tot ceea ce incerca sa intreprinda.Pana la urma cred ca poti pune problema si altfel
mumuella
Postat pe 25 Septembrie 2010 10:37
desi azi dimineata am scris cateva randuri ,acum am avut mai mult timp si am citit si parerile celorlanti si inteleg din tot ceea ce am citit ca daca nu mai exista armonie si comunicare musai barbatul e de vina.nu vreau sa zici ca tin cu barbatii.........dar este usor sa ii invinuim pe ei si noi sa nu ne asumam nici o vina ,sa fim perfecte,poate ca ai incercat sa stai de vorba cu el ,dar nu ai pus problema cum trebuie.in loc sa te victimizezi si sa te plangi de lipsa atentiei lui mai bine intreba-l cum ai putea sa il ajuti ,sa il sprijini.schimba tactica si osa vezi ca o sa fie bine.poate tocmai asta asteapta de la tine.
mumuella
Postat pe 25 Septembrie 2010 14:01
De la: mumuella, la data 2010-09-25 14:01:30desi azi dimineata am scris cateva randuri ,acum am avut mai mult timp si am citit si parerile celorlanti si inteleg din tot ceea ce am citit ca daca nu mai exista armonie si comunicare musai barbatul e de vina.nu vreau sa zici ca tin cu barbatii.........dar este usor sa ii invinuim pe ei si noi sa nu ne asumam nici o vina ,sa fim perfecte,poate ca ai incercat sa stai de vorba cu el ,dar nu ai pus problema cum trebuie.in loc sa te victimizezi si sa te plangi de lipsa atentiei lui mai bine intreba-l cum ai putea sa il ajuti ,sa il sprijini.schimba tactica si osa vezi ca o sa fie bine.poate tocmai asta asteapta de la tine.



Ai dreptate!Si conteaza si modul in care i-o spui unui barbat, mult mai mult decat am putea crede.Adresandu-te:"Nu fost in stare sa faci asta.....asa ar fi trebuit sa procedezi......" chiar daca solutia ta ar fi una salvatoare, el ar lua-o drept un respros, s ar simti jignit si inutil, in niciun caz nu va tine cont de parerea ta.Trebuie sa apreciem mai mult ceea ce face, decat sa ne plangeam pt ceea ce nu facem.Simtindu-se neapreciat, automat nu se va mai simti iubit.Si barbatii, prin natura lor, accepta cu greu sfaturile unei femei, pt ei, faptul k nu si le pot rezolva singuri e problema grava.Asa ca daca nu cere sfatul, evita sa i l dai, altfel va crede k il vezi ca pe un incompetent, chiar daca tu esti dornica sa il ajuti.Asteapta sa vorbeasca el, o sa face cu siguranta, dar pana atunci convinge-l ca ai incredere in el si in ceea ce face!!!
mallix
Postat pe 25 Septembrie 2010 14:23
nu e normal, dar daca asa iai permis asa il ai!!
narcysa
Postat pe 25 Septembrie 2010 18:48
De la: mumuella, la data 2010-09-25 14:01:30desi azi dimineata am scris cateva randuri ,acum am avut mai mult timp si am citit si parerile celorlanti si inteleg din tot ceea ce am citit ca daca nu mai exista armonie si comunicare musai barbatul e de vina.nu vreau sa zici ca tin cu barbatii.........dar este usor sa ii invinuim pe ei si noi sa nu ne asumam nici o vina ,sa fim perfecte,poate ca ai incercat sa stai de vorba cu el ,dar nu ai pus problema cum trebuie.in loc sa te victimizezi si sa te plangi de lipsa atentiei lui mai bine intreba-l cum ai putea sa il ajuti ,sa il sprijini.schimba tactica si osa vezi ca o sa fie bine.poate tocmai asta asteapta de la tine.



draga mea, se vede ca nu ai avut timp sa citesti ce am mai scris, dar pt tine voi repeta din nou. Nu sunt o intretinuta, lucrez si eu, am spus sunt economista, am lucrat de la 18 ani si inca lucrez, tot ce am facut, am facut impreuna, si sa sti ,ca stiu cat e intretinerea la casa pt ca eu merg sa platesc facturile, si mai stiu si cat costa intretinerea la masini, impozitul la ele, asigurarile si mai stiu si cat e impozitul la casa, pt ca eu sunt cea care merge sa le platesca, si niciodata nu am fost o intretinuta, am muncit, am avut un loc de munca si am un loc de munca, si multumesc la Dumnezeu pt asta, si pe langa locul de munca am si alte contracte cu fractiune de norma, adica mai pe intelesul tau, tin contabilitatea acasa la alte firme. Si pe langa asta tot am timp pt copil, pt treburile casnice si pt mine. Nu sunt femeie lenesa, si nici o femeie care uita ca e femeie pana la urma. Nu am scris pe formulul asta sa ma victimizez, nici sa scot in evidenta faptul ca as fi eu o perfecta, doamne fereste, am defecte si eu ca oricare, am cerut o pareri de la voi.
Dar daca unora dintre voi li se pare comportamentul sotului meu normal....no comment. Asta e. Inseamna ca eu sunt nebuna, si ar trebui sa ma tratez cu multa nepasare, la ce mi-as dori eu pt familia care o formam noi.
Multumesc pt parerea.
emory
Postat pe 25 Septembrie 2010 22:30
De la: mallix, la data 2010-09-25 14:23:02
De la: mumuella, la data 2010-09-25 14:01:30desi azi dimineata am scris cateva randuri ,acum am avut mai mult timp si am citit si parerile celorlanti si inteleg din tot ceea ce am citit ca daca nu mai exista armonie si comunicare musai barbatul e de vina.nu vreau sa zici ca tin cu barbatii.........dar este usor sa ii invinuim pe ei si noi sa nu ne asumam nici o vina ,sa fim perfecte,poate ca ai incercat sa stai de vorba cu el ,dar nu ai pus problema cum trebuie.in loc sa te victimizezi si sa te plangi de lipsa atentiei lui mai bine intreba-l cum ai putea sa il ajuti ,sa il sprijini.schimba tactica si osa vezi ca o sa fie bine.poate tocmai asta asteapta de la tine.



Ai dreptate!Si conteaza si modul in care i-o spui unui barbat, mult mai mult decat am putea crede.Adresandu-te:"Nu fost in stare sa faci asta.....asa ar fi trebuit sa procedezi......" chiar daca solutia ta ar fi una salvatoare, el ar lua-o drept un respros, s ar simti jignit si inutil, in niciun caz nu va tine cont de parerea ta.Trebuie sa apreciem mai mult ceea ce face, decat sa ne plangeam pt ceea ce nu facem.Simtindu-se neapreciat, automat nu se va mai simti iubit.Si barbatii, prin natura lor, accepta cu greu sfaturile unei femei, pt ei, faptul k nu si le pot rezolva singuri e problema grava.Asa ca daca nu cere sfatul, evita sa i l dai, altfel va crede k il vezi ca pe un incompetent, chiar daca tu esti dornica sa il ajuti.Asteapta sa vorbeasca el, o sa face cu siguranta, dar pana atunci convinge-l ca ai incredere in el si in ceea ce face!!!


Ma repet, parerile sunt impartite. Cand o sa ai timp citeste ce am postat, si poate iti vei schimba parerea.
emory
Postat pe 25 Septembrie 2010 22:34
din pacate nepasarea nu rezolva problema, barbatii chiar o agreaza, nu mai sunt intrebati, agasati de problemele noastre, ... ma intreb ce-i face pe ei sa ramana intr-o asa relatie, au prea putini neuroni sa-i oboseasca cu comunicarea?
domnica
Postat pe 6 Octombrie 2010 09:30
emory, iti bati capul degeaba pe aici. sunt multi care au impresia ca daca ai un oarecare comfort material, gata! nu trebuie sa mai ceri nimic. de parca asta ar fii totul in viata

si stai linistita, nu esti nebuna deloac.

domnico, lasa piatra jos. inteleg ca urasti barbatii, dar sa stii ca femeile nu detin adevarul absolut

un pic de echilibru nu a omorat pe nimeni, sa stii
michelle_
Postat pe 6 Octombrie 2010 09:45
avem nevoie de echiliblu dar ... din pacate lipsa comunicarii intr-o casnicie te face sa ti-l pierzi , renunti la confortul tau psihic, la ce-ti doresti de fapt ( ma refer la comunicare) doar pentru ca parterul tau nu-i in stare de asa ceva. Mergi inainte si lasi de la tine, pt ca nu ai de ales, nu pentru ca asta iti doresti? asta inseamna echilibru?
domnica
Postat pe 6 Octombrie 2010 11:18
eu ma refeream la afirmatia ta despre neuronii barbatului

echilibru vine din interior. dar cand ai o experienta neplacuta pici in extreme, ceea ce nu e bine. asta inseamna ca nu reusesti sa depasesti momentul si ramai ancorat in trecut.

roby, tu stii ca eu am multa simpatie pentru tine, dar de cele mai multe ori exagerezi intr-un mod care sfideaza orice logica. move on, man...
michelle_
Postat pe 6 Octombrie 2010 11:46
Cand iubesti, nu numai ca-ti faci timp dar, tu iti doresti sa fii langa persoana respectiva. In alta ordine de idei, ar trebui sa pui accent pe calitatea timpului petrecut impreuna, nu pe cantitate. Studiaza-i atitudinea in acele putine momente cat sta cu tine. Iti vei da singura seama daca motivul este de ordin financiar sau sentimental. Cand un barbat nu mai gaseste acasa ceea ce cauta, isi inventeaza tot felul de motive sa nu vina. Cand gaseste, vine mancand pamantu (indiferent dupa cate ore de munca)!
SUCCES!
garbo002977
Postat pe 6 Octombrie 2010 16:29
De la: garbo074997, la data 2010-09-04 23:02:39roby lasa durerea si ranchiuna siiiiii femeile alea de au barbati (scursuri ale societatii)ar trebui sa aibe curajul sa ii paraseasca.Uite ca tu ai avut curajul si decenta sa divortezi daca nu a-ti mai avut aceleasi principii .Daca se intampla certuri.batai ....etc daca vreo sa-ti schimbi viata trebuie sa fii curajos si sa iei niste hotarari.......daca te complaci in situatie atunci soarta e naspa


nici nu mai am rabdare sa citesc tot ce s-a scris. Roby esti de o rautate incredibila. Imi pare rau sa-ti spun dar bine a facut nevasta ta ca te-a parasit. Nu cred ca ar rezista vreo femeie langa tine. Imi pare rau..dar trebuia sa auzi lucrul asta. Multe femei d epa site cred ca ar dori sa iti spuna..dar deh..vor sa fi epoliticoase. Nici ca-mi pasa de politete fata de tine!! Ai o rautate mare, in mintea ta toate femeile sunt curve si numai tu esti exceptionalul!! De ce oare te-o fi parasit soata? huh??? aud?????
dede
Postat pe 7 Octombrie 2010 20:13
Nu trebuie neaparat sa ramai singura daca iei decizia de a te despartii de el! Iti poti reface viata,ba chiar sa intalnesti o persoana speciala cu care sa poti petrece si acele momente romantice pe care ti le doreai de tanara!:)Niciodata nu este prea tarziu,iar in opinia mea BANII NU ADUC FERICIREA!!-daca asta vrea sa insinueze sotul tau!Este adevarat ca nu iti poti permite sa mori de foame,dar din 24 de ore...probabil 1-2 s-ar gasii sa si pt "VOI" sau 1 weekend pe luna....Parerea mea este ca intai ar trebui sa incerci sa il recuceresti,sa ii atragi atentia intr-un anumit fel,iar dk nici asta nu frunctioneaza incearca sa iti refaci viata....pt ca este posibil ca si el sa aiba pe altcnv....SUCCES!
oanabomboana
Postat pe 10 Octombrie 2010 16:50
daca omul munceste si aduce banul acasa.....da scuza/ma dar esti nebuna!!!
....ceri prea mult....omul ala nu are cum sa si munceasca sa iti asigure tie tot ce trebuie in casa si sa se mai ocupe si de...entertainment...ca sa zicem asha.....
....nu stiu dar ai prefera un filfizon cu 10 milioane pe luna.....din care clar casa di 2 masini nu se fac....dar care sa aibe timp sa iasa cu tine in lume...unde vrei tu si cat vrei tu....dar sa nu aveti destui bani de cumparaturi...desi iesiti impreuna????......nu mai bine iesi tu singura dar ai cu ce???...face cumparaturi....
garbo171675
Postat pe 11 Octombrie 2010 18:31
De la: oanabomboana, la data 2010-10-10 16:50:37Nu trebuie neaparat sa ramai singura daca iei decizia de a te despartii de el! Iti poti reface viata,ba chiar sa intalnesti o persoana speciala cu care sa poti petrece si acele momente romantice pe care ti le doreai de tanara!:)Niciodata nu este prea tarziu,iar in opinia mea BANII NU ADUC FERICIREA!!-daca asta vrea sa insinueze sotul tau!Este adevarat ca nu iti poti permite sa mori de foame,dar din 24 de ore...probabil 1-2 s-ar gasii sa si pt "VOI" sau 1 weekend pe luna....Parerea mea este ca intai ar trebui sa incerci sa il recuceresti,sa ii atragi atentia intr-un anumit fel,iar dk nici asta nu frunctioneaza incearca sa iti refaci viata....pt ca este posibil ca si el sa aiba pe altcnv....SUCCES!

....hai ca shi tu esti nebuna......scuza/ma nu sa te jignesc e intentia mea....dar....mai !!fiti oameni realishti.!!..intr/o caznicie.....lucrurile nu au cum seta mereu ca la inceput.....omul ala chiar poate o iubeste dar pentru ca munceste mult...(cinste lui...pentru asta)...chiar e obosit...si nu mai are timp de activitati sociale cu familia....si ar trebui inteles si respectat....e un simplu om pana la urma dar care om a luat in serios viata sio casnicia....dar pardon.....nu cred ca are pe altcineva....cred ca nu are femeia potrivita...lui
garbo171675
Postat pe 11 Octombrie 2010 18:47
De la: garbo171675, la data 2010-10-11 18:31:44daca omul munceste si aduce banul acasa.....da scuza/ma dar esti nebuna!!!
....ceri prea mult....omul ala nu are cum sa si munceasca sa iti asigure tie tot ce trebuie in casa si sa se mai ocupe si de...entertainment...ca sa zicem asha.....
....nu stiu dar ai prefera un filfizon cu 10 milioane pe luna.....din care clar casa di 2 masini nu se fac....dar care sa aibe timp sa iasa cu tine in lume...unde vrei tu si cat vrei tu....dar sa nu aveti destui bani de cumparaturi...desi iesiti impreuna????......nu mai bine iesi tu singura dar ai cu ce???...face cumparaturi....



Draga mea, scuza`ma dar nu am intentia sa te jignesc in vreu fel, dar eu cred ca tu esti o materialista, daca eu sunt nebuna. Nu cred ca ai avut rabdare sa citesti tot topicul, toate postarile mele, ai luat doar suprafata, si ai dat cu vorbele. E adevarat, e doar parerea ta, no comment. Inca o data repet pt tine si pentru restu care se vor mai trezi sa spuna ca doar El si-a adus aportul la casa si masini. Nu, am specificat si mai specific o data, lucrez si eu, si am lucrat de la 18 ani. Daca tu crezi ca viata asta trebuie sa ne-o petrecem doar muncind, sa putem intretine confortul, scuza-ma inseamna ca avem fiecare o alta perceptie despre viata de familie.
Daca tie ti se pare normal ca in atatia ani de casnicie sa cati or mai fi, noi doar sa muncim si atat.....mai, chiar nu am cuvinte.
Oricum iti sunt recunoscatoare pt parerea ta. Ma asteptam la tot felul. Nu, ca doar eu as avea dreptate, dar nici asta nu e viata de familie. Intr-o familie, trebuie sa ai timp si de altceva, nu neaparat cumparaturi, nu stiu, poate sa vorbesti, sa comunici, sa iti spui of`urile, cum a fost ziua pe care tocmai ai trecut-o, dar cand totul se face pe fuga, azi am treaba, maine sunt obosit, poimaine sunt de servici si 3 zile nu vb ca nu avem cum (unde lucreaza sotul meu nu exista semnal in nici o retea) in fine.....iti doresc si tie sa traiesti asa un an si mai vb dupa aceea.

Toate cele bune iti doresc
emory
Postat pe 12 Octombrie 2010 18:06
parca as citi propria mea poveste! Cred ca am mai spus:sotulmeu muncea la fel de mult ca si al tau, nu mai aveam nici un fel de discutii, era mereu obosit si prea plin de probleme ca sa putem vb despre ce ni se intampla noua. Si eu eram la fel de ocupata cu un copil de 6-7-8 etc luni. Cand m-a sunat amanta sa imi spuna ca isi cere scuze, ca nu a stiut ca este insurat si are si copil, si ca acum el trebuie sa aleaga intre noi si ea...era deja prea tarziu. Totul a inceput sa se degradeze, iar acum ne certam pe "cine sa bage divort"(se pare ca este singura solutie care ne-a mai ramas...asa ca fii mai suspicioasa, si nu te invinui ca il acuzi pe nedrept. Acum , eu sunt vinovata si in ochiii amantei, si in ochii sotului meu:amanta imi spune ca nu m-a interesat ce se petrece cu el, iar el imi spune ca nu l-am iubit niciodata (suntem de aproape 10 ani impreuna)
garbo170136
Postat pe 12 Octombrie 2010 22:13
De la: garbo170136, la data 2010-10-12 22:13:29parca as citi propria mea poveste! Cred ca am mai spus:sotulmeu muncea la fel de mult ca si al tau, nu mai aveam nici un fel de discutii, era mereu obosit si prea plin de probleme ca sa putem vb despre ce ni se intampla noua. Si eu eram la fel de ocupata cu un copil de 6-7-8 etc luni. Cand m-a sunat amanta sa imi spuna ca isi cere scuze, ca nu a stiut ca este insurat si are si copil, si ca acum el trebuie sa aleaga intre noi si ea...era deja prea tarziu. Totul a inceput sa se degradeze, iar acum ne certam pe "cine sa bage divort"(se pare ca este singura solutie care ne-a mai ramas...asa ca fii mai suspicioasa, si nu te invinui ca il acuzi pe nedrept. Acum , eu sunt vinovata si in ochiii amantei, si in ochii sotului meu:amanta imi spune ca nu m-a interesat ce se petrece cu el, iar el imi spune ca nu l-am iubit niciodata (suntem de aproape 10 ani impreuna)



da, ai dreptate 136, sunt vinovata ca intotdeauna l-am inteles, ca am fost mai mult decat intelegatoare ca el trebuie sa fie barbat in casa, chiar daca aduceam amandoi bani la fel in casa, ma refer la faptul ca aduceam acelasi venit, si am facut tot ce avem, la inceput am zis trebuie, trebuie pt ca avem nevoie, avem un copil de crescut, suntem tineri si acum e timpul nostru sa facem, am gandit in felul urmator: acum ca sutem tineri muncim si facem tot ce avem nevoie, si cand va mai creste copilul si noi terminam casa o sa avem timp si pentru noi. Asta a fost doar un vis, m-am inselat amarnic. Copiul a crescut, e acum el adolescent, si.....la noi ce s-a schimbat? iti spun eu, nimic. La fel facem ca la inceput. cineva zicea aici ca barbatul trebuie motivat sa vina acasa. Ok. de acord. Dar femeia nu trebuie motivata pentru ca are grija de casa, copii, si tot? Ea trebuie doar sa dea, de primit.....nu?....nu i-am cerut luna de pe cer, ci doar sa vina mai repede acasa, sa petrecem si noi macar 2 zile pe luna in familie, sa vorbim, sa comunicam. Nu se poate, ca: ori e prea obosit, ori cand intra in casa il suna telefonul si pleaca, ori e de servici, ceva se intampla? ce? nu stiu. Cativa din cei care mi-au scris au zis mergi si urmareste-l. Am zis de cateva ori cand a plecat ca merg si eu cu el si pana face el nu stiu ce, eu il astept sau cumpar ceva din magazin. A zis ca doar nu o sa merga cu nevasta la reparatii, ca se simte prost.....na. mai multe nu spun ca nu are rost.

Timpul le va rezolva pe toate. In viata asta nimic nu va ramane ascuns, la un moment dat toate se vor descoperii.
emory
Postat pe 12 Octombrie 2010 22:47
in nici un caz nu te apuca de urmariri, asta nu numai ca nu duce la nimic bun, dar iti vei pierde si demnitatea, parerea mea...
michelle_
Postat pe 13 Octombrie 2010 00:18
De la: me_reloaded, la data 2010-10-13 00:18:49in nici un caz nu te apuca de urmariri, asta nu numai ca nu duce la nimic bun, dar iti vei pierde si demnitatea, parerea mea...



Ai dreptate, nu am facut`o niciodata si nici nu o voi face. Exista o vorba, dragostea cu forta nu se poate.

Multumesc pentru mesaje
emory
Postat pe 13 Octombrie 2010 09:49
FELICITARI .........pentru casnicie dar pune piciorul in prag si discuta deschis cu partenerul cea ce doresti nu se conformeaza ......da-i semnale false ca te duci la film cu o prietena si gateste-te ca si cand te-ai duce la intalnire ....mare minune sa nu te urmareasca sa vada daca nu cumva il inseli :D chiar daca aveti o varsta inaintata impreuna trebuie mereu sa il faci gelos sa se trezeasca din amortire sa stie ca are acasa o femeie ce are nevoie de afectiune atat fizica cat si pshica ........so deci pune-ti barbatul pe jar ......sau sa iesiti impreuna la un salon de masaj erotic :d fi naughty ...........:)
Lory07
Postat pe 13 Octombrie 2010 18:20
De la: dede, la data 2010-10-07 20:13:37
De la: garbo074997, la data 2010-09-04 23:02:39roby lasa durerea si ranchiuna siiiiii femeile alea de au barbati (scursuri ale societatii)ar trebui sa aibe curajul sa ii paraseasca.Uite ca tu ai avut curajul si decenta sa divortezi daca nu a-ti mai avut aceleasi principii .Daca se intampla certuri.batai ....etc daca vreo sa-ti schimbi viata trebuie sa fii curajos si sa iei niste hotarari.......daca te complaci in situatie atunci soarta e naspa


nici nu mai am rabdare sa citesc tot ce s-a scris. Roby esti de o rautate incredibila. Imi pare rau sa-ti spun dar bine a facut nevasta ta ca te-a parasit. Nu cred ca ar rezista vreo femeie langa tine. Imi pare rau..dar trebuia sa auzi lucrul asta. Multe femei d epa site cred ca ar dori sa iti spuna..dar deh..vor sa fi epoliticoase. Nici ca-mi pasa de politete fata de tine!! Ai o rautate mare, in mintea ta toate femeile sunt curve si numai tu esti exceptionalul!! De ce oare te-o fi parasit soata? huh??? aud?????


1:sa-ti raspund la intrebare..:de COURVA ce a fost..
2:da..,sunt rau.., cu femeile care deschid toapice gen (de fapt cu cele care fac asa ceva):"nu merita dar..l-am inselat",sau:"mi-am tras amant,ce ziceti?"..etc..
3:n-am sustinut niciodata ca TOATE femeile sunt courve (referirile la spusele lui Napoleon sunt doar glumite)..
4:ai dreptate..,majoritatea femeilor de pe acest site,n-ar rezista langa mine nici macar 1 minut.., pentru ca.. ..n-ar avea ocazia..,crede-ma..

a fost destul de tare incat sa "auzi"..?
roby_cado
Postat pe 13 Octombrie 2010 19:23
ROBY adicaleaaaa ce toate santem rele si urate?
garbo074997
Postat pe 13 Octombrie 2010 19:30
bre..,"majoritatea" nu inseamna "toate"..
roby_cado
Postat pe 13 Octombrie 2010 19:33
roby, esti nervos, mami?

ca mie asa imi pare
michelle_
Postat pe 13 Octombrie 2010 19:41
De la: roby_cado, la data 2010-10-13 19:33:41bre..,"majoritatea" nu inseamna "toate"..
paaaai majoritatea si a pus mainile pe cap precum chelu
garbo074997
Postat pe 13 Octombrie 2010 19:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dragoste Imposibila 192 De la: asteroid 8 Noiembrie 2011 22:03
frate impreuna cu sora!!! 57 De la: garbo_10760 11 Februarie 2013 15:01
o fosta prostiuata 47 De la: marinela_223 17 Octombrie 2010 18:26
o parere. exagerez ?! 12 De la: garbo_435961 26 Mai 2016 16:17
Multe intrebari 26 De la: garbo193766 26 Iunie 2011 22:56
Setari Cookie-uri