Cate ceva despre ''Prostie''

unii se nasc cu bagaj de cunostinte care le are in creier,,fara sa fii primit o educatie...Unii devin inteligenti si pot primi cunostinte prin educatie....Dar cunostintele pozitive se pot primi prin credinta,rugsaciune...fapte bune..Pt ca asta vrea Dumnezeu de la noi,,sa ne iubim unii pe altii si sa traim in pace...Sa stim atunci cand sa ne folosim bunatatea,,nu sa te lasi folosit apoi sa te schimbi la 90 de grade pt ca ai lasat sa fii folosit....Sa stii sa fii bun dar si sa stii ce vrei si sa iti impui punctul de vedere sa fii respectat,,pt ca fiecare om are si parti bune si parti rele,,adevarul ca unii au mai putine parti rele...pt ca nu au patimi,,
xenaprintesarazboinica
Postat pe 19 Septembrie 2010 10:36
De la: fleurdelis, la data 2010-09-19 10:33:04nooo si bagajuu tau unde ee??
bagajul meu este in creier....eu am fost de mica cu bun simt si am fost recunoscatoare si cu o inima buna....Fata de altii,,,care sunt mincinosdi si nu vor sa imi accepte calitatile pt ca sunt invidiosi
xenaprintesarazboinica
Postat pe 19 Septembrie 2010 10:38
Pt ca asta vrea Dumnezeu de la noi,,sa ne iubim unii pe altii si sa traim in pace...Sa stim atunci cand sa ne folosim bunatatea,,nu sa te lasi folosit apoi sa te schimbi la 90 de grade pt ca ai lasat sa fii folosit....Sa stii sa fii bun dar si sa stii ce vrei si sa iti impui punctul de vedere sa fii respectat,,pt ca fiecare om are si parti bune si parti rele,,adevarul ca unii au mai putine parti rele...pt ca nu au patimi,,
xenaprintesarazboinica
Postat pe 19 Septembrie 2010 10:40
Cred ca doar atat pot si eu sa comentez ....''doamne mare iti este gradina ta si multi au sarit gardul'' , ,
garbo072499
Postat pe 19 Septembrie 2010 11:16
De la: anaROBERT, la data 2010-09-17 00:40:07
De la: samburica, la data 2010-09-17 00:20:18
De la: alex2007, la data 2010-09-17 00:16:51Multi de oe aici sunt monuente ale prostiei dar nu si dau seama. Foarte rau,,,,,,

ce frumos stii tu sa vorbesti despre tine, la persoana a treia plural!!!!!!!!!!!!!!

iote isteata unde era
pai daca vorbeste la persoana a treia si plural cum ar putea vorbi de el......

brrrr, ano, io m-am prins demult ca tu n-ai prea citit la viata ta.............da' chiar tre' s-o "spui" la orice pas?!?!?!?!?!?
............... thor, ma mai "ajuti" o data?!
samburica
Postat pe 19 Septembrie 2010 16:03
simburoaie, stai linistita ca nu esti atit de importanta pentru mine si nici nu ma sperii asa usor incit sa-mi sterg pozele din cauza ta.
Pur si simplu nu e treaba ta de ce un utilizator isi sterge poze sau isi adaoga altele.
Dar tu cum nu te poti abtine pine nu te bagi ca simburele in .....nu te poti abtine si gata!.
E OK, continua!
Ciresica
Postat pe 20 Septembrie 2010 06:37
De la: blondy_made_to_love, la data 2010-09-16 10:12:04eu cred ca acest topic s-a nascut din prostie nu credeti?
garbo001084
Postat pe 20 Septembrie 2010 12:15
ciresico..........tu nu esti OK deloc, dar continua...................greu de oprit genul tau!
samburica
Postat pe 20 Septembrie 2010 12:16
De la: tutankhamon, la data 2010-09-18 23:47:29
De la: vuvuzela, la data 2010-09-18 23:20:08
De la: tutankhamon, la data 2010-09-18 23:05:26las' ca nici cu tine nu mi-e rusine, vuvuzeao....ca si tu te ineci, mai bagi o balba, mai niste semne de punctuatie in plus...si, pana la sfarsitul postarii, uiti ideea principala, si lasi postarea ca-n gara...seaca si fara continut....doar o insiruire de vocabule......a dreaq e pielea pe tine, te dai pretioasa la folosit cuvinte, dar daca te scutura cineva, cad numai vocalele....



ce sa fac si eu Thut,copiez pe altii,"o fac intentionat,treaba cu greseaua"..."ca sa vad daca te prinzi".cine nu are ce discuta ceva inteligent cauta repede motiv de barfa ieftina.fii mai receptiva,fii mai personala,ca abia folosisi greseli cand te critica Simburica,si-o dadusi la intors.ai chemat repede in ajutor pe Thorel,cand te intrebam de spaga.aici te intreb asa ca si relationare,dar te pot intreba si oficial.te chem la mine unde lucrez si ma inveti cum se mai da spaga la medici.sau mergem la 'cheie'?


uite ca ti-am copiat toata postarea....ca sa-ti fie mai usor.....poti sa-mi explici si mie ce legatura are ceea ce am spus eu cu ceea ce ai scris tu referitor la postarea mea??? nu e asa ca tocmai te-ai dat de gol????ia revizuieste-ti propriile postari si ai sa vezi ca abunda de greseli, dar nu ti-am zis nimic....si nu,. nu-l chemam in ajutor pe thor cu spaga....TE INTREBAM PE TINE CE LEGATURA ARE??? dar fiind tocmai pe topicul cu problema, nu ti-ai dat seama .....


mai fata draga,nu fii trista fiindca e pacat....ce treaba am eu cu textul copiat,nu trebuie sa te justifici.orice om e supus greselii,altfel ar fii inger.
vuvuzela
Postat pe 21 Septembrie 2010 23:52
EU - genul feminin
ALTII/ALTELE - genul neutru.
Ciresica
Postat pe 24 Septembrie 2010 22:06


Toata lumea este proasta cu o singura exceptie Xena Cred ca ar trebui sa-ti schimbi user name in maica TERESA. Citeva corectii madame ;nici o fiinta de pe aceasta planeta nu s-a nascut cu cunostinte dobindite genetic,pina in prezet nici un nou nascut nu a strigat la venire formula ec. de gr. 2, nu devi inteligent prin educatie.,in cel mai bun caz -destept,inteligenta este inscrisa in ADN, Antoimul cuvintului bun este rau ,Daca vrei sa folosesti geometria la schimbarea din sinonim in antonim se spune s-a schimbat la 180 de grade si nu la 90 asta este unghi drept CIAO
neutrino
Postat pe 27 Septembrie 2010 00:03
De la: Ciresica, la data 2010-09-24 22:06:33EU - genul feminin
ALTII/ALTELE - genul neutru.


GENUL NEUTRU NU EXISTA
KNIGHT_31
Postat pe 27 Septembrie 2010 00:32
Parerea mea este ca, fiecare om are in cerebel ceva ,prostie,, care daca o alimentezi, genereaza mai multa prostie,ar trebui sa comentam fiecare ce crede fara a ,,ne jigni,, unii pe altii.Cum am patit , eu cu musca ,,adynel,,Eu ma consider mai putin proasta de aceea nu trag cu el la plug,,,Va mai spun o vb,romaneasca,, daca, ar durea ,,,prostia,, a ti vedea multa lume ,tavalindu-se pe jos de durere. Fiecare om este cum l a lasat Dumnezeu, si nu trebuie ,alimentata ,prostia,,pt, ca ,,prostia ,,genereaza,,prostie,, de aceea sunte, oamemenii diferiti de ,animale, sa gandim si sa nu facem ,multe, prostii,
Jojolin
Postat pe 1 Octombrie 2010 22:33
De la: Jojolin, la data 2010-10-01 22:33:59 Parerea mea este ca, fiecare om are in cerebel ceva ,prostie,, care daca o alimentezi, genereaza mai multa prostie,ar trebui sa comentam fiecare ce crede fara a ,,ne jigni,, unii pe altii.Cum am patit , eu cu musca ,,adynel,,Eu ma consider mai putin proasta de aceea nu trag cu el la plug,,,Va mai spun o vb,romaneasca,, daca, ar durea ,,,prostia,, a ti vedea multa lume ,tavalindu-se pe jos de durere. Fiecare om este cum l a lasat Dumnezeu, si nu trebuie ,alimentata ,prostia,,pt, ca ,,prostia ,,genereaza,,prostie,, de aceea suntem, oamenii diferiti de ,animale, sa gandim si sa nu facem ,multe, prostii,
Scuze pt, greseli,
Jojolin
Postat pe 1 Octombrie 2010 22:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce te faci cand iti apare in cale dragostea,iar tu esti maritata si ai si copiii de crescut? 24 De la: bluelight 18 Noiembrie 2009 04:27
Ce ati face......... 6 De la: reyya 18 Mai 2010 22:31
Eu cred ca o femeie care are langa ea un barbat egoist nu poate sa ramana o femeie cumsecade.... 28 De la: ameno 28 Septembrie 2010 12:56
1-sarbatori fericite,2-ce mai faceti?????? 2 De la: elisabeta_boia 27 Decembrie 2011 09:43
am nevoie de un sfat poate a mai trecut cineva prin asta 92 De la: iulius_cezar 4 Februarie 2010 17:08
Setari Cookie-uri